Zbiórka Na ambulans dla zwierząt - zdjęcie główne

Na ambulans dla zwierząt

20 zł  z 40 000 zł (Cel)
Wpłaciła 1 osoba
Sylwia Dobek - awatar

Sylwia Dobek

Organizator zbiórki

Jestem Sylwia, pracuję jako technik weterynarii w schronisku dla bezdomnych zwierząt. Czas wolny poświęcam ratowaniu dzikich zwierząt. W małym mieszkaniu stworzyłam azyl dla rannych drobnych zwierząt, dla tych większych szukam ośrodków. Dzięki temu, że zajmuję się tym już kilka lat jestem w stanie pomóc prawie w każdej sytuacji. W tej pracy niestety nieodzowny jest samochód, sprawny, tani w eksploatacji (ponieważ wyjazdy po zwierzęta na ogół finansuje sama). Mój niestety uległ takiej awarii, że po wizycie szóstego elektryka poległam i go sprzedałam za cenę złomu. Nadal za niego spłacam kredyt. Historia mojej pracy z udziałem tego auta jest dostępna w moich zbiórkach, gdyby ktoś się chciał zapoznać. I generalnie myślałam, że w końcu czas na emeryturę, że będę pomagać stacjonarne, wokół tyle organizacji ze zwierzakobusami, że jest komu jechać. Niestety, ostatnio okazało się, że "mieć" wcale nie oznacza "móc". Zgłoszenie dotyczyło rannego bobra w Żaganiu. To duże zwierzę, dlatego skontaktowałam się z ośrodkiem Klekusiowo, które zgodził się mimo później pory przyjąć zwierzaka. Teraz trzeba było załatwić transport. I tu zaczęły się schody. Bo chory, bo na imprezie, bo nieobecny, bo za daleko, bo nie odbiera telefonu, bo nie umiem. Zaczęły się licytacje kto bardziej nie może. Efekt? Nim się znalazła osoba, to zwierzę, które okazało się rannym szopem a nie bobrem wpadło do wody i najprawdopodobniej utopiło się nim porwał je nurt rzeki. W ratownictwie nie ma czasu na licytowanie się, dostajesz zgłoszenie i jedziesz i wtedy to ma sens. Sama niejednokrotnie musiałam walczyć ze swoimi słabościami, ze zmęczeniem, jechałam zimą z mokrą głową bo nie było czasu na suszenie. Czapka na głowę i w drogę. Ratownictwo to poświęcenie, to wyrzut w oczach rodziny, kiedy podczas wigilii dzwoni telefon i jesteś potrzebny 50km dalej i wiesz, że już tego wieczora nie wrócisz do rodziny. Nie każdego stać na takie poświęcenie i nie mam o to pretensji. Ale aby nadal pomagać muszę kupić auto. Nie stać mnie na kolejny kredyt. Szansą na zebranie funduszy na zakup auta jest ta zbiórka. Zdjęcie auta jest przykładowe, kwota 40000 to zakup auta i dostosowanie go do przewozu zwierząt. Jeżeli uważasz, że cel jest słuszny to proszę udostępnij zbiórkę i wesprzyj ją finansową. Z Twoim wsparciem uda się ocalić kolejnego zwierzaka. 

Aktualizacje


  • Sylwia Dobek - awatar

    Sylwia Dobek

    08.12.2020
    08.12.2020

    Zakup odpowiedniego auta i jego dostosowanie do przewozu dzikich zwierząt jest nie mały. Bo należy wziąć pod uwagę wiele aspektów. Łatwość załadunku, bezpieczeństwo zwierzaka i kierowcy i innych użytkowników drogi oraz możliwość szybkiego i skutecznego umycia i zdezynfekowania auta. Te moje też nie było idealne mimo przytwierdzonej na stałe kraty odzielającej luk bagażowy od przedziału pasażerskiego. Udowodnił to gościu że zdjęcia. Otóż szop umieszczony w transporterze skutecznie go rozbroił a następnie przecisnął się z boku kraty i dostał się na tylne kanapy. Wiedziałam, że pojawienie się szopa u mnie będzie kwestią krótkiego czasu. Wcisnęłam gaz do dechy i próbowałam jak najszybciej zjechać z eski. Szop bardzo szybko stwierdził, że na tylnej kanapie jest nudno i przywędrował do mnie. Jedną ręką prowadząc, drugą go spychałam z deski rozdzielczej. Kiedy to mi się udało przycisnęłam go do fotela pasażera ręką i tak go trzymałam dopóki nie zjechałam z drogi. Trzeba było jeszcze sprytnie wysiąść z auta bez szopa, otworzyć bagażnik i zabrać rozebrany transporter, też bez szopa. Złożyć go na nowo i spowrotem wsiąść do auta tak aby go nie wypuścić. Zapakować bezpiecznie tę futrzaną gafzinę spowrotem do transportera i zrobić takie zabezpieczenia aby bezpiecznie dojechać do domu. W pracy i transporcie dzikich zwierząt nie ma miejsca na rutynę. Trzeba być mocno skoncentrowany aby nie doszło do tragedii. Chciałabym aby nowe auto dawało mi poczucie bezpieczeństwa pod czas transportu. Możesz wesprzeć mnie w tym celu. Twoja wpłata nawet najmniejsza ma dla mnie dużą wartość ponieważ daje mi odczuć, że jesteście ze mną, że mnie wspierać ie. Bardzo Wam za to dziękuję.

    Zdjęcie aktualizacji 59 480

20 zł  z 40 000 zł (Cel)
Wpłaciła 1 osoba
Sylwia Dobek - awatar

Sylwia Dobek

Organizator zbiórki

Zadaj pytanie

Wpłaty: 1

anonim - awatar
anonim
20

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Załóż swoją pierwszą zbiórkę

Zbieraj pieniądze na to, czego
najbardziej potrzebujesz już dziś!

Jak założyć zbiórkę na Pomagam.pl

Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniędzy. To narzędzie, które umożliwia każdemu i całkowicie za darmo założenie zbiórki w kilka chwil.

Dzięki Pomagam.pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz fundusze na to, co dla Ciebie ważne m.in. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie bliskich w trudnych chwilach i na inicjatywy bliskie Twojemu sercu.

Krok 1:Chcesz założyć zbiórkę, ale nie wiesz od czego zacząć? Nie martw się! Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.

Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz. Sprawdź poniższy poradnik.

W momencie tworzenia zbiorki możesz wybrać, czy chcesz ją prowadzić samodzielnie czy ze wsparciem Pomagam.pl. Pierwsza opcja jest całkowicie darmowa. Jeśli natomiast zdecydujesz się na promowanie zbiórki z naszym wsparciem, będziemy przypominać o Twojej zbiórce i zachęcać do wpłat osoby, które ostatnio odwiedziły stronę Twojej zbiórki (tzw. retargeting).

W tym celu będziemy wyświetlać Twoją zbiórkę zarówno na stronie głównej Pomagam.pl jak i w reklamach internetowych. Zwiększa to szanse na to, że więcej odwiedzających Twoją zbiórkę osób zdecyduje się ostatecznie na wpłatę lub udostępnienie zbiórki. W zamian za to dodatkowe, nieobowiązkowe wsparcie w promocji od każdej wpłaty potrącimy automatycznie 12%.

Krok 3:Twoja zbiórka jest gotowa, czas zacząć działać! Nikt nie wypromuje Twojej zbiórki tak jak Ty, dlatego pamiętaj, żeby udostępniać ją we wszystkich mediach społecznościowych: Facebook, Instagram, Twitter, LinkedIn czy YouTube i TikTok. Zacznij od rodziny i przyjaciół - poproś ich o udostępnienie i zachęć do wpłat. Wyślij znajomym linka do zbiórki z krótkim opisem na Messengerze, SMSem lub mailowo. Następnie skontaktuj się z lokalnymi mediami z prośbą o publikację Twojej zbiórki oraz zaangażuj w promocję okoliczne organizacje społeczne, władze samorządowe, instytucje oraz osoby znane w Twojej okolicy.

Pamiętaj, im więcej osób dowie się o Twojej zbiórce, tym większa szansa na osiągniecie celu! Więcej porad znajdziesz w ebooku, jak założyć i prowadzić skuteczną zbiórkę. Znajdziesz go w swoim panelu zarządzania zbiórką po jej stworzeniu. Sprawdź również naszego bloga, w którym dzielimy się praktycznymi poradami i wskazówkami.

Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby.

Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 3 dni robocze. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.

Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej:

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij