Zbiórka Dodajmy oddechu Anecie - zdjęcie główne

Dodajmy oddechu Anecie

110 zł  z 2 500 zł (Cel)
Wpłaciły 2 osoby
Zdjęcie opisu zbiórki Dodajmy oddechu Anecie

Historia Anety

Mam na imię Aneta i urodziłam się 1985 roku. 12 lat - tyle czasu moi rodzice walczyli, by ktoś powiedział, co mi właściwie jest. Od 7 miesiąca życia ciągle coś było ze mną nie w porządku, popadałam z infekcji w infekcje, dręczyły mnie zapalenia oskrzeli, płuc, angina, katar, kaszel i bardzo wysokie gorączki, byłam bez przerwy na antybiotykach.

Mało brakowało, a już by mnie tutaj nie było. To była nieustanna walka i nikt nie wiedział dlaczego. Rodzice szukali pomocy wszędzie, padały różne diagnozy, a to astma, alergia pokarmowa, a może celiakia, przewlekłe zapalenie zatok itd. Z każdym kolejnym zabiegiem, szczepionką, operacją miało być lepiej, niestety nigdy to "lepiej" nie trwało długo, jeśli w ogóle było. Pewnego dnia padła diagnoza: mukowiscydoza. Na temat mukowiscydozy ciężko było znaleźć informacje, było ich bardzo mało, a te, które znaleźliśmy, nie brzmiały optymistycznie, dawały wyrok: krótkie życie i mało perspektyw.

Zdjęcie opisu zbiórki Dodajmy oddechu Anecie

Aneta nie daje za wygraną!

Dziś Aneta śpiewa, gra na gitarze, djembe, lubi tańczyć, fotografować, kocha zwierzęta, uwielbia podróże i spotkania z ludźmi, stara się wycisnąć z życia tyle, ile się da. Ma wiele marzeń i stara się je spełniać, oczywiście na tyle, ile może. Dużo siły daje jej również pomaganie innym, zawsze stara się angażować w różne inicjatywy, wolontariat - tego zawsze uczyła ją mama, warto dostrzegać potrzeby innych ludzi, czasem potrzeba tak niewiele, by komuś sprawić radość, czasem trzeba po prostu być.

Zdjęcie opisu zbiórki Dodajmy oddechu Anecie

Choroba często krzyżuje plany...

Zawsze marzyła o takiej pracy, dzięki której będzie mogła pomagać dzieciom. Gdy usłyszała o terapii z psem bardzo zapragnęła pracować w ten sposób. I tak ukończyła kynoterapię, kupiła odpowiedniego psa, a teraz szkoli go, aby móc pracować w tym zawodzie. Kynoterapia, mówiąc dokładnie, jest to metoda wzmacniająca efektywność rozwoju osobowości, edukacji i rehabilitacji, w której motywatorem jest odpowiednio wyselekcjonowany i wyszkolony pies.

Aneta jest zatem osobą bardzo zaangażowaną w różne sfery życia, ale niestety choroba często krzyżuje jej plany i marzenia. Brak odpowiedniego leczenia, co jest następstwem braku wystarczających środków finansowych powoduje, że coraz częściej bywają gorsze dni, pojawiają się infekcje, Aneta musi też być coraz częściej hospitalizowana.

Zdjęcie opisu zbiórki Dodajmy oddechu Anecie

Wyślijmy Anetę na turnus rehabilitacyjny!

W leczeniu i lepszym samopoczuciu Anecie pomagają turnusy rehabilitacyjne, na których może skorzystać z odpowiednich do stanu zdrowia zabiegów. Na pewno podniosłoby to stan zdrowia Anety na nogi, ale koszt takiego jednego turnusu to ok. 2500 zł (najlepiej prowadzone turnusy są w Jarosławcu).

Dodatkowo Aneta musi przyjmować odpowiednie leki, suplementy i odżywki, aby jej stan pozostał stabilny i nie pogarszał się. Miesięczny koszt leków wynosi 2000 zł. Chcielibyśmy zapewnić Anecie kurację 6-miesięczną, ale najpierw wyślemy ją na turnus rehabilitacyjny!

Zdjęcie opisu zbiórki Dodajmy oddechu AnecieZdjęcie opisu zbiórki Dodajmy oddechu AnecieZdjęcie opisu zbiórki Dodajmy oddechu AnecieZdjęcie opisu zbiórki Dodajmy oddechu AnecieZdjęcie opisu zbiórki Dodajmy oddechu Anecie

Słowa wsparcia

Twoje słowa mają moc pomagania! Wpłać darowiznę i przekaż kilka słów wsparcia 🤲


 • Vergarth - awatar

  Vergarth

  04.01.2018
  04.01.2018

  Rocznik 85 serdecznie pozdrawia! Trzymaj się ciepło i walcz : )

 • Lidia - awatar

  Lidia

  22.01.2016
  22.01.2016

  Anetko, na zdrowie!

110 zł  z 2 500 zł (Cel)
Wpłaciły 2 osoby

Wpłaty: 2

Vergarth - awatar
Vergarth
100
Lidia - awatar
Lidia
10

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Załóż swoją pierwszą zbiórkę

Zbieraj pieniądze na to, czego
najbardziej potrzebujesz już dziś!

Jak założyć zbiórkę na Pomagam.pl

Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniędzy. To narzędzie, które umożliwia każdemu i całkowicie za darmo założenie zbiórki w kilka chwil.

Dzięki Pomagam.pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz fundusze na to, co dla Ciebie ważne m.in. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie bliskich w trudnych chwilach i na inicjatywy bliskie Twojemu sercu.

Krok 1:Chcesz założyć zbiórkę, ale nie wiesz od czego zacząć? Nie martw się! Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.

Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz. Sprawdź poniższy poradnik.

W momencie tworzenia zbiorki możesz wybrać, czy chcesz ją prowadzić samodzielnie czy ze wsparciem Pomagam.pl. Pierwsza opcja jest całkowicie darmowa. Jeśli natomiast zdecydujesz się na promowanie zbiórki z naszym wsparciem, będziemy przypominać o Twojej zbiórce i zachęcać do wpłat osoby, które ostatnio odwiedziły stronę Twojej zbiórki (tzw. retargeting).

W tym celu będziemy wyświetlać Twoją zbiórkę zarówno na stronie głównej Pomagam.pl jak i w reklamach internetowych. Zwiększa to szanse na to, że więcej odwiedzających Twoją zbiórkę osób zdecyduje się ostatecznie na wpłatę lub udostępnienie zbiórki. W zamian za to dodatkowe, nieobowiązkowe wsparcie w promocji od każdej wpłaty potrącimy automatycznie 12%.

Krok 3:Twoja zbiórka jest gotowa, czas zacząć działać! Nikt nie wypromuje Twojej zbiórki tak jak Ty, dlatego pamiętaj, żeby udostępniać ją we wszystkich mediach społecznościowych: Facebook, Instagram, Twitter, LinkedIn czy YouTube i TikTok. Zacznij od rodziny i przyjaciół - poproś ich o udostępnienie i zachęć do wpłat. Wyślij znajomym linka do zbiórki z krótkim opisem na Messengerze, SMSem lub mailowo. Następnie skontaktuj się z lokalnymi mediami z prośbą o publikację Twojej zbiórki oraz zaangażuj w promocję okoliczne organizacje społeczne, władze samorządowe, instytucje oraz osoby znane w Twojej okolicy.

Pamiętaj, im więcej osób dowie się o Twojej zbiórce, tym większa szansa na osiągniecie celu! Więcej porad znajdziesz w ebooku, jak założyć i prowadzić skuteczną zbiórkę. Znajdziesz go w swoim panelu zarządzania zbiórką po jej stworzeniu. Sprawdź również naszego bloga, w którym dzielimy się praktycznymi poradami i wskazówkami.

Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby.

Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 3 dni robocze. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.

Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej:

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij