Zbiórka Adam chce pokonać glejaka - miniaturka zdjęcia

Adam chce pokonać glejaka

Lucja Bk - awatar

Lucja Bk

Organizator zbiórki

Adam ma 22 lata. Zaręczył się z Kamilą 14 lutego 2018 roku. Miesiąc później dopadły Go silne bóle głowy, nudności i ogromne zmęczenie utrzymujące się kilka dni. Trafił do szpitala, gdzie został poddany natychmiastowej operacji. Wynik badania histopatologicznego okazał się jednoznaczny – złośliwy guz mózgu o złym rokowaniu (glejak IV stopnia wg klasyfikacji Światowej Organizacji Zdrowia). Od tej pory Adam żyje z wyrokiem.
Glioblastoma (G IV WHO) IDH wildtype z rozległą martwicą umiejscowiony był w prawym płacie czołowym.  Ten rodzaj nowotworu charakteryzuje się bardzo dużą złośliwością – szybko rośnie i rozprzestrzenia się na sąsiadujące tkanki (tworzy dość głębokie tzw. nacieki). Po wycięciu potrafi odnowić się w przeciągu 3 m-cy i tworzyć przerzuty w obrębie mózgu, a w niektórych przypadkach nawet do innych organów.

Kolejne resekcje (usuwanie) odnawiającego się guza wiążą się z coraz większym ryzykiem uszkodzenia struktur mózgu, odpowiadających za ważne funkcje życiowe. Dlatego też, aby przeciwdziałać odnawianiu i rozprzestrzenianiu się guza, Adam musi poddać się jak najszybciej radioterapii protonowej, która nie jest refundowana przez NFZ w przypadku glejaka IV stopnia. 

Protonoterapia jest nowoczesną metodą leczenia nowotworów złośliwych. Odpowiednia dawka promieniowania jest precyzyjnie dostarczana do leczonego miejsca, przy jednoczesnym ograniczeniu napromieniowania zdrowej tkanki, co zmniejsza ryzyko skutków ubocznych leczenia. 

Niestety koszty wstępnej konsultacji, transportu, a przede wszystkim koszt leczenia protonowego (który jest ustalany na podstawie indywidualnego planu leczenia w zależności od liczby zastosowanych frakcji napromieniania) - pacjent ponosi we własnym zakresie. W Europie ten koszt wynosi około 60 tys. euro. 

Adam, po usłyszeniu diagnozy nie poddał się i ma ogromną nadzieję na pokonanie choroby, a także plany na przyszłość związane z narzeczoną. Żeby wrócić do zdrowia musi poddać się kosztownemu leczeniu, najprawdopodobniej za granicą. Niestety nie dysponuje na ten moment tak dużymi środkami.

Jestem chrzestną Adama i proszę o pomoc w walce o Jego życie. Wierzę, że uda mu się wygrać i spełnić marzenia. Ten młody chłopak odpowiedzialnie planował wejść w dorosłość, a życie w jednej chwili postawiło Go na cienkiej linie.

W imieniu swoim i Adama dziękuję za wszelką pomoc,

Łucja Balcerzak.

Aktualności

 • Lucja Bk - awatar

  Lucja Bk

  07.05.18
  07.05.18

  Moi drodzy! Adam obecnie przebywa w Centrum Onkologii w Gliwicach. Trafił tutaj na 6 tyg., aby poddać się rutynowej terapii, zalecanej po usunięcia guza. Powtórnie wykonane badanie histopatologiczne wyciętej tkanki niestety potwierdziło wcześniejszy wynik - GLEJAK IV stopnia, najbardziej złośliwy z nowotworów. Adam poddawany jest naświetlaniom (radioterapii), a doustnie przyjmuje Temodal (tzw. chemię). Wierzy, że ta terapia będzie skutecznie przeciwdziałać reemisji nowotworu i zwiększy Jego szansę na wyzdrowienie i powrót do rodzinnego domu. Jednocześnie lekarze prowadzący nie wykluczają podjęcia alternatywnych dróg leczenia, sugerując nowocześniejsze i skuteczniejsze terapie przeciwnowotworowe wykonywane w klinikach zagranicznych, które nie powodują tak dużych skutków ubocznych (m. in. nie niszczą zdrowych komórek). Niestety nie posiadamy jeszcze takich środków, aby ułatwić Adamowi kwalifikację do leczenia za granicą. Połączmy więc siły dla Niego!

Komentarze

 • Magdalena Anna Jaworska - awatar

  Magdalena Anna Jaworska

  16.05.18
  16.05.18

  Wracaj do zdrowia!

 • Joanna Walewska - awatar

  Joanna Walewska

  14.05.18
  14.05.18

  Wracaj do zdrowia, chłopaku! :) Pozdrawiam.:)

 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  10.05.18
  10.05.18

  Walcz i zdrowiej!

 • Renata Maciejewska - awatar

  Renata Maciejewska

  05.05.18
  05.05.18

  bedzie dobrze :-)

 • Rafał Chojecki - awatar

  Rafał Chojecki

  30.04.18
  30.04.18

  Powodzenia! :)

Lucja Bk - awatar

Lucja Bk

Organizator zbiórki

Wpłaty - 185

Anonimowy Darczyńca - awatar
5
Anonimowy Darczyńca
M.D. - awatar
50
M.D.
Anonimowy Darczyńca - awatar
5
Anonimowy Darczyńca
Michal Jankowski - awatar
20
Michal Jankowski
Agata K.B. - awatar
50
Agata K.B.
Anonimowy Darczyńca - awatar
15
Anonimowy Darczyńca
Anonimowy Darczyńca - awatar
20
Anonimowy Darczyńca
Anonimowy Darczyńca - awatar
20
Anonimowy Darczyńca
Anonimowy Darczyńca - awatar
20
Anonimowy Darczyńca
Anonimowy Darczyńca - awatar
25
Anonimowy Darczyńca

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Jak to działa?

1

Stwórz zbiórkę

Podaj kwotę, uzupełnij opis, gotowe!

2

Udostępnij

Zapraszaj do wsparcia zbiórki.

3

Zbierz pieniądze

Wykorzystaj najlepsze narzędzie w sieci.

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij

Pomagam.pl korzysta z plików cookie na zasadach opisanych w polityce prywatności, która uległa zmianie. Dowiedz się więcej.