Szersze spojrzenie na pomaganie - wywiad z prezesem Fundacji Nieskończone Możliwości

Kamila
23 grudnia 2021
Szersze spojrzenie na pomaganie - wywiad z prezesem Fundacji Nieskończone Możliwości.
Szersze spojrzenie na pomaganie - wywiad z prezesem Fundacji Nieskończone Możliwości.

Fundacja Nieskończone Możliwości podejmuje wiele tematów związanych ze wsparciem osób chorych i z niepełnosprawnościami. Wspierają je w leczeniu, rehabilitacji, a także spełnianiu marzeń oraz realizacji ich pasji.Zapraszamy do przeczytania wywiadu z Marcinem Mleczko, prezesem Fundacji, oraz do wsparcia ich akcji: https://pomagam.pl/org/fundacjanieskonczonemozliwosci

Pomagacie chorym dzieciom i dorosłym, wspieracie różne projekty. Skąd pomysł na tak szerokie działania?

Marcin Mleczko: Doświadczenie prawie 20 lat działalności w III sektorze (NGO) nauczyło mnie, że niepełnosprawni i chorzy to nie tylko dzieci oraz niepełnosprawna młodzież - osoby dorosłe także potrzebują wsparcia. Pomaganie w inicjatywach lokalnych i wolontaryjnych natomiast zaprocentowało lepszym działaniem w przyszłości, pracy ze świadomymi wolontariuszami, szerokim myśleniem w kontekście pomocy i działania pozarządowego, także np. wsparcia projektów nieszablonowych, które trudno uzyskują finansowanie (np. serca na plastikowe nakrętki). 

Waszym najpilniejszym projektem w tym momencie jest Świąteczna zbiórka na paczki. Organizujecie ją co roku. Opowiedz nam o tym.

Od 2016 roku wysyłamy w okresie świąteczno-noworocznym paczki rzeczowe do podopiecznych Fundacji, osób chorych przewlekle i niepełnosprawnych oraz chorych na choroby rzadkie, np. mukowiscydozę. Wysłaliśmy już ponad 320 takich paczek, m.in. dzięki Pomagam.pl.

https://pomagam.pl/zbiorkaswiateczna

Prezenty trafiają nie tylko do samych naszych podopiecznych, ale też do ich zdrowego rodzeństwa, aby nie czuło się pokrzywdzone, gdy dziecko chore cieszy się z prezentu. W rodzinach ubogich i zmagających się z codziennymi ogromnymi kosztami leków i rehabilitacji jest to cenne wsparcie terapeutyczne i korzystne psychologiczne oraz motywacyjne do dalszego leczenia i rehabilitacji. Pomagamy także podopiecznym w formie paczek z wyprawkami szkolno-przedszkolnymi, paczkami rzeczowymi z żywnością i środkami dezynfekcyjnymi w okresie pierwszych fal pandemii Covid-19.Przygotowujemy także np. paczki z okazji Dnia Dziecka. Wszystko w miarę posiadanych funduszy na ten cel. 

Fundacja realizuje nie tylko lokalne projekty. Prowadzicie też zbiórkę na Dom dla Dzieci w Ugandzie. Jak to się stało, że postanowiliście zaangażować się w pomoc dla fundacji z Afryki?

Wolontariusze naszej Fundacji Marta, Gracjan i Iza wspierają również organizację z Ugandy. Opowiedzieli nam o ich trudnościach, ogromnych potrzebach i braku perspektyw pomocy z zewnątrz. Stwierdziliśmy, że potrzeby dzieci z Ugandy są takie prozaiczne w porównaniu z naszymi europejskimi, a obowiązkiem organizacji z Polski i Europy jest pomagać słabszym. Chcemy pomóc tym bezdomnym i chorym przewlekle dzieciom z Ugandy, aby poczuły się bezpieczne, miały dach nad głową, edukację, odzież, żywność i mogły patrzeć w przyszłość z uśmiechem.

Ich materiały video i zdjęcia nas zachwyciły i chcielibyśmy kiedyś zobaczyć efekty naszej pomocy w dalekiej Afryce. 

https://pomagam.pl/domdladzieci_uganda

Jak widać żaden temat Wam nie straszny. Kim są wolontariusze Fundacji Nieskończone Możliwości? 

Wolontariusze Fundacji to pracownicy III sektora, nauczyciele, emeryci, studenci, pracownicy firm prywatnych i samorządów, także grupa osób z okolic Wadowic, Garwolina i Krakowa. Wszyscy otwarci na pomoc innym, często z doświadczeniem w innych organizacjach pozarządowych, znających specyfikę pomocy chorym na choroby rzadkie, niepełnosprawnym i chorym przewlekle oraz rozumiejący ich potrzeby.

Jaką rolę w finansowaniu Waszych działań ma crowdfunding?

Stał się w dobie pandemii Covid-19 i pracy zdalnej naszym jednym z głównych źródeł pozyskiwania funduszy. Dziękujemy za istnienie platform takich jak Pomagam.pl, dzięki którym wiele organizacji przetrwało ciężki czas i funkcjonuje obecnie. Zdobyte doświadczenie wykorzystamy z pewnością w przyszłości.


Załóż swoją pierwszą zbiórkę

Zbieraj pieniądze na to, czego
najbardziej potrzebujesz już dziś!

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij