Zbiórka Walczę o każdy oddech... - zdjęcie główne

Walczę o każdy oddech...

3 742 zł z 5 000 zł (Cel)
Wpłaciło 65 osób
Zbiórka zakończona
 
Eliza Maria - awatar

Eliza Maria

Organizator zbiórki

Mam przed sobą całe życie. Proszę, pomóż mi sprawić, że będę mógł je przeżyć…

- Janek

Mukowiscydoza - ta choroba atakuje kiedy chce i jak chce.

Przerażone oczy synka, który pyta o śmierć i mówi: "przecież ja jestem za młody, żeby umrzeć..." 

Jak wytłumaczyć dziecku, że ta choroba zabija i walczmy o każdy dzień, aby mogło żyć. Dziecku, które coraz więcej rozumie, na którego twarzy powinien widnieć uśmiech każdego dnia, a coraz częściej bywa smutne.

Janek w sierpniu skończył 11 lat... Na zewnątrz nie widać, że jest chory, ale mukowiscydoza systematycznie wyniszcza jego organizm od środka. Płuca nie funkcjonują prawidłowo i są coraz słabsze, trzustka jest zablokowana przez gęsty śluz, a to powoduje bardzo silne bóle brzucha, ale to niewydolność płuc jest najczęstszą przyczyną zgonu chorych na mukowiscydozę.


Chory po prostu się dusi… Mukowiscydoza to wyścig z czasem, a statystyki są okrutne - w Polsce średnia życia z mukowiscydozą to zaledwie 30 lat.

Synek przyjmuje mnóstwo leków i są one koniecznością. Na co dzień musi przyjmować enzymy do każdego posiłku, leki na wątrobę, ma duży niedobór witamin. Robi po kilka inhalacji, a w okresie zaostrzeń ta liczba zwiększa się nawet kilkukrotnie. Do tego dochodzą jeszcze antybiotyki i probiotyki.

Oprócz leków potrzebny jest sprzęt do rehabilitacji oddechowej, odpowiednia higiena i wysokokaloryczne żywienie. To one są naszym największym zmartwieniem bo kosztują niewyobrażalnie dużo pieniędzy. Godziny rehabilitacji generują wielkie koszty, a czasami musimy zwiększyć tę ilość, kiedy stan Jasia się pogarsza.

Drugiego zaburzenia też nie widać gołym okiem, ale dotknęło ono Jasia głowy. Zespół Aspergera – zaburzenie ze spektrum autyzmu.

Mimo, że Jaś jest bardzo inteligentnym chłopcem, często mówi że „głowa mnie nie słucha”. Nie potrafi odnaleźć się w środowisku rówieśników i funkcjonować w grupie, czuje się bardzo osamotniony, bo nie ma przyjaciół z powodu swojej inności. Janek wymaga odpowiedniej terapii psychologicznej i psychiatrycznej, co pomaga mu w miarę normalnie funkcjonować na co dzień, ale niestety w większości przypadków są to terapie prywatne. Zdarzają się dni, że Janek krzyczy, że chce się zabić, że nie chce żyć, a mi wtedy serce pęka, bo nie wiem co robić...

Kwota, którą zbieramy - 5 tysięcy, to koszt zaledwie trzech miesięcy leczenia Janka... Każdy dzień to walka o oddech i tylko dzięki Państwa pomocy możemy podołać kosztom leczenia i rehabilitacji. 

Komentarze


 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  11.04.20
  11.04.20

  Trzymaj się, kolego!

 • Agnieszka Skąpska - awatar

  Agnieszka Skąpska

  03.04.20
  03.04.20

  Zdrówka Janek ❤

  • Eliza Maria - awatar

   Eliza Maria - Organizator zbiórki

   29.04.20
   29.04.20

   Dziękujemy Aguś! <3

 • Kasia Panek - awatar

  Kasia Panek

  11.10.19
  11.10.19

  Kocham Cię Jasiu:)

3 742 zł z 5 000 zł (Cel)
Wpłaciło 65 osób
Zbiórka zakończona
 
Eliza Maria - awatar

Eliza Maria

Organizator zbiórki

Zadaj pytanie

Wpłaty: 65

Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
100
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
50
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
50
Zdrówka 🥰😘 - awatar
Zdrówka 🥰😘
50
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Asia - awatar
Asia
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Stwórz swoją
pierwszą zbiórkę

Nie czekaj, weź sprawy w
swoje ręce teraz!

Jak założyć zbiórkę na Pomagam.pl

Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniężnych. Dzięki Pomagam. pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz pieniądze na dowolny cel, np. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie znajomych i rodziny w ciężkich chwilach, realizację projektów społecznych, kulturalnych i biznesowych albo spełnianie marzeń.

Krok 1:Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.

Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz (zobacz krótki film poniżej).

Krok 3:Dla swojej zbiórki wybierasz adres internetowy, pod którym będzie ona dostępna dla każdego, np. pomagam.pl/nazwazbiorki. Zbieranie pieniędzy polega na zapraszaniu jak największej liczby osób do odwiedzenia tej strony. Pomagam.pl pozwala automatycznie rozesłać zaproszenia e-mailowe, udostępnić zbiórkę na Facebooku, Twitterze itd. Od razu możesz przyjmować wpłaty. Konto do wypłat wskażesz później.

Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać, i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby. Dzięki Pomagam.pl udostępnianie zbiórki na Facebooku, Twitterze lub e-mailowo jest niezwykle proste. Zbiórkę odwiedzają i udostępniają kolejne osoby i tak tworzy się efekt kuli śnieżnej.

Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 1 dzień roboczy. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.

Za darmo:Zbiórki opublikowane w dniach 15 kwietnia - 15 lipca zwolnione są z wszelkich opłat! Pomagam.pl pokrywa wszelkie koszty prowadzenia Twojej zbiórki (w tym także opłaty naliczane przez operatorów płatności). 100% zebranej kwoty trafia do Ciebie. #zostanwdomu

Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej:

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij