Zbiórka Dla Antona, który ginie w oczach - zdjęcie główne

Dla Antona, który ginie w oczach

1 380 zł  z 1 000 zł (Cel)
Wpłaciło 37 osób

A co z Antonem?

Anton. Zgarnięty z ulicy, około 3-letni kocur. Znalazła g starsza kobieta, która przyniosła go do swojego domu. Nakarmiła, zadbała. Niestety kotek miał przewlekłe biegunki. Niknął w oczach, tracił na wadze. Z 5-cio kilogramowego kocura został ważący 2,3 kg patyczek.

Zdjęcie opisu zbiórki Dla Antona, który ginie w oczach

W ciągu kilku tygodni wykonałyśmy serię badań krwi, kału, USG. I nadal nie wiemy nic konkretnego. Podejrzeń jest kilka - FIP, chłoniak, problem z trzustką albo po prostu wtórne problemy z wyniszczonymi jelitami i zanikiem kosmków jelitowych. W tej chwili w kale nie ma ani pasożytów, ani pierwotniaków, ani groźnych bakterii... Wyniki badań krwi nie wskazują na problemy z żadnym konkretnym organem, podobnie USG i konsultacja z hematologiem.

Anton mimo diety i leków ma biegunki. Nic nie pomaga :(

Zdjęcie opisu zbiórki Dla Antona, który ginie w oczach

Anton przez 5 dni był na głodówce, dokarmiany wyłącznie pozajelitowo. Celem głodówki było odciążenie jelit, w których mają szansę zregenerować się kosmki jelitowe.

Po głodówce nastąpiła spora poprawa. Kocurek zaczął przybierać na wadze, nie był już tak słaby i odwodniony.

Nasza radość okazała się jednak przedwczesna. Biegunki szybko wróciły, tak jak brak apetytu. Do tego doszły wymioty.

Niestety czekają nas kolejne badania, na które nie mamy środków. Anton musi mieć dokładnie zbadany profil trzustkowy. Ponadto czeka go zabieg pobrania wycinków z węzłów chłonnych przy jelitach, żeby wykluczyć chłoniaka.

Dotychczasowe badania były bardzo kosztowne - USG 80 zł, posiew kału 120 zł, badania krwi 90 zł, test na lamblie 50 zł. Do tego masa leków, kroplówek. Niestety wciąż nie wiemy co się dzieje, a dalsza diagnostyka to koszt ok. 500 zł.

Dodatkowo Anton jest na specjalnej diecie, która także jest kosztowna.

Zdjęcie opisu zbiórki Dla Antona, który ginie w oczach

Anton potrzebuje pomocy!

Pod opieką Grupy Neko jest w tej chwili ponad 20 kotów, niestety w większości przewlekle chorych, dlatego zwracamy się z prośbą o pomoc w sfinansowaniu kosztów leczenia Antona. Tak bardzo chcemy, żeby w końcu był zdrowy i mógł najeść się do syta...

Serdecznie dziękujemy za każdą, nawet symboliczną wpłatę.

Zdjęcie opisu zbiórki Dla Antona, który ginie w oczach

Kim jesteśmy?

Neko znaczy kot. Jesteśmy grupą wolontariuszy Fundacji Hospicjum dla Kotów bezdomnych działającą na terenie Wrocławia. Połączyła nas chęć niesienia pomocy kotom bezdomnym, porzuconym, skrzywdzonym.

Prowadzimy domy tymczasowe dla kotów bezdomnych, w których są one leczone i socjalizowane. Następnie szukamy dla nich odpowiedzialnych opiekunów.

Zdjęcie opisu zbiórki Dla Antona, który ginie w oczach

Aktualizacje


 • Neko - awatar

  Sprawa się wyjaśniła... Antoni ma chłoniaka

  01.05.2016
  01.05.2016

  Antoni w poniedziałek 25.04.2015 przeszedł laparotomię. Pani doktor otworzyła jamę brzuszną, obejrzała jelita, narządy wewnętrzne.

  W jamie brzusznej był płyn, który mógł wskazywać na to, że Anton choruje na FIP. Badania płyny wykluczyły te wersję, a sam płyn ma charakter przesiękowy.

  Z jelita oraz węzłów chłonnych zostały pobrane wycinki, które wysłaliśmy do badania histopatologicznego. Niestety badania potwierdziły jedną z domniemanych przyczyn stanu kota - chłoniaka. Jest to bardzo złośliwy nowotwór. W przypadku Antona występuje w szczególnej formie jelitowej i jest rozsiany.

  W najbliższym czasie wybieramy się na konsultację u onkologa, żeby zdecydować czy poddamy Antona chemii.

  Nadal gorąco prosimy o wsparcie, ponieważ koszty leczenia i dalszych konsultacji wciąż są ogromne. Tylko w ciągu 3 tyg. (04-25.04) leczenie i żywienie Antona kosztowało nas ponad 1000 zł. Antoś musi żywić się hypoalergicznym mięsem królika, które jest drogie. Będziemy wdzięczni za wszelką pomoc.

Słowa wsparcia

Twoje słowa mają moc pomagania! Wpłać darowiznę i przekaż kilka słów wsparcia 🤲


 • Urszula - awatar

  Urszula

  28.04.2016
  28.04.2016

  Trzymaj się maluszku

 • Tobiasz - awatar

  Tobiasz

  28.04.2016
  28.04.2016

  oby sie wam udało

 • Patrycja - awatar

  Patrycja

  26.04.2016
  26.04.2016

  Dla Antona

 • Aldona - awatar

  Aldona

  26.04.2016
  26.04.2016

  Dla Anton

 • Anette - awatar

  Anette

  25.04.2016
  25.04.2016

  Trzymam kciuki Anton!

1 380 zł  z 1 000 zł (Cel)
Wpłaciło 37 osób

Wpłaty: 37

Ewa - awatar
Ewa
20
Zuzanna - awatar
Zuzanna
30
Urszula - awatar
Urszula
15
Tobiasz - awatar
Tobiasz
20
Małgorzata - awatar
Małgorzata
5
Patrycja - awatar
Patrycja
50
Anna - awatar
Anna
100
Aldona - awatar
Aldona
10
Gosia - awatar
Gosia
20
Maciej - awatar
Maciej
50

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Załóż swoją pierwszą zbiórkę

Zbieraj pieniądze na to, czego
najbardziej potrzebujesz już dziś!

Jak założyć zbiórkę na Pomagam.pl

Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniędzy. To narzędzie, które umożliwia każdemu i całkowicie za darmo założenie zbiórki w kilka chwil.

Dzięki Pomagam.pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz fundusze na to, co dla Ciebie ważne m.in. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie bliskich w trudnych chwilach i na inicjatywy bliskie Twojemu sercu.

Krok 1:Chcesz założyć zbiórkę, ale nie wiesz od czego zacząć? Nie martw się! Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.

Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz. Sprawdź poniższy poradnik.

W momencie tworzenia zbiorki możesz wybrać, czy chcesz ją prowadzić samodzielnie czy ze wsparciem Pomagam.pl. Pierwsza opcja jest całkowicie darmowa. Jeśli natomiast zdecydujesz się na promowanie zbiórki z naszym wsparciem, będziemy przypominać o Twojej zbiórce i zachęcać do wpłat osoby, które ostatnio odwiedziły stronę Twojej zbiórki (tzw. retargeting).

W tym celu będziemy wyświetlać Twoją zbiórkę zarówno na stronie głównej Pomagam.pl jak i w reklamach internetowych. Zwiększa to szanse na to, że więcej odwiedzających Twoją zbiórkę osób zdecyduje się ostatecznie na wpłatę lub udostępnienie zbiórki. W zamian za to dodatkowe, nieobowiązkowe wsparcie w promocji od każdej wpłaty potrącimy automatycznie 12%.

Krok 3:Twoja zbiórka jest gotowa, czas zacząć działać! Nikt nie wypromuje Twojej zbiórki tak jak Ty, dlatego pamiętaj, żeby udostępniać ją we wszystkich mediach społecznościowych: Facebook, Instagram, Twitter, LinkedIn czy YouTube i TikTok. Zacznij od rodziny i przyjaciół - poproś ich o udostępnienie i zachęć do wpłat. Wyślij znajomym linka do zbiórki z krótkim opisem na Messengerze, SMSem lub mailowo. Następnie skontaktuj się z lokalnymi mediami z prośbą o publikację Twojej zbiórki oraz zaangażuj w promocję okoliczne organizacje społeczne, władze samorządowe, instytucje oraz osoby znane w Twojej okolicy.

Pamiętaj, im więcej osób dowie się o Twojej zbiórce, tym większa szansa na osiągniecie celu! Więcej porad znajdziesz w ebooku, jak założyć i prowadzić skuteczną zbiórkę. Znajdziesz go w swoim panelu zarządzania zbiórką po jej stworzeniu. Sprawdź również naszego bloga, w którym dzielimy się praktycznymi poradami i wskazówkami.

Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby.

Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 1 dzień roboczy. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.

Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej:

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij