Zbiórka Staruszek Aspirant znów choruje - zdjęcie główne

Staruszek Aspirant znów choruje

1 215 zł  z 1 000 zł (Cel)
Wpłaciły 23 osoby
Agata Muszyńska - awatar

Agata Muszyńska

Organizator zbiórki

Prawie cztery miesiące temu prosiłam tu o pomoc w opłaceniu leczenia Aspiranta, dzielnego królika po przejściach, zmagającego się z przewlekłą chorobą pasożytniczą EC, arytmią serca i cystami na wątrobie. Tu link do poprzedniej zbiórki. 

https://pomagam.pl/7oqcjm84

W czerwcu nasz kochany pacjent złapał zapalenie płuc i ropień przyzębowy. Udało się go wyprowadzić na prostą, ropień został usunięty, cysty opróżniono z płynu, zapalenie płuc wyleczone. Wakacje spędziliśmy spokojnie, po przeprowadzce do nowego lokum Aspirant wraz z dwoma królikami ze swojego stada mogły korzystać z ogródka, wszystkie czuły się dokonale. Niestety jego stan tydzień temu znów się pogorszył, cysty ponownie napełniły się płynem i są praktycznie z powrotem tak duże jak przed ostatnim zabiegiem, największa ma 5cm! Wyobraźcie sobie taką torbiel w małym, nieco ponad trzykilogramowym ciałku :( Tym razem doszła bolesność w okolicy wątroby. Umówiliśmy się na kolejny zabieg, ale w międzyczasie Aspirant złapał infekcję, kichanie, ropa z noska, antybiotyk miejscowy. Dziś kontrola - mimo leczenia infekcja się rozprzestrzeniła, mamy zapalenie płuc i płyn w klatce piersiowej. Znów! Zabieg odwołany, czekamy aż się poprawi stan układu oddechowego. Wizyty kilka razy w tygodniu, bateria leków (obecnie sześć, w tym dwa w zastrzykach dwa razy dziennie). Aspirant znów przygaszony, bardzo potulny, na wizytach wskakuje mi przednimi łapkami na klatkę piersiową i obejmuje za szyję. Boli go, ale cierpliwie znosi zabiegi. Ma doskonały apetyt, wciąż przybiega na zawołanie, widać że bardzo chce żyć i być zdrowy! Walczy. Pomóżcie proszę po raz kolejny. 

Aktualizacje


 • Agata Muszyńska - awatar

  Agata Muszyńska

  18.11.2019
  18.11.2019

  Udało nam się ustabilizować Aspiranta pod względem krążeniowo-oddechowym, arytmia i zapalenie płuc zaleczone (profilaktyczne leki będą już do końca życia), uszak został dopuszczony do zabiegu ponownego spuszczenia płynu z cyst na wątrobie. Nie udało się niestety opróżnić ich do końca i pewnie znów będą się napełniać więc zabieg będzie trzeba co parę miesięcy powtarzać. Ale na ten moment jest dobrze! Czeka nas jeszcze kontrola w przyszły poniedziałek, nie wiadomo co z bakterią ropy błękitnej w nosie, która po trzytygodniowej kuracji antybiotykowej nadal nie daje się wytępić, może spróbujemy czym innym. Aspirant gorąco dziękuje wszystkim pomagaczom! Poniżej zestawienie dotychczasowych wydatków - 911zł (nie licząc dojazdów do lecznic). Jeśli ktoś ma ochotę, może coś jeszcze dorzucić do skarbonki, na podstawowe leczenie jego przewlekłych schorzeń, leki, które Aspirant otrzymuje na stałe, dobrą gatunkowo karmę, sprzęt medyczny, strzykawki, etc.

  Zdjęcie aktualizacji 39 996

Komentarze


 • Matt - awatar

  Matt

  21.10.2019
  21.10.2019

  Powodzenia!! Oby Aspirant wrócił do zdrowia. Ostatnio też mieliśmy problemy z naszym uszatkiem, ale wyszliśmy na prostą.

 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  21.10.2019
  21.10.2019

  Ciekawe czy tu nie dało by się zrobić jakiegoś xssa... Nie ważne:)

1 215 zł  z 1 000 zł (Cel)
Wpłaciły 23 osoby
Agata Muszyńska - awatar

Agata Muszyńska

Organizator zbiórki

Zadaj pytanie

Wpłaty: 23

Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
50
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
30
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
100
Michał Najgebauer - awatar
Michał Najgebauer
20
Łukasz - awatar
Łukasz
15
Kasia - awatar
Kasia
10
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
100
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
5
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
5

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Jak założyć zbiórkę na Pomagam.pl

Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniężnych. Dzięki Pomagam.pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz pieniądze na dowolny cel, np. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie znajomych i rodziny w ciężkich chwilach, realizację projektów społecznych, kulturalnych i biznesowych albo spełnianie marzeń.

Krok 1:Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.

Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz (zobacz krótki film poniżej).

Krok 3:Dla swojej zbiórki wybierasz adres internetowy, pod którym będzie ona dostępna dla każdego, np. pomagam.pl/nazwazbiorki. Zbieranie pieniędzy polega na zapraszaniu jak największej liczby osób do odwiedzenia tej strony. Pomagam.pl pozwala automatycznie rozesłać zaproszenia e-mailowe, udostępnić zbiórkę na Facebooku, Twitterze itd. Od razu możesz przyjmować wpłaty. Konto do wypłat wskażesz później.

Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać, i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby. Dzięki Pomagam.pl udostępnianie zbiórki na Facebooku, Twitterze lub e-mailowo jest niezwykle proste. Zbiórkę odwiedzają i udostępniają kolejne osoby i tak tworzy się efekt kuli śnieżnej.

Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 1 dzień roboczy. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.

Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej:

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij