A co z Antonem?

Anton. Zgarnięty z ulicy, około 3-letni kocur. Znalazła g starsza kobieta, która przyniosła go do swojego domu. Nakarmiła, zadbała. Niestety kotek miał przewlekłe biegunki. Niknął w oczach, tracił na wadze. Z 5-cio kilogramowego kocura został ważący 2,3 kg patyczek.

Zdjęcie opisu zbiórki Dla Antona, który ginie w oczach

W ciągu kilku tygodni wykonałyśmy serię badań krwi, kału, USG. I nadal nie wiemy nic konkretnego. Podejrzeń jest kilka - FIP, chłoniak, problem z trzustką albo po prostu wtórne problemy z wyniszczonymi jelitami i zanikiem kosmków jelitowych. W tej chwili w kale nie ma ani pasożytów, ani pierwotniaków, ani groźnych bakterii... Wyniki badań krwi nie wskazują na problemy z żadnym konkretnym organem, podobnie USG i konsultacja z hematologiem.

Anton mimo diety i leków ma biegunki. Nic nie pomaga :(

Zdjęcie opisu zbiórki Dla Antona, który ginie w oczach

Anton przez 5 dni był na głodówce, dokarmiany wyłącznie pozajelitowo. Celem głodówki było odciążenie jelit, w których mają szansę zregenerować się kosmki jelitowe.

Po głodówce nastąpiła spora poprawa. Kocurek zaczął przybierać na wadze, nie był już tak słaby i odwodniony.

Nasza radość okazała się jednak przedwczesna. Biegunki szybko wróciły, tak jak brak apetytu. Do tego doszły wymioty.

Niestety czekają nas kolejne badania, na które nie mamy środków. Anton musi mieć dokładnie zbadany profil trzustkowy. Ponadto czeka go zabieg pobrania wycinków z węzłów chłonnych przy jelitach, żeby wykluczyć chłoniaka.

Dotychczasowe badania były bardzo kosztowne - USG 80 zł, posiew kału 120 zł, badania krwi 90 zł, test na lamblie 50 zł. Do tego masa leków, kroplówek. Niestety wciąż nie wiemy co się dzieje, a dalsza diagnostyka to koszt ok. 500 zł.

Dodatkowo Anton jest na specjalnej diecie, która także jest kosztowna.

Zdjęcie opisu zbiórki Dla Antona, który ginie w oczach

Anton potrzebuje pomocy!

Pod opieką Grupy Neko jest w tej chwili ponad 20 kotów, niestety w większości przewlekle chorych, dlatego zwracamy się z prośbą o pomoc w sfinansowaniu kosztów leczenia Antona. Tak bardzo chcemy, żeby w końcu był zdrowy i mógł najeść się do syta...

Serdecznie dziękujemy za każdą, nawet symboliczną wpłatę.

Zdjęcie opisu zbiórki Dla Antona, który ginie w oczach

Kim jesteśmy?

Neko znaczy kot. Jesteśmy grupą wolontariuszy Fundacji Hospicjum dla Kotów bezdomnych działającą na terenie Wrocławia. Połączyła nas chęć niesienia pomocy kotom bezdomnym, porzuconym, skrzywdzonym.

Prowadzimy domy tymczasowe dla kotów bezdomnych, w których są one leczone i socjalizowane. Następnie szukamy dla nich odpowiedzialnych opiekunów.

Zdjęcie opisu zbiórki Dla Antona, który ginie w oczach

Aktualności

 • Neko - awatar

  Sprawa się wyjaśniła... Antoni ma chłoniaka

  01.05.16
  01.05.16

  Antoni w poniedziałek 25.04.2015 przeszedł laparotomię. Pani doktor otworzyła jamę brzuszną, obejrzała jelita, narządy wewnętrzne. W jamie brzusznej był płyn, który mógł wskazywać na to, że Anton choruje na FIP. Badania płyny wykluczyły te wersję, a sam płyn ma charakter przesiękowy. Z jelita oraz węzłów chłonnych zostały pobrane wycinki, które wysłaliśmy do badania histopatologicznego. Niestety badania potwierdziły jedną z domniemanych przyczyn stanu kota - chłoniaka. Jest to bardzo złośliwy nowotwór. W przypadku Antona występuje w szczególnej formie jelitowej i jest rozsiany. W najbliższym czasie wybieramy się na konsultację u onkologa, żeby zdecydować czy poddamy Antona chemii. Nadal gorąco prosimy o wsparcie, ponieważ koszty leczenia i dalszych konsultacji wciąż są ogromne. Tylko w ciągu 3 tyg. (04-25.04) leczenie i żywienie Antona kosztowało nas ponad 1000 zł. Antoś musi żywić się hypoalergicznym mięsem królika, które jest drogie. Będziemy wdzięczni za wszelką pomoc.

Komentarze

 • Urszula - awatar

  Urszula

  28.04.16
  28.04.16

  Trzymaj się maluszku

 • Tobiasz - awatar

  Tobiasz

  28.04.16
  28.04.16

  oby sie wam udało

 • Patrycja - awatar

  Patrycja

  26.04.16
  26.04.16

  Dla Antona

 • Aldona - awatar

  Aldona

  26.04.16
  26.04.16

  Dla Anton

 • Anette - awatar

  Anette

  25.04.16
  25.04.16

  Trzymam kciuki Anton!

Wpłaty - 37

Ewa - awatar
20
Ewa
Zuzanna - awatar
30
Zuzanna
Urszula - awatar
15
Urszula
Tobiasz - awatar
20
Tobiasz
Małgorzata - awatar
5
Małgorzata
Patrycja - awatar
50
Patrycja
Anna - awatar
100
Anna
Aldona - awatar
10
Aldona
Gosia - awatar
20
Gosia
Maciej - awatar
50
Maciej

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Jak to działa?

1

Stwórz zbiórkę

Podaj kwotę, uzupełnij opis, gotowe!

2

Udostępnij

Zapraszaj do wsparcia zbiórki.

3

Zbierz pieniądze

Wykorzystaj najlepsze narzędzie w sieci.

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij