Zbiórka Dodajmy oddechu Anecie - zdjęcie główne

Dodajmy oddechu Anecie

110 zł  z 2 500 zł (Cel)
Wpłaciły 2 osoby
Wpłać terazUdostępnij
 
Zdjęcie opisu zbiórki Dodajmy oddechu Anecie

Historia Anety

Mam na imię Aneta i urodziłam się 1985 roku. 12 lat - tyle czasu moi rodzice walczyli, by ktoś powiedział, co mi właściwie jest. Od 7 miesiąca życia ciągle coś było ze mną nie w porządku, popadałam z infekcji w infekcje, dręczyły mnie zapalenia oskrzeli, płuc, angina, katar, kaszel i bardzo wysokie gorączki, byłam bez przerwy na antybiotykach.

Mało brakowało, a już by mnie tutaj nie było. To była nieustanna walka i nikt nie wiedział dlaczego. Rodzice szukali pomocy wszędzie, padały różne diagnozy, a to astma, alergia pokarmowa, a może celiakia, przewlekłe zapalenie zatok itd. Z każdym kolejnym zabiegiem, szczepionką, operacją miało być lepiej, niestety nigdy to "lepiej" nie trwało długo, jeśli w ogóle było. Pewnego dnia padła diagnoza: mukowiscydoza. Na temat mukowiscydozy ciężko było znaleźć informacje, było ich bardzo mało, a te, które znaleźliśmy, nie brzmiały optymistycznie, dawały wyrok: krótkie życie i mało perspektyw.

Zdjęcie opisu zbiórki Dodajmy oddechu Anecie

Aneta nie daje za wygraną!

Dziś Aneta śpiewa, gra na gitarze, djembe, lubi tańczyć, fotografować, kocha zwierzęta, uwielbia podróże i spotkania z ludźmi, stara się wycisnąć z życia tyle, ile się da. Ma wiele marzeń i stara się je spełniać, oczywiście na tyle, ile może. Dużo siły daje jej również pomaganie innym, zawsze stara się angażować w różne inicjatywy, wolontariat - tego zawsze uczyła ją mama, warto dostrzegać potrzeby innych ludzi, czasem potrzeba tak niewiele, by komuś sprawić radość, czasem trzeba po prostu być.

Zdjęcie opisu zbiórki Dodajmy oddechu Anecie

Choroba często krzyżuje plany...

Zawsze marzyła o takiej pracy, dzięki której będzie mogła pomagać dzieciom. Gdy usłyszała o terapii z psem bardzo zapragnęła pracować w ten sposób. I tak ukończyła kynoterapię, kupiła odpowiedniego psa, a teraz szkoli go, aby móc pracować w tym zawodzie. Kynoterapia, mówiąc dokładnie, jest to metoda wzmacniająca efektywność rozwoju osobowości, edukacji i rehabilitacji, w której motywatorem jest odpowiednio wyselekcjonowany i wyszkolony pies.

Aneta jest zatem osobą bardzo zaangażowaną w różne sfery życia, ale niestety choroba często krzyżuje jej plany i marzenia. Brak odpowiedniego leczenia, co jest następstwem braku wystarczających środków finansowych powoduje, że coraz częściej bywają gorsze dni, pojawiają się infekcje, Aneta musi też być coraz częściej hospitalizowana.

Zdjęcie opisu zbiórki Dodajmy oddechu Anecie

Wyślijmy Anetę na turnus rehabilitacyjny!

W leczeniu i lepszym samopoczuciu Anecie pomagają turnusy rehabilitacyjne, na których może skorzystać z odpowiednich do stanu zdrowia zabiegów. Na pewno podniosłoby to stan zdrowia Anety na nogi, ale koszt takiego jednego turnusu to ok. 2500 zł (najlepiej prowadzone turnusy są w Jarosławcu).

Dodatkowo Aneta musi przyjmować odpowiednie leki, suplementy i odżywki, aby jej stan pozostał stabilny i nie pogarszał się. Miesięczny koszt leków wynosi 2000 zł. Chcielibyśmy zapewnić Anecie kurację 6-miesięczną, ale najpierw wyślemy ją na turnus rehabilitacyjny!

Zdjęcie opisu zbiórki Dodajmy oddechu AnecieZdjęcie opisu zbiórki Dodajmy oddechu AnecieZdjęcie opisu zbiórki Dodajmy oddechu AnecieZdjęcie opisu zbiórki Dodajmy oddechu AnecieZdjęcie opisu zbiórki Dodajmy oddechu Anecie

Wybierz kwotę


20 
50 
100 
200 
1 000 
Inna
Wpłać teraz
 Bezpieczne płatności online

Komentarze


 • Vergarth - awatar

  Vergarth

  04.01.2018
  04.01.2018

  Rocznik 85 serdecznie pozdrawia! Trzymaj się ciepło i walcz : )

 • Lidia - awatar

  Lidia

  22.01.2016
  22.01.2016

  Anetko, na zdrowie!

110 zł  z 2 500 zł (Cel)
Wpłaciły 2 osoby
Wpłać terazUdostępnij
 

Wpłaty: 2

Vergarth - awatar
Vergarth
100
Lidia - awatar
Lidia
10

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Załóż swoją pierwszą zbiórkę

Zbieraj pieniądze na to, czego
najbardziej potrzebujesz już dziś!

Jak założyć zbiórkę na Pomagam.pl

Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniężnych. Dzięki Pomagam.pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz pieniądze na dowolny cel, np. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie znajomych i rodziny w ciężkich chwilach, realizację projektów społecznych, kulturalnych i biznesowych albo spełnianie marzeń.

Krok 1:Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.

Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz (zobacz krótki film poniżej).

Krok 3:Dla swojej zbiórki wybierasz adres internetowy, pod którym będzie ona dostępna dla każdego, np. pomagam.pl/nazwazbiorki. Zbieranie pieniędzy polega na zapraszaniu jak największej liczby osób do odwiedzenia tej strony. Pomagam.pl pozwala automatycznie rozesłać zaproszenia e-mailowe, udostępnić zbiórkę na Facebooku, Twitterze itd. Od razu możesz przyjmować wpłaty. Konto do wypłat wskażesz później.

Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać, i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby. Dzięki Pomagam.pl udostępnianie zbiórki na Facebooku, Twitterze lub e-mailowo jest niezwykle proste. Zbiórkę odwiedzają i udostępniają kolejne osoby i tak tworzy się efekt kuli śnieżnej.

Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 1 dzień roboczy. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.

Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej:

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij