Zbiórka Charcząca Boni - operacja zatok! - zdjęcie główne

Charcząca Boni - operacja zatok!

925 zł z 800 zł (Cel)
Wpłaciły 23 osoby

Boni trafiła do nas dzięki swoim dzieciom. Złapaliśmy ją razem z czwórką rozbrykanych maluchów, na jednej z ulic w centrum Łodzi. O ile maluchy były zdrowe i pełne życia, o tyle kocica – wycieńczona i osłabiona. Było to widać oraz słychać na pierwszy rzut oka i ucha: poruszała się niezdarnie, oddychała z trudem, wydając przy tym rozmaite furkoty i świsty. Początkowo lekarz podejrzewał zapalenie płuc lub oskrzeli, lecz prześwietlenie wykluczyło te schorzenia. Seria antybiotyków i leków wzmacniających również nie przyniosła poprawy stanu kotki. Kolejny weterynarz, do którego trafiła nasza pacjentka, podejrzewał polipy w nosie i zaplanował, że obejrzy je i być może usunie podczas badania endoskopowego. 

W czwartek 24 sierpnia zawieźliśmy Boni na diagnostykę nosa i zatok przynosowych (rinoskopię) , lecz badanie polipów nie wykazało. Wykryto natomiast rozległe zmiany błony śluzowej w obrębie nozdrzy tylnych, z obficie zalegającą śluzowo-ropną wydzieliną. Konieczne było otwarcie nozdrzy przez podniebienie twarde i oczyszczenie ich. Wycinek zmienionej błony śluzowej pobrano do badania histopatologicznego.

Nie ulga wątpliwości, że Boni ma obolały pyszczek i czuje ogromny dyskomfort po zabiegu. Kotka otrzymuje antybiotyk i steryd, który ma zmniejszyć obrzęk. W najbliższym czasie Boni musi też dostawać mocno rozdrobnione, „papkowate” jedzonko. Z niecierpliwością czekamy, aż rana pooperacyjna się zagoi i mamy nadzieję, że kotka będzie mogła w końcu swobodnie oddychać. Najważniejsze, aby zmiany nie okazały się zmianami nowotworowymi.

Niewątpliwym jest fakt, że przy tak ogromnych zmianach w obrębie górnych dróg oddechowych, kocica miała upośledzony węch. Karmienie i ochrona maluchów z taką przypadłością było niemałym wyzwaniem i kolejnym obciążeniem dla wycieńczonego organizmu. Jednak Boni się nie poddała i walczyła póki starczyło sił. My również będziemy o nią walczyć.

Obecnie zbieramy pieniądze na pokrycie kosztów diagnostyki, operacji oraz farmakoterapii kotki. Każdy grosik dorzucony do miseczki Boni jest dla nas bardzo ważny i dziękujemy za niego z całego serca.

Komentarze


 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  02.12.17
  02.12.17

  Powodzenie pluszaku<3

  • Fundacja Przytul Kota - awatar

   Fundacja Przytul Kota - Organizator zbiórki

   10.12.17
   10.12.17

   Dziękujemy <3

 • Robert Dzierkowski - awatar

  Robert Dzierkowski

  21.10.17
  21.10.17

  Pomóżmy naszym mniejszym przyjaciołom, to nie wstyd.

  • Fundacja Przytul Kota - awatar

   Fundacja Przytul Kota - Organizator zbiórki

   02.11.17
   02.11.17

   Dziękujemy :)

 • Klakier - awatar

  Klakier

  11.09.17
  11.09.17

  Boniusiu zdrowiej kruszynko. Klakierek z ulicy kiedys.

  • Fundacja Przytul Kota - awatar

   Fundacja Przytul Kota - Organizator zbiórki

   11.09.17
   11.09.17

   Ślicznie dziękuję za wsparcie dla naszych kruszynek :*

 • Gosia Cz - awatar

  Gosia Cz

  30.08.17
  30.08.17

  Zdróweczka koteczku .

  • Fundacja Przytul Kota - awatar

   Fundacja Przytul Kota - Organizator zbiórki

   06.09.17
   06.09.17

   Dziękujemy <3

925 zł z 800 zł (Cel)
Wpłaciły 23 osoby

Wpłaty: 23

Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
50
Karolina - awatar
Karolina
100
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
50
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
5
Aneta - awatar
Aneta
4
Barbara - awatar
Barbara
50
Doris - awatar
Doris
41
Ula J - awatar
Ula J
30
Maciej Wysocki - awatar
Maciej Wysocki
20
Robert Dzierkowski - awatar
Robert Dzierkowski
50

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Stwórz swoją
pierwszą zbiórkę

Nie czekaj, weź sprawy w
swoje ręce teraz!

Jak założyć zbiórkę na Pomagam.pl

Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniężnych. Dzięki Pomagam. pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz pieniądze na dowolny cel, np. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie znajomych i rodziny w ciężkich chwilach, realizację projektów społecznych, kulturalnych i biznesowych albo spełnianie marzeń.

Krok 1:Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.

Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz (zobacz krótki film poniżej).

Krok 3:Dla swojej zbiórki wybierasz adres internetowy, pod którym będzie ona dostępna dla każdego, np. pomagam.pl/nazwazbiorki. Zbieranie pieniędzy polega na zapraszaniu jak największej liczby osób do odwiedzenia tej strony. Pomagam.pl pozwala automatycznie rozesłać zaproszenia e-mailowe, udostępnić zbiórkę na Facebooku, Twitterze itd. Od razu możesz przyjmować wpłaty. Konto do wypłat wskażesz później.

Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać, i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby. Dzięki Pomagam.pl udostępnianie zbiórki na Facebooku, Twitterze lub e-mailowo jest niezwykle proste. Zbiórkę odwiedzają i udostępniają kolejne osoby i tak tworzy się efekt kuli śnieżnej.

Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 1 dzień roboczy. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.

Za darmo:Zbiórki opublikowane w dniach 15 kwietnia - 30 września zwolnione są z wszelkich opłat! Pomagam.pl pokrywa wszelkie koszty prowadzenia Twojej zbiórki (w tym także opłaty naliczane przez operatorów płatności). 100% zebranej kwoty trafia do Ciebie. #zostanwdomu

Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej:

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij