Zbiórka Operacja miast eutanazji - zdjęcie główne

Operacja miast eutanazji

2 500 zł  z 1 500 zł (Cel)
Wpłaciło 40 osób

Ostanie kilka dni było dla całej ekipy schroniska bardzo emocjonalne i wyczerpujące. Operacja  seniora Jerrego, przyjęcie 14 nowonarodzonych świnek i organizacja życia pod nie, przyjęcie kolejnych psów w potrzebie, przyjęcie 8 kociąt, upały, burze, błoto na drodze między boksami, można by wyliczać.. Ustawiczne problemy z płynnością finansową. I telefon od jednego z lokalnych weterynarzy prowadzących mały gabinet: „Przyszedł pan, który chce uśpić psa, bo nie ma na operację. A nie jest zainteresowany rozłożeniem płatności. Pies łańcuchowy, bardzo miły. Założyliśmy  mu gips na złamaną nogę, ale to nie wystarcza. Weźmiecie? My nie uśpimy, ale to prosty człowiek z pewnymi metodami pracy ze zwierzętami. Ta łapa kwalifikuje się do amputacji. My nie mamy, co z nim zrobić po operacji, której i tak właściciel nie chce. ”
Tak, nie jest nam łatwo, ale spróbujmy, my też w warunkach schroniskowych przy 300 podopiecznych różnych gatunków nie jesteśmy zawsze w stanie zaoferować najlepsze możliwe warunki, ale tu chodzi o życie, o być albo nie być…żywym.
Właściciel zrzekł się praw do psa na naszą rzecz (nie, nie będziemy wytaczać sprawy, mając doświadczenie w interwencjach, wg. sądu właściciel wszak zgłosił się do weterynarza o pomoc…), weterynarz przywiózł psa z podarowanym przez siebie foresto i tak oto mały, wystraszony psiak z dyndającą nogą rozpoczął nową podróż po lepsze życie!
Nasz weterynarz schroniskowy zbadał psiaka i podjęliśmy decyzję, że małego trzeba wieść na cito do specjalistycznej kliniki w Warszawie (L-wet), która nie tylko przeprowadzi konsultację ortopedyczną,  zrobi prześwietlenie i co tam będzie mu potrzebne, ale również podejmie się skomplikowanej operacji złamanej nogi. Bo jak najbardziej łapa psiaka jest do uratowania!!! Nie musi być trójłapkiem, nie muszą być mu odbierane szanse adopcyjne! Koszt między 600 a 1000zł w zależności od tego, co wyjdzie w trakcie operacji. Poprosiliśmy oto, aby psiak wrócił do zdrowia, bo mu się należy! Jeśli ma być 1000zł, niech będzie tysiąc. Do tego dochodzą koszty badań przedoperacyjnych, konsultacji, leków i dób szpitlikowych. Operacja została wyznaczona na 2 lipca.
Tyle cierpienia wokół, tyle potrzeb, i ten ustawiczne żebranie o pieniądze, że…ale chcemy wierzyć, że są ludzie, którym los zwierząt nie jest obojętny i będą wspierać obecnych rezydentów schroniska, przyszłych, jak i rozwój samej placówki. Zakładamy zbiórkę na 1500zł. Jeśli uda się zaoszczędzić, to jeśli choć tylko śledzicie wydarzenie Zbadaj Korabki https://www.facebook.com/events/400002616740438/, to wiecie, że to, co zostanie, będzie przeznaczone na pokrycie innych kosztów weterynaryjnych schroniska.
Psiak będzie wymagał opieki pooperacyjnej. W idealnym świecie powinien trafić do domu tymczasowego w Warszawie, aby móc zapewnić mu indywidualną opiekę, jak i dostęp do specjalistów od ręki. Pokrywamy (dzięki datkom rzecz jasna) koszty opieki. Potrzebujemy doświadczonej, odpowiedzialnej osoby, która przejmie codzienną indywidualną opiekę nad psiakiem.
Młody dostał tymczasowe imię Bursztyn. Niemniej, by pozyskać środki na jego opiekę uruchomimy licytację imienia na allegro. O jego losie, rozliczeniu za opiekę etc.
Będziemy informować na wydarzeniu adopcyjnym:  https://www.facebook.com/events/152234088519979/.
Prosimy Was o wsparcie finansowe! Oraz aktywne szukanie psiakowi choć domu tymczasowego!

Zdjęcie opisu zbiórki Operacja miast eutanazjiZdjęcie opisu zbiórki Operacja miast eutanazjiZdjęcie opisu zbiórki Operacja miast eutanazjiZdjęcie opisu zbiórki Operacja miast eutanazjiZdjęcie opisu zbiórki Operacja miast eutanazji

Komentarze


 • Edyta - awatar

  Edyta

  03.07.2016
  03.07.2016

  Powodzenia! 😊

 • Daniel - awatar

  Daniel

  03.07.2016
  03.07.2016

  Pomagamy Bursztynkowi!

 • Dominika - awatar

  Dominika

  02.07.2016
  02.07.2016

  Trzymam kciuki!

 • Kaśka - awatar

  Kaśka

  01.07.2016
  01.07.2016

  Za wakacyjne kieszonkowe kupuję kawałek operacji Bursztyna! Trzymaj się ciapku!

 • Alicja - awatar

  Alicja

  01.07.2016
  01.07.2016

  Damy radę :)

2 500 zł  z 1 500 zł (Cel)
Wpłaciło 40 osób

Wpłaty: 40

IGA - awatar
IGA
11
Magda - awatar
Magda
30
monika - awatar
monika
100
Natalia - awatar
Natalia
10
Agnieszka - awatar
Agnieszka
20
Mirosława - awatar
Mirosława
15
natalia - awatar
natalia
30
Edyta - awatar
Edyta
20
Daniel - awatar
Daniel
10
Konrad - awatar
Konrad
20

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Załóż swoją pierwszą zbiórkę

Zbieraj pieniądze na to, czego
najbardziej potrzebujesz już dziś!

Jak założyć zbiórkę na Pomagam.pl

Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniężnych. Dzięki Pomagam.pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz pieniądze na dowolny cel, np. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie znajomych i rodziny w ciężkich chwilach, realizację projektów społecznych, kulturalnych i biznesowych albo spełnianie marzeń.

Krok 1:Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.

Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz (zobacz krótki film poniżej).

Krok 3:Dla swojej zbiórki wybierasz adres internetowy, pod którym będzie ona dostępna dla każdego, np. pomagam.pl/nazwazbiorki. Zbieranie pieniędzy polega na zapraszaniu jak największej liczby osób do odwiedzenia tej strony. Pomagam.pl pozwala automatycznie rozesłać zaproszenia e-mailowe, udostępnić zbiórkę na Facebooku, Twitterze itd. Od razu możesz przyjmować wpłaty. Konto do wypłat wskażesz później.

Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać, i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby. Dzięki Pomagam.pl udostępnianie zbiórki na Facebooku, Twitterze lub e-mailowo jest niezwykle proste. Zbiórkę odwiedzają i udostępniają kolejne osoby i tak tworzy się efekt kuli śnieżnej.

Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 1 dzień roboczy. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.

Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej:

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij