Ambra pochodzi z dużej hodowli koni. Stajnia, w której zaczęło się  jej życie nie miała zbyt dobrej opinii i kilka lat temu upadła. Część  koni padła w wyniku chorób i zamożenia głodem. Ambra miała szczęście –  została odkupiona w chwili, kiedy jej stan zdrowia był tragiczny.

Klacz miała liczne ślady znęcania się, była zagrzybiona i miała  świerzba, żebra na wierzchu i opuchnięte nogi, co wiemy z relacji  obecnego właściciela. Poświęcił dużo czasu i troski, aby stanęła na nogi  i nabrała kształtów. Dwa miesiące temu Ambra urodziła źrebiczkę ku  radości właścicieli. Cała historia miałaby szczęśliwe zakończenie gdyby  nie pogarszający się stan zdrowia nabywcy, który ze względu na swój wiek  nie jest już w stanie prowadzić gospodarstwa. W tej samej wsi mieszkał  Pan, który popiera działania naszej Fundacji i którego bardzo poruszyła  historia Ambry, poprosił nas o pomoc, i Ambra trafiła pod nasze skrzydła  w 2010 roku.

Minęło kilka lat odkąd mieszka w naszym ośrodku. Jest stałym  rezydentem ze względu na dość już zaawansowany wiek i stan zdrowia.  Wcześniejsze zaniedbania odcisnęły niestety swoje piętno. 

Dziś Ambra  kolejny raz potrzebuje Waszej pomocy. Mimo otrzymywania najlepszej  jakości paszy i suplementów, stan Ambry w ostatnim czasie zaczął się  bardzo pogarszać. Klacz chudnie, sierść nie wygląda najlepiej, bywa  apatyczna. Do tego doszła kulawizna przedniej nogi. 

Ambra pilnie  potrzebuje szczegółowej diagnostyki oraz zdjęć RTG przednich nóg.

Prosimy, wesprzyjcie staruszkę.


Fundacja Centaurus działa w imieniu zwierząt od 2006 roku. Jest organizacją non profit. Centaurus to blisko 1000 ocalonych koni, 50 osiołków, paręset psów, wiele kotów, liczne zwierzęta gospodarskie. One wszystkie żyją dzięki takim osobom jak Ty. Bez tego wsparcia ratowanie nie byłoby możliwe. Bardzo Ci za wszystko dziękujemy!

Wpłaty - 3

Anonimowy Darczyńca - awatar
15
Anonimowy Darczyńca
Marzanna Nowak - awatar
100
Marzanna Nowak
yolek - awatar
50
yolek

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Jak to działa?

1

Stwórz zbiórkę

Podaj kwotę, uzupełnij opis, gotowe!

2

Udostępnij

Zapraszaj do wsparcia zbiórki.

3

Zbierz pieniądze

Wykorzystaj najlepsze narzędzie w sieci.

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij