Zbiórka Antykoncepcja dla kotów. - zdjęcie główne

Antykoncepcja dla kotów.

3 716 zł  z 20 000 zł (Cel)
Wpłaciło 121 osób

W polskich schroniskach żyje ponad 100 000 psów i 20 000 kotów. Kolejne kilkanaście tysięcy mieszka na ulicach, lub nie ma zapewnionej właściwej opieki przez właścicieli. Corocznie następne, niechciane zwierzęta przychodzą na świat. Porzucone, niechciane, zapomniane. Giną pod kołami samochodów, zamarzają, umierają z głodu. Są zabijane.

Każdego roku TYSIĄCE niechcianych zwierząt rodzą się tylko po to, by umrzeć. Sterylizacja jest skuteczną metodą zapobiegania bezdomności zwierząt.

Część bezdomnych zwierząt trafia do schronisk, tyle że... 

Według raportu Najwyższej Izby Kontroli z sierpnia 2011 roku, pobytu w Polskich schroniskach nie przeżywa co czwarty pies  i co trzeci kot. W ocenie NIK nie wprowadzono skutecznych rozwiązań organizacyjnych i prawnych zapewniających humanitarne traktowanie zwierząt oraz zmniejszenie populacji bezdomnych psów i kotów.  32% gmin zlecało odławianie bezdomnych zwierząt podmiotom nieposiadającym zezwoleń na taką działalność, a 24% gmin nie wykonywało albo niewłaściwe wykonywało kontrole usług wyłapywania zwierząt.  W 55% procentach skontrolowanych schronisk było przepełnienie, 24% placówek nie spełniała części wymagań weterynaryjnych dotyczących pomieszczeń i wybiegów dla zwierząt. Kontrola wykazała, że śmiertelność zwierząt w zależności od schroniska i jego wielkości, wahała się w granicach od 5,3% do 48,1%.

Tak wygląda statystyka, a część z nas nadal jest przekonana, że suczka czy kotka powinna choć raz mieć młode. Czas zmienić zdanie.

Od początku naszej działalności finansowaliśmy sterylizacje bezdomnych zwierząt, jednak uważamy, że możemy robić więcej. Chcemy, aby to była stała, integralna, prężnie działająca gałąź fundacji. Chcemy także, aby mogły z pomocy skorzystać osoby prywatne, których nie stać na pokrycie kosztów operacji. Dla niektórych, zwłaszcza starszych ludzi, koszt sterylizacji to nieosiągalna kwota. Uważamy, że łatwiej pomóc w zapobieganiu niechcianym ciążom, niż później szukać domów dla niechcianych, często schorowanych zwierząt.


Poznaj Oczko. 

Bezdomny kot. Któregoś dnia przyszła do stajni. 

Jej się udało. Została złapana i zoperowana. Znalazła dom. Dziś ma tak.

Oczko to szczęściara. Wiele tysięcy kotów nie ma szczęścia.  Każdego dnia możemy to zmieniać. 


Na co zbieramy:

 • zakup klatek żywołapek do odławiania kotów wolnobytujących (10 sztuk) – klatki zostaną przekazane osobom zajmującym się opieką nad kotami wolnobytującymi, na chwilę obecną mamy zapotrzebowanie na 10 takich klatek

 • pokrycie kosztów sterylizacji kotów wolnobytujących

 • wsparcie finansowe dla osób, których nie stać na sterylizację własnego kota (płatność do kliniki na podstawie faktury VAT)

XXI wiek, a nie radzimy sobie z bezdomnością zwierząt. Obok nas rozgrywają się dramaty. Choć trochę możemy to zmienić. 

Jednak potrzebujemy Twojej pomocy.


A prezerwatywy dla kotów ? To oczywiście żart. Nie ma czegoś takiego. Chcieliśmy Cię w ten sposób zainteresować problemem. 


Aktualizacje


 • Fundacja Centaurus - awatar

  Fundacja Centaurus

  15.04.2020
  15.04.2020

  Kochani ❤ ostatnie dni owocowały w pomoc od Was. Dziękujemy! Czekamy, aż słońce powróci. 🌞 Prosimy, pamiętajcie o azylu, to dzięki Wam w ogóle ciągle tu jesteśmy. 🌺 Bez Was nie pójdziemy dalej! Bardzo potrzebujemy Waszej pomocy. Dla tych zwierząt liczy się dziś każdy grosz. Pomóż, jeśli możesz: https://pomagam.pl/centaurus

  Zdjęcie aktualizacji 47 783

Słowa wsparcia

Twoje słowa mają moc pomagania! Wpłać darowiznę i przekaż kilka słów wsparcia 🤲


 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  26.12.2016
  26.12.2016

  Ze wzgląd na to, ze my, ludzie opanowaliśmy ten świat swoim jestestwem ponosimy odpowiedzialność za godne życie zwierząt tych domowych jak i dzikich a także za naturę ktora nas otacza. Szanujmy i traktujmy zwierzęta z godnością, im tez sie to należy.

 • marta - awatar

  marta

  20.12.2016
  20.12.2016

  Pomagam

 • Nowakowska - awatar

  Nowakowska

  20.12.2016
  20.12.2016

  wszystkie zwierzaki nasze są:)

 • Izabela Faber - awatar

  Izabela Faber

  19.12.2016
  19.12.2016

  Dla kociaków

 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  19.12.2016
  19.12.2016

  Dla wszystkich Kocików ciepłych, sytych i pełnych miłości Świąt.

3 716 zł  z 20 000 zł (Cel)
Wpłaciło 121 osób

Wpłaty: 121

Magdalena Brzezinska - awatar
Magdalena Brzezinska
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
50
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
50
Katiusza Bojko - awatar
Katiusza Bojko
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
100
Agata - awatar
Agata
50
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
10
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
30
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
30
Justyna Pikul - awatar
Justyna Pikul
20

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Załóż swoją pierwszą zbiórkę

Zbieraj pieniądze na to, czego
najbardziej potrzebujesz już dziś!

Jak założyć zbiórkę na Pomagam.pl

Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniędzy. To narzędzie, które umożliwia każdemu i całkowicie za darmo założenie zbiórki w kilka chwil.

Dzięki Pomagam.pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz fundusze na to, co dla Ciebie ważne m.in. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie bliskich w trudnych chwilach i na inicjatywy bliskie Twojemu sercu.

Krok 1:Chcesz założyć zbiórkę, ale nie wiesz od czego zacząć? Nie martw się! Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.

Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz. Sprawdź poniższy poradnik.

W momencie tworzenia zbiorki możesz wybrać, czy chcesz ją prowadzić samodzielnie czy ze wsparciem Pomagam.pl. Pierwsza opcja jest całkowicie darmowa. Jeśli natomiast zdecydujesz się na promowanie zbiórki z naszym wsparciem, będziemy przypominać o Twojej zbiórce i zachęcać do wpłat osoby, które ostatnio odwiedziły stronę Twojej zbiórki (tzw. retargeting).

W tym celu będziemy wyświetlać Twoją zbiórkę zarówno na stronie głównej Pomagam.pl jak i w reklamach internetowych. Zwiększa to szanse na to, że więcej odwiedzających Twoją zbiórkę osób zdecyduje się ostatecznie na wpłatę lub udostępnienie zbiórki. W zamian za to dodatkowe, nieobowiązkowe wsparcie w promocji od każdej wpłaty potrącimy automatycznie 12%.

Krok 3:Twoja zbiórka jest gotowa, czas zacząć działać! Nikt nie wypromuje Twojej zbiórki tak jak Ty, dlatego pamiętaj, żeby udostępniać ją we wszystkich mediach społecznościowych: Facebook, Instagram, Twitter, LinkedIn czy YouTube i TikTok. Zacznij od rodziny i przyjaciół - poproś ich o udostępnienie i zachęć do wpłat. Wyślij znajomym linka do zbiórki z krótkim opisem na Messengerze, SMSem lub mailowo. Następnie skontaktuj się z lokalnymi mediami z prośbą o publikację Twojej zbiórki oraz zaangażuj w promocję okoliczne organizacje społeczne, władze samorządowe, instytucje oraz osoby znane w Twojej okolicy.

Pamiętaj, im więcej osób dowie się o Twojej zbiórce, tym większa szansa na osiągniecie celu! Więcej porad znajdziesz w ebooku, jak założyć i prowadzić skuteczną zbiórkę. Znajdziesz go w swoim panelu zarządzania zbiórką po jej stworzeniu. Sprawdź również naszego bloga, w którym dzielimy się praktycznymi poradami i wskazówkami.

Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby.

Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 1 dzień roboczy. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.

Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej:

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij