Zbiórka Zjadany żywcem przez muchy... - zdjęcie główne

Zjadany żywcem przez muchy...

485 zł  z 4 850 zł (Cel)
Wpłaciło 11 osób

[z przykrością informujemy, że Banko odszedł za tęczowy most...;(]

Warszawa-Włochy. Zgłoszenie brzmiało - pies leży we własnych odchodach, nie ma siły się podnieść, leży na pełnym słońcu, a na nim mnóstwo much. Ta interwencja na długo pozostanie w pamięci naszych inspektorów. 

Banko to blisko 19-letni staruszek w typie owczarka szkockiego krótkowłosego, który został zaniedbany przez swoich właścicieli do granic możliwości. Na szczęście jego przeraźliwy skowyt usłyszała młoda kobieta, która nie przeszła obojętnie i od razu powiadomiła OTOZ Animals oraz Straż Miejską. 

Banko leżał tuż przy płocie, po wewnętrznej stronie prywatnej posesji. Niestety właścicieli nie było, a furtka była zamknięta. Na miejsce wezwano policję, jednak chwilę później pojawił się zdziwiony właściciel. Nie wiedział, co się dzieje i  jaki jest powód naszej wizyty. Przyznał tylko, że pies jest stary i dlatego leży. 

Niestety nasze obawy się potwierdziły - pies leżał cały dzień na pełnym słońcu, nie mógł się podnieść, leżał we własnych odchodach i był mocno odwodniony. Opinia lekarza weterynarii, do którego natychmiast został przetransportowany Banko, była przerażająca. 

"pies w bardzo złym stanie, bardzo wychudzony, z niedowładem kończyn tylnych i zanikiem wszystkich mięśni, odwodniony" 

Banko natychmiast trafił pod kroplówkę. Lekarze nie wiedzieli, czy przeżyje. Był w stanie wstrząsu. Zdjęcie RTG wykazało spondylozę w odcinku lędźwiowym, czyli postępujący z wiekiem zanik krążków międzykręgowych. Zadaliśmy sobie wtedy jedno pytanie - jak właściciel mógł nie zauważyć, że jego pies nie wstaje, nie pije i nie je?

Banko został odebrany właścicielowi na podstawie art. 7.3 Ustawy o ochronie zwierząt. Przebywa obecnie w klinice weterynaryjnej, a lekarze walczą o jego zdrowie. Na szczęście jego stan powoli się stabilizuje, dlatego już teraz szukamy dla niego najlepszego pod słońcem domu tymczasowego, w którym będzie mógł zaznać spokoju i miłości. Niestety Banko nie stanie już na cztery łapy, dlatego trzeba go pionizować, aby mógł załatwiać się na zewnątrz. 

Kochani! Pomóżcie nam wyleczyć tego uroczego staruszka! Pobyt w klinice, liczne badania, zdjęcia RTG są bardzo kosztowne. POKAŻMY MU, ŻE NAJLEPSZE DOPIERO PRZED NIM!

kontakt w sprawie domu tymczasowego: 

[email protected]        [email protected]        723-300-200 

Za każdą wpłatę i udostępnienie serdecznie DZIĘKUJEMY

485 zł  z 4 850 zł (Cel)
Wpłaciło 11 osób

Wpłaty: 11

Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
50
Elżbieta Ajzak - awatar
Elżbieta Ajzak
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
50
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
50
Beata Cerafin-Pękala - awatar
Beata Cerafin-Pękala
100
Monika - awatar
Monika
10
Pati - awatar
Pati
100
Ania - awatar
Ania
50
Mirka - awatar
Mirka
25
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Załóż swoją pierwszą zbiórkę

Zbieraj pieniądze na to, czego
najbardziej potrzebujesz już dziś!

Jak założyć zbiórkę na Pomagam.pl

Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniędzy. To narzędzie, które umożliwia każdemu i całkowicie za darmo założenie zbiórki w kilka chwil.

Dzięki Pomagam.pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz fundusze na to, co dla Ciebie ważne m.in. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie bliskich w trudnych chwilach i na inicjatywy bliskie Twojemu sercu.

Krok 1:Chcesz założyć zbiórkę, ale nie wiesz od czego zacząć? Nie martw się! Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.

Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz. Sprawdź poniższy poradnik.

W momencie tworzenia zbiorki możesz wybrać, czy chcesz ją prowadzić samodzielnie czy ze wsparciem Pomagam.pl. Pierwsza opcja jest całkowicie darmowa. Jeśli natomiast zdecydujesz się na promowanie zbiórki z naszym wsparciem, będziemy przypominać o Twojej zbiórce i zachęcać do wpłat osoby, które ostatnio odwiedziły stronę Twojej zbiórki (tzw. retargeting).

W tym celu będziemy wyświetlać Twoją zbiórkę zarówno na stronie głównej Pomagam.pl jak i w reklamach internetowych. Zwiększa to szanse na to, że więcej odwiedzających Twoją zbiórkę osób zdecyduje się ostatecznie na wpłatę lub udostępnienie zbiórki. W zamian za to dodatkowe, nieobowiązkowe wsparcie w promocji od każdej wpłaty potrącimy automatycznie 12%.

Krok 3:Twoja zbiórka jest gotowa, czas zacząć działać! Nikt nie wypromuje Twojej zbiórki tak jak Ty, dlatego pamiętaj, żeby udostępniać ją we wszystkich mediach społecznościowych: Facebook, Instagram, Twitter, LinkedIn czy YouTube i TikTok. Zacznij od rodziny i przyjaciół - poproś ich o udostępnienie i zachęć do wpłat. Wyślij znajomym linka do zbiórki z krótkim opisem na Messengerze, SMSem lub mailowo. Następnie skontaktuj się z lokalnymi mediami z prośbą o publikację Twojej zbiórki oraz zaangażuj w promocję okoliczne organizacje społeczne, władze samorządowe, instytucje oraz osoby znane w Twojej okolicy.

Pamiętaj, im więcej osób dowie się o Twojej zbiórce, tym większa szansa na osiągniecie celu! Więcej porad znajdziesz w ebooku, jak założyć i prowadzić skuteczną zbiórkę. Znajdziesz go w swoim panelu zarządzania zbiórką po jej stworzeniu. Sprawdź również naszego bloga, w którym dzielimy się praktycznymi poradami i wskazówkami.

Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby.

Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 3 dni robocze. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.

Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej:

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij