Zbiórka Nie ma windy, są schody - zdjęcie główne

Nie ma windy, są schody

162 843 zł  z 200 000 zł (Cel)
Wpłaciło 1 066 osób
Wpłać terazUdostępnij
 

Julia urodziła się w 2008 roku. Jest dzieckiem leżącym. Choruje na Zespół Westa, dziecięce porażenie mózgowe postać czterokończynową, oczopląs i zaawansowaną osteoporozę. Z powodu niedawno wykrytych szmerów w sercu dostaliśmy skierowanie do poradni kardiologicznej w Uniwersyteckim Szpitalu Dziecięcym. Stan Julii jest poważny. Nie trzyma głowy, jest dzieckiem leżącym, od 2011 roku jest karmiona przez stomię żołądkową.

Julia przeszła dwukrotnie złamanie kości udowej, operację wydłużenia ścięgien Achillesa a także osteotomie odwodzącą biodra lewego.

W tym roku 9 kwietnia Julia skończy 16 lat. Wychowuję ją samotnie, razem z jej młodszą siostrą. Mieszkamy koło Kalwarii Zebrzydowskiej w domu po moich dziadkach. Do tej pory byłam w stanie pokonać każdą przeszkodę, nie było dla mnie sytuacji w której się poddałam. Dla Julii jestem w stanie zrobić wszystko. Dlatego czasem trzeba przyznać przed samym sobą, że już dłużej nie dam rady sama i poprosić o pomoc innych.

Niestety wraz z wiekiem Julii nawet nasz dom stał się barierą nie do pokonania i pomału stajemy się więźniami już nie tylko choroby ale i ograniczeń architektonicznych. Mój kręgosłup jest już w złym stanie, a świadomość, że jestem tu sama z córkami sprawia, że muszę dążyć do rozwiązania jakim jest założenie windy w domu. Wiem że taka winda odmieni nie tylko moje życie jako tej, która nosiła Julię i jej wózek, ale też i Julii, która większość czasu spędza sama w swoim pokoju na dole. Ze względów logistycznych dostosowaliśmy dla Julii pomieszczenie na parterze domu. Ale by wydostać się na zewnątrz z parteru również musimy pokonać schody. Kiedyś nie było to problemem. Dziś Julia jest już na tyle duża, że zwłaszcza w zimie muszę wzywać na pomoc Ochotniczą Straż Pożarną lub dzwonić po znajomych by podjechali pomóc.

Byłam dzielna bardzo długo.

Jednak wiem że Julia będzie mnie potrzebować jeszcze długo, a ja muszę być sprawna, by mieć siłę o nią dbać, o nią i o drugą córkę.

Julia waży już 40 kg, a wózek 25.

Nie chcę być więźniem własnego domu, nie chcę, by Julia spędziła resztę życia w czterech ścianach swojego pokoju. Chciałabym z nią w lato posiedzieć w ogrodzie, jechać na mikołajki do fundacji w zimie czy przy jakiejkolwiek wizycie szpitalnej nie ryzykować kontuzją mojego kręgosłupa.

Niestety likwidacja barier architektonicznych to nie tylko założenie windy i szybu, to niestety także przebudówki murarskie których koszt jest ogromny, zbyt duży dla kogoś kto od 16 lat opiekuje się dzieckiem z niepełnosprawnością.

Bez waszej pomocy nam się nie uda. Dlatego zwracam się z prośbą do każdego dobrego człowieka o udostępnienie zbiórki i wpłatę.

Chcemy tylko wyjść z domu jak wy wychodzicie każdego dnia.

Marta Dryndos

Wybierz kwotę


20 
50 
100 
200 
1 000 
Inna
Wpłać teraz
 Bezpieczne płatności online

Słowa wsparcia

Twoje słowa mają moc pomagania! Wpłać darowiznę i przekaż kilka słów wsparcia 🤲


 • Magdalena Ficek - awatar

  Magdalena Ficek

  05.07.2024
  05.07.2024

  Mocno Was ściskam i jestem z Wami myślami. Nie poddawajcie się... wierzę że wszystko będzie dobrze. Pozdrawiam 😘

 • Piotr Salamon - awatar

  Piotr Salamon

  29.05.2024
  29.05.2024

  Wiara czyni cuda 🤲

 • Łukasz - awatar

  Łukasz

  19.05.2024
  19.05.2024

  Pozdrowienia dla Julki oraz Pontona

 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  19.05.2024
  19.05.2024

  wspieramy wszyscy, wspieramy!

 • Inalin - awatar

  Inalin

  19.05.2024
  19.05.2024

  Bardzo udany dziś dzień, temu chce małą pomocą i komu innemu pomóc ;)

162 843 zł  z 200 000 zł (Cel)
Wpłaciło 1 066 osób
Wpłać terazUdostępnij
 

Wpłaty: 1 066

Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
30
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Marzena Lisowska - awatar
Marzena Lisowska
100
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
200
Tomasz Gruszka - awatar
Tomasz Gruszka
20
Magdalena Ficek - awatar
Magdalena Ficek
20
Ryszard Czarnik - roślinki drzewka - awatar
Ryszard Czarnik - roślinki drzewka
250
Ayra - awatar
Ayra
200
Ekopoldex nakrętki - awatar
Ekopoldex nakrętki
792
Marta - awatar
Marta
80

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Załóż swoją pierwszą zbiórkę

Zbieraj pieniądze na to, czego
najbardziej potrzebujesz już dziś!

Jak założyć zbiórkę na Pomagam.pl

Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniędzy. To narzędzie, które umożliwia każdemu i całkowicie za darmo założenie zbiórki w kilka chwil.

Dzięki Pomagam.pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz fundusze na to, co dla Ciebie ważne m.in. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie bliskich w trudnych chwilach i na inicjatywy bliskie Twojemu sercu.

Krok 1:Chcesz założyć zbiórkę, ale nie wiesz od czego zacząć? Nie martw się! Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.

Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz. Sprawdź poniższy poradnik.

W momencie tworzenia zbiorki możesz wybrać, czy chcesz ją prowadzić samodzielnie czy ze wsparciem Pomagam.pl. Pierwsza opcja jest całkowicie darmowa. Jeśli natomiast zdecydujesz się na promowanie zbiórki z naszym wsparciem, będziemy przypominać o Twojej zbiórce i zachęcać do wpłat osoby, które ostatnio odwiedziły stronę Twojej zbiórki (tzw. retargeting).

W tym celu będziemy wyświetlać Twoją zbiórkę zarówno na stronie głównej Pomagam.pl jak i w reklamach internetowych. Zwiększa to szanse na to, że więcej odwiedzających Twoją zbiórkę osób zdecyduje się ostatecznie na wpłatę lub udostępnienie zbiórki. W zamian za to dodatkowe, nieobowiązkowe wsparcie w promocji od każdej wpłaty potrącimy automatycznie 12%.

Krok 3:Twoja zbiórka jest gotowa, czas zacząć działać! Nikt nie wypromuje Twojej zbiórki tak jak Ty, dlatego pamiętaj, żeby udostępniać ją we wszystkich mediach społecznościowych: Facebook, Instagram, Twitter, LinkedIn czy YouTube i TikTok. Zacznij od rodziny i przyjaciół - poproś ich o udostępnienie i zachęć do wpłat. Wyślij znajomym linka do zbiórki z krótkim opisem na Messengerze, SMSem lub mailowo. Następnie skontaktuj się z lokalnymi mediami z prośbą o publikację Twojej zbiórki oraz zaangażuj w promocję okoliczne organizacje społeczne, władze samorządowe, instytucje oraz osoby znane w Twojej okolicy.

Pamiętaj, im więcej osób dowie się o Twojej zbiórce, tym większa szansa na osiągniecie celu! Więcej porad znajdziesz w ebooku, jak założyć i prowadzić skuteczną zbiórkę. Znajdziesz go w swoim panelu zarządzania zbiórką po jej stworzeniu. Sprawdź również naszego bloga, w którym dzielimy się praktycznymi poradami i wskazówkami.

Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby.

Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 3 dni robocze. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.

Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej:

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij