Zbiórka Czerwiec i Lipiec w DTuAruru - zdjęcie główne

Czerwiec i Lipiec w DTuAruru

798 zł  z 770 zł (Cel)
Wpłaciły 24 osoby

Gdański dom tymczasowy zbiera na spłatę faktury zbiorczej za wizyty weterynaryjne swoich podopiecznych.


Koszatniczki przebywają w Domu Tymczasowym u Aruru dla Gryzoni (www.facebook.com/DTuAruru).


1. Eris

Historia:

Gdy rodzice się rozwodzą normalnym jest, że dzieci trafiają do domu dziecka. Nie? No cóż, ze zwierzętami niestety tak jest. Dwójka dorosłych ludzi postanowiła się rozejść. Opiekunem dziewięciu koszatniczek był mężczyzna, który wyprowadzając się powiedział swojej byłej wybrance serca, że ma coś z nimi zrobić albo za tydzień wylądują na śmietniku. Tak po prostu.. żywe stworzenia wyrzucić niczym niepotrzebne śmieci.. Kobieta nie chcąc dla maluchów takiego losu szukała pomocy na grupach koszatniczkowych na facebooku - tak trafiła do naszej wolontariuszki, która prowadzi Koszatniczkowy Dom Tymczasowy "u Kociary". Po krótkim wywiadzie okazało się, że są dwa samce i siedem samiczek, na całe szczęście w oddzielnych klatkach. Zwierzaki są już dorosłe - mają 5/6 lat. Do Koszatniczkowego Domu Tymczasowego "u Kociary" przyjechały dwa samce, do Domu Tymczasowego u Aruru dla Gryzoni - siedem samiczek. Petra jest jedną z samiczek.


Leczenie: W czerwcu Eris przeszła wylew. Od tamtego czasu otrzymuje leki, aby mogła godnie żyć. Dodatkowo w lipcu wykonaliśmy jej pełną morfologię krwi, która nie wykazała większych problemów, ale musimy ją suplementować.


2. Ana

Ana jest koleżanką Eris, ich historia jest taka sama.


Leczenie: Ana razem z Eris miała pobieraną krew. Na szczęście u niej jest wszystko w jak najlepszym porządku. Oczka się wyleczyły i dzielnie spiera Eris. 


3. Felicja, Gloria, Maya

Historia:

Felicja, Gloria i Maya przyjechały do naszego domu tymczasowego z Elbląga. 

Felicja była w zaawansoanej ciąży. 29.06.2019 urodziła 6 maluchy (3 dziewczynki i 3 chłopców) 

Gloria była w średniozaawansowanej ciąży. 17.07.2019 urodziła 2 dziewczynki, które niestety od nas odeszły.

Maya 2 dni przed dotarciem do naszego DT poroniła.
Jak to się stało, że potrzebowały pomocy?
Felicja, Maya oraz Gloria pojawiły się na świecie przez standardową pomyłkę sklepu zoologicznego, który sprzedał koszatniczki różnej płci. Po pierwszym porodzie poprzednia właścicielka rozdzieliła stada na odpowiednie płci.
Niestety z powodu pomyłki jeden z samców pozostał w stadzie samic. Przez to wszystko koniec końców w domu poprzedniej właścicielki było 37(!) koszatniczek.


Leczenie: Faktura obejmuje pierwsze wizyty kontrolne dla Felicji, Glorii, Mayi oraz dzieci Felicji. Dodatkowo każda z nich miała wykonywane zdjęcie RTG przy wizycie kontrolnej. Dodatkowo Gloria po około 2 tygodniach miała zrobione ponownie zdjęcie RTG w celu potwierdzenia ciąży.

Dodatkowo Felicja i Gloria po przyjeździe do DT miały grzyba na pyszczku. Ze względu na ciąże, poród i karmienie maluchów nie miały podawanych leków. Po odchowaniu młodych rozpoczęły terapię.


4. Will, Irma, Taranee, Cornelia i Hay Lin

Historia:

Koszatniczki przyjechały do Domu Tymczasowego u Aruru od Koszatniczkowego Domu Tymczasowego "u Kociary", która przyjęła stado samic i samców od osoby prywatnej, której niekontrolowanie rozmnożyły się te gryzonie. Było realne zagrożenie dla maluchów - nie rozdzielenie wg płci oraz chęć pozbycia się ich w każdy możliwy sposób.


Leczenie: Faktura obejmuje pierwsze wizyty kontrolne koszatniczek oraz zdjęcia RTG, aby wykluczyć ciąże. Na szczęście żadna z nich nie była zaciążona.


------------------------------------------------------------------------------------------

Faktura została wystawiona na kwotę 770 zł.


Bardzo prosimy o pomoc w spłaceniu faktury, abyśmy mogli dalej leczyć i karmić naszych podopiecznych na tym samym wysokim poziomie jak do tej pory.


Tylko dzięki Wam istniejemy i możemy pomagać naszym najmniejszym przyjaciołom.


------------------------------------------------------------------------------------------

Wesprzyj inne nasza zbiórki -> www.vivagryzonie.pomagam.pl


798 zł  z 770 zł (Cel)
Wpłaciły 24 osoby

Wpłaty: 24

Aneta S. - awatar
Aneta S.
100
Dariusz Kazański - awatar
Dariusz Kazański
50
Dominika Sł - awatar
Dominika Sł
10
Kasia i Monisia - awatar
Kasia i Monisia
30
Dawid Matuszewski - awatar
Dawid Matuszewski
30
Aleksandra Olszak - awatar
Aleksandra Olszak
20
Marta Fit - awatar
Marta Fit
20
Irena Lipińska - awatar
Irena Lipińska
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Katarzyna Mazur - awatar
Katarzyna Mazur
100

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Załóż swoją pierwszą zbiórkę

Zbieraj pieniądze na to, czego
najbardziej potrzebujesz już dziś!

Jak założyć zbiórkę na Pomagam.pl

Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniędzy. To narzędzie, które umożliwia każdemu i całkowicie za darmo założenie zbiórki w kilka chwil.

Dzięki Pomagam.pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz fundusze na to, co dla Ciebie ważne m.in. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie bliskich w trudnych chwilach i na inicjatywy bliskie Twojemu sercu.

Krok 1:Chcesz założyć zbiórkę, ale nie wiesz od czego zacząć? Nie martw się! Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.

Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz. Sprawdź poniższy poradnik.

W momencie tworzenia zbiorki możesz wybrać, czy chcesz ją prowadzić samodzielnie czy ze wsparciem Pomagam.pl. Pierwsza opcja jest całkowicie darmowa. Jeśli natomiast zdecydujesz się na promowanie zbiórki z naszym wsparciem, będziemy przypominać o Twojej zbiórce i zachęcać do wpłat osoby, które ostatnio odwiedziły stronę Twojej zbiórki (tzw. retargeting).

W tym celu będziemy wyświetlać Twoją zbiórkę zarówno na stronie głównej Pomagam.pl jak i w reklamach internetowych. Zwiększa to szanse na to, że więcej odwiedzających Twoją zbiórkę osób zdecyduje się ostatecznie na wpłatę lub udostępnienie zbiórki. W zamian za to dodatkowe, nieobowiązkowe wsparcie w promocji od każdej wpłaty potrącimy automatycznie 12%.

Krok 3:Twoja zbiórka jest gotowa, czas zacząć działać! Nikt nie wypromuje Twojej zbiórki tak jak Ty, dlatego pamiętaj, żeby udostępniać ją we wszystkich mediach społecznościowych: Facebook, Instagram, Twitter, LinkedIn czy YouTube i TikTok. Zacznij od rodziny i przyjaciół - poproś ich o udostępnienie i zachęć do wpłat. Wyślij znajomym linka do zbiórki z krótkim opisem na Messengerze, SMSem lub mailowo. Następnie skontaktuj się z lokalnymi mediami z prośbą o publikację Twojej zbiórki oraz zaangażuj w promocję okoliczne organizacje społeczne, władze samorządowe, instytucje oraz osoby znane w Twojej okolicy.

Pamiętaj, im więcej osób dowie się o Twojej zbiórce, tym większa szansa na osiągniecie celu! Więcej porad znajdziesz w ebooku, jak założyć i prowadzić skuteczną zbiórkę. Znajdziesz go w swoim panelu zarządzania zbiórką po jej stworzeniu. Sprawdź również naszego bloga, w którym dzielimy się praktycznymi poradami i wskazówkami.

Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby.

Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 3 dni robocze. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.

Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej:

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij