Zbiórka Benio chce żyć! - zdjęcie główne

Benio chce żyć!

2 380 zł  z 2 000 zł (Cel)
Wpłaciło 46 osób
Paulina Kubińska - awatar

Paulina Kubińska

Organizator zbiórki

Benio to czteromiesieczny kocurek znaleziony pod wiejskim sklepem.  Co widać na pierwszy rzut oka? Ślicznie umaszczonego szkrab, który chce się tulić i bawić choć trochę niezdarnie chodzi i ciężko oddycha.  Lecz na ludziach ze wsi, którzy wchodzą i wychodzą ze sklepu ani jego uroda ani jego ułomność nie robią wrażenia.  ,,To tylko kot-przylazł to i polezie, a jak nie to się go pogoni jakimś kamieniem".  A to biedactwo tak bardzo szukało ratunku....tak bardzo chciało pomocy....bo w tym małym ciałku rozgrywa się wielki dramat. 

Kotek ma złamane obie przednie łapki, które już zaczęły krzywo zrastać się. Ale gdyby tylko z tym trzeba by było się zmierzyć to nie byłoby aż takiego problemu. Tragedia zaczyna się dalej: przepuklina przeponowa, przesunięte i poskręcane jelita, przesunięte płuca. Skąd to wszystko? Oczywiście najprawdopodobniej  wypadek, po którym niegodziwy kierowca zostawił to cierpiące maleństwo na ulicy i przez te kilka tygodni maluch cierpiał niewyobrażalne męki. Co jadł? Jak zdobywał jedzenie? Nie wiemy.  Wychudzony jest okropnie, ale przeżył. Jest w tym małym ciałku dusza wojownika, dusza, która nas zawstydziła, bo po uslyszeniu diagnozy chcieliśmy odpuścić. Oczywiście nie było mowy eutanazji, ale byliśmy się podjąć ryzyka operacji-aż takiej operacji-przepuklina, układanie jelit, składanie kończyn, naprowadzanie płuc. Mówiliśmy kot nie przeżyje przecież i lekarz potwierdził że jest taka możliwość. Byliśmy się również kosztów.

Konsultacja z jednym lekarzem i decyzja-pozwolić mu żyć tyle, organizm da radę i robić wszystko, żeby był szczęśliwy skoro wcześniej szczęścia i miłości nie zaznał.

Konsultacja z drugim lekarzem i motywacja. Motywowanie przez osoby z innej fundacji i........podejmujemy walkę.  Skoro kot z takimi urazami może długo nie żyć a podjęcie ryzyka operacji może mu zagwarantować wieie lat życia bez bólu i ułomności to walczymy.  Nasz maluch pokazał nam jak to się robi. Ale walczymy z pustym kontem bo kocich biedaków-chorych i poturbowanych mamy trzydzieści. Koszt takiej operacji to kwota rzędu 1500 -2000 zł.  Zbieramy na operację  i walczymy o Benia. 

KRZYWDĘ ZROBIŁ MU CZŁOWIEK I CZŁOWIEK TĘ KRZYWDĘ MUSI NAPRAWIĆ.

Komentarze


  • Ania - awatar

    Ania

    26.09.2019
    26.09.2019

    Trzymam kciuki

2 380 zł  z 2 000 zł (Cel)
Wpłaciło 46 osób
Paulina Kubińska - awatar

Paulina Kubińska

Organizator zbiórki

Zadaj pytanie

Wpłaty: 46

Wirus - awatar
Wirus
20
Mirka Samek - awatar
Mirka Samek
50
Marta - awatar
Marta
30
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
30
Sandra Kamińska - awatar
Sandra Kamińska
100
Lucyna Szrubka - awatar
Lucyna Szrubka
70
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
50
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
100
Kasia D - awatar
Kasia D
20
Ewa Dorau - awatar
Ewa Dorau
50

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Przekaż 1,5% Fundacji Pomagam.pl i pomóż nam pomagać!

Wystarczy, że przy wypełnianiu rocznego zeznania podatkowego PIT podasz w odpowiednim polu nasz numer KRS: 0000353888

Chcemy dalej zmieniać świat na lepsze i przywracać wiarę w ludzi. Angażujemy się w pomoc potrzebującym i pomagamy organizacjom działać skuteczniej. Organizujemy i wspieramy zbiórki charytatywne na ważne cele.

Pomożesz nam? To nic nie kosztuje!
Dziękujemy, że jesteś z nami!

Zapraszamy również na stronę Fundacji Pomagam.pl

Jak założyć zbiórkę na Pomagam.pl

Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniężnych. Dzięki Pomagam.pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz pieniądze na dowolny cel, np. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie znajomych i rodziny w ciężkich chwilach, realizację projektów społecznych, kulturalnych i biznesowych albo spełnianie marzeń.

Krok 1:Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.

Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz (zobacz krótki film poniżej).

Krok 3:Dla swojej zbiórki wybierasz adres internetowy, pod którym będzie ona dostępna dla każdego, np. pomagam.pl/nazwazbiorki. Zbieranie pieniędzy polega na zapraszaniu jak największej liczby osób do odwiedzenia tej strony. Pomagam.pl pozwala automatycznie rozesłać zaproszenia e-mailowe, udostępnić zbiórkę na Facebooku, Twitterze itd. Od razu możesz przyjmować wpłaty. Konto do wypłat wskażesz później.

Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać, i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby. Dzięki Pomagam.pl udostępnianie zbiórki na Facebooku, Twitterze lub e-mailowo jest niezwykle proste. Zbiórkę odwiedzają i udostępniają kolejne osoby i tak tworzy się efekt kuli śnieżnej.

Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 1 dzień roboczy. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.

Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej:

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij