Zbiórka Ratunek dla Basi - zdjęcie główne

Ratunek dla Basi

6 840 zł  z 15 000 zł (Cel)
Wpłaciło 127 osób

XXI wiek, latamy w kosmos, znamy strukturę  DNA, dzwonimy do znajomych na drugiej półkuli, surfujemy po necie, mamy  wiedzę na wyciągnięcie ręki, a nadal nie radzimy sobie z tym, co  najbliżej. Z cierpieniem. Polska - kraj ułanów, kraj oprawców koni.  Corocznie wysyłamy tysiące koni do rzeźni, bo gdzieś w innej części  świata jest popyt na ich mięso. Więc godzinami jadą rzeźnickimi  samochodami stare kasztanki, zużyte i chore gniadosze, jadą też młode  konie. Jadą, bo na ich śmierci da się zarobić.

Oto Basia. Ma 13 lat. Basia wiodła życie  wiejskiego konia. Może nie miała luksusów, ale zwykłe, wiejskie Baśki o  luksusach mało wiedzą, więc raczej ich nie oczekują. Ot, starcza im dach  nad głową, miska owsa, garstka siana. Basia to wszystko miała, a na  swój owies ciężko pracowała. Ciągnęła wóz, obrabiała ziemię razem ze  swoim gospodarzem. Rodziła źrebaki. Niestety w wyniku ostatniej ciąży  dostała przepukliny. Mimo choroby odchowała swoje dziecko, ale dziś jest  już zbędna i otrzymała wyrok śmierci. Przyjechał weterynarz – taki  zwykły, jak to do wiejskich Basiek zazwyczaj przyjeżdżają, obejrzał,  podrapał się z głowę i skierował Basię na ubój.

Dziś dla Basi jesteśmy jedynym ratunkiem.  Klacz ma dużą przepuklinę. Nie może już rodzić, nie może pracować, a  wymaga kosztownej diagnostyki, pobytu w klinice, operacji. Prosimy, pomóż ją uratować, wesprzyj powrót do zdrowia. Basia pracowała całe  swoje życie, ale dla koni nie ma ani renty, ani emerytury. Dla chorych  Basiek jest tylko ubojnia.

 

Życie Basi zostało wycenione na 3500 zł.  

Transport do kliniki to kolejne 1500 zł. Szacowany koszt diagnostyki,  operacji i opieki pooperacyjnej może sięgnąć nawet 10 tys. zł. 

Dziś dla Basi liczy się każda złotówka.

Czas jest do 14 października. 

 Fundacja Centaurus działa w imieniu zwierząt od 2006 roku. Jest organizacją non profit. Centaurus to blisko 1000 ocalonych koni, 50 osiołków, paręset psów, wiele kotów, liczne zwierzęta gospodarskie. One wszystkie żyją dzięki takim osobom jak Ty. Bez tego wsparcia ratowanie nie byłoby możliwe. Bardzo Ci za wszystko dziękujemy!

Aktualizacje


 • Fundacja Centaurus - awatar

  Fundacja Centaurus

  15.04.2020
  15.04.2020

  Kochani ❤ ostatnie dni owocowały w pomoc od Was. Dziękujemy! Czekamy, aż słońce powróci. 🌞 Prosimy, pamiętajcie o azylu, to dzięki Wam w ogóle ciągle tu jesteśmy. 🌺 Bez Was nie pójdziemy dalej! Bardzo potrzebujemy Waszej pomocy. Dla tych zwierząt liczy się dziś każdy grosz. Pomóż, jeśli możesz: https://pomagam.pl/centaurus

  Zdjęcie aktualizacji 47 758

Słowa wsparcia

Twoje słowa mają moc pomagania! Wpłać darowiznę i przekaż kilka słów wsparcia 🤲


 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  24.03.2020
  24.03.2020

  Musi się udać !!!

 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  25.10.2018
  25.10.2018

  Niech jej będzie jak najlepiej :)

 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  04.10.2018
  04.10.2018

  Dla Basieńki

 • Irka - awatar

  Irka

  02.10.2018
  02.10.2018

  Jak zawsze życzę z całego serca powodzenia i uratowanie życia kolejnej zwierzynie wykorzystanej i pozbawionej zdrowia przez człowieka ,szkoda słów na takie kanalie :( wykorzystać zwierzę ile się da a później bez skrupułów oddać na śmierć :(

 • Mira Modelska-Creech - awatar

  Mira Modelska-Creech

  02.10.2018
  02.10.2018

  Apeluję do wszystkich zrobić co mogą!

6 840 zł  z 15 000 zł (Cel)
Wpłaciło 127 osób

Wpłaty: 127

Jola - awatar
Jola
20
Maciej - awatar
Maciej
20
Judyta - awatar
Judyta
20
Judyta - awatar
Judyta
20
BEATA - awatar
BEATA
50
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
100
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
200
Jo Wawa - awatar
Jo Wawa
20
Agata - awatar
Agata
50
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
100

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Załóż swoją pierwszą zbiórkę

Zbieraj pieniądze na to, czego
najbardziej potrzebujesz już dziś!

Jak założyć zbiórkę na Pomagam.pl

Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniędzy. To narzędzie, które umożliwia każdemu i całkowicie za darmo założenie zbiórki w kilka chwil.

Dzięki Pomagam.pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz fundusze na to, co dla Ciebie ważne m.in. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie bliskich w trudnych chwilach i na inicjatywy bliskie Twojemu sercu.

Krok 1:Chcesz założyć zbiórkę, ale nie wiesz od czego zacząć? Nie martw się! Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.

Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz. Sprawdź poniższy poradnik.

W momencie tworzenia zbiorki możesz wybrać, czy chcesz ją prowadzić samodzielnie czy ze wsparciem Pomagam.pl. Pierwsza opcja jest całkowicie darmowa. Jeśli natomiast zdecydujesz się na promowanie zbiórki z naszym wsparciem, będziemy przypominać o Twojej zbiórce i zachęcać do wpłat osoby, które ostatnio odwiedziły stronę Twojej zbiórki (tzw. retargeting).

W tym celu będziemy wyświetlać Twoją zbiórkę zarówno na stronie głównej Pomagam.pl jak i w reklamach internetowych. Zwiększa to szanse na to, że więcej odwiedzających Twoją zbiórkę osób zdecyduje się ostatecznie na wpłatę lub udostępnienie zbiórki. W zamian za to dodatkowe, nieobowiązkowe wsparcie w promocji od każdej wpłaty potrącimy automatycznie 12%.

Krok 3:Twoja zbiórka jest gotowa, czas zacząć działać! Nikt nie wypromuje Twojej zbiórki tak jak Ty, dlatego pamiętaj, żeby udostępniać ją we wszystkich mediach społecznościowych: Facebook, Instagram, Twitter, LinkedIn czy YouTube i TikTok. Zacznij od rodziny i przyjaciół - poproś ich o udostępnienie i zachęć do wpłat. Wyślij znajomym linka do zbiórki z krótkim opisem na Messengerze, SMSem lub mailowo. Następnie skontaktuj się z lokalnymi mediami z prośbą o publikację Twojej zbiórki oraz zaangażuj w promocję okoliczne organizacje społeczne, władze samorządowe, instytucje oraz osoby znane w Twojej okolicy.

Pamiętaj, im więcej osób dowie się o Twojej zbiórce, tym większa szansa na osiągniecie celu! Więcej porad znajdziesz w ebooku, jak założyć i prowadzić skuteczną zbiórkę. Znajdziesz go w swoim panelu zarządzania zbiórką po jej stworzeniu. Sprawdź również naszego bloga, w którym dzielimy się praktycznymi poradami i wskazówkami.

Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby.

Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 3 dni robocze. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.

Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej:

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij