PO 10 LATACH... ŁAŃCUCH ZOSTAJE ZERWANY!

  Ludzie mówią, że przypadki się zdarzają, że nic nie dzieje się bez przyczyny... Inspektorzy OTOZ Animals Iława po raz kolejny na swojej drodze spotykają się z nieszczęściem i znęcaniem się nad zwierzęciem, a to wszystko przez zupełny przypadek.
  Historia Amora ( bo tak dostał na imię) jest troszkę inna od pozostałych zwierząt pod naszą opieką. Nie dostaliśmy poruszającego serca zgłoszenia, które mówiłoby o tym, że coś niepokojącego dzieje się z psem. O jego szczęściu przesądziło sokole oko naszego Inspektora, który w trakcie podróży na inną interwencje zobaczył małą czarną kulkę zwiniętą z zimna przy nieocieplonej budzie.
  Po wejściu na posesję i podejściu do psa oczom Inspektorów ukazał się mały, radosny lecz zziębnięty kundelek z wielką raną na plecach. Buda przy panujących mrozach nie spełniała swoich funkcji, była nieocieplona i przewiewna. Pies nie miał dostępu do wody ani jedzenia.  Z relacji sąsiadów wiemy, że Pan nieszczególnie interesował się losem psa, nie karmił codziennie, nie leczył, nie szczepił... Pies był zdany sam na siebie...
  Jego spojrzenie mówiło wszystko: zabierzcie mnie stąd! Tak więc zrobiliśmy, przy asyscie Policji odebraliśmy właścicielowi psa w trybie natychmiastowym. Czym prędzej pies został przewieziony do Lecznicy Weterynaryjnej w Iławie. Pies był zabiedzony, wygłodniały i zmarznięty. Rana na plecach musiała powstać wskutek otarcia, nie wiemy co dokładnie się wydarzyło. Po wykonaniu badań lekarze wykluczyli grzybicę oraz świerzb. Jego wiek został oceniony na 10 lat... Ile musiał wycierpieć przez tak długi okres czasu? Nie chcemy myśleć jak zakończyłaby się jego historia przy sięgających -18 stopni mrozach.
  Niestety, zaobserwowaliśmy, że pies oddaje mocz z krwią. Badanie USG potwierdziło, że Amor ma kamienie w cewce moczowej. W najbliższym czasie będzie musiał być operowany.
  Amor jest już bezpieczny, pod wspaniałą opieką Schroniska dla Zwierząt w Iławie. Ma wokół siebie tylko dobrych ludzi, którzy dbają o jego kondycję i zdrowie. Pies wymaga dodatkowych badań, kosztownego leczenia, więc po raz kolejny zwracamy się do Państwa z prośbą o pomoc... Zawsze jesteście z nami, za co ogromnie dziękujemy!!! Dzięki Wam mamy szansę pomagać takim zwierzakom jak Amor.
  Sprawa Amora została zgłoszona na Policję, zostało złożone zawiadomienie o popełnieniu przestępstwa i znęcaniu się nad psem ze szczególnym okrucieństwem. Mamy nadzieję, że właściciela spotka sprawiedliwa kara!
  Pokażmy temu cudownemu psu, że świat wcale nie jest taki zły! Niech spotka na swojej drodze człowieka, który okaże mu miłość i ciepło... Wierzyć się nie chce ile w tym psie miłości i wdzięczności. Jego teraźniejsza opiekunka mówi o nim tak: "Gdy tylko zaczynamy zabawę to włazi mi pod pachę, rozkłada się na plecach... jest po prostu spragniony miłości! Uwielbiam go!".

  Z GÓRY DZIĘKUJEMY <3

Aktualności

 • Inspektorat OTOZ Animals Iława - 531 532 085 - awatar

  Inspektorat OTOZ Animals Iława - 531 532 085

  11.03.18
  11.03.18

  Amor na spacerze. Rana ładnie się goi, ale już po niedzieli operacja! Tak niewiele brakuje. Prosimy chociaż o 1zł :)

  Zdjęcie aktualności 13 008

Komentarze

 • Agnieszka Łoźniewska - awatar

  Agnieszka Łoźniewska

  07.03.18
  07.03.18

  Naszemu dzielny Amorku zdrowiej...

 • Paulina Szoka - awatar

  Paulina Szoka

  06.03.18
  06.03.18

  Trzymam kciuki :)

Wpłaty - 67

Małgorzata Ginalska - awatar
50
Małgorzata Ginalska
Sandra Gotszlik - awatar
10
Sandra Gotszlik
Kuba Lachowicz - awatar
5
Kuba Lachowicz
Anonimowy Darczyńca - awatar
50
Anonimowy Darczyńca
RADOSŁAW IWONA GÓRSCY - awatar
50
RADOSŁAW IWONA GÓRSCY
Lisek - awatar
10
Lisek
Anonimowy Darczyńca - awatar
50
Anonimowy Darczyńca
Tomek Pomagaj Pomagać Atomek - awatar
50
Tomek Pomagaj Pomagać Atomek
Adriana - awatar
200
Adriana
Adrian - awatar
20
Adrian

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Jak to działa?

1

Stwórz zbiórkę

Podaj kwotę, uzupełnij opis, gotowe!

2

Udostępnij

Zapraszaj do wsparcia zbiórki.

3

Zbierz pieniądze

Wykorzystaj najlepsze narzędzie w sieci.

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij