Zbiórka Pomóż Mi Samodzielnie Żyć - zdjęcie główne

Pomóż Mi Samodzielnie Żyć

191 451 zł  z 250 000 zł (Cel)
Wpłaciło 3 890 osób
Wpłać terazUdostępnij
 
Mateusz Majchrzak - awatar

Mateusz Majchrzak

Organizator zbiórki

                          PO WYPADKU

Od 7 grudnia Bartek jest z nami i przechodzi ciężką rehabilitację! 

Dziękujemy wszystkim za wsparcie! I materialne ale też że tyle osób się interesowało i oferowało swoją pomoc!

Gdyby ktoś miał ochotę jest możliwość przekazania 1% na Bartka co na pewno jeszcze szybciej Pozwoli Mu Samodzielnie Żyć. 

nr KRS 0000186434
cel szczegółowy
390/Z  Bartłomiej Ziemianin

                          O WYPADKU

Bartek w tym roku skończył 19 lat, zdawał maturę w Liceum Ogólnokształcącym w Sławkowie. Niestety nie zdążył odebrać jej wyników, do dziś na niego czekają. Po egzaminach dojrzałości poszedł do pracy, chciał zacząć dorosłe życie. Niestety te plany raz na zawsze zmienił wypadek, któremu uległ w pracy 15 sierpnia.

Bartek został porażony prądem 20 kV To niewyobrażalna wręcz dawka. W czasie wypadku pomimo zabezpieczeń, spaliło się na nim całe ubranie. Bartek w stanie krytycznym został przetransportowany helikopterem do Szpitala Oparzeniowego w Siemianowicach Śląskich i natychmiast wprowadzony w stan śpiączki farmakologicznej, tak by jak najmniej cierpiał. Jego ciało zostało poparzone w 34%, z czego większość były to poparzenia trzeciego stopnia, a oprócz tego pojawiły się obrażenia wielonarządowe: dróg oddechowych, nerek oraz serca. Lekarze z wieloletnim doświadczeniem rozkładali ręce nie dając nam żadnej nadziei. My jednak wiedzieliśmy, że ani my, ani Bartuś, nigdy się nie poddamy.

W szpitalu Bartek był poddawany kolejnym operacjom. Najpierw usuwania martwicy komórkowej z odcinka szyjnego, która była niezwykłym wyzwaniem dla lekarzy, gdyż tętnice zostały na wierzchu oraz reszty poparzonej skóry. Po 10 dniach odbyła się ta najtrudniejsza - amputacja ręki i 1/3 przedramienia. Było to wskazanie niezbędne do ratowania jego życia. Później odbył się szereg operacji z przeszczepami skóry dokonywanymi różnymi metodami m.in. metoda MEEK oraz przy pomocy skóry wychodowanej w Banku Tkanek  bo, mimo iż Bartek jest bardzo wysoki, jest też bardzo szczupły. :)

Przez kolejne tygodnie każdego dnia modliliśmy się o każdy dzień dla Bartka, każda minuta zmieniła się w godziny, czekając na spadek gorączki, na jakąkolwiek poprawę. Towarzyszył nam strach przed każdym zabiegiem, przed przebiegiem operacji i reakcji organizmu Bartusia. W naszym rodzinnym Sławkowie wspólnie z przyjaciółmi w każdą środę organizowaliśmy mszę i modlitwy za życie i zdrowie naszego Bartka. Oprócz grona licznych kolegów, przyjaciół dołączało do nas setki osób, których nawet nie znaliśmy. Księża komentowali, że nigdy jeszcze nie widzieli tyle modlącej się młodzieży. Wierzymy, że Bartuś czuł naszą obecność i wsparcie. My – jego Mama i Brat - wiedzieliśmy, że nie możemy się poddać. Bartek przecież zawsze był i jest optymistą.

Mimo, że lekarze nie dawali zbyt wiele szans zauważyli w naszym Bartku ogromną siłę walki, która, jak sami podkreślali lekarze, była kluczowa w walce o jego życie i  zdrowie.

Po najdłuższych dwóch miesiącach naszego życia stał się prawdziwy cud. Bartek został wybudzony ze śpiączki. Z powodu rozległych poparzeń dróg oddechowych nie mógł z Nami normalnie porozmawiać; porozumiewaliśmy się przy pomocy alfabetu wydrukowanego na kartce papieru. Kiedy dowiedział się, że nie ma ręki zażartował: „Dorobię sobie hak, będę jak pirat.”


I tutaj właśnie chcielibyśmy poprosić Państwa o pomoc. Chcemy pomóc naszemu kochanemu Bartkowi przetrwać ten ciężki czas powrotu do sprawności, tak aby mógł być jak najbardziej samodzielny. Celem naszej zbiórki są przede wszystkim środki na protezę bioniczną jego ręki. To koszt około 200 000 złotych. Kolejne koszty to rehabilitacja, specjalistyczne maści i ubrania uciskowe oraz dalsze przeszczepy.

Bartek uległ wypadkowi w miejscu pracy, nie z własnnej winy.  Sprawa jest już w prokuraturze i liczymy na sprawiedliwy wyrok, poniesienie odpowiedzialności przez zakład pracy i co najważniejsze, żeby nigdy taka tragedia już więcej się nie powtórzyła.

Bartek już w grudniu tego roku prawdopodobnie wróci do domu i będziemy mogli razem spędzić święta. To dla naszej rodziny największe szczęście. Prosimy więc o wsparcie naszej zbiórki. Tylko z Waszą pomocą będziemy w stanie zapewnić Bartusiowi lepszą przyszłość. W tej walce liczy się dla nas każda złotówka. Wiemy też, że każde, nawet pozornie najmniejsze dobro wraca do nas ze zdwojoną siłą.

Mama i Brat

Wybierz kwotę


20 
50 
100 
200 
1 000 
Inna
Wpłać teraz
 Bezpieczne płatności online

Aktualizacje


 • Mateusz Majchrzak - awatar

  Mateusz Majchrzak

  23.01.2021
  23.01.2021

  Witam wszystkich! Chcę przekazać 2 bardzo ważne informacje, ale na początku ogromnie podziękować wszystkim za wszystkie wpłaty i każdą okazaną pomoc! Całą rodziną serdecznie dziękujemy! A co do informacji o których wspomniałem: 1. Bartek wyszedł ze szpitala 7 grudnia i od pierwszego dnia zaczął długą i żmudną rehabilitację. Co najważniejsze był z nami na święta i jest z nami teraz na codzień 😊 2. Mamy już założoną Fundację, dlatego jeśli ktoś miałby ochotę przekazać swój 1% podaje dane : nr KRS: 0000186434 cel szczegółowy: 390/Z Bartłomiej Ziemianin Jeszcze raz dziękujemy za każdą otrzymaną pomoc! 😍

Komentarze


 • Anonimowy człowiek - awatar

  Anonimowy człowiek

  22.08.2021
  22.08.2021

  Walcz! <3

 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  05.07.2021
  05.07.2021

  Trzymaj się Bartku. Czasami niektóre złe wydarzenia prowadzą nas do czegoś większego. Wierzę, że czeka Cię wspaniała przyszłość. Nie poddawaj się. Wysyłam Ci wiele dobrych myśli.

 • Agata Kolodziejczyk - awatar

  Agata Kolodziejczyk

  12.06.2021
  12.06.2021

  powodzenia

 • Dorota Grzywa-Duda - awatar

  Dorota Grzywa-Duda

  23.05.2021
  23.05.2021

  Bartek!Wracaj szybko do zdrowia!

 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  07.04.2021
  07.04.2021

  Pomimo tego co przeszedles licze ze wrocisz do normalnego zycia moze nie bedzie one moze takie jak wczesniej ale dalej masz na nie szanse wierze w ciebie!!!

191 451 zł  z 250 000 zł (Cel)
Wpłaciło 3 890 osób
Wpłać terazUdostępnij
 
Mateusz Majchrzak - awatar

Mateusz Majchrzak

Organizator zbiórki

Zadaj pytanie

Wpłaty: 3 890

Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
50
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
1
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
50
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
50
Gab orto - awatar
Gab orto
200
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
30
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Michał - awatar
Michał
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
30
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
30

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Stwórz swoją
pierwszą zbiórkę

Nie czekaj, weź sprawy w
swoje ręce teraz!

Jak założyć zbiórkę na Pomagam.pl

Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniężnych. Dzięki Pomagam. pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz pieniądze na dowolny cel, np. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie znajomych i rodziny w ciężkich chwilach, realizację projektów społecznych, kulturalnych i biznesowych albo spełnianie marzeń.

Krok 1:Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.

Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz (zobacz krótki film poniżej).

Krok 3:Dla swojej zbiórki wybierasz adres internetowy, pod którym będzie ona dostępna dla każdego, np. pomagam.pl/nazwazbiorki. Zbieranie pieniędzy polega na zapraszaniu jak największej liczby osób do odwiedzenia tej strony. Pomagam.pl pozwala automatycznie rozesłać zaproszenia e-mailowe, udostępnić zbiórkę na Facebooku, Twitterze itd. Od razu możesz przyjmować wpłaty. Konto do wypłat wskażesz później.

Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać, i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby. Dzięki Pomagam.pl udostępnianie zbiórki na Facebooku, Twitterze lub e-mailowo jest niezwykle proste. Zbiórkę odwiedzają i udostępniają kolejne osoby i tak tworzy się efekt kuli śnieżnej.

Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 1 dzień roboczy. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.

Opłaty:Założenie i prowadzenie zbiórki w serwisie jest darmowe, jednak od zebranej przez Ciebie kwoty potrącimy niewielki procent na pokrycie kosztów promocji serwisu i kosztów operatorów płatności (łącznie - 7,5 % od zebranej kwoty). Są to jedyne opłaty, jakie poniesiesz ! Dzięki nim Pomagam.pl jest najskuteczniejszym narzędziem do tworzenia zbiórek pieniężnych w internecie. Nigdy nie pobieramy dodatkowych lub ukrytych opłat.

Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej:

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij