Zbiórka Dla siódemki rodzeństwa - zdjęcie główne

Dla siódemki rodzeństwa

12 194 zł  z 50 000 zł (Cel)
Wpłaciło 128 osób

Nasze Stowarzyszenie zawsze chętnie pomaga potrzebującym, tak jest i tym razem. Kiedy usłyszeliśmy o tych ludziach i losach rodzeństwa, które przygarnęli, nie mogliśmy przejść obok nich obojętnie. Nie są oni spokrewnieni z nikim z członków naszego Stowarzyszenia, nie są nawet mieszkańcami naszej gminy, na rzecz których działamy najczęściej. Jednak widząc, jak wiele mają w sobie dobra i życzliwości, musieliśmy odpowiedzieć im tym samym.

A oto ich historia...

Jest ich siedmioro: Paulina, Piotr, Łukasz, Karolina, Basia, Asia i Anetka. Mają już tylko siebie.
W czerwcu tego roku w wypadku samochodowym zginął ich tata, mama nie żyje od kilku lat. Nigdy nie mięli łatwego i wygodnego życia; mieszkali w bardzo złych warunkach, mama borykała się z problemem alkoholowym, tata był nerwowy... Ale byli pełną rodziną. 

Kiedy trafili do domu dziecka, mama bardzo się starała, by ich odzyskać i odzyskała szybko.
Byli wtedy tacy szczęśliwi... Niestety, ich szczęście nie trwało długo...

Teraz, kiedy spadła na nich kolejna tragedia myśleli, że już nie dadzą rady, że to już zbyt dużo
na ich młodziutkie barki. I wtedy, kiedy byli już u kresu sił, niespodziewanie przyszła pomoc. Zjawili się dobrzy ludzie, którzy zaoferowali im swoją opiekę, swój dom i swoje serca.

Państwo Ewa i Robert Wachura, bo o nich mowa, nawet nie zastanawiali się długo nad tym pomysłem. Usłyszeli o tragedii siedmiorga rodzeństwa i po prostu wiedzieli. Wiedzieli, że muszą pomóc, że to jest ich misja, ich przeznaczenie.

Dziś są szczęśliwą rodziną zastępczą. Nie mogą nachwalić się swoich podopiecznych, jakie to dobre i miłe dzieciaki. Powoli uczą się żyć razem. Dzieci uczą się zasad, których dotąd nie znały, a opiekunowie poznają ich charaktery, upodobania i plany na przyszłość. Już snują też wspólne plany. Pan Robert jest niecierpliwy, już planuje co trzeba dzieciom kupić teraz, co przed rozpoczęciem roku szkolnego, a co na prezenty z okazji Bożego Narodzenia... "Chcemy im zapewnić wszystko to, co mają inne dzieci w ich wieku, bo biedy to oni mięli już dość" - deklaruje z troską pan Robert, a pani Ewa dodaje: "Najstarsza - Paulinka ma już 17 lat,
a nie miała właściwie okazji po prostu pobyć dzieckiem. Zawsze miała obowiązki, zadania
do wykonania, musiała pomagać rodzicom w opiece nad rodzeństwem. Chciałabym, żeby teraz miała spokój, żeby nie musiała się martwić o rodzeństwo, ani nim zajmować, to teraz jest moje zadanie."

Nowi opiekunowie do września chcieliby zapewnić dzieciom wygodne pokoje, w których będą miały miejsce do nauki i wypoczynku, swoje miejsce. Bo dotąd mieszkały w małym mieszkanku komunalnym, w dwóch niewielkich pokojach. Łóżka piętrowe zajmowały niemal całą powierzchnię, nie sposób było się wyciszyć, w spokoju odrobić lekcje. 

Pani Ewa i pan Robert doskonale zdają sobie z tego sprawę, dlatego rozpoczęli przygotowania do zaadaptowania strychu swojego domu na trzy pokoje dla najstarszych dzieci. Pan Robert załatwił wstępne formalności i zaprosił na miejsce fachowców, aby obejrzeli dom i wydali potrzebne opinie. I tu zaczęły się schody... Okazało się, że konieczne jest podwyższenie dachu, bo strych jest nieco za niski, aby spełniał wymagane dla pomieszczeń mieszkalnych normy.
To wiąże się ze zmianą całego dachu, zarówno więźby dachowej, jak i pokrycia. 

Państwo Wachurowie zaplanowali modernizację strychu, którą miał wykonać samodzielnie
pan Robert, a okazało się, że konieczny jest tu poważny remont. Po obliczeniu szacunkowego kosztu koniecznych robót załamali ręce... Koszt ten znacznie przewyższa ich możliwości finansowe, nawet po uwzględnieniu przyznanej im dotąd pomocy finansowej. Sam projekt, wymagane opinie i zgody będą kosztować prawie 10 tys. zł... 

Nie możemy pozwolić im załamać się. Wszyscy chcemy im pomóc, bo zasługują na to, jak mało kto. Dlatego zapraszamy wszystkich Państwa, którzy też zechcą pomóc Państwu Wachurom oraz Paulinie, Piotrowi, Łukaszowi, Karolince, Basi, Asi i Anetce, nie tylko w formie finansowej, ale np. przekazując im potrzebne materiały budowlane, czy wykończeniowe. Może znajdą się firmy z powiatu piotrkowskiego (w tym powiecie mieszkają nasi bohaterowie), które mogłyby przekazać takie materiały. Pomocników pan Robert już zorganizował, koledzy i rodzina chętnie pomagają, jak mogą. A wszyscy razem możemy doprowadzić tę sprawę do celu - stworzenia bezpiecznego miejsca dla naszej siódemki! BĄDŹMY RAZEM! :)


Wybierz kwotę


20 
50 
100 
200 
1 000 
Inna
Wpłać teraz
 Bezpieczne płatności online

Aktualizacje


 • Stowarzyszenie na rzecz rozwoju gminy Aleksandrów "Jesteśmy Razem" - awatar

  Stowarzyszenie na rzecz rozwoju gminy Aleksandrów "Jesteśmy Razem"

  18.02.2021
  18.02.2021

  Minęło już ponad półtora roku odkąd NASZA WSPANIAŁA SIÓDEMKA zamieszkała u Państwa Wachurów. Dzieci otoczone są ciepłem i miłością, a Pani Ewa i Pan Robert nie wyobrażają już sobie bez nich życia i pustego domu. Opiekunowie mają świetny kontakt ze swoimi wychowankami, są dla nich wspaniałymi rodzicami, robią wszystko, aby zapewnić im dobrą przyszłość. Pierwsze pół roku razem minęło im na ciągłych rozjazdach, wizytach w sądzie, w szkołach, u dentysty, lekarzy, psychologa, w różnych poradniach i Powiatowym Centrum Pomocy Rodzinie w Piotrkowie Trybunalskim, pod którego opieką jako rodzina zastępcza pozostają. Pani Ewa całkiem porzuciła myśl o powrocie do działalności zawodowej, którą zawiesiła po przyjęciu do siebie dzieci. Stała się Mamuśką na pełny etat! Wiosną 2020 r. udało im się podwyższyć dach domu i wygospodarować na strychu miejsce na pokoje i łazienkę dla starszych dzieci. Z czasem częściowo wykończyli te pokoje na tyle, aby troje najstarszych z rodzeństwa mogło przenieść się "na swoje" :) Dziś dzieci świetnie sobie radzą, oczywiście z ogromnym wsparciem swoich opiekunów. Paulina wkroczyła już w dorosłość, mogła się usamodzielnić, postanowiła jednak pozostać w rodzinie zastępczej, z czego Państwo Ewa i Robert bardzo się ucieszyli. Teraz jej priorytetem jest ukończenie szkoły. Pozostałe rodzeństwo również się pilnie uczy - nadal on-line. Opiekunowie, częściowo z pomocą naszych Drogich Darczyńców, zapewnili każdemu własny sprzęt: komputer, czy choćby tablet. Pomogło też Centrum Kształcenia Zawodowego w Bujnach, które wypożyczyło komputer Paulinie, a teraz też Łukaszowi, którego komputer ostatnio się zepsuł. Nadal każdy grosz, który rodzinie zostaje po bieżących wydatkach na życie, przeznaczają na wykończenie pokojów dzieci. Co prawda jest tam jeszcze wiele do zrobienia, ale przynajmniej już każdy ma własny kąt. Na poddaszu brakuje jeszcze kilku okien (otwory są tylko zabezpieczone) i do wykończenia jest łazienka, a schody na poddasze wymagają zamontowania balustrady, co szczególnie spędza Państwu Wachurom sen z powiek, bo na sercu leży im przecież zwłaszcza bezpieczeństwo dzieci.
  Państwo Wachurowie i dzieci są wdzięczni za wszystko, co udało im się dotąd zrobić i DZIĘKUJĄ Z CAŁEGO SERCA ZA WSZELKĄ POMOC :)
  A my zachęcamy raz jeszcze do pomocy dzielnej siódemce rodzeństwa: Paulinie, Piotrowi, Łukaszowi, Karolince, Basi, Asi i Anetce. Pomóc można nie tylko w formie finansowej, ale np. przekazując im potrzebne materiały wykończeniowe lub pomagając w ich zakupie na preferencyjnych warunkach. Informacja na temat potrzebnych materiałów pod numerem telefonu: 607 366 534.

  Zdjęcie aktualizacji 63 512

Słowa wsparcia

Twoje słowa mają moc pomagania! Wpłać darowiznę i przekaż kilka słów wsparcia 🤲


 • Laura i Sebastian - awatar

  Laura i Sebastian

  12.08.2019
  12.08.2019

  Szybko do celu ciocia

  • Stowarzyszenie na rzecz rozwoju gminy Aleksandrów "Jesteśmy Razem" - awatar

   Stowarzyszenie na rzecz rozwoju gminy Aleksandrów "Jesteśmy Razem" - Organizator zbiórki

   14.08.2019
   14.08.2019

   Dzięki 😘😘

 • Agnieszka Wnuk - awatar

  Agnieszka Wnuk

  06.08.2019
  06.08.2019

  Powodzenia👍

  • Stowarzyszenie na rzecz rozwoju gminy Aleksandrów "Jesteśmy Razem" - awatar

   Stowarzyszenie na rzecz rozwoju gminy Aleksandrów "Jesteśmy Razem" - Organizator zbiórki

   06.08.2019
   06.08.2019

   Bardzo dziękujemy. Jesteśmy niezmiernie wdzięczni za pomoc 🖐️😊

 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  03.08.2019
  03.08.2019

  Powodzenia dla całej Rodzinki. Jesteście super wszyscy razem. Oby Wam się wszystko powiodło.

  • Stowarzyszenie na rzecz rozwoju gminy Aleksandrów "Jesteśmy Razem" - awatar

   Stowarzyszenie na rzecz rozwoju gminy Aleksandrów "Jesteśmy Razem" - Organizator zbiórki

   03.08.2019
   03.08.2019

   Bardzo dziękujemy za te słowa wsparcia. One są dla nas więcej warte niż wszystkie pieniądze świata. Niestety, bez pieniędzy w dzisiejszym świecie człowiek nie poradziłby sobie. Ciężko nam było prosić o pomoc. Tylko świadomość, że to dla naszych dzieci, podtrzymuje nas na duchu. Chcieliśmy im zapewnić wszystko sami, okazało się jednak, że się przeliczyliśmy... Dlatego każdy grosz otrzymany od Państwa, Naszych Nieznanych Przyjaciół, wywołuje łzy wzruszenia i przywraca wiarę w ludzi. Nie ma takich słów, które byłyby w stanie wyrazić naszą wdzięczność. Mamy nadzieję, że okazane nam dobro wróci kiedyś do Państwa ze zdwojoną siłą! DZIĘKUJEMY 🤝

12 194 zł  z 50 000 zł (Cel)
Wpłaciło 128 osób

Wpłaty: 128

Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
1 000
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
50
Iwona z Piotrkowa - awatar
Iwona z Piotrkowa
50
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
50
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
100
Katarzyna Kowalczyk - awatar
Katarzyna Kowalczyk
700
Jadwiga Świtalska - awatar
Jadwiga Świtalska
50
Andrzej - awatar
Andrzej
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
100
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
50

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Załóż swoją pierwszą zbiórkę

Zbieraj pieniądze na to, czego
najbardziej potrzebujesz już dziś!

Jak założyć zbiórkę na Pomagam.pl

Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniędzy. To narzędzie, które umożliwia każdemu i całkowicie za darmo założenie zbiórki w kilka chwil.

Dzięki Pomagam.pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz fundusze na to, co dla Ciebie ważne m.in. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie bliskich w trudnych chwilach i na inicjatywy bliskie Twojemu sercu.

Krok 1:Chcesz założyć zbiórkę, ale nie wiesz od czego zacząć? Nie martw się! Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.

Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz. Sprawdź poniższy poradnik.

W momencie tworzenia zbiorki możesz wybrać, czy chcesz ją prowadzić samodzielnie czy ze wsparciem Pomagam.pl. Pierwsza opcja jest całkowicie darmowa. Jeśli natomiast zdecydujesz się na promowanie zbiórki z naszym wsparciem, będziemy przypominać o Twojej zbiórce i zachęcać do wpłat osoby, które ostatnio odwiedziły stronę Twojej zbiórki (tzw. retargeting).

W tym celu będziemy wyświetlać Twoją zbiórkę zarówno na stronie głównej Pomagam.pl jak i w reklamach internetowych. Zwiększa to szanse na to, że więcej odwiedzających Twoją zbiórkę osób zdecyduje się ostatecznie na wpłatę lub udostępnienie zbiórki. W zamian za to dodatkowe, nieobowiązkowe wsparcie w promocji od każdej wpłaty potrącimy automatycznie 12%.

Krok 3:Twoja zbiórka jest gotowa, czas zacząć działać! Nikt nie wypromuje Twojej zbiórki tak jak Ty, dlatego pamiętaj, żeby udostępniać ją we wszystkich mediach społecznościowych: Facebook, Instagram, Twitter, LinkedIn czy YouTube i TikTok. Zacznij od rodziny i przyjaciół - poproś ich o udostępnienie i zachęć do wpłat. Wyślij znajomym linka do zbiórki z krótkim opisem na Messengerze, SMSem lub mailowo. Następnie skontaktuj się z lokalnymi mediami z prośbą o publikację Twojej zbiórki oraz zaangażuj w promocję okoliczne organizacje społeczne, władze samorządowe, instytucje oraz osoby znane w Twojej okolicy.

Pamiętaj, im więcej osób dowie się o Twojej zbiórce, tym większa szansa na osiągniecie celu! Więcej porad znajdziesz w ebooku, jak założyć i prowadzić skuteczną zbiórkę. Znajdziesz go w swoim panelu zarządzania zbiórką po jej stworzeniu. Sprawdź również naszego bloga, w którym dzielimy się praktycznymi poradami i wskazówkami.

Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby.

Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 3 dni robocze. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.

Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej:

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij