Zbiórka WiktorGrzegorzewski - zdjęcie główne

WiktorGrzegorzewski

42 084 zł z 55 000 zł (Cel)
Wpłaciło 968 osób
Zbiórka zakończona
 
Paulina Pawlak-Grzegorzewska - awatar

Paulina Pawlak-Grzegorzewska

Organizator zbiórki

Witajcie,


Wiktor ma osiem lat, miesiąc temu radośnie świętowaliśmy jego urodziny. W wakacje byliśmy z Wiktorem u okulisty – mocno pogorszył mu się wzrok, jednak liczyliśmy się z tym, ponieważ Wiktor miał problemy ze wzrokiem od urodzenia. Nie przypuszczaliśmy jednak, że pogorszenie wzroku zwiastowało to z czym dzisiaj musimy się mierzyć. Parę dni po urodzinach Wiktor zaczął uskarżać się na bóle głowy. Pierwszego dnia uznaliśmy to za coś niegroźnego, drugiego dnia pomyśleliśmy, że może jakaś choroba zaczyna go rozkładać, trzeciego dnia byliśmy już mocno zaniepokojeni. To co wydarzyło się później nastąpiło tak szybko, że ciężko mi dzisiaj poukładać to w głowie. Diagnostyka nastąpiła bardzo szybko. W szpitalu w Grudziądzu zdiagnozowano guza mózgu. Diagnoza było niczym uderzenie strumieniem powietrza. W głowie zaczęły rodzić się pytania, nastąpiło wyparcie, ale szybko musieliśmy otrzeźwieć i zacząć działać. Parę godzin po diagnozie brzmiącej jak wyrok, karetką jechaliśmy już do Centrum Zdrowia Dziecka w Warszawie. Bez ubrań, bez najpotrzebniejszych rzeczy, nikt nie przewidywał, że krótka wizyta w szpitalu przerodzi się w nieoczekiwaną podróży do Warszawy.


W CZD decyzje zapadły bardzo szybko – Wiktora trzeba operować w trybie pilnym. Guz jest duży i wywołuje wodogłowie (w tym momencie większość z Was pewnie gdzieś w wyobraźni widzi zdjęcia dzieci z powiększonymi czaszkami, które można znaleźć w internecie i zastanawia się, jak można nie zauważyć wodogłowia? Niestety, wodogłowie to przede wszystkim obecność płynu w czaszce, którego nie powinno być. Dochodzi do podwyższenia ciśnienia czaszkowego i w efekcie, zagrożenia życia. Rozrost czaszki wcale nie musi wystąpić, u Wiktora niczego nie było widać). Pojawiło się najbardziej oczywiste pytanie – jakim cudem guz jest tak duży, a widoczne objawy nastąpiły dopiero teraz? Odpowiedź przyszła po wypełnieniu formularza i zgody na operację. Wiktor był w trakcie kuracji odczulającej i przyjmował wziewne leki sterydowe, a dokładnie jeden – eztom. Steryd zahamował objawy, jednak guz rósł dalej. Gdyby nie fakt, że lek się skończył i czekaliśmy na wizytę u lekarza, przez co pojawiły się objawy w postaci bólów głowy oraz wymiotow , dziś Wiktora mogłoby już nie być.


Nie da się opisać tego, co czuje rodzic czekający na swoje dziecko, któremu właśnie wycinają guza z mózgu. Każda minuta trwa jak godzina, cały czas spogląda się na zegarek z nadzieją, że to coś przyśpieszy. Po operacji mogło wystąpić wiele powikłań, decydujące miało być pierwsze pięć dób. Wiktor jednak był niesamowicie dzielny. Szybko wstał z łóżka i zaczął stawiać pierwsze korki. Lekarze oraz rehabilitanci byli pod olbrzymim wrażeniem, powtarzając, że Wiktor ma niesamowicie silny organizm i to bardzo ważne. Nie wyobrażacie sobie ile warte są takie słowa, jak bardzo pobudzają do dalszego działania, do dalszych ćwiczeń, jak wiele dają nadziei na końcowy sukces… Po tygodniu przyszły pierwsze wyniki histopatologii. Po nich dowiedzieliśmy się, że chemia jest nieunikniona. Liczyliśmy się z tym, jednak gdzieś z tyłu głowy żyła taka mała iskierka nadziei, że może jednak nie. Potraktowaliśmy to jako kolejny etap, następną rundę w tej walce, którą planujemy wygrać.


Przeprowadzka z oddziału neurochirurgii na oddział onkologii była, cóż, mówiąc wprost – traumatyczna. Te wszystkie wspaniałe, cudowne dzieci z błyskiem w oku, które każdego dnia toczyły własny, indywidualny bój o swoje życie. Rodzice z wielkimi walizkami, którzy doskonale znają każdy kąt na oddziale (jest tu nawet pralka oraz suszarka, w końcu pobyty tutaj bywają naprawdę długie). Siłą rzeczy na oddziale dzień podobny jest do dnia. Już na onkologii nasz przeciwnik wyprowadził kolejny cios. Guz jest bardzo złośliwy i Wiktor musi przyjąć bardzo silną chemię. Czeka nas od 4 cykle, podczas których Wiktor przez 3 do 5 dni ma dostawać chemię. Przerwa między cyklami ma trwać 3 tygodnie, następnie zaplanowano radioterapię która trwa nie przerwalnie 6 długich i ciężkich tygodni, potem czeka na chemia podtrzymująca, ale jest szansa na zwycięstwo.


Nie wiedzieliśmy jak Wiktor zareaguje na chemię, każdy organizm jest inny, mieliśmy jednak świadomość, że przy tak silnej chemii może być ciężko. I było. Lekarze na każdym kroku podkreślali, że Wiktor znosi to dzielnie, jednak ból był wypisany na jego twarzy. W takich momentach serce matki pęka rozdzierane nieludzką siłą na miliony kawałków.


Po pierwszym cyklu chemii Wiktorowi zrobiono badania oraz, aby móc sprawdzić jak organizm i guz zareagowały na leczenie oraz przyszły kolejne, bardziej dokładne wyniki histopatologii określające dokładny genotyp guza. Lekarz poprosił na rozmowę nas oboje. Już w tym momencie poczułam, że coś jest nie tak. Wiktor ma guza mózgu medulloblastoma typ anaplastyczny o najwyższej złośliwości IV stopnia. W parę dni po operacji guz zaczął odrastać w mózgu i dał przerzuty do kręgosłupa. Słysząc to wszystko, nie trzeba sprawdzać w internecie aby uświadomić sobie, że jest źle. Co gorsze, jest gorzej niż na początku przypuszczaliśmy.


Po miesiącu w dwóch różnych szpitalach, po pobycie na różnych oddziałach, wróciliśmy do domu. Nie wyobrażacie sobie jak wielką radość sprawiła Wiktorowi możliwość położenia się we własnym łóżku. W miejscu, które zna, w którym czuje się bezpiecznie.


Choć oberwaliśmy już dość mocno, nasza walka dopiero się rozpoczęła. Przed nami jeszcze wiele tygodni, miesięcy walki i wiary, że wyjdziemy z niej zwycięsko. W Centrum Zdrowia Dziecka zapewniono Wiktorowi najlepsza opiekę, jednak koszty dodatkowe są bardzo duże i trudne do przewidzenia oraz oszacowania. Poczynając od kwestii najbardziej przyziemnych jak odżywianie Wiktora, wymiany ciuchów, ponieważ po chemii Wiktor ma bardzo wrażliwą skórę, co powoduje ból i podrażnienia, przez koszty transportu i pobytu w CZD, na niezwykle istotnej rehabilitacji po tak poważnej operacji mózgu kończąc.


Dlatego też zwracamy się do Was z prośbą o pomoc, za którą z całego serca dziękujemy.


Aktualności


 • Paulina Pawlak-Grzegorzewska - awatar

  Paulina Pawlak-Grzegorzewska

  05.04.19
  05.04.19

  Kochani Bardzo dziękujemy za okazanie serca Wiktorowi i wpłaty na naszą zbiórkę. Jesteśmy już po pierwszych konsultacjach w Niemczech gdzie Wiktor będzie leczony co wiążę się z ogromnymi kosztami. Dlatego też będziemy organizować koncert charytatywny gdzie wystąpi znana osobistość, ale nie zdradzę kto to ponieważ będzie to niespodzianka. Zapraszamy do Kwidzyna na nasz koncert, gdzie będziemy zbierać pieniążki na dalsze leczenie Wiktora Walecznego - Facebook. Bardzo dziękujemy za dotychczasowe datki i zapraszamy na stronę Wiktora na Facebook #WiktorWaleczny, gdzie na bieżąco wstawiamy informację. Jeszcze raz dziękujemy wszystkim i każdemu z osobna :D

  Zdjęcie aktualności 29 215

Komentarze


 • Kasia Tomaszewska - awatar

  Kasia Tomaszewska

  11.04.19
  11.04.19

  Trzymam mocno kciuki za Małego Wojownika! Wiktor, jesteś bardzo dzielny :*

 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  06.04.19
  06.04.19

  Dużo zdrowia Wiktorek!!! Wierzę, że wszystko będzie dobrze!!!

 • Przemysław Lis - awatar

  Przemysław Lis

  13.02.19
  13.02.19

  Życzę dużo zdrowia!

  • Paulina Pawlak-Grzegorzewska - awatar

   Paulina Pawlak-Grzegorzewska - Organizator zbiórki

   05.04.19
   05.04.19

   Również życzymy wszystkiego dobrego

 • Agni - awatar

  Agni

  12.02.19
  12.02.19

  Wierzę,że wspólnie zdziałamy ten cud.Trzymam kciuki.Pamiętaj jesteś WIELKI!!!! Zdrówka życzę...Buziaki😍

  • Paulina Pawlak-Grzegorzewska - awatar

   Paulina Pawlak-Grzegorzewska - Organizator zbiórki

   05.04.19
   05.04.19

   Bardzo dziękujemy, również wierzymy, że wspólnymi siłami razem z państwem doświadczymy cudu wyzdrowienia. Pozdrawiamy bardzo gorąco :D

 • Ania A. - awatar

  Ania A.

  12.02.19
  12.02.19

  Zdrówka 😘😘😘

42 084 zł z 55 000 zł (Cel)
Wpłaciło 968 osób
Zbiórka zakończona
 
Paulina Pawlak-Grzegorzewska - awatar

Paulina Pawlak-Grzegorzewska

Organizator zbiórki

Zadaj pytanie

Wpłaty: 968

Dominika Pełka - awatar
Dominika Pełka
50
Kasia Tomaszewska - awatar
Kasia Tomaszewska
50
Dagmara - awatar
Dagmara
50
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
1
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
50
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Alicja - awatar
Alicja
100

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Stwórz swoją
pierwszą zbiórkę

Nie czekaj, weź sprawy w
swoje ręce teraz!

Jak założyć zbiórkę na Pomagam.pl

Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniężnych. Dzięki Pomagam. pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz pieniądze na dowolny cel, np. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie znajomych i rodziny w ciężkich chwilach, realizację projektów społecznych, kulturalnych i biznesowych albo spełnianie marzeń.

Krok 1:Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.

Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz (zobacz krótki film poniżej).

Krok 3:Dla swojej zbiórki wybierasz adres internetowy, pod którym będzie ona dostępna dla każdego, np. pomagam.pl/nazwazbiorki. Zbieranie pieniędzy polega na zapraszaniu jak największej liczby osób do odwiedzenia tej strony. Pomagam.pl pozwala automatycznie rozesłać zaproszenia e-mailowe, udostępnić zbiórkę na Facebooku, Twitterze itd. Od razu możesz przyjmować wpłaty. Konto do wypłat wskażesz później.

Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać, i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby. Dzięki Pomagam.pl udostępnianie zbiórki na Facebooku, Twitterze lub e-mailowo jest niezwykle proste. Zbiórkę odwiedzają i udostępniają kolejne osoby i tak tworzy się efekt kuli śnieżnej.

Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 1 dzień roboczy. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.

Za darmo:Zbiórki opublikowane w dniach 15 kwietnia - 31 maja zwolnione są z wszelkich opłat! Pomagam.pl pokrywa wszelkie koszty prowadzenia Twojej zbiórki (w tym także opłaty naliczane przez operatorów płatności). 100% zebranej kwoty trafia do Ciebie. #zostanwdomu

Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej:

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij