Gdzie jest mój przyjaciel-brat?

8 320 zł  z 8 300 zł (Cel)
Wpłaciło 171 osób

Skaryszew 2018, historia Solo i jego "brata".

Od 2.30 jeżdżenie wokół targu, od 5 rano wpuszczają konie. Wszędzie słychać rżenie, krzyki, uderzenia kijów i batów o ziemie, cały targ paruje od ciał spoconych, zdenerwowanych koni. 

Konie zachowują się różnie, są te które walczą, wierzgają, są te stojące i rozglądające się dookoła, są te zupełnie poddane i zrezygnowane. Boją się wszystkie, wszystkich los jest niepewny. Są takie, które prosto z targów pojadą na rzeź, są takie, które pojadą do dalszej "hodowli" do pracy, krycia i rodzenia a dopiero za kilka lat na rzeź, są w niewielkiej ilości konie do jazdy. 

Ciężko bawić się w boga i wybierac kto przeżyje a kto nie. Kto będzie szczęśliwy. 

Czasem decyduje przypadek. 

W tym roku, zadecydowały oczy, sposób patrzenia i ...zdarzenie losu. 

Nieprzygotowane, mające nic nie kupować jadące tylko zobaczyć targ kręciłyśmy materiały o traktowaniu koni na targu. Po kilku godzinach walki z obsługą targu, powiatowym lekarzem weterynarii i samymi handlarzami poszłyśmy coś zjeść i napić kawy. Nad kawą oglądałyśmy nagrane filmy i nagle pojawił się On. Ten jego wzrok i zrezygnowanie, następny film i ten sam wzrok, to samo zrezygnowanie tylko u małego źrebaka. Postanowiłyśmy, że plany są po to aby je zmienić, postaramy się zebrać pieniądze i ich kupić. Zostawiłyśmy niedokończone śniadanie i biegiem na targ.  Aleja za aleją, gdzie kary i gdzie jest źrebak. Nie mogłyśmy znaleźć koni, biegałyśmy po targu, nagle jest kary, tylko czemu chyba zmienił aleję? no nic ale jest. Lecimy do hodowców go kupić i pada wyrok: sprzedany. Zaczynamy dopytywać, komu sprzedany, gdzie jest kupiec etc etc. Hodowcy znajdują nam pana, negocjujemy żeby nam sprzedał konia, podnosi cenę o 200 zł i mówi, ze sprzeda. Szukamy pieniędzy, dzwonimy po znajomych, piszemy gdzie się da. Pieniądze się znajdują. Kary będzie kupiony. W międzyczasie znajdujemy źrebaka, szukamy osoby, która mu pomoże i go wykupi i załatwiamy transport dla naszego konia. Wszystko się udaje, zostaje stać z naszym karym i czekać na transport.

Czekamy blisko 2 godziny a w miedzy czasie okazuje się że kary stoi obok swojego "brata", brat ma piękny kantar, z serduszkami, jest licencjonowanym ogierem. Ogiery wychowały się ze sobą od kiedy mieli po pół roku. Okazało się, że są bardzo zżyte. Scena rozdzielenia koni była koszmarem nie tylko dla nich samych ale również dla wszystkich patrzących. Rozdzierała serce. Zabierany przez handlarzy siwy zerwał się i zaczął biegać jak oszalały po targu, w tym czasie nasz kary zaczął szaleć i próbować się wyrwać aby pobiec do przyjaciela. Poprosiłam handlarzy aby siwy koń zaczekał na nas, ze spróbujemy go wykupić tak aby "bracia" znów byli razem. Panowie nieco rozbawieni naszym zachowaniem zgodzili się poczekac do piątku na pieniądze. W sobotę jest kolejny targ, znów siwy na niego pojedzie a z niego? Chcielibyśmy aby bracia znów byli razem, chcielibyśmy aby obaj byli bezpieczni. 

8300 zł to koszt części potrzebnych środków, resztę już mamy.  Koszt zakupu i przewozu siwego to 11 800 zł.  Proszę o pomoc!

Aktualizacje


 • Fundacja Zwierzęca Polana - awatar

  Fundacja Zwierzęca Polana

  24.03.2018
  24.03.2018

  Szanowni Państwo, udało się zebrać na oba konie.
  Myślę że Siwy jest szczęśliwy <3

  Zdjęcie aktualizacji 13 426

Słowa wsparcia

Twoje słowa mają moc pomagania! Wpłać darowiznę i przekaż kilka słów wsparcia 🤲


 • Joanna - awatar

  Joanna

  22.02.2018
  22.02.2018

  Trzymam kciuki, aby się udało:) Cieszę się, że mogłam pomóc:)

 • Basia Trymbulak - awatar

  Basia Trymbulak

  22.02.2018
  22.02.2018

  Trzymaj sie mały! Wspólnymi silami uzbieramy potrzebna kwotę!

 • Ewak - awatar

  Ewak

  21.02.2018
  21.02.2018

  Trzymam kciuki!

 • Joanna Arvaniti - awatar

  Joanna Arvaniti

  21.02.2018
  21.02.2018

  Boże, jak mi straszliwie żal tych biednych koników. Serce pęka, łzy płyną po twarzy ciurkiem.

 • Ola. M - awatar

  Ola. M

  21.02.2018
  21.02.2018

  Jestem pewna że się uda, ale na wszelki wypadek będę trzymać kciuki 😊

8 320 zł  z 8 300 zł (Cel)
Wpłaciło 171 osób

Wpłaty: 171

Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Marcin Sęcerski - awatar
Marcin Sęcerski
201
Anonim - awatar
Anonim
20
Aleksandra Pęczuła - awatar
Aleksandra Pęczuła
100
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Agnieszka - awatar
Agnieszka
20
ALICJA HASS - awatar
ALICJA HASS
150
Beata - awatar
Beata
20
Wiesława Jaskólska - awatar
Wiesława Jaskólska
100
Joanna - awatar
Joanna
20

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Załóż swoją pierwszą zbiórkę

Zbieraj pieniądze na to, czego
najbardziej potrzebujesz już dziś!

Jak założyć zbiórkę na Pomagam.pl

Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniędzy. To narzędzie, które umożliwia każdemu i całkowicie za darmo założenie zbiórki w kilka chwil.

Dzięki Pomagam.pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz fundusze na to, co dla Ciebie ważne m.in. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie bliskich w trudnych chwilach i na inicjatywy bliskie Twojemu sercu.

Krok 1:Chcesz założyć zbiórkę, ale nie wiesz od czego zacząć? Nie martw się! Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.

Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz. Sprawdź poniższy poradnik.

W momencie tworzenia zbiorki możesz wybrać, czy chcesz ją prowadzić samodzielnie czy ze wsparciem Pomagam.pl. Pierwsza opcja jest całkowicie darmowa. Jeśli natomiast zdecydujesz się na promowanie zbiórki z naszym wsparciem, będziemy przypominać o Twojej zbiórce i zachęcać do wpłat osoby, które ostatnio odwiedziły stronę Twojej zbiórki (tzw. retargeting).

W tym celu będziemy wyświetlać Twoją zbiórkę zarówno na stronie głównej Pomagam.pl jak i w reklamach internetowych. Zwiększa to szanse na to, że więcej odwiedzających Twoją zbiórkę osób zdecyduje się ostatecznie na wpłatę lub udostępnienie zbiórki. W zamian za to dodatkowe, nieobowiązkowe wsparcie w promocji od każdej wpłaty potrącimy automatycznie 12%.

Krok 3:Twoja zbiórka jest gotowa, czas zacząć działać! Nikt nie wypromuje Twojej zbiórki tak jak Ty, dlatego pamiętaj, żeby udostępniać ją we wszystkich mediach społecznościowych: Facebook, Instagram, Twitter, LinkedIn czy YouTube i TikTok. Zacznij od rodziny i przyjaciół - poproś ich o udostępnienie i zachęć do wpłat. Wyślij znajomym linka do zbiórki z krótkim opisem na Messengerze, SMSem lub mailowo. Następnie skontaktuj się z lokalnymi mediami z prośbą o publikację Twojej zbiórki oraz zaangażuj w promocję okoliczne organizacje społeczne, władze samorządowe, instytucje oraz osoby znane w Twojej okolicy.

Pamiętaj, im więcej osób dowie się o Twojej zbiórce, tym większa szansa na osiągniecie celu! Więcej porad znajdziesz w ebooku, jak założyć i prowadzić skuteczną zbiórkę. Znajdziesz go w swoim panelu zarządzania zbiórką po jej stworzeniu. Sprawdź również naszego bloga, w którym dzielimy się praktycznymi poradami i wskazówkami.

Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby.

Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 3 dni robocze. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.

Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej:

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij