Aby Leśny Ludek żył

4 782 zł  z 2 000 zł (Cel)
Wpłaciło 136 osób

"Przeznaczenie... los, dola, fatum, fortuna; to co powiedziane, przepowiedziane, zarządzone przez bogów; nieuchronna przyszłość...

Przeznaczeniem lub losem nazywa się też napotkane przypadki i zrządzenia, które nie zależą od woli ani starań" Czy Los Leśnego Ludka nie zależał od niczyjej woli i starań…? Z pewnością nie od mojej czy naszych miłych gości, którzy przyjechali w odwiedziny. Bo nikt z nas nie wiedział, że tam właśnie jest… Sam, w środku lasu, pozostawiony na pewną śmierć…

Czy miał kiedyś swój dom, swojego człowieka, co się stało - mogę się jedynie domyślać. Faktem jest, że następnego dnia po prostu by nie żył… Odszedłby bez pomocy, bezimienny, nikt by się o niego nie upomniał, nikt by nie płakał, bo nikt nie wiedział, że istnieje. Leśny Ludek.

To nadzieja dała mu ogromną wolę życia i walki, żeby swoim ostatkiem sil zbliżyć się do drogi - do drogi, którą wracali od nas nasi goście. Pomylili drogi… zamiast skręcić z Chaty w prawo, pojechali w lewo... w środek lasu. Przypadek?

Natychmiast zawrócili, żeby wrócić po nas, po pomoc, ową nadzieję, która wciąż pozwalała wałczyć o swoje życie Leśnemu Ludkowi.

„Przeznaczenie to nie wyroki opatrzności, to nie zwoje zapisane ręką demiurga, to nie fatalizm. Przeznaczenie to nadzieja.

Autor: Andrzej Sapkowski, Pani Jeziora”

Bez wahania wsiedliśmy w samochód, na miejscu zobaczyłam Istotę… Przypominała jeden wielki kołtun, jeden wielki ból i cierpienie. 

Był żywcem zjadany przez robaki... Jego źrenice były białe, dziąsła porcelanowe, nie miał siły stać… Czekał… Czekał na swoje przeznaczenie. Z tą waleczną nadzieją. I tylko te oczy. Oczy z nadzieją…

Natychmiast do samochodu, natychmiast po pomoc…

Zawiadomiłam lecznice, ze wieziemy psa w bardzo ciezkim stanie. Radzymińska Przychodnia Weterynaryjna i nasza doktor Persona po raz kolejny pokazuje, ze weterynarz to nie tylko olbrzymia wiedza i umiejętności, ktore posiada, ale także i wielkie serce... Jesteśmy przyjęci bez kolejki... Badanie, usg, rtg, pobranie krwi – anemia – anemia na granicy śmierci. Jak on żyje? - zapytała Pani doktor. To nadzieja, która umiera ostatnia - powiedziałam. Bo widziałam nie raz, że właśnie nadzieja trzyma je przy życiu – wszystkimi łapami, mocno, z calych sil… Bo nadzieja zawsze umiera ostatnia.

Decyzja o transfuzji – bank krwi. Zamawiamy krew na cito…
Co dalej? Czas pokaże. Czas i sila walki o cos, co najcenniejsze i więcej się nie powtórzy – o Życie…

Leśny Ludek w Chacie potrzebuje nas – Ciebie, mnie… żeby nadzieja, którą w sobie miał nie umarła.

„Czasami przeznaczenie wkracza w życie specjalnie dla ciebie (…) Czasem przeznaczenie wkracza w życie i poklepuje cię po plecach. Graham Swift”

Czy tym razem to przeznaczenie wkroczyło po to, aby poklepać Leśnego Ludka po plecach i dać nadzieję? Nadzieję, że nie wszyscy ludzie są źli...? To zależy od nas – Od Nas Wszystkich.


Komentarze


 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  21.09.2019
  21.09.2019

  Wracaj do zdrowia psinko

 • Nelusa Dla Ludka - awatar

  Nelusa Dla Ludka

  19.09.2019
  19.09.2019

  Trzymaj się Mały!

 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  18.09.2019
  18.09.2019

  Dobrego życia w zdrowiu Ludkowi życzę! Dziękuję Wam za pomoc.

4 782 zł  z 2 000 zł (Cel)
Wpłaciło 136 osób

Wpłaty: 136

Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
50
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
50
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
50
Malwina Wiercińska - awatar
Malwina Wiercińska
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
16
Krystyna Bosiacka Walkowiak - awatar
Krystyna Bosiacka Walkowiak
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
50
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
10

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Stwórz swoją
pierwszą zbiórkę

Nie czekaj, weź sprawy w
swoje ręce teraz!

Jak założyć zbiórkę na Pomagam.pl

Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniężnych. Dzięki Pomagam.pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz pieniądze na dowolny cel, np. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie znajomych i rodziny w ciężkich chwilach, realizację projektów społecznych, kulturalnych i biznesowych albo spełnianie marzeń.

Krok 1:Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.

Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz (zobacz krótki film poniżej).

Krok 3:Dla swojej zbiórki wybierasz adres internetowy, pod którym będzie ona dostępna dla każdego, np. pomagam.pl/nazwazbiorki. Zbieranie pieniędzy polega na zapraszaniu jak największej liczby osób do odwiedzenia tej strony. Pomagam.pl pozwala automatycznie rozesłać zaproszenia e-mailowe, udostępnić zbiórkę na Facebooku, Twitterze itd. Od razu możesz przyjmować wpłaty. Konto do wypłat wskażesz później.

Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać, i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby. Dzięki Pomagam.pl udostępnianie zbiórki na Facebooku, Twitterze lub e-mailowo jest niezwykle proste. Zbiórkę odwiedzają i udostępniają kolejne osoby i tak tworzy się efekt kuli śnieżnej.

Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 1 dzień roboczy. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.

Opłaty:Założenie i prowadzenie zbiórki w serwisie jest darmowe, jednak od zebranej przez Ciebie kwoty potrącimy niewielki procent na pokrycie kosztów promocji serwisu i kosztów operatorów płatności (łącznie - 7,5 % od zebranej kwoty). Są to jedyne opłaty, jakie poniesiesz ! Dzięki nim Pomagam.pl jest najskuteczniejszym narzędziem do tworzenia zbiórek pieniężnych w internecie. Nigdy nie pobieramy dodatkowych lub ukrytych opłat.

Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej:

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij