Gdzie jest mój przyjaciel-brat?

8 320 zł z 8 300 zł (Cel)
Wpłaciło 171 osób

Skaryszew 2018, historia Solo i jego "brata".

Od 2.30 jeżdżenie wokół targu, od 5 rano wpuszczają konie. Wszędzie słychać rżenie, krzyki, uderzenia kijów i batów o ziemie, cały targ paruje od ciał spoconych, zdenerwowanych koni. 

Konie zachowują się różnie, są te które walczą, wierzgają, są te stojące i rozglądające się dookoła, są te zupełnie poddane i zrezygnowane. Boją się wszystkie, wszystkich los jest niepewny. Są takie, które prosto z targów pojadą na rzeź, są takie, które pojadą do dalszej "hodowli" do pracy, krycia i rodzenia a dopiero za kilka lat na rzeź, są w niewielkiej ilości konie do jazdy. 

Ciężko bawić się w boga i wybierac kto przeżyje a kto nie. Kto będzie szczęśliwy. 

Czasem decyduje przypadek. 

W tym roku, zadecydowały oczy, sposób patrzenia i ...zdarzenie losu. 

Nieprzygotowane, mające nic nie kupować jadące tylko zobaczyć targ kręciłyśmy materiały o traktowaniu koni na targu. Po kilku godzinach walki z obsługą targu, powiatowym lekarzem weterynarii i samymi handlarzami poszłyśmy coś zjeść i napić kawy. Nad kawą oglądałyśmy nagrane filmy i nagle pojawił się On. Ten jego wzrok i zrezygnowanie, następny film i ten sam wzrok, to samo zrezygnowanie tylko u małego źrebaka. Postanowiłyśmy, że plany są po to aby je zmienić, postaramy się zebrać pieniądze i ich kupić. Zostawiłyśmy niedokończone śniadanie i biegiem na targ.  Aleja za aleją, gdzie kary i gdzie jest źrebak. Nie mogłyśmy znaleźć koni, biegałyśmy po targu, nagle jest kary, tylko czemu chyba zmienił aleję? no nic ale jest. Lecimy do hodowców go kupić i pada wyrok: sprzedany. Zaczynamy dopytywać, komu sprzedany, gdzie jest kupiec etc etc. Hodowcy znajdują nam pana, negocjujemy żeby nam sprzedał konia, podnosi cenę o 200 zł i mówi, ze sprzeda. Szukamy pieniędzy, dzwonimy po znajomych, piszemy gdzie się da. Pieniądze się znajdują. Kary będzie kupiony. W międzyczasie znajdujemy źrebaka, szukamy osoby, która mu pomoże i go wykupi i załatwiamy transport dla naszego konia. Wszystko się udaje, zostaje stać z naszym karym i czekać na transport.

Czekamy blisko 2 godziny a w miedzy czasie okazuje się że kary stoi obok swojego "brata", brat ma piękny kantar, z serduszkami, jest licencjonowanym ogierem. Ogiery wychowały się ze sobą od kiedy mieli po pół roku. Okazało się, że są bardzo zżyte. Scena rozdzielenia koni była koszmarem nie tylko dla nich samych ale również dla wszystkich patrzących. Rozdzierała serce. Zabierany przez handlarzy siwy zerwał się i zaczął biegać jak oszalały po targu, w tym czasie nasz kary zaczął szaleć i próbować się wyrwać aby pobiec do przyjaciela. Poprosiłam handlarzy aby siwy koń zaczekał na nas, ze spróbujemy go wykupić tak aby "bracia" znów byli razem. Panowie nieco rozbawieni naszym zachowaniem zgodzili się poczekac do piątku na pieniądze. W sobotę jest kolejny targ, znów siwy na niego pojedzie a z niego? Chcielibyśmy aby bracia znów byli razem, chcielibyśmy aby obaj byli bezpieczni. 

8300 zł to koszt części potrzebnych środków, resztę już mamy.  Koszt zakupu i przewozu siwego to 11 800 zł.  Proszę o pomoc!

Aktualności


 • Fundacja Zwierzęca Polana - awatar

  Fundacja Zwierzęca Polana

  24.03.18
  24.03.18

  Szanowni Państwo, udało się zebrać na oba konie. Myślę że Siwy jest szczęśliwy <3

  Zdjęcie aktualności 13 426

Komentarze


 • Joanna - awatar

  Joanna

  22.02.18
  22.02.18

  Trzymam kciuki, aby się udało:) Cieszę się, że mogłam pomóc:)

 • Basia Trymbulak - awatar

  Basia Trymbulak

  22.02.18
  22.02.18

  Trzymaj sie mały! Wspólnymi silami uzbieramy potrzebna kwotę!

 • Ewak - awatar

  Ewak

  21.02.18
  21.02.18

  Trzymam kciuki!

 • Joanna Arvaniti - awatar

  Joanna Arvaniti

  21.02.18
  21.02.18

  Boże, jak mi straszliwie żal tych biednych koników. Serce pęka, łzy płyną po twarzy ciurkiem.

 • Ola. M - awatar

  Ola. M

  21.02.18
  21.02.18

  Jestem pewna że się uda, ale na wszelki wypadek będę trzymać kciuki 😊

8 320 zł z 8 300 zł (Cel)
Wpłaciło 171 osób

Wpłaty: 171

Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Marcin Sęcerski - awatar
Marcin Sęcerski
201
Anonim - awatar
Anonim
20
Aleksandra Pęczuła - awatar
Aleksandra Pęczuła
100
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Agnieszka - awatar
Agnieszka
20
ALICJA HASS - awatar
ALICJA HASS
150
Beata - awatar
Beata
20
Wiesława Jaskólska - awatar
Wiesława Jaskólska
100
Joanna - awatar
Joanna
20

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Stwórz swoją
pierwszą zbiórkę

Nie czekaj, weź sprawy w
swoje ręce teraz!

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij