Zbiórka Skrajna nędza, czyli Burbon - zdjęcie główne

Skrajna nędza, czyli Burbon

1 505 zł z 1 500 zł (Cel)
Wpłaciło 28 osób

Kot trafił do nas w tragicznym stanie:

➡️ odwodniony,

➡️ wychudzony,

➡️ wybita z biodra tylna łapa,

➡️ pogruchotana miednica,

➡️ uszkodzone lewe oko (nie widzi już na nie),

➡️ obtarcia na szyi,

➡️ ogromna i bolesna rana pod lewą pachą.

Prawdopodobnie kot dobre kilka miesięcy temu przeżył zderzenie z autem, w wyniku którego jego miednica po obu stronach oraz lewe oko uległy zniszczeniu. Gdyby ludzie byli mniej obojętni na krzywdę zwierząt to być może nie byłby dzisiaj kaleką 😓

Jakby tego było mało w ostatnich tygodniach włożył tylną łapę w obrożę i chodził tak przez dłuższy czas. Ucisk był tak duży, że cała szyja została poraniona, a pod lewą pachą ma ogromną ranę. Nie wspominając już o bólu i męczarniach, jakie przeżył... Dopiero człowiek, który go znalazł przeciął mu obrożę uwalniając łapę. Tak, dobrze przeczytaliście, miał obrożę. Wnioskujemy zatem, że miał właściciela, ale patrząc na obrażenia, których doznał prawie rok temu - nikt go nie leczył, nikt nie udzielił mu pomocy po wypadku.

Jego stan ogólny (wychudzenie, odwodnienie, zarobaczenie, rany) wskazuje na to, że Burbon od długiego czasu błąkał się jako kot bezdomny, bez stałego dostępu do wody i jedzenia. Aktualnie przebywa w Klinice UP w Lublinie, gdzie przechodzi leczenie świerzbu usznego, antybiotykoterapię, dostaje lek znoszący ból i stan zapalny. Na podstawie badania RTG wiemy, że nastąpił patologiczny zrost kości miednicznych po odległym, wieloodłamowym złamaniu z przemieszczeniem. Stwierdzono również zwichnięcie i zanik głowy i szyjki kości udowej lewej. Ponieważ Burbon był znieczulany do badania RTG wykonano od razu kastrację.  Utworzyliśmy zbiórkę, aby pokryć jego leczenie. Przed nami jeszcze wiele kosztów: morfologia, biochemia, odrobaczenie, USG, testy FIV/FeLV, a być może i tomograf, na końcu szczepienie. Chcemy mieć pewność, że nie ma więcej uszkodzeń wewnętrznych oraz żadnych chorób. Z uwagi na duży stopień wychudzenia i wyniszczenia organizmu kociak musi dostać lepszej jakości karmę (zwłaszcza mokrą), aby szybciej postawić go na nogi.


Burbon mimo swojego stanu nie traci nadziei na lepsze jutro. Jest pociesznym kotem, który kocha ludzi. Uwielbia się miziać i potrafi głośno mruczeć 😊

Z góry dziękujemy za każdą złotówkę przekazaną na Burbona:)

1 505 zł z 1 500 zł (Cel)
Wpłaciło 28 osób

Wpłaty: 28

Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
5
Darczyńca - awatar
Darczyńca
40
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Aldona - awatar
Aldona
50
Sylwia Dybciak - awatar
Sylwia Dybciak
20
Marta - awatar
Marta
100
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Aga B - awatar
Aga B
10
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
5
Kamila Górnik - awatar
Kamila Górnik
25

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Stwórz swoją
pierwszą zbiórkę

Nie czekaj, weź sprawy w
swoje ręce teraz!

Jak założyć zbiórkę na Pomagam.pl

Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniężnych. Dzięki Pomagam. pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz pieniądze na dowolny cel, np. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie znajomych i rodziny w ciężkich chwilach, realizację projektów społecznych, kulturalnych i biznesowych albo spełnianie marzeń.

Krok 1:Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.

Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz (zobacz krótki film poniżej).

Krok 3:Dla swojej zbiórki wybierasz adres internetowy, pod którym będzie ona dostępna dla każdego, np. pomagam.pl/nazwazbiorki. Zbieranie pieniędzy polega na zapraszaniu jak największej liczby osób do odwiedzenia tej strony. Pomagam.pl pozwala automatycznie rozesłać zaproszenia e-mailowe, udostępnić zbiórkę na Facebooku, Twitterze itd. Od razu możesz przyjmować wpłaty. Konto do wypłat wskażesz później.

Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać, i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby. Dzięki Pomagam.pl udostępnianie zbiórki na Facebooku, Twitterze lub e-mailowo jest niezwykle proste. Zbiórkę odwiedzają i udostępniają kolejne osoby i tak tworzy się efekt kuli śnieżnej.

Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 1 dzień roboczy. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.

Za darmo:Zbiórki opublikowane w dniach 15 kwietnia - 15 sierpnia zwolnione są z wszelkich opłat! Pomagam.pl pokrywa wszelkie koszty prowadzenia Twojej zbiórki (w tym także opłaty naliczane przez operatorów płatności). 100% zebranej kwoty trafia do Ciebie. #zostanwdomu

Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej:

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij