Zbiórka 8 nowych żyć - zdjęcie główne

8 nowych żyć

1 165 zł  z 1 000 zł (Cel)
Wpłaciło 38 osób

#interwencjapodsiedlcami2018

Ta historia „przynajmniej” nie będzie o katowaniu zwierząt, nie będzie krwawych zdjęć, nikt nikogo nie obrażał ani nie chciał przegonić siekierą z posesji. To naprawdę częsty widok na polskich wsiach (w miastach nie bywa lepiej). Zwierzę to rzecz, zwierzę nie potrzebuje pić, jeść, być karmione. Gdy jeszcze właściciele to osoby, użyjmy określenia niezaradne życiowe, to zwierzęta w ogóle mają przegwizdane. #interwencjapodsiedlcami2018
 Nasz interwencja prawie 200km od Warszawy, gm. Zbuczyn pod Siedlcami. Jak tam się znaleźliśmy? Bo my jako ludzie zajmujący się problemami zwierząt, pochylamy się częstokroć nad problemami ludzi. I tak było w tej sytuacji. Jakiś czas temu nasza para Wolontariuszy przeczytali ogłoszenie, że ludzie potrzebują biurka do nauki dla nastolatki. Zorganizowali się i tak trafili na polską wieś, gdzie czas się zatrzymał (mimo dostępu do internetu). Walący się dom drewniany, w środku trzy łóżka i kupa śmieci. Kobieta z trzema synami i z córką 18-letnia, która już miała swoje dziecko…
 Jeździła więc tam nasza Wolontariuszka i pomagała, ile mogła głównie przy zwierzakach, bo też żyły skromnie i w słabych warunkach. Dzięki pomocy jednej fundacji udało się wysterylizować 8 kotek. Wolontariuszka dała też prywatne środki na kojec, żeby ludzie przestali trzymać psy na łańcuchach. Kojec zbudowali… jakiś prowizoryczny, a psy i tak dalej przyczepione na 30 centymetrowych sznurkach . Bez dostępu do wody, o jedzenie też trudno było…
 Jakiś czas temu Wolontariuszka dostała sygnał od właścicielki posesji, że jej nowa suka ma szczeniaki, więc zwróciła się do nas o pomoc. Szczeniaki urodzone na początku marca. Było ich 5 lub 6. Właścicielka nie umiała wytłumaczyć, co się stało z resztą psów. Syn powiedział o jednym, którego znaleźli martwego gdzieś za budą. Czas było na podjęcie bardziej stanowcze kroki.
 Odebraliśmy trzy szczeniaki - dwie suczki i pieska. Skrajnie niedożywione, zarobaczone, aż wyglądały jakby połknęły balon . Matka szczeniaków - również w złym stanie, ojciec (tak przypuszczamy) z całej ekipy wygląda najlepiej. Odebraliśmy też pieska, którego dwa dni temu ktoś im podrzucił na posesję. W ostatniej chwili przed wyjazdem wpadł mi w ręce mały z zaropiałymi oczami kociak - nie mogliśmy zostawić, a syn przyniósł kolejnego. Na posesji została dzika kotka z małymi. Kotki za małe, żeby je zabrać, matka nie do złapania . Ta historia pewnie się jeszcze nie zakończyła niestety. Nie będziemy dochodzić roszczeń finansowych, bo naprawdę mija się to z celem. Zaproponowaliśmy zrzeczenie pod warunkiem nie posiadania kolejnych zwierząt pod opieką. Dla dobra każdej ze stron.
 I teraz jest apel do Was – tak, pieniądze. Przyjęliśmy bowiem 8 zwierząt. Trzeba je odrobaczyć, zaszczepić, odkarmić, wysterylizować/wykastrować,a być może po kolejnych dodatkowych badaniach wyjdą nowe sprawy. Czy zgadzacie się z nami, że te 8 zwierząt dostało właśnie super los na loterii? My wiemy, że tak jak nam, tak Wam również będzie zależało na ich drugiej szansie.
 Dziękujemy z góry za wsparcie! I dla przypomnienia – utrzymujemy się z datków, ta interwencja była możliwa, ponieważ wiemy, że możemy na Was liczyć, że chcecie, abyśmy dawali zwierzakom kolejną szansę.

Szukamy dla zwierząt odpowiedzialnych domów - adoptuj www.schronisko.info.pl/adopcje


Aktualizacje


 • Schronisko w Korabiewicach - oficjalna strona - awatar

  Schronisko w Korabiewicach - oficjalna strona

  17.09.2018
  17.09.2018

  Pumex, malutkie kocie dziecię. Wyciągnięte z typowej polskiej wsi, gdzie koty i psy są nic nie warte, zatem nie warte są leczenia (#interwencjapodsiedlcami2018). Dostało drugą szansę. W schronisku w coraz lepszej kondycji. Szuka odpowiedzialnego domu. Osiatkowany balkon/okno to niezbędne minimum. Najchętniej na dokocenie lub adopcja z siostrą. Koty bardzo dobrze rozwijają się razem z innym kotem. Pytania? [email protected]
  #PumexSzukaDomu #kochamczarnekoty
  Nie możesz adoptować? Wesprzyj https://pomagam.pl/8zyc

  Zdjęcie aktualizacji 19 736

Komentarze


 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  10.08.2018
  10.08.2018

  Jesteście wspaniali :)

  • Schronisko w Korabiewicach - oficjalna strona - awatar

   Schronisko w Korabiewicach - oficjalna strona - Organizator zbiórki

   06.09.2018
   06.09.2018

   dziękujemy za wsparcie!

 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  10.08.2018
  10.08.2018

  trzymam kciuki za znalezienie domów!

 • Natalia Kot - awatar

  Natalia Kot

  09.08.2018
  09.08.2018

  wspieram, chociaż niewielką kwotą..jednak zawsze coś. Trzymajcie się maluchy <3

 • Jo Wilk - awatar

  Jo Wilk

  05.08.2018
  05.08.2018

  Dzięki Wam ich życie zmieni się 180 stopni. Dziękuję

1 165 zł  z 1 000 zł (Cel)
Wpłaciło 38 osób

Wpłaty: 38

Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
50
Wieslawa johnsen - awatar
Wieslawa johnsen
50
Karolina Dyrda - awatar
Karolina Dyrda
50
Aleksandra Łakomska - awatar
Aleksandra Łakomska
30
Katarzyna - awatar
Katarzyna
10
Wieslawa Johnsen - awatar
Wieslawa Johnsen
50
Zaza1129 - awatar
Zaza1129
20
Aleksandra Łakomska - awatar
Aleksandra Łakomska
15
Mirela - awatar
Mirela
50
Asia - awatar
Asia
50

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Stwórz swoją
pierwszą zbiórkę

Nie czekaj, weź sprawy w
swoje ręce teraz!

Jak założyć zbiórkę na Pomagam.pl

Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniężnych. Dzięki Pomagam.pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz pieniądze na dowolny cel, np. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie znajomych i rodziny w ciężkich chwilach, realizację projektów społecznych, kulturalnych i biznesowych albo spełnianie marzeń.

Krok 1:Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.

Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz (zobacz krótki film poniżej).

Krok 3:Dla swojej zbiórki wybierasz adres internetowy, pod którym będzie ona dostępna dla każdego, np. pomagam.pl/nazwazbiorki. Zbieranie pieniędzy polega na zapraszaniu jak największej liczby osób do odwiedzenia tej strony. Pomagam.pl pozwala automatycznie rozesłać zaproszenia e-mailowe, udostępnić zbiórkę na Facebooku, Twitterze itd. Od razu możesz przyjmować wpłaty. Konto do wypłat wskażesz później.

Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać, i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby. Dzięki Pomagam.pl udostępnianie zbiórki na Facebooku, Twitterze lub e-mailowo jest niezwykle proste. Zbiórkę odwiedzają i udostępniają kolejne osoby i tak tworzy się efekt kuli śnieżnej.

Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 1 dzień roboczy. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.

Opłaty:Założenie i prowadzenie zbiórki w serwisie jest darmowe, jednak od zebranej przez Ciebie kwoty potrącimy niewielki procent na pokrycie kosztów promocji serwisu i kosztów operatorów płatności (łącznie - 7,5 % od zebranej kwoty). Są to jedyne opłaty, jakie poniesiesz ! Dzięki nim Pomagam.pl jest najskuteczniejszym narzędziem do tworzenia zbiórek pieniężnych w internecie. Nigdy nie pobieramy dodatkowych lub ukrytych opłat.

Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej:

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij