Zbiórka Antykoncepcja dla kotów. - zdjęcie główne

Antykoncepcja dla kotów.

3 716 zł  z 20 000 zł (Cel)
Wpłaciło 121 osób
Wpłać terazUdostępnij
 

W polskich schroniskach żyje ponad 100 000 psów i 20 000 kotów. Kolejne kilkanaście tysięcy mieszka na ulicach, lub nie ma zapewnionej właściwej opieki przez właścicieli. Corocznie następne, niechciane zwierzęta przychodzą na świat. Porzucone, niechciane, zapomniane. Giną pod kołami samochodów, zamarzają, umierają z głodu. Są zabijane.

Każdego roku TYSIĄCE niechcianych zwierząt rodzą się tylko po to, by umrzeć. Sterylizacja jest skuteczną metodą zapobiegania bezdomności zwierząt.

Część bezdomnych zwierząt trafia do schronisk, tyle że... 

Według raportu Najwyższej Izby Kontroli z sierpnia 2011 roku, pobytu w Polskich schroniskach nie przeżywa co czwarty pies  i co trzeci kot. W ocenie NIK nie wprowadzono skutecznych rozwiązań organizacyjnych i prawnych zapewniających humanitarne traktowanie zwierząt oraz zmniejszenie populacji bezdomnych psów i kotów.  32% gmin zlecało odławianie bezdomnych zwierząt podmiotom nieposiadającym zezwoleń na taką działalność, a 24% gmin nie wykonywało albo niewłaściwe wykonywało kontrole usług wyłapywania zwierząt.  W 55% procentach skontrolowanych schronisk było przepełnienie, 24% placówek nie spełniała części wymagań weterynaryjnych dotyczących pomieszczeń i wybiegów dla zwierząt. Kontrola wykazała, że śmiertelność zwierząt w zależności od schroniska i jego wielkości, wahała się w granicach od 5,3% do 48,1%.

Tak wygląda statystyka, a część z nas nadal jest przekonana, że suczka czy kotka powinna choć raz mieć młode. Czas zmienić zdanie.

Od początku naszej działalności finansowaliśmy sterylizacje bezdomnych zwierząt, jednak uważamy, że możemy robić więcej. Chcemy, aby to była stała, integralna, prężnie działająca gałąź fundacji. Chcemy także, aby mogły z pomocy skorzystać osoby prywatne, których nie stać na pokrycie kosztów operacji. Dla niektórych, zwłaszcza starszych ludzi, koszt sterylizacji to nieosiągalna kwota. Uważamy, że łatwiej pomóc w zapobieganiu niechcianym ciążom, niż później szukać domów dla niechcianych, często schorowanych zwierząt.


Poznaj Oczko. 

Bezdomny kot. Któregoś dnia przyszła do stajni. 

Jej się udało. Została złapana i zoperowana. Znalazła dom. Dziś ma tak.

Oczko to szczęściara. Wiele tysięcy kotów nie ma szczęścia.  Każdego dnia możemy to zmieniać. 


Na co zbieramy:

 • zakup klatek żywołapek do odławiania kotów wolnobytujących (10 sztuk) – klatki zostaną przekazane osobom zajmującym się opieką nad kotami wolnobytującymi, na chwilę obecną mamy zapotrzebowanie na 10 takich klatek

 • pokrycie kosztów sterylizacji kotów wolnobytujących

 • wsparcie finansowe dla osób, których nie stać na sterylizację własnego kota (płatność do kliniki na podstawie faktury VAT)

XXI wiek, a nie radzimy sobie z bezdomnością zwierząt. Obok nas rozgrywają się dramaty. Choć trochę możemy to zmienić. 

Jednak potrzebujemy Twojej pomocy.


A prezerwatywy dla kotów ? To oczywiście żart. Nie ma czegoś takiego. Chcieliśmy Cię w ten sposób zainteresować problemem. 


Wybierz kwotę


20 
50 
100 
200 
1 000 
Inna
Wpłać teraz
 Bezpieczne płatności online

Aktualizacje


 • Fundacja Centaurus - awatar

  Fundacja Centaurus

  15.04.2020
  15.04.2020

  Kochani ❤ ostatnie dni owocowały w pomoc od Was. Dziękujemy! Czekamy, aż słońce powróci. 🌞 Prosimy, pamiętajcie o azylu, to dzięki Wam w ogóle ciągle tu jesteśmy. 🌺 Bez Was nie pójdziemy dalej! Bardzo potrzebujemy Waszej pomocy. Dla tych zwierząt liczy się dziś każdy grosz. Pomóż, jeśli możesz: https://pomagam.pl/centaurus

  Zdjęcie aktualizacji 47 783

Komentarze


 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  26.12.2016
  26.12.2016

  Ze wzgląd na to, ze my, ludzie opanowaliśmy ten świat swoim jestestwem ponosimy odpowiedzialność za godne życie zwierząt tych domowych jak i dzikich a także za naturę ktora nas otacza. Szanujmy i traktujmy zwierzęta z godnością, im tez sie to należy.

 • marta - awatar

  marta

  20.12.2016
  20.12.2016

  Pomagam

 • Nowakowska - awatar

  Nowakowska

  20.12.2016
  20.12.2016

  wszystkie zwierzaki nasze są:)

 • Izabela Faber - awatar

  Izabela Faber

  19.12.2016
  19.12.2016

  Dla kociaków

 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  19.12.2016
  19.12.2016

  Dla wszystkich Kocików ciepłych, sytych i pełnych miłości Świąt.

3 716 zł  z 20 000 zł (Cel)
Wpłaciło 121 osób
Wpłać terazUdostępnij
 

Wpłaty: 121

Magdalena Brzezinska - awatar
Magdalena Brzezinska
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
50
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
50
Katiusza Bojko - awatar
Katiusza Bojko
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
100
Agata - awatar
Agata
50
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
10
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
30
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
30
Justyna Pikul - awatar
Justyna Pikul
20

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Stwórz swoją
pierwszą zbiórkę

Nie czekaj, weź sprawy w
swoje ręce teraz!

Jak założyć zbiórkę na Pomagam.pl

Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniężnych. Dzięki Pomagam.pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz pieniądze na dowolny cel, np. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie znajomych i rodziny w ciężkich chwilach, realizację projektów społecznych, kulturalnych i biznesowych albo spełnianie marzeń.

Krok 1:Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.

Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz (zobacz krótki film poniżej).

Krok 3:Dla swojej zbiórki wybierasz adres internetowy, pod którym będzie ona dostępna dla każdego, np. pomagam.pl/nazwazbiorki. Zbieranie pieniędzy polega na zapraszaniu jak największej liczby osób do odwiedzenia tej strony. Pomagam.pl pozwala automatycznie rozesłać zaproszenia e-mailowe, udostępnić zbiórkę na Facebooku, Twitterze itd. Od razu możesz przyjmować wpłaty. Konto do wypłat wskażesz później.

Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać, i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby. Dzięki Pomagam.pl udostępnianie zbiórki na Facebooku, Twitterze lub e-mailowo jest niezwykle proste. Zbiórkę odwiedzają i udostępniają kolejne osoby i tak tworzy się efekt kuli śnieżnej.

Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 1 dzień roboczy. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.

Opłaty:Założenie i prowadzenie zbiórki w serwisie jest darmowe, jednak od zebranej przez Ciebie kwoty potrącimy niewielki procent na pokrycie kosztów promocji serwisu i kosztów operatorów płatności (łącznie - 7,5 % od zebranej kwoty). Są to jedyne opłaty, jakie poniesiesz ! Dzięki nim Pomagam.pl jest najskuteczniejszym narzędziem do tworzenia zbiórek pieniężnych w internecie. Nigdy nie pobieramy dodatkowych lub ukrytych opłat.

Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej:

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij