Zbiórka Dla Antona, który ginie w oczach - zdjęcie główne

Dla Antona, który ginie w oczach

1 380 zł  z 1 000 zł (Cel)
Wpłaciło 37 osób

A co z Antonem?

Anton. Zgarnięty z ulicy, około 3-letni kocur. Znalazła g starsza kobieta, która przyniosła go do swojego domu. Nakarmiła, zadbała. Niestety kotek miał przewlekłe biegunki. Niknął w oczach, tracił na wadze. Z 5-cio kilogramowego kocura został ważący 2,3 kg patyczek.

Zdjęcie opisu zbiórki Dla Antona, który ginie w oczach

W ciągu kilku tygodni wykonałyśmy serię badań krwi, kału, USG. I nadal nie wiemy nic konkretnego. Podejrzeń jest kilka - FIP, chłoniak, problem z trzustką albo po prostu wtórne problemy z wyniszczonymi jelitami i zanikiem kosmków jelitowych. W tej chwili w kale nie ma ani pasożytów, ani pierwotniaków, ani groźnych bakterii... Wyniki badań krwi nie wskazują na problemy z żadnym konkretnym organem, podobnie USG i konsultacja z hematologiem.

Anton mimo diety i leków ma biegunki. Nic nie pomaga :(

Zdjęcie opisu zbiórki Dla Antona, który ginie w oczach

Anton przez 5 dni był na głodówce, dokarmiany wyłącznie pozajelitowo. Celem głodówki było odciążenie jelit, w których mają szansę zregenerować się kosmki jelitowe.

Po głodówce nastąpiła spora poprawa. Kocurek zaczął przybierać na wadze, nie był już tak słaby i odwodniony.

Nasza radość okazała się jednak przedwczesna. Biegunki szybko wróciły, tak jak brak apetytu. Do tego doszły wymioty.

Niestety czekają nas kolejne badania, na które nie mamy środków. Anton musi mieć dokładnie zbadany profil trzustkowy. Ponadto czeka go zabieg pobrania wycinków z węzłów chłonnych przy jelitach, żeby wykluczyć chłoniaka.

Dotychczasowe badania były bardzo kosztowne - USG 80 zł, posiew kału 120 zł, badania krwi 90 zł, test na lamblie 50 zł. Do tego masa leków, kroplówek. Niestety wciąż nie wiemy co się dzieje, a dalsza diagnostyka to koszt ok. 500 zł.

Dodatkowo Anton jest na specjalnej diecie, która także jest kosztowna.

Zdjęcie opisu zbiórki Dla Antona, który ginie w oczach

Anton potrzebuje pomocy!

Pod opieką Grupy Neko jest w tej chwili ponad 20 kotów, niestety w większości przewlekle chorych, dlatego zwracamy się z prośbą o pomoc w sfinansowaniu kosztów leczenia Antona. Tak bardzo chcemy, żeby w końcu był zdrowy i mógł najeść się do syta...

Serdecznie dziękujemy za każdą, nawet symboliczną wpłatę.

Zdjęcie opisu zbiórki Dla Antona, który ginie w oczach

Kim jesteśmy?

Neko znaczy kot. Jesteśmy grupą wolontariuszy Fundacji Hospicjum dla Kotów bezdomnych działającą na terenie Wrocławia. Połączyła nas chęć niesienia pomocy kotom bezdomnym, porzuconym, skrzywdzonym.

Prowadzimy domy tymczasowe dla kotów bezdomnych, w których są one leczone i socjalizowane. Następnie szukamy dla nich odpowiedzialnych opiekunów.

Zdjęcie opisu zbiórki Dla Antona, który ginie w oczach

Aktualizacje


 • Neko - awatar

  Sprawa się wyjaśniła... Antoni ma chłoniaka

  01.05.2016
  01.05.2016

  Antoni w poniedziałek 25.04.2015 przeszedł laparotomię. Pani doktor otworzyła jamę brzuszną, obejrzała jelita, narządy wewnętrzne.

  W jamie brzusznej był płyn, który mógł wskazywać na to, że Anton choruje na FIP. Badania płyny wykluczyły te wersję, a sam płyn ma charakter przesiękowy.

  Z jelita oraz węzłów chłonnych zostały pobrane wycinki, które wysłaliśmy do badania histopatologicznego. Niestety badania potwierdziły jedną z domniemanych przyczyn stanu kota - chłoniaka. Jest to bardzo złośliwy nowotwór. W przypadku Antona występuje w szczególnej formie jelitowej i jest rozsiany.

  W najbliższym czasie wybieramy się na konsultację u onkologa, żeby zdecydować czy poddamy Antona chemii.

  Nadal gorąco prosimy o wsparcie, ponieważ koszty leczenia i dalszych konsultacji wciąż są ogromne. Tylko w ciągu 3 tyg. (04-25.04) leczenie i żywienie Antona kosztowało nas ponad 1000 zł. Antoś musi żywić się hypoalergicznym mięsem królika, które jest drogie. Będziemy wdzięczni za wszelką pomoc.

Komentarze


 • Urszula - awatar

  Urszula

  28.04.2016
  28.04.2016

  Trzymaj się maluszku

 • Tobiasz - awatar

  Tobiasz

  28.04.2016
  28.04.2016

  oby sie wam udało

 • Patrycja - awatar

  Patrycja

  26.04.2016
  26.04.2016

  Dla Antona

 • Aldona - awatar

  Aldona

  26.04.2016
  26.04.2016

  Dla Anton

 • Anette - awatar

  Anette

  25.04.2016
  25.04.2016

  Trzymam kciuki Anton!

1 380 zł  z 1 000 zł (Cel)
Wpłaciło 37 osób

Wpłaty: 37

Ewa - awatar
Ewa
20
Zuzanna - awatar
Zuzanna
30
Urszula - awatar
Urszula
15
Tobiasz - awatar
Tobiasz
20
Małgorzata - awatar
Małgorzata
5
Patrycja - awatar
Patrycja
50
Anna - awatar
Anna
100
Aldona - awatar
Aldona
10
Gosia - awatar
Gosia
20
Maciej - awatar
Maciej
50

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Jak założyć zbiórkę na Pomagam.pl

Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniężnych. Dzięki Pomagam.pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz pieniądze na dowolny cel, np. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie znajomych i rodziny w ciężkich chwilach, realizację projektów społecznych, kulturalnych i biznesowych albo spełnianie marzeń.

Krok 1:Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.

Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz (zobacz krótki film poniżej).

Krok 3:Dla swojej zbiórki wybierasz adres internetowy, pod którym będzie ona dostępna dla każdego, np. pomagam.pl/nazwazbiorki. Zbieranie pieniędzy polega na zapraszaniu jak największej liczby osób do odwiedzenia tej strony. Pomagam.pl pozwala automatycznie rozesłać zaproszenia e-mailowe, udostępnić zbiórkę na Facebooku, Twitterze itd. Od razu możesz przyjmować wpłaty. Konto do wypłat wskażesz później.

Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać, i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby. Dzięki Pomagam.pl udostępnianie zbiórki na Facebooku, Twitterze lub e-mailowo jest niezwykle proste. Zbiórkę odwiedzają i udostępniają kolejne osoby i tak tworzy się efekt kuli śnieżnej.

Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 1 dzień roboczy. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.

Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej:

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij