Zbiórka Pomóżmy Adusi odzyskać zdrowie - zdjęcie główne

Pomóżmy Adusi odzyskać zdrowie

3 841 zł  z 39 410 zł (Cel)
Wpłaciły 92 osoby
Kamila Suchowicz - awatar

Kamila Suchowicz

Organizator zbiórki

Nasza córeczka Adrianna urodziła się 16.01.2012r.  Była zdrową i śliczną dziewczynką.  Rozwijała się prawidłowo i dawała nam rodzicom ogrom radości.  Byliśmy szczęśliwi.  Nikt z nas nawet nie przypuszczał, że tak szybko i w tak nie do końca jasny sposób wszystko się zmieni.  

Aduska zachorowała.  Miała wówczas zaledwie 10 miesięcy.  Z początku wydawało się,  że to zwykle przeziębienie.  Niestety infekcja jakiej uległa nasza  córka nie została przez lekarzy w porę rozpoznana i opanowana.  W rezultacie z infekcji rozwinęła się sepsa.  Doszło do wstrząsu septycznego,  zatrzymania krążeniowo-oddechowego i w efekcie do znacznego niedotlenienia mózgu.  Naprawdę bardzo niewiele brakowało by dziś Ady z nami nie było.  Szczęśliwie udało  się ją  uratować ale choroba pozostawiła po sobie trwały ślad.  

Adusia jest dziś dzieckiem głęboko niepełnosprawnym zarówno fizycznie jak i intelektualnie. Wszystkie umiejętności rozwojowe jakie osiągnęła do 10 miesiąca życia się cofnęły.  Nie nie chodzi,  nie siedzi,  nie trzyma stabilnie głowy (wiotkość),  nie mówi,  nie zgłasza potrzeb.  Wymaga stałej pomocy opiekuna,  gdyż nie jest w stanie samodzielnie zrobić nic.  

Od roku 2013 jest intensywnie rehabilitowana i prowadzona przez szereg terapeutów.  Niestety efekty tej ciężkiej dla niej pracy nadal są znikome i niezadowalające.  Mimo to,  Ada jest pogodnym i radosnym dzieckiem,  chociaż jej dzieciństwo wcale takie nie jest.  To codzienna walka o lepsze jutro.  

My rodzice chcemy i staramy się to zmienić.  Wciąż poszukujemy i próbujemy nowych terapii.  Podjęliśmy kroki aby skorzystać z leczenia Ady eksperymentalną metodą  komórkami macierzystymi.  Jest to dla niej ogromna szansa na odzyskanie choć w części uszkodzonych funkcji mózgu.  Wierzymy w skuteczność tej metody i jesteśmy pełni nadziei,  że uda się z tej szansy skorzystać.  Cały proces kwalifikacji Ada przeszła pomyślnie i mamy już również zgodę na rozpoczęcie leczenia.  Niestety problemem są pieniądze.  Terapia nie jest refundowana a koszty przekraczają nasze możliwości.  W sumie jest to ok 40 000 zł.  

Dlatego też,  zwracamy się prośbą do wszystkich,  którzy mogliby pomóc  o wsparcie.  Walczymy o lepsze życie dla naszej kochanej córeczki.  Niestety już nie o wyzdrowienie,  bo to niemożliwe ale o lepszy komfort jej  życia.  Dzięki komórkom jest możliwe unormowanie napięcia mięśniowego,  więc jest szansa,  że będzie siedzieć.  Może też zacząć mówić a co za tym idzie poprawi się jej kontakt z otoczeniem.  Mogłaby wówczas komunikować się w zrozumiały sposób a także zgłaszać swoje potrzeby.  O ile łatwiejsze byłoby wtedy jej życie.  

Z całego serca prosimy o pomoc w realizacji tego celu. 

Rodzice Kamila i Grzegorz Suchowicz 

Słowa wsparcia

Twoje słowa mają moc pomagania! Wpłać darowiznę i przekaż kilka słów wsparcia 🤲


 • Zośka - awatar

  Zośka

  02.02.2017
  02.02.2017

  🎁od Staszka. Zdrowiej nam❤

 • Hanna - awatar

  Hanna

  02.02.2017
  02.02.2017

  Trzymam kciuki! Będzie dobrze Adusiu :)

 • Adrianna Reszelewska - awatar

  Adrianna Reszelewska

  02.02.2017
  02.02.2017

  Adusiu, imienniczko jesteśmy fighterkami! Do boju ;))))

 • Weronika Obarzanek - awatar

  Weronika Obarzanek

  19.01.2017
  19.01.2017

  Buziaki dla Was!!

 • Dołęga Małgorzata - awatar

  Dołęga Małgorzata

  18.01.2017
  18.01.2017

  Dla Ady;-) Trzymamy za Was kciuki.

  • Kamila Suchowicz - awatar

   Kamila Suchowicz - Organizator zbiórki

   18.01.2017
   18.01.2017

   Bardzo dziękujemy ❤

3 841 zł  z 39 410 zł (Cel)
Wpłaciły 92 osoby
Kamila Suchowicz - awatar

Kamila Suchowicz

Organizator zbiórki

Zadaj pytanie

Wpłaty: 92

Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Jo Dynak - awatar
Jo Dynak
300
Firecracker - awatar
Firecracker
100
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
50
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
30
Marta - awatar
Marta
10
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
5
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
10

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Załóż swoją pierwszą zbiórkę

Zbieraj pieniądze na to, czego
najbardziej potrzebujesz już dziś!

Jak założyć zbiórkę na Pomagam.pl

Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniędzy. To narzędzie, które umożliwia każdemu i całkowicie za darmo założenie zbiórki w kilka chwil.

Dzięki Pomagam.pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz fundusze na to, co dla Ciebie ważne m.in. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie bliskich w trudnych chwilach i na inicjatywy bliskie Twojemu sercu.

Krok 1:Chcesz założyć zbiórkę, ale nie wiesz od czego zacząć? Nie martw się! Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.

Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz. Sprawdź poniższy poradnik.

W momencie tworzenia zbiorki możesz wybrać, czy chcesz ją prowadzić samodzielnie czy ze wsparciem Pomagam.pl. Pierwsza opcja jest całkowicie darmowa. Jeśli natomiast zdecydujesz się na promowanie zbiórki z naszym wsparciem, będziemy przypominać o Twojej zbiórce i zachęcać do wpłat osoby, które ostatnio odwiedziły stronę Twojej zbiórki (tzw. retargeting).

W tym celu będziemy wyświetlać Twoją zbiórkę zarówno na stronie głównej Pomagam.pl jak i w reklamach internetowych. Zwiększa to szanse na to, że więcej odwiedzających Twoją zbiórkę osób zdecyduje się ostatecznie na wpłatę lub udostępnienie zbiórki. W zamian za to dodatkowe, nieobowiązkowe wsparcie w promocji od każdej wpłaty potrącimy automatycznie 12%.

Krok 3:Twoja zbiórka jest gotowa, czas zacząć działać! Nikt nie wypromuje Twojej zbiórki tak jak Ty, dlatego pamiętaj, żeby udostępniać ją we wszystkich mediach społecznościowych: Facebook, Instagram, Twitter, LinkedIn czy YouTube i TikTok. Zacznij od rodziny i przyjaciół - poproś ich o udostępnienie i zachęć do wpłat. Wyślij znajomym linka do zbiórki z krótkim opisem na Messengerze, SMSem lub mailowo. Następnie skontaktuj się z lokalnymi mediami z prośbą o publikację Twojej zbiórki oraz zaangażuj w promocję okoliczne organizacje społeczne, władze samorządowe, instytucje oraz osoby znane w Twojej okolicy.

Pamiętaj, im więcej osób dowie się o Twojej zbiórce, tym większa szansa na osiągniecie celu! Więcej porad znajdziesz w ebooku, jak założyć i prowadzić skuteczną zbiórkę. Znajdziesz go w swoim panelu zarządzania zbiórką po jej stworzeniu. Sprawdź również naszego bloga, w którym dzielimy się praktycznymi poradami i wskazówkami.

Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby.

Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 3 dni robocze. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.

Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej:

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij