Zbiórka Rynoskopia dla Bezy - zdjęcie główne

Rynoskopia dla Bezy

500 zł  z 500 zł (Cel)
Wpłaciło 5 osób
Gosia Pietrzyk - awatar

Gosia Pietrzyk

Organizator zbiórki


Jesteśmy grupką osób ratujących koty w Wolsztynie. Miesiąc temu zgłoszono nam kota wałęsającego się po osiedlu na obrzeżach miasta. Kot okazał się kotką, do tego zupełnie głuchą. Z pomocą zgłaszającej osoby kotkę udało się złapać i zabezpieczyć. Natychmiast trafiła do weterynarza, gdzie stwierdzono infekcję górnych dróg oddechowych. Temperatura 39.9, powiększone węzły chłonne. Dostała antybiotyk, przeciwbólowe i przeciwgorączkowy. Została odrobaczona.

Kotka dostała na imię Beza i praktycznie przespała kolejne dwa dni. 

Została przeleczona antybiotykiem i załatwiliśmy jej kastrację ze środków gminnych przeznaczonych w planie opieki na kastracje kotek. Beza trafiła do weterynarza na zabieg, jednak nie doszło do niego, gdyż lekarzy zaniepokoił jej ciężki oddech. Narkoza przy nim mogłaby ją zabić. Odstąpiono od zabiegu kastracji i kotka trafiła do weterynarza prowadzącego, który zmienił antybiotyk, jednak bez efektu. 

Kolejna wizyta to zdjęcie rtg czaszki żeby sprawdzić czy jakaś struktura nie blokuje swobodnego przepływu powietrza.

Znów nic, do tego płuca osłuchowo czyste. 

Kotka dostała steryd w małej dawce i umówiliśmy się na morfologię za kilka dni. W morfologii, poza podwyższonym poziomem płytek nie było nic więcej, pozostałe parametry w normie. Zrobiliśmy więc test na obecność wirusa FIV i FELV. I FELV wyszedł pozytywny. 

Niestety dalej nie wiedzieliśmy co blokuje oddech Bezy. Do leczenia włączyliśmy immunodol. Pani doktor zaproponowała też przeprowadzenie rynoskopii. Zaczęliśmy szukać lecznicy, ktora posiada odpowiedni sprzęt. Znaleźliśmy ją w Krosinku k. Mosiny, w Przychodni Weterynaryjnej Sanatus. Badanie odbędzie się 9 marca i będzie kosztowało 450zł., których, najzwyczajniej w świecie, nie mamy. Obecnie pod opieką mamy 16 kotów, w tym jeszcze jedną kotkę z białaczką. Na ich utrzymanie i opiekę weterynaryjną wydajemy ok. 3tys. miesięcznie. Dwa z tych kotów hotelujemy, gdyż same nie dysponujemy odpowiednią ilością miejsc. 

I tu zwracamy się do Państwa o pomoc w zebraniu środków na badanie oraz częściowe pokrycie kosztów dojazdu. Do Krosinka mamy 55km, 9 marca będziemy tam jechać dwa razy, rano na badanie i po południu po kotkę. Badanie przeprowadzane będzie w narkozie. Planowalismy też zakup dla Bezy kociego interferonu pod nazwą feliferon, kupowaliśmy go na Ukrainie, jednak teraz, w obecnej sytuacji geopolitycznej jest to niemożliwe. 

Bardzo prosimy o pomoc w opłaceniu badania. 


Aktualizacje


  • Gosia Pietrzyk - awatar

    Gosia Pietrzyk

    11.03.2022
    11.03.2022

    Wyniki rynoskopii Bezy. Dobra wiadomość jest taka, że nie ma w nosie tkanek nowotworowych. Zmiany utrudniające przepływ powietrza to powikłania kociego kataru. Tkanka jest zmacerowana i przekrwiona co utrudnia tego rodzaju badanie, bo łatwo ją uszkodzić, co potem zaburza obraz. Pobrano wymaz z nosa, wyniki będą za ok.7 dni. Zobaczymy co tam wyrośnie i czy w ogóle uda się coś namnożyć. Możliwości są dwie: bakteria i wirus. W zależności od wyniku wymazu zostanie włączony odpowiedni, celowany antybiotyk.
    Może też być tak, że pozostaną jej te dolegliwości czyli, po prostu, będzie chrumkać jak świnka.
    Pani doktor zrobiła nam mega rabat: za badanie z wymazem zapłaciliśmy 340zł. Benzynę nalaliśmy za 99,90. Jeszcze będziemy kupować antybiotyki i być może Sinupred, jeśli Agnieszka go nie ma. Beza dostaje jeszcze immunodol.
    Przeciwwskazań do kastracji nie ma, tylko Pani Doktor radziła by poczekać na wyniki, przeleczyć antybiotykiem i dopiero potem kastrować.
    Czekamy na wyniki wymazu.
    Opis badania:
    https://www.facebook.com/138925926768702/posts/936675643660389/

    Zdjęcie aktualizacji 90 046

500 zł  z 500 zł (Cel)
Wpłaciło 5 osób
Gosia Pietrzyk - awatar

Gosia Pietrzyk

Organizator zbiórki

Zadaj pytanie

Wpłaty: 5

Karolina Grabska - awatar
Karolina Grabska
100
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
50
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
30
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Ruda - awatar
Ruda
300

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Załóż swoją pierwszą zbiórkę

Zbieraj pieniądze na to, czego
najbardziej potrzebujesz już dziś!

Jak założyć zbiórkę na Pomagam.pl

Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniędzy. To narzędzie, które umożliwia każdemu i całkowicie za darmo założenie zbiórki w kilka chwil.

Dzięki Pomagam.pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz fundusze na to, co dla Ciebie ważne m.in. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie bliskich w trudnych chwilach i na inicjatywy bliskie Twojemu sercu.

Krok 1:Chcesz założyć zbiórkę, ale nie wiesz od czego zacząć? Nie martw się! Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.

Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz. Sprawdź poniższy poradnik.

W momencie tworzenia zbiorki możesz wybrać, czy chcesz ją prowadzić samodzielnie czy ze wsparciem Pomagam.pl. Pierwsza opcja jest całkowicie darmowa. Jeśli natomiast zdecydujesz się na promowanie zbiórki z naszym wsparciem, będziemy przypominać o Twojej zbiórce i zachęcać do wpłat osoby, które ostatnio odwiedziły stronę Twojej zbiórki (tzw. retargeting).

W tym celu będziemy wyświetlać Twoją zbiórkę zarówno na stronie głównej Pomagam.pl jak i w reklamach internetowych. Zwiększa to szanse na to, że więcej odwiedzających Twoją zbiórkę osób zdecyduje się ostatecznie na wpłatę lub udostępnienie zbiórki. W zamian za to dodatkowe, nieobowiązkowe wsparcie w promocji od każdej wpłaty potrącimy automatycznie 12%.

Krok 3:Twoja zbiórka jest gotowa, czas zacząć działać! Nikt nie wypromuje Twojej zbiórki tak jak Ty, dlatego pamiętaj, żeby udostępniać ją we wszystkich mediach społecznościowych: Facebook, Instagram, Twitter, LinkedIn czy YouTube i TikTok. Zacznij od rodziny i przyjaciół - poproś ich o udostępnienie i zachęć do wpłat. Wyślij znajomym linka do zbiórki z krótkim opisem na Messengerze, SMSem lub mailowo. Następnie skontaktuj się z lokalnymi mediami z prośbą o publikację Twojej zbiórki oraz zaangażuj w promocję okoliczne organizacje społeczne, władze samorządowe, instytucje oraz osoby znane w Twojej okolicy.

Pamiętaj, im więcej osób dowie się o Twojej zbiórce, tym większa szansa na osiągniecie celu! Więcej porad znajdziesz w ebooku, jak założyć i prowadzić skuteczną zbiórkę. Znajdziesz go w swoim panelu zarządzania zbiórką po jej stworzeniu. Sprawdź również naszego bloga, w którym dzielimy się praktycznymi poradami i wskazówkami.

Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby.

Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 3 dni robocze. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.

Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej:

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij