"Utrzymujemy się głównie z darowizn" - wywiad ze Stowarzyszeniem "Bezdomny Kundelek"

Magdalena
25 kwietnia 2024
O działalności Miasteckiego Stowarzyszeni "Bezdomny Kundelek" opowiada Prezes Kamil Gocan
O działalności Miasteckiego Stowarzyszeni "Bezdomny Kundelek" opowiada Prezes Kamil Gocan

Miasteckie Stowarzyszenie "Bezdomny Kundelek" powstało w 2017 roku. Początkowo grupa znajomych po prostu pomagała bezdomnym zwierzętom, z czasem organizacja zaczęła się rozrastać. O działalności Stowarzyszenia opowiedział nam Kamil Gocan, Prezes Stowarzyszenia Bezdomny Kundelek w Miastku.

Opowiedz w kilku zdaniach o misji i najważniejszych projektach prowadzonych obecnie przez Waszą organizację?

Nasze Stowarzyszenie zostało założone w 2017 roku, pierwszym założeniem było wspólnie z grupą znajomych po pracy prywatnej nieść pomoc psom i kotom. Z roku na rok rozwijaliśmy się coraz bardziej. Coraz poważniejsze interwencje, zgłoszenia. Stworzyliśmy własny Punkt, który zbudowaliśmy z pomocą mieszkańców i tam przebywają ratujące zwierzęta. Ratujemy już wszystkie gatunki, współpracujemy ze Służbami Państwowymi, Gminami, różnymi organizacjami i Gabinetami Weterynaryjnymi w całej Polsce. Naszym głównym aspektem jest świadoma adopcja i godziwe warunki dla zwierząt w naszym kraju. 

W jaki sposób utrzymujecie swoją działalność?

Utrzymujemy się przede wszystkim z darowizn dobrych ludzi. Prowadzimy bazarek na FB „Bazarek na Pomoc Miasteckim Zwierzętom”, mamy wypożyczony KRS na 1,5%, ponieważ jesteśmy zwykłym stowarzyszeniem oraz w ciężkich sytuacjach tworzymy zbiórki. Nie mamy żadnych umów, etatów, współprac finansowych.  

Co crowdfunding na takim portalu jak Pomagam.pl wnosi do Waszej strategii fundraisingowej?

Dzięki wszystkim wspaniałym ludziom, którzy wpłacają darowizny oraz tym, którzy takie portale założyli, prowadzą i rozgłaśniają te zbiórki. Możemy rocznie ratować do 150 zawierzać, wykonywać do 60 adopcji oraz wyjeżdżać do 260 interwencji rocznie (jest to raport z 2023 roku) 

Jakie są Wasze główne wyzwania w pozyskiwaniu funduszy?

Naszym głównym wyzwaniem jest niesienie szybkiej i profesjonalnej pomocy zwierzętom jak i ograniczenie bezdomności w Polsce. A wszystko to może się dziać, dzięki zabezpieczeniu finansowym na leczenia, wyjazdy, utrzymywanie punktu oraz robieniu różnych akcji. 

Dlaczego warto wspierać Waszą działalność?

Jesteśmy grupą przyjaciół, którzy wszystko budują z serca, ze społecznością, która nas wspiera. Na bieżąco informujemy o zakończeniach zbiórek, o wydatkach. Zależy nam na tym, by ludzie ufali nam i widzieli. Marzy mi się, aby to Stowarzyszenie było taką ogromną społecznością a my tylko taką jednostką wykonawczą. Nie ma u nas etatów, wszystko robimy charytatywnie z pasji i miłości. Im więcej ludzi wspierających nas tym większe będziemy mieć możliwości rozwoju dla dobra zwierząt. 

Wesprzyj Miasteckie Stowarzyszenie "Bezdomny Kundelek" na Pomagam.pl:

Zbiórki Stowarzyszenia "Bezdomny Kundelek"

Zobacz inne wywiady z fundacjami:

Wywiad z organizacji EKOSTRAŻ

Wywiad z  Fundacją Kulawa Warszawa

Wywiad z Fundacją "Piastun -Wyrównywanie Szans"

Załóż swoją pierwszą zbiórkę

Zbieraj pieniądze na to, czego
najbardziej potrzebujesz już dziś!

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij