Dobroczynność psich influencerów. Jak psy niosą pomoc innym?

Opublikowano 01 lipca 2022 przez Natalia

Pomoc nie ma granic. Aby nieść wsparcie innym, nie trzeba być nawet człowiekiem! Udowadniają to psi influencerzy, którzy nie ograniczają się do wstawiania zabawnych postów. Większość z nich wykorzystuje swoje zasięgi do pomocy innym - zarówno zwierzętom, jak i ludziom. Z okazji Dnia Psa prezentujemy profile, które warto obserwować. 

Kiedyś śmieszne filmiki na YouTubie, dzisiaj podbijają Instagrama. Psy, bo o nich mowa, podbijają internet i nasze serca. Obecnie przy wsparciu swoich opiekunów są one pełnoprawnymi influencerami - wstawiają angażujące posty, reklamują produkty, a nawet organizują swoje wydarzenia w realu, na których można je spotkać!

Jednak najważniejszym obszarem aktywności psich influencerów jest zaangażowanie społeczne. Promują świadomą adopcję i profilaktykę zdrowotną, edukują, jak odpowiedzialnie opiekować się nimi, same prowadzą domy tymczasowe i szukają kochających opiekunów dla innych psów… a nawet  prowadzą swoje zbiórki pieniędzy. Jakie profile zatem warto obserwować? Z okazji Dnia Psa przygotowaliśmy specjalną listę! 

Fileciny dla Ukrainy - zbiórka Fileta z Psa

Filet z Psa jest adoptowanym chartem z chorym sercem. Najbardziej kocha masło i spanko. Nie może narzekać na nudę. Prowadzi swojego bloga i fileci sklep, organizuje Kudłate Targi w Warszawie. Na Spotify możecie znaleźć jego playlistę “Filetowe Przeboje” przeciwko lękowi separacyjnemu, a w każdy poniedziałek na Instagramie publikuje zdjęcie z cyklu “gdyby poniedziałek miał tfasz”. 

W międzyczasie Filet wychował już niejednego szczeniaka na tzw. tymczasie (dom tymczasowy) i znalazł dla każdego kochający dom. Angażuje się również w akcje charytatywne. W ramach akcji “Pieski dla WOŚP” kawusia z Filetem została wylicytowana za ponad tysiąc złotych! 

Z okazji swoich ostatnich tzw. Filecin (rocznica adopcji) zorganizował zbiórkę na rzecz Ukrainy w naszym serwisie. Za cel postawił sobie tysiąc złotych. Zebrał cztery razy więcej! Za zebrane fundusze kupił dobrej jakości szamę dla ukraińskich zwierząt z Dworca Centralnego w Warszawie. 

Zobacz zbiórkę Fileta: https://pomagam.pl/filecinydlaukrainy

Zbiórka pieniędzy na adresatki Fisi i Funi

Tego duetu z warszawskiej Ochoty chyba nie trzeba nikomu przedstawiać. Królowa Caps Locka Fisia i nieposkromiona Funia. Są znawczyniami psiej sztuki. Często chodzą na wystawy i wernisaże, a na ich profilu można nawet zobaczyć oprowadzanie kuratorskie po ich domowej wystawie. Koszt biletu - 1 smaczek. Stałe bywalczynie na okładce Dogue. Mają swoją własną kolekcję w Ikei. Zamiast spaceru wybierają spałcer. 

Na swoim profilu na Instagramie Fisia i Funia promują świadomą adopcję, profilaktykę zdrowotną, a ostatnio można było je zobaczyć na Paradzie Równości dla psów. Swoje stories wykorzystują do prezentowania psów, które szukają domu. Wspólnie z Fridą z Palucha pomogły chorym dzieciom i w ramach licytacji WOŚP zaproponowały wspólny kołczing na świeżym powietrzu. 

Po wybuchu wojny w Ukrainie Fisia z Funią oraz Frida z Palucha znowu połączyły siły i założyły zbiórkę pieniędzy na Pomagam.pl, by móc kupić adresatki dla zwierząt przybywających z Ukrainy, aby nie zgubiły się i nie zostały same. 

Zobacz zbiórkę Fisi i Funi oraz Fridy!

15 tys. złotych w dwie doby - sukces zbiórki Wieśki

Jej liczba obserwatorów jest do pozazdroszczenia dla niejednego influencera. Obecnie na Instagramie profil Wieśka - my life after adoption obserwuje 124 tys. użytkowników. Jej opiekunami są aktorka Zosia Zborowska oraz siatkarz Andrzej Wrona. Znana jest z tego, że przemawia ludzkim głosem, uwielbia nietypowe kreacje i szaleje za Andrzejem.  Ma zdjęcie chyba z każdym celebrytą.

Wieśka wspiera swoich opiekunów w ich działaniach społecznych i sama również się angażuje. Wspólnie z Zosią wzięła udział w kampanii “Bez LGBT+ nie ma Polski”. Z okazji swoich 7. urodzin zorganizowała zbiórkę dla Fundacji VIVA!, aby pomóc psiakom z interwencji. W dwie doby zebrała 15 tys. złotych, a sukcesu pozazdrościli jej Zosia i Andrzej, dla których organizacja zbiórki urodzinowej stała się już rodzinną tradycją.

Zobacz zbiórkę Wieśki: https://pomagam.pl/urywiesi

Frida z Palucha - adoptowana dama

Adoptowana, ale dama. Tak o sobie mówi Frida z Palucha, która pomaga innym psiakom ze schroniska, z którego sama pochodzi. Promuje świadomą adopcję, bierze udział w dniach otwartych, udostępnia sylwetki tych, które szukają kochającego domu i promuje charytatywne bazarki. Wspólnie z Fisią i Funią wspiera WOŚP oraz wspólnie zorganizowały zbiórkę na rzecz ukraińskich zwierząt. 

Zobacz zbiórkę Fridy z Palucha oraz Fisi i Funi!


Psi influencerzy są dowodem na to, że pomagać może każdy. Z okazji Dnia Psa dziękujemy Wam, że jesteście z nami! Życzymy smaczków lecących z nieba, dużo spałcerów i aby każdy pies znalazł dzięki Wam kochający dom! 

A inne pieski pamiętajcie, że każdy z Was również może założyć u nas zbiórkę przy wsparciu swoich opiekunów i zbierać pieniądze na to, czego inne zwierzęta lub Wasi ludzie potrzebują! ;) 

ZAŁÓŻ ZBIÓRKĘ

Załóż swoją pierwszą zbiórkę

Zbieraj pieniądze na to, czego
najbardziej potrzebujesz już dziś!

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij