XXI wiek, latamy w kosmos, znamy strukturę  DNA, dzwonimy do znajomych na drugiej półkuli, surfujemy po necie, mamy  wiedzę na wyciągnięcie ręki, a nadal nie radzimy sobie z tym, co  najbliżej. Z cierpieniem. Polska - kraj ułanów, kraj oprawców koni.  Corocznie wysyłamy tysiące koni do rzeźni, bo gdzieś w innej części  świata jest popyt na ich mięso. Więc godzinami jadą rzeźnickimi  samochodami stare kasztanki, zużyte i chore gniadosze, jadą też młode  konie. Jadą, bo na ich śmierci da się zarobić.

Oto Basia. Ma 13 lat. Basia wiodła życie  wiejskiego konia. Może nie miała luksusów, ale zwykłe, wiejskie Baśki o  luksusach mało wiedzą, więc raczej ich nie oczekują. Ot, starcza im dach  nad głową, miska owsa, garstka siana. Basia to wszystko miała, a na  swój owies ciężko pracowała. Ciągnęła wóz, obrabiała ziemię razem ze  swoim gospodarzem. Rodziła źrebaki. Niestety w wyniku ostatniej ciąży  dostała przepukliny. Mimo choroby odchowała swoje dziecko, ale dziś jest  już zbędna i otrzymała wyrok śmierci. Przyjechał weterynarz – taki  zwykły, jak to do wiejskich Basiek zazwyczaj przyjeżdżają, obejrzał,  podrapał się z głowę i skierował Basię na ubój.

Dziś dla Basi jesteśmy jedynym ratunkiem.  Klacz ma dużą przepuklinę. Nie może już rodzić, nie może pracować, a  wymaga kosztownej diagnostyki, pobytu w klinice, operacji. Prosimy, pomóż ją uratować, wesprzyj powrót do zdrowia. Basia pracowała całe  swoje życie, ale dla koni nie ma ani renty, ani emerytury. Dla chorych  Basiek jest tylko ubojnia.

 

Życie Basi zostało wycenione na 3500 zł.  

Transport do kliniki to kolejne 1500 zł. Szacowany koszt diagnostyki,  operacji i opieki pooperacyjnej może sięgnąć nawet 10 tys. zł. 

Dziś dla Basi liczy się każda złotówka.

Czas jest do 14 października. 

 Fundacja Centaurus działa w imieniu zwierząt od 2006 roku. Jest organizacją non profit. Centaurus to blisko 1000 ocalonych koni, 50 osiołków, paręset psów, wiele kotów, liczne zwierzęta gospodarskie. One wszystkie żyją dzięki takim osobom jak Ty. Bez tego wsparcia ratowanie nie byłoby możliwe. Bardzo Ci za wszystko dziękujemy!

Wybierz kwotę

20
50
100
200
1 000
Inna

Aktualności

 • Fundacja Centaurus - awatar

  Fundacja Centaurus

  12.01.19
  12.01.19

  Basia przesyła Wam pozdrowienia. A my, w imieniu Basi zapraszamy gorąco do pomocy w zapełnieniu jej żłoba, zapewnieniu opieki kowalskiej i weterynaryjnej. Wystarczy wypełnić https://centaurus.org.pl/formularz_adopcji_wirtualnej/ aby dołączyć do grona Wirtualnych Opiekunów. Basia odwdzięczy się pięknymi zdjęciami z każdego miesiąca i anegdotkami z jej codziennych przeżyć.

  Zdjęcie aktualności 24 230

Komentarze

 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  25.10.18
  25.10.18

  Niech jej będzie jak najlepiej :)

 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  04.10.18
  04.10.18

  Dla Basieńki

 • Irka - awatar

  Irka

  02.10.18
  02.10.18

  Jak zawsze życzę z całego serca powodzenia i uratowanie życia kolejnej zwierzynie wykorzystanej i pozbawionej zdrowia przez człowieka ,szkoda słów na takie kanalie :( wykorzystać zwierzę ile się da a później bez skrupułów oddać na śmierć :(

 • Mira Modelska-Creech - awatar

  Mira Modelska-Creech

  02.10.18
  02.10.18

  Apeluję do wszystkich zrobić co mogą!

 • Anna Fabian - awatar

  Anna Fabian

  01.10.18
  01.10.18

  POMAGAJMY !!!!

Wpłaty - 101

Judyta Yammin Sorokowska - awatar
20
Judyta Yammin Sorokowska
Agnieszka - awatar
20
Agnieszka
Teresa Mastalerz - awatar
150
Teresa Mastalerz
Anonimowy Darczyńca - awatar
20
Anonimowy Darczyńca
Anonimowy Darczyńca - awatar
20
Anonimowy Darczyńca
Anonimowy Darczyńca - awatar
50
Anonimowy Darczyńca
Anonimowy Darczyńca - awatar
50
Anonimowy Darczyńca
Marcin - awatar
50
Marcin
Danuta Kraszewska - awatar
50
Danuta Kraszewska
Danuta Kraszewska - awatar
50
Danuta Kraszewska

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Jak to działa?

1

Stwórz zbiórkę

Podaj kwotę, uzupełnij opis, gotowe!

2

Udostępnij

Zapraszaj do wsparcia zbiórki.

3

Zbierz pieniądze

Wykorzystaj najlepsze narzędzie w sieci.

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij