Zbiórka Ratujmy życie Tacosa - zdjęcie główne

Ratujmy życie Tacosa

6 870 zł  z 8 000 zł (Cel)
Wpłaciło 239 osób
Agata Golan - awatar

Agata Golan

Organizator zbiórki

Witamy wszystkich,

3 miesiące temu adoptowaliśmy ze schroniska kotka, który od razu skradł nasze serce - 4-letniego Tacosa. Kot idealny. Każdy nasz znajomy może to potwierdzić :).

Niestety problemy ze zdrowiem Tacosa zaczęły się w poprzednią środę (18.01), gdy zaczął mieć problemy z oddychaniem. W czwartek jego stan był krytyczny, został na noc w klinice w klatce tlenowej, żeby mógł jakkolwiek oddychać. W piątek rano sprawdziły się nasze najgorsze obawy - na prześwietleniu płuc okazało się, że ma dużo płynu w opłucnej. Chcieliśmy zawalczyć o każdy jego oddech, więc tego samego dnia wieczorem wykonaliśmy zabieg usuwania płynu z płuc. Próbki płynu zostały wysłane do analizy i mieliśmy czekać na wyniki. Gdy wróciliśmy do domu z zabiegu, nigdy nie widzieliśmy takiej radości i wdzięczności kota, za to że może oddychać, jak właśnie wtedy. Automatyczne łzy szczęścia, że mogliśmy mu pomóc chociaż na chwilę.

W niedzielę (22.01) przyszły wyniki analizy płynu z płuc. Najgorsza możliwa wiadomość - wirus FIP. Do końca mieliśmy nadzieje, że to nie będzie to. Myśleliśmy wtedy, że to wyrok i Tacos przeżyje maksymalnie kilka dni, może tydzień. Jednak pojawiła się nadzieja. 

ps. Przy badaniach może widnieć imię Tofik - pojechaliśmy do weterynarza na kontrolę od razu po adopcji i nie mieliśmy jeszcze pomysłu na imię. Później zmienił imię na szalonego meksykanina :)

Istnieje leczenie, ale kosztuje bardzo dużo. Dla nas jako studentów to ogromna kwota. Jednak z racji tego, że Tacos jest prawdziwym wojownikiem, my też postanowiliśmy, że będziemy walczyć tak jak możemy. Obiecaliśmy sobie, że zrobimy wszystko, żeby go uratować.

Leczenie trwa 84 dni, codziennie musimy podawać kotu zastrzyk z preparatem Curefip. Następne 84 dni to obserwacja. Do kosztów samych lekarstw, dochodzą regularne wizyty u weterynarza i badania kontrolne.

Pierwszy zastrzyk Tacos dostał w poniedziałek (23.01). Aktualnie (28.01) po 6-tym zastrzyku widzimy dużą poprawę. Powoli wraca nasz stary, kochany kot :). Zaczyna normalnie oddychać, jeść i pić, przychodzi do nas się poprzytulać, wskakuje na kanapę i mruczy jak traktor. Dalej jest osłabiony, ale mamy nadzieje, że w najbliższym czasie nabierze więcej sił. Cieszą nas bardzo małe rzeczy, na które wcześniej nie zwracaliśmy większej uwagi.

Wyleczenie Tacosa będzie możliwe tylko przy waszej pomocy! Dziękujemy za każdą wpłaconą złotówkę, to dla nas bardzo dużo znaczy. Mamy nadzieje, że kiedyś będziemy mogli się za to odwdzięczyć <3

Prowadzimy leczenie preparatem #curefip (www.curefip.com)

Trzymajcie kciuki za naszego wojownika!

Agata i Antek

Aktualizacje


 • Agata Golan - awatar

  Agata Golan

  13.02.2023
  13.02.2023

  [aktualizacja na dzień 13.02]
  Dzisiaj mija 22 dzień leczenia. Postanowiliśmy zakończyć zbiórkę. Kwota, którą uzbieraliśmy do tej pory starczyła na zakup leków dla Tacosa na całą kurację. To nie mogłoby się udać bez waszej pomocy. Nie spodziewaliśmy się uzbierania chociażby połowy tej kwoty. Razem z naszym wojownikiem jesteśmy bardzo wdzięczni za całokształt wsparcia, które otrzymaliśmy. Każda złotówka, każde udostępnienie, każde słowa wsparcia bardzo nam pomogły. Pozostałe koszty leczenia bierzemy na siebie. Jest wiele innych pupili, które w tym momencie potrzebują waszego wsparcia bardziej niż nasz kociak.
  Na dzień dzisiejszy Tacos czuje się bardzo dobrze, jego wyniki wróciły do normy. Wrócił nasz szalony meksykanin, który lata za myszkami jak chyba nigdy wcześniej :). Nadal czeka nas wiele dni podawania zastrzyków i badań oraz późniejszej obserwacji. Mamy nadzieje, że wyniki Juniora pozostaną dobre do końca leczenia i wszystko przebiegnie po naszej myśli.
  Jeszcze raz dziękujemy każdemu kto pomógł nam w tej ciężkiej sytuacji . Jesteście niesamowici <3

  Zdjęcie aktualizacji 112 952

Komentarze


 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  31.01.2023
  31.01.2023

  Dużo tulasków, siły i przede wszystkim zdrowia. ❤🤗

 • Karolinka - awatar

  Karolinka

  29.01.2023
  29.01.2023

  Walczymy o Tacosika!!

6 870 zł  z 8 000 zł (Cel)
Wpłaciło 239 osób
Agata Golan - awatar

Agata Golan

Organizator zbiórki

Zadaj pytanie

Wpłaty: 239

Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Ola i Kasia - awatar
Ola i Kasia
20
Szymon i Wiktoria - awatar
Szymon i Wiktoria
150
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
50
Były uczeń twojej Mamy - awatar
Były uczeń twojej Mamy
50
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Jowanku - awatar
Jowanku
20
Michał Adamowicz - awatar
Michał Adamowicz
50
Kaja - awatar
Kaja
15
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Przekaż 1,5% Fundacji Pomagam.pl i pomóż nam pomagać!

Wystarczy, że przy wypełnianiu rocznego zeznania podatkowego PIT podasz w odpowiednim polu nasz numer KRS: 0000353888

Chcemy dalej zmieniać świat na lepsze i przywracać wiarę w ludzi. Angażujemy się w pomoc potrzebującym i pomagamy organizacjom działać skuteczniej. Organizujemy i wspieramy zbiórki charytatywne na ważne cele.

Pomożesz nam? To nic nie kosztuje!
Dziękujemy, że jesteś z nami!

Zapraszamy również na stronę Fundacji Pomagam.pl

Jak założyć zbiórkę na Pomagam.pl

Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniężnych. Dzięki Pomagam.pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz pieniądze na dowolny cel, np. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie znajomych i rodziny w ciężkich chwilach, realizację projektów społecznych, kulturalnych i biznesowych albo spełnianie marzeń.

Krok 1:Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.

Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz (zobacz krótki film poniżej).

Krok 3:Dla swojej zbiórki wybierasz adres internetowy, pod którym będzie ona dostępna dla każdego, np. pomagam.pl/nazwazbiorki. Zbieranie pieniędzy polega na zapraszaniu jak największej liczby osób do odwiedzenia tej strony. Pomagam.pl pozwala automatycznie rozesłać zaproszenia e-mailowe, udostępnić zbiórkę na Facebooku, Twitterze itd. Od razu możesz przyjmować wpłaty. Konto do wypłat wskażesz później.

Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać, i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby. Dzięki Pomagam.pl udostępnianie zbiórki na Facebooku, Twitterze lub e-mailowo jest niezwykle proste. Zbiórkę odwiedzają i udostępniają kolejne osoby i tak tworzy się efekt kuli śnieżnej.

Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 1 dzień roboczy. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.

Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej:

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij