Zbiórka Dla siódemki rodzeństwa - miniaturka zdjęcia

Dla siódemki rodzeństwa

Zbiórka Dla siódemki rodzeństwa - zdjęcie główne

Dla siódemki rodzeństwa

11 194 zł z 90 000 zł (Cel)
Wpłaciło 127 osób
Wpłać teraz
 

Nasze Stowarzyszenie zawsze chętnie pomaga potrzebującym, tak jest i tym razem. Kiedy usłyszeliśmy o tych ludziach i losach rodzeństwa, które przygarnęli, nie mogliśmy przejść obok nich obojętnie. Nie są oni spokrewnieni z nikim z członków naszego Stowarzyszenia, nie są nawet mieszkańcami naszej gminy, na rzecz których działamy najczęściej. Jednak widząc, jak wiele mają w sobie dobra i życzliwości, musieliśmy odpowiedzieć im tym samym.

A oto ich historia...

Jest ich siedmioro: Paulina, Piotr, Łukasz, Karolina, Basia, Asia i Anetka. Mają już tylko siebie.
W czerwcu tego roku w wypadku samochodowym zginął ich tata, mama nie żyje od kilku lat. Nigdy nie mięli łatwego i wygodnego życia; mieszkali w bardzo złych warunkach, mama borykała się z problemem alkoholowym, tata był nerwowy... Ale byli pełną rodziną. 

Kiedy trafili do domu dziecka, mama bardzo się starała, by ich odzyskać i odzyskała szybko.
Byli wtedy tacy szczęśliwi... Niestety, ich szczęście nie trwało długo...

Teraz, kiedy spadła na nich kolejna tragedia myśleli, że już nie dadzą rady, że to już zbyt dużo
na ich młodziutkie barki. I wtedy, kiedy byli już u kresu sił, niespodziewanie przyszła pomoc. Zjawili się dobrzy ludzie, którzy zaoferowali im swoją opiekę, swój dom i swoje serca.

Państwo Ewa i Robert Wachura, bo o nich mowa, nawet nie zastanawiali się długo nad tym pomysłem. Usłyszeli o tragedii siedmiorga rodzeństwa i po prostu wiedzieli. Wiedzieli, że muszą pomóc, że to jest ich misja, ich przeznaczenie.

Dziś są szczęśliwą rodziną zastępczą. Nie mogą nachwalić się swoich podopiecznych, jakie to dobre i miłe dzieciaki. Powoli uczą się żyć razem. Dzieci uczą się zasad, których dotąd nie znały, a opiekunowie poznają ich charaktery, upodobania i plany na przyszłość. Już snują też wspólne plany. Pan Robert jest niecierpliwy, już planuje co trzeba dzieciom kupić teraz, co przed rozpoczęciem roku szkolnego, a co na prezenty z okazji Bożego Narodzenia... "Chcemy im zapewnić wszystko to, co mają inne dzieci w ich wieku, bo biedy to oni mięli już dość" - deklaruje z troską pan Robert, a pani Ewa dodaje: "Najstarsza - Paulinka ma już 17 lat,
a nie miała właściwie okazji po prostu pobyć dzieckiem. Zawsze miała obowiązki, zadania
do wykonania, musiała pomagać rodzicom w opiece nad rodzeństwem. Chciałabym, żeby teraz miała spokój, żeby nie musiała się martwić o rodzeństwo, ani nim zajmować, to teraz jest moje zadanie."

Nowi opiekunowie do września chcieliby zapewnić dzieciom wygodne pokoje, w których będą miały miejsce do nauki i wypoczynku, swoje miejsce. Bo dotąd mieszkały w małym mieszkanku komunalnym, w dwóch niewielkich pokojach. Łóżka piętrowe zajmowały niemal całą powierzchnię, nie sposób było się wyciszyć, w spokoju odrobić lekcje. 

Pani Ewa i pan Robert doskonale zdają sobie z tego sprawę, dlatego rozpoczęli przygotowania do zaadaptowania strychu swojego domu na trzy pokoje dla najstarszych dzieci. Pan Robert załatwił wstępne formalności i zaprosił na miejsce fachowców, aby obejrzeli dom i wydali potrzebne opinie. I tu zaczęły się schody... Okazało się, że konieczne jest podwyższenie dachu, bo strych jest nieco za niski, aby spełniał wymagane dla pomieszczeń mieszkalnych normy.
To wiąże się ze zmianą całego dachu, zarówno więźby dachowej, jak i pokrycia. 

Państwo Wachurowie zaplanowali modernizację strychu, którą miał wykonać samodzielnie
pan Robert, a okazało się, że konieczny jest tu poważny remont. Po obliczeniu szacunkowego kosztu koniecznych robót załamali ręce... Koszt ten znacznie przewyższa ich możliwości finansowe, nawet po uwzględnieniu przyznanej im dotąd pomocy finansowej. Sam projekt, wymagane opinie i zgody będą kosztować prawie 10 tys. zł... 

Nie możemy pozwolić im załamać się. Wszyscy chcemy im pomóc, bo zasługują na to, jak mało kto. Dlatego zapraszamy wszystkich Państwa, którzy też zechcą pomóc Państwu Wachurom oraz Paulinie, Piotrowi, Łukaszowi, Karolince, Basi, Asi i Anetce, nie tylko w formie finansowej, ale np. przekazując im potrzebne materiały budowlane, czy wykończeniowe. Może znajdą się firmy z powiatu piotrkowskiego (w tym powiecie mieszkają nasi bohaterowie), które mogłyby przekazać takie materiały. Pomocników pan Robert już zorganizował, koledzy i rodzina chętnie pomagają, jak mogą. A wszyscy razem możemy doprowadzić tę sprawę do celu - stworzenia bezpiecznego miejsca dla naszej siódemki! BĄDŹMY RAZEM! :)


Wybierz kwotę


20 
50 
100 
200 
1 000 
Inna
Wpłać teraz
 Bezpieczne płatności online

Aktualizacje


 • Stowarzyszenie na rzecz rozwoju gminy Aleksandrów "Jesteśmy Razem" - awatar

  Stowarzyszenie na rzecz rozwoju gminy Aleksandrów "Jesteśmy Razem"

  11.04.20
  11.04.20

  Wszystkim Państwu przekazujemy z serca płynące życzenia: Świąt prawdziwie Wielkanocnych z jajkiem, barankiem i słońcem roześmianym, z mocną wiarą w lepsze jutro i nadzieją... Bądźcie zdrowi i cieszcie się obecnością najbliższych, a miłość, dobroć, radość tych świątecznych chwil niech pozostaną z Wami na zawsze... i nasza wdzięczność również Ewa i Robert z Dziećmi

Komentarze


 • Laura i Sebastian - awatar

  Laura i Sebastian

  12.08.19
  12.08.19

  Szybko do celu ciocia

  • Stowarzyszenie na rzecz rozwoju gminy Aleksandrów "Jesteśmy Razem" - awatar

   Stowarzyszenie na rzecz rozwoju gminy Aleksandrów "Jesteśmy Razem" - Organizator zbiórki

   14.08.19
   14.08.19

   Dzięki 😘😘

 • Agnieszka Wnuk - awatar

  Agnieszka Wnuk

  06.08.19
  06.08.19

  Powodzenia👍

  • Stowarzyszenie na rzecz rozwoju gminy Aleksandrów "Jesteśmy Razem" - awatar

   Stowarzyszenie na rzecz rozwoju gminy Aleksandrów "Jesteśmy Razem" - Organizator zbiórki

   06.08.19
   06.08.19

   Bardzo dziękujemy. Jesteśmy niezmiernie wdzięczni za pomoc 🖐️😊

 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  03.08.19
  03.08.19

  Powodzenia dla całej Rodzinki. Jesteście super wszyscy razem. Oby Wam się wszystko powiodło.

  • Stowarzyszenie na rzecz rozwoju gminy Aleksandrów "Jesteśmy Razem" - awatar

   Stowarzyszenie na rzecz rozwoju gminy Aleksandrów "Jesteśmy Razem" - Organizator zbiórki

   03.08.19
   03.08.19

   Bardzo dziękujemy za te słowa wsparcia. One są dla nas więcej warte niż wszystkie pieniądze świata. Niestety, bez pieniędzy w dzisiejszym świecie człowiek nie poradziłby sobie. Ciężko nam było prosić o pomoc. Tylko świadomość, że to dla naszych dzieci, podtrzymuje nas na duchu. Chcieliśmy im zapewnić wszystko sami, okazało się jednak, że się przeliczyliśmy... Dlatego każdy grosz otrzymany od Państwa, Naszych Nieznanych Przyjaciół, wywołuje łzy wzruszenia i przywraca wiarę w ludzi. Nie ma takich słów, które byłyby w stanie wyrazić naszą wdzięczność. Mamy nadzieję, że okazane nam dobro wróci kiedyś do Państwa ze zdwojoną siłą! DZIĘKUJEMY 🤝

11 194 zł z 90 000 zł (Cel)
Wpłaciło 127 osób
Wpłać teraz
 

Wpłaty: 127

Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
50
Iwona z Piotrkowa - awatar
Iwona z Piotrkowa
50
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
50
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
100
Katarzyna Kowalczyk - awatar
Katarzyna Kowalczyk
700
Jadwiga Świtalska - awatar
Jadwiga Świtalska
50
Andrzej - awatar
Andrzej
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
100
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
50
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
1 000

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Stwórz swoją
pierwszą zbiórkę

Nie czekaj, weź sprawy w
swoje ręce teraz!

Jak założyć zbiórkę na Pomagam.pl

Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniężnych. Dzięki Pomagam. pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz pieniądze na dowolny cel, np. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie znajomych i rodziny w ciężkich chwilach, realizację projektów społecznych, kulturalnych i biznesowych albo spełnianie marzeń.

Krok 1:Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.

Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz (zobacz krótki film poniżej).

Krok 3:Dla swojej zbiórki wybierasz adres internetowy, pod którym będzie ona dostępna dla każdego, np. pomagam.pl/nazwazbiorki. Zbieranie pieniędzy polega na zapraszaniu jak największej liczby osób do odwiedzenia tej strony. Pomagam.pl pozwala automatycznie rozesłać zaproszenia e-mailowe, udostępnić zbiórkę na Facebooku, Twitterze itd. Od razu możesz przyjmować wpłaty. Konto do wypłat wskażesz później.

Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać, i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby. Dzięki Pomagam.pl udostępnianie zbiórki na Facebooku, Twitterze lub e-mailowo jest niezwykle proste. Zbiórkę odwiedzają i udostępniają kolejne osoby i tak tworzy się efekt kuli śnieżnej.

Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 1 dzień roboczy. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.

Za darmo:Zbiórki opublikowane w dniach 15 kwietnia - 15 listopada zwolnione są z wszelkich opłat! Pomagam.pl pokrywa wszelkie koszty prowadzenia Twojej zbiórki (w tym także opłaty naliczane przez operatorów płatności). 100% zebranej kwoty trafia do Ciebie. #zostanwdomu

Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej:

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij