Zbiórka Charcząca Boni - operacja zatok! - zdjęcie główne

Charcząca Boni - operacja zatok!

925 zł  z 800 zł (Cel)
Wpłaciły 23 osoby

Boni trafiła do nas dzięki swoim dzieciom. Złapaliśmy ją razem z czwórką rozbrykanych maluchów, na jednej z ulic w centrum Łodzi. O ile maluchy były zdrowe i pełne życia, o tyle kocica – wycieńczona i osłabiona. Było to widać oraz słychać na pierwszy rzut oka i ucha: poruszała się niezdarnie, oddychała z trudem, wydając przy tym rozmaite furkoty i świsty. Początkowo lekarz podejrzewał zapalenie płuc lub oskrzeli, lecz prześwietlenie wykluczyło te schorzenia. Seria antybiotyków i leków wzmacniających również nie przyniosła poprawy stanu kotki. Kolejny weterynarz, do którego trafiła nasza pacjentka, podejrzewał polipy w nosie i zaplanował, że obejrzy je i być może usunie podczas badania endoskopowego. 

W czwartek 24 sierpnia zawieźliśmy Boni na diagnostykę nosa i zatok przynosowych (rinoskopię) , lecz badanie polipów nie wykazało. Wykryto natomiast rozległe zmiany błony śluzowej w obrębie nozdrzy tylnych, z obficie zalegającą śluzowo-ropną wydzieliną. Konieczne było otwarcie nozdrzy przez podniebienie twarde i oczyszczenie ich. Wycinek zmienionej błony śluzowej pobrano do badania histopatologicznego.

Nie ulga wątpliwości, że Boni ma obolały pyszczek i czuje ogromny dyskomfort po zabiegu. Kotka otrzymuje antybiotyk i steryd, który ma zmniejszyć obrzęk. W najbliższym czasie Boni musi też dostawać mocno rozdrobnione, „papkowate” jedzonko. Z niecierpliwością czekamy, aż rana pooperacyjna się zagoi i mamy nadzieję, że kotka będzie mogła w końcu swobodnie oddychać. Najważniejsze, aby zmiany nie okazały się zmianami nowotworowymi.

Niewątpliwym jest fakt, że przy tak ogromnych zmianach w obrębie górnych dróg oddechowych, kocica miała upośledzony węch. Karmienie i ochrona maluchów z taką przypadłością było niemałym wyzwaniem i kolejnym obciążeniem dla wycieńczonego organizmu. Jednak Boni się nie poddała i walczyła póki starczyło sił. My również będziemy o nią walczyć.

Obecnie zbieramy pieniądze na pokrycie kosztów diagnostyki, operacji oraz farmakoterapii kotki. Każdy grosik dorzucony do miseczki Boni jest dla nas bardzo ważny i dziękujemy za niego z całego serca.

Komentarze


 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  02.12.2017
  02.12.2017

  Powodzenie pluszaku<3

  • Fundacja Przytul Kota - awatar

   Fundacja Przytul Kota - Organizator zbiórki

   10.12.2017
   10.12.2017

   Dziękujemy <3

 • Robert Dzierkowski - awatar

  Robert Dzierkowski

  21.10.2017
  21.10.2017

  Pomóżmy naszym mniejszym przyjaciołom, to nie wstyd.

  • Fundacja Przytul Kota - awatar

   Fundacja Przytul Kota - Organizator zbiórki

   02.11.2017
   02.11.2017

   Dziękujemy :)

 • Klakier - awatar

  Klakier

  11.09.2017
  11.09.2017

  Boniusiu zdrowiej kruszynko. Klakierek z ulicy kiedys.

  • Fundacja Przytul Kota - awatar

   Fundacja Przytul Kota - Organizator zbiórki

   11.09.2017
   11.09.2017

   Ślicznie dziękuję za wsparcie dla naszych kruszynek :*

 • Gosia Cz - awatar

  Gosia Cz

  30.08.2017
  30.08.2017

  Zdróweczka koteczku .

  • Fundacja Przytul Kota - awatar

   Fundacja Przytul Kota - Organizator zbiórki

   06.09.2017
   06.09.2017

   Dziękujemy <3

925 zł  z 800 zł (Cel)
Wpłaciły 23 osoby

Wpłaty: 23

Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
50
Karolina - awatar
Karolina
100
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
50
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
5
Aneta - awatar
Aneta
4
Barbara - awatar
Barbara
50
Doris - awatar
Doris
41
Ula J - awatar
Ula J
30
Maciej Wysocki - awatar
Maciej Wysocki
20
Robert Dzierkowski - awatar
Robert Dzierkowski
50

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Załóż swoją pierwszą zbiórkę

Zbieraj pieniądze na to, czego
najbardziej potrzebujesz już dziś!

Jak założyć zbiórkę na Pomagam.pl

Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniężnych. Dzięki Pomagam.pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz pieniądze na dowolny cel, np. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie znajomych i rodziny w ciężkich chwilach, realizację projektów społecznych, kulturalnych i biznesowych albo spełnianie marzeń.

Krok 1:Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.

Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz (zobacz krótki film poniżej).

Krok 3:Dla swojej zbiórki wybierasz adres internetowy, pod którym będzie ona dostępna dla każdego, np. pomagam.pl/nazwazbiorki. Zbieranie pieniędzy polega na zapraszaniu jak największej liczby osób do odwiedzenia tej strony. Pomagam.pl pozwala automatycznie rozesłać zaproszenia e-mailowe, udostępnić zbiórkę na Facebooku, Twitterze itd. Od razu możesz przyjmować wpłaty. Konto do wypłat wskażesz później.

Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać, i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby. Dzięki Pomagam.pl udostępnianie zbiórki na Facebooku, Twitterze lub e-mailowo jest niezwykle proste. Zbiórkę odwiedzają i udostępniają kolejne osoby i tak tworzy się efekt kuli śnieżnej.

Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 1 dzień roboczy. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.

Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej:

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij