Zbiórka Pomoc dla Andrzeja-Glejak IV WHO - zdjęcie główne

Pomoc dla Andrzeja-Glejak IV WHO

103 990 zł  z 100 000 zł (Cel)
Wpłaciły 1 833 osoby
Zbiórka zakończonaUdostępnij
 
Damian Szmalec - awatar

Damian Szmalec

Organizator zbiórki

Witam,

Nazywam się Damian Szmalec i w imieniu mojego Taty Andrzeja zwracam się z prośbą o pomoc w walce z najbardziej złośliwym guzem mózgu – Glejakiem wielopostaciowym IV WHO.

Tata jest Nauczycielem oraz Dyrektorem Szkoły Podstawowej w Lipie. Prowadził zdrowe i spokojne życie, w którym zawsze na przodzie stawiał problemy innych, później te swoje. Był człowiekiem aktywnym fizycznie i beznałogowym, kocha sport i swoją pracę.

Wszystko rozpoczęło się 19.03.2018 r. podczas prowadzenia lekcji tata zaciął się i powtarzał tę samą sylabę przez około minutę, atak minął, Tata wrócił do domu a kolejnie skierował się do lekarza pierwszego kontaktu. Podejrzenie udaru, karetka, Kielce, tomograf. Wynik niestety wprowadził nas w zaniepokojenie, gdyż wskazał zmianę w lewym płacie czołowo-skroniowym.

Wstępny pobyt na oddziale Neurologii w Kielcach i wynik rezonansu wskazały prawdopodobnie guza. Podjęliśmy natychmiastową decyzję o operacji.

5 kwietnia 2018 r. , dzień po 52 urodzinach Taty, została przeprowadzona operacja usunięcia guza o wielkości ok. (3cm x 2,8 cm x 2cm). 2 godziny po jej zakończeniu mogłem zobaczyć Tatę. Tatę który mnie poznaje, mówi do mnie, jest w stanie poruszać nogami i rękami. Operacja powiodła się, a kilka dni później byliśmy już w domu.

15 kwietnia 2018 r. dostaliśmy informację, że jest już do odebrania wynik badania histopatologicznego. Lekarz, który przekazywał Nam wynik badania powiedział jedynie że to nowotwór złośliwy i, że trzeba zgłosić się na Onkologię, Tatę czeka dalsze leczenie. Wpisałem w wyszukiwarkę internetową łacińska nazwę guza.

Glejak wielopostaciowy IV stopnia WHO

Pierwsze chwile to był kompletny brak zgody z rzeczywistością Taty i nas wszystkich. Niedowierzanie, szukanie odpowiedzi, duże przygnębienie. Z kolejnymi dniami wracała wiara, w to że się uda to wszystko przezwyciężyć. Tata w międzyczasie zdąrzył jeszcze wrócić do pracy, chiał pozamykać wszystkie swoje rzeczy, dodatkowo miał ocenę pracy Dyrektora Szkoły z Kuratorium Oświaty.

Dzięki pomocy wielu osób, za którą serdecznie dziękuję Tata już 06 maja 2018 r. rozpoczął 6 tygodniowy cykl radioterapii skojarzonej z chemioterapią Temodalem. Pobyt w szpitalu znosił bardzo dzielnie, a jedynym dla Nas widocznym skutkiem ubocznym były wypadające włosy.

10 czerwca 2018 r. Tata wrócił do domu i miał spokojnie dochodzić do siebie, kontrolny rezonans ma ustalony na 19.09, dopiero wtedy ? Wszystko się musi zagoić, unormować, rezonans może pobudzić komórki nowotwore do wznowy.

Niestety w połowie lipca występuje podejrzenie wznowy, dalej czekamy na rezonans.

29.08.2018 r. Pierwszy atak padaczki, coś z czym wszyscy mieliśmy do czynienia po raz pierwszy. Padaczka była względnie spokojna i jedyny ślad jaki po sobie zostawiła to mocno przygryziony język. Tata został kontrolnie zabrany przez karetkę do szpitala, jednak w przypadku tego rodzaju guza jest to objaw dość często spotykany.

19.09.2018 r. - kontrolny rezonans

01.10.2018 r. - wynik rezonansu, wznowa guza. To samo miejsce, jednak większych rozmiarów (4 cm x 4,8 cm x 4,2 cm). Słowa lekarza że pierwszy raz spotyka się z tak szybką wznową też niewytłumaczalne, jak po całym cyklu radioterapii oraz 3 cyklach chemioterapii guz się pojawił. Jedyny plus, brak guzków satelitarnych.

Leczenie to spustoszyło organizm Taty. Zniszczona wątroba, żołądek, sylwetka mięśnie, a guz jeszcze większy?

Nikt nie potrafi sobie tego wytłumaczyć, jednak wtedy doszliśmy do wniosku że musimy postawić wszystko na jedną kartę. Neurochirurg, który po raz pierwszy operował tatę po obejrzeniu rezonansu zadeklarował, że zrobi to ponownie. Szukamy dalej, docierając do żródła, które wskazuje, że operacja bez poparcia odpowiednim leczeniem jeszcze bardziej zaszkodzi.

Trafiamy do Berlina i prof. Vogla. 8 października 2018 r. Mimo dalekiej podróży, Tata jest zdeterminowany żeby pojechać, jest w dobrej kondycji więc się decydujemy. Pani tłumacz oraz prof. Vogel byli zdziwieni że Tata stawił się na wizytę osobiście,  i że w ogóle zdecydował się na około 14-godzinną podróż. 

Na wizycie dowiadujemy się że guz umiejscowiony jest w "dobrym" miejscu. Że jest operacyjny, jednak wstępnie dostajemy zalecenie 1,5 miesięcznego leczenia wyciągiem z dziurawca. Metoda niestosowana w Polsce.

Prof. Vogel wlał w Nasze serca nadzieję, gdyż oprócz tego zadeklarował chęć operowania guza, podając przykład pacjentki z podobnym umiejscowieniem glejaka, która żyje aż 10 lat od momentu wykrycia, operacja wiąże się jednak z ogromnym kosztem.

Aktualnie czekamy na drugą wizytę w Berlinie, która odbędzie się 21 listopada, w międzyczasie przez około tydzień stan Taty chwilowo się pogorszył ze względu na obrzęk spowodowany działaniem leku, wszsytko już jednak wróciło do normy. 

Dodatkowo Tata korzysta z kuracji oczyszczających organizm po chemioterapii i radioterapii, oraz cyklów Normobarii, które wzmacniają organizm do walki z glejakiem.

Niestety koszy leczenia zarówno w Niemczech jak i w Polsce są bardzo wysokie i przekraczają Nasze możliwości, dlatego zwaracamy się z ogromną prośbą o pomoc. Każda złotówka ma dla Nas ogromne znaczenie i za każdą złotówkę będziemy bardzo wdzięczni.

Tata jest wielkim wojownikiem, i zawsze potwierdzał to w czynach nie słowach. Jest w trakcie najważniejszej walki w swoim życiu, jest realistą i słowa które usłyszał osobiście w Berlinie wlały w jego serce nadzieję.

Wraz z całą moją rodziną będziemy bardzo wdzięczni za wsparcie przekazane na rzecz Taty - jeśli w życiu wszystko wraca, i jeśli dobro wraca, to wiem że Tata nie zostanie w tej walce sam.

Aktualizacje


 • Damian Szmalec - awatar

  Damian Szmalec

  10.11.2018
  10.11.2018

  Cześć,

  Mijającą dobę nie jestem w stanie nazwać falą pomocy, to było Wasze Tsunami. Jeszcze nigdy w życiu nie miałem takiego "problemu", jak delikatnie wytłumaczyć Tacie ile osób go wspiera i pomaga. Reakcja - cisza, łzy, szybki oddech, On już we że w tej walce nie jest i nie będzie sam.

  W imieniu Andrzeja bardzo serdecznie chciałbym podziękować za dużą pomoc Pracownikom, Uczniom oraz Rodzicom Szkoły Podstawowej w Lipie oraz Szkoły Podstawowej w Chomentowie,

Komentarze


 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  09.12.2018
  09.12.2018

  Jestem z Toba i kibicuje :)

 • www.idzpodprad.pl - awatar

  www.idzpodprad.pl

  06.12.2018
  06.12.2018

  „I gdybym rozdał na jałmużnę całą majętność moją, a ciało wystawił na spalenie, lecz miłości bym nie miał, nic bym nie zyskał. Miłość cierpliwa jest, łaskawa jest. Miłość nie zazdrości, nie szuka poklasku, nie unosi się pychą; nie dopuszcza się bezwstydu, nie szuka swego, nie unosi się gniewem, nie pamięta złego; nie cieszy się z niesprawiedliwości, lecz współweseli się z prawdą. Wszystko znosi, wszystkiemu wierzy, we wszystkim pokłada nadzieję, wszystko przetrzyma.” 1 List do Koryntian 13, 3-8

 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  05.12.2018
  05.12.2018

  Życzę dużo siły i woli walki z chorobą. Będzie dobrze, da Pan radę. Szybkiego powrotu do zdrowia. :)

 • www.idzpodprad.pl - awatar

  www.idzpodprad.pl

  01.12.2018
  01.12.2018

  „Chociażbym chodził ciemną doliną, zła się nie ulęknę, bo Ty jesteś ze mną.” Psalm 23,4-5

 • Piotr Grzybowski - awatar

  Piotr Grzybowski

  30.11.2018
  30.11.2018

  Powrotu do zdrowia życzę!

103 990 zł  z 100 000 zł (Cel)
Wpłaciły 1 833 osoby
Zbiórka zakończonaUdostępnij
 
Damian Szmalec - awatar

Damian Szmalec

Organizator zbiórki

Zadaj pytanie

Wpłaty: 1 833

Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
10
Karina - awatar
Karina
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
10
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
50
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
PARAFIA W KORYTNICY - awatar
PARAFIA W KORYTNICY
3 820
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
115

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Przekaż 1,5% Fundacji Pomagam.pl i pomóż nam pomagać!

Wystarczy, że przy wypełnianiu rocznego zeznania podatkowego PIT podasz w odpowiednim polu nasz numer KRS: 0000353888

Chcemy dalej zmieniać świat na lepsze i przywracać wiarę w ludzi. Angażujemy się w pomoc potrzebującym i pomagamy organizacjom działać skuteczniej. Organizujemy i wspieramy zbiórki charytatywne na ważne cele.

Pomożesz nam? To nic nie kosztuje!
Dziękujemy, że jesteś z nami!

Zapraszamy również na stronę Fundacji Pomagam.pl

Jak założyć zbiórkę na Pomagam.pl

Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniężnych. Dzięki Pomagam.pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz pieniądze na dowolny cel, np. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie znajomych i rodziny w ciężkich chwilach, realizację projektów społecznych, kulturalnych i biznesowych albo spełnianie marzeń.

Krok 1:Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.

Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz (zobacz krótki film poniżej).

Krok 3:Dla swojej zbiórki wybierasz adres internetowy, pod którym będzie ona dostępna dla każdego, np. pomagam.pl/nazwazbiorki. Zbieranie pieniędzy polega na zapraszaniu jak największej liczby osób do odwiedzenia tej strony. Pomagam.pl pozwala automatycznie rozesłać zaproszenia e-mailowe, udostępnić zbiórkę na Facebooku, Twitterze itd. Od razu możesz przyjmować wpłaty. Konto do wypłat wskażesz później.

Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać, i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby. Dzięki Pomagam.pl udostępnianie zbiórki na Facebooku, Twitterze lub e-mailowo jest niezwykle proste. Zbiórkę odwiedzają i udostępniają kolejne osoby i tak tworzy się efekt kuli śnieżnej.

Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 1 dzień roboczy. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.

Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej:

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij