Zbiórka Operacja miast eutanazji - zdjęcie główne

Operacja miast eutanazji

2 500 zł  z 1 500 zł (Cel)
Wpłaciło 40 osób

Ostanie kilka dni było dla całej ekipy schroniska bardzo emocjonalne i wyczerpujące. Operacja  seniora Jerrego, przyjęcie 14 nowonarodzonych świnek i organizacja życia pod nie, przyjęcie kolejnych psów w potrzebie, przyjęcie 8 kociąt, upały, burze, błoto na drodze między boksami, można by wyliczać.. Ustawiczne problemy z płynnością finansową. I telefon od jednego z lokalnych weterynarzy prowadzących mały gabinet: „Przyszedł pan, który chce uśpić psa, bo nie ma na operację. A nie jest zainteresowany rozłożeniem płatności. Pies łańcuchowy, bardzo miły. Założyliśmy  mu gips na złamaną nogę, ale to nie wystarcza. Weźmiecie? My nie uśpimy, ale to prosty człowiek z pewnymi metodami pracy ze zwierzętami. Ta łapa kwalifikuje się do amputacji. My nie mamy, co z nim zrobić po operacji, której i tak właściciel nie chce. ”
Tak, nie jest nam łatwo, ale spróbujmy, my też w warunkach schroniskowych przy 300 podopiecznych różnych gatunków nie jesteśmy zawsze w stanie zaoferować najlepsze możliwe warunki, ale tu chodzi o życie, o być albo nie być…żywym.
Właściciel zrzekł się praw do psa na naszą rzecz (nie, nie będziemy wytaczać sprawy, mając doświadczenie w interwencjach, wg. sądu właściciel wszak zgłosił się do weterynarza o pomoc…), weterynarz przywiózł psa z podarowanym przez siebie foresto i tak oto mały, wystraszony psiak z dyndającą nogą rozpoczął nową podróż po lepsze życie!
Nasz weterynarz schroniskowy zbadał psiaka i podjęliśmy decyzję, że małego trzeba wieść na cito do specjalistycznej kliniki w Warszawie (L-wet), która nie tylko przeprowadzi konsultację ortopedyczną,  zrobi prześwietlenie i co tam będzie mu potrzebne, ale również podejmie się skomplikowanej operacji złamanej nogi. Bo jak najbardziej łapa psiaka jest do uratowania!!! Nie musi być trójłapkiem, nie muszą być mu odbierane szanse adopcyjne! Koszt między 600 a 1000zł w zależności od tego, co wyjdzie w trakcie operacji. Poprosiliśmy oto, aby psiak wrócił do zdrowia, bo mu się należy! Jeśli ma być 1000zł, niech będzie tysiąc. Do tego dochodzą koszty badań przedoperacyjnych, konsultacji, leków i dób szpitlikowych. Operacja została wyznaczona na 2 lipca.
Tyle cierpienia wokół, tyle potrzeb, i ten ustawiczne żebranie o pieniądze, że…ale chcemy wierzyć, że są ludzie, którym los zwierząt nie jest obojętny i będą wspierać obecnych rezydentów schroniska, przyszłych, jak i rozwój samej placówki. Zakładamy zbiórkę na 1500zł. Jeśli uda się zaoszczędzić, to jeśli choć tylko śledzicie wydarzenie Zbadaj Korabki https://www.facebook.com/events/400002616740438/, to wiecie, że to, co zostanie, będzie przeznaczone na pokrycie innych kosztów weterynaryjnych schroniska.
Psiak będzie wymagał opieki pooperacyjnej. W idealnym świecie powinien trafić do domu tymczasowego w Warszawie, aby móc zapewnić mu indywidualną opiekę, jak i dostęp do specjalistów od ręki. Pokrywamy (dzięki datkom rzecz jasna) koszty opieki. Potrzebujemy doświadczonej, odpowiedzialnej osoby, która przejmie codzienną indywidualną opiekę nad psiakiem.
Młody dostał tymczasowe imię Bursztyn. Niemniej, by pozyskać środki na jego opiekę uruchomimy licytację imienia na allegro. O jego losie, rozliczeniu za opiekę etc.
Będziemy informować na wydarzeniu adopcyjnym:  https://www.facebook.com/events/152234088519979/.
Prosimy Was o wsparcie finansowe! Oraz aktywne szukanie psiakowi choć domu tymczasowego!

Zdjęcie opisu zbiórki Operacja miast eutanazjiZdjęcie opisu zbiórki Operacja miast eutanazjiZdjęcie opisu zbiórki Operacja miast eutanazjiZdjęcie opisu zbiórki Operacja miast eutanazjiZdjęcie opisu zbiórki Operacja miast eutanazji

Słowa wsparcia

Twoje słowa mają moc pomagania! Wpłać darowiznę i przekaż kilka słów wsparcia 🤲


 • Edyta - awatar

  Edyta

  03.07.2016
  03.07.2016

  Powodzenia! 😊

 • Daniel - awatar

  Daniel

  03.07.2016
  03.07.2016

  Pomagamy Bursztynkowi!

 • Dominika - awatar

  Dominika

  02.07.2016
  02.07.2016

  Trzymam kciuki!

 • Kaśka - awatar

  Kaśka

  01.07.2016
  01.07.2016

  Za wakacyjne kieszonkowe kupuję kawałek operacji Bursztyna! Trzymaj się ciapku!

 • Alicja - awatar

  Alicja

  01.07.2016
  01.07.2016

  Damy radę :)

2 500 zł  z 1 500 zł (Cel)
Wpłaciło 40 osób

Wpłaty: 40

IGA - awatar
IGA
11
Magda - awatar
Magda
30
monika - awatar
monika
100
Natalia - awatar
Natalia
10
Agnieszka - awatar
Agnieszka
20
Mirosława - awatar
Mirosława
15
natalia - awatar
natalia
30
Edyta - awatar
Edyta
20
Daniel - awatar
Daniel
10
Konrad - awatar
Konrad
20

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Załóż swoją pierwszą zbiórkę

Zbieraj pieniądze na to, czego
najbardziej potrzebujesz już dziś!

Jak założyć zbiórkę na Pomagam.pl

Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniędzy. To narzędzie, które umożliwia każdemu i całkowicie za darmo założenie zbiórki w kilka chwil.

Dzięki Pomagam.pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz fundusze na to, co dla Ciebie ważne m.in. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie bliskich w trudnych chwilach i na inicjatywy bliskie Twojemu sercu.

Krok 1:Chcesz założyć zbiórkę, ale nie wiesz od czego zacząć? Nie martw się! Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.

Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz. Sprawdź poniższy poradnik.

W momencie tworzenia zbiorki możesz wybrać, czy chcesz ją prowadzić samodzielnie czy ze wsparciem Pomagam.pl. Pierwsza opcja jest całkowicie darmowa. Jeśli natomiast zdecydujesz się na promowanie zbiórki z naszym wsparciem, będziemy przypominać o Twojej zbiórce i zachęcać do wpłat osoby, które ostatnio odwiedziły stronę Twojej zbiórki (tzw. retargeting).

W tym celu będziemy wyświetlać Twoją zbiórkę zarówno na stronie głównej Pomagam.pl jak i w reklamach internetowych. Zwiększa to szanse na to, że więcej odwiedzających Twoją zbiórkę osób zdecyduje się ostatecznie na wpłatę lub udostępnienie zbiórki. W zamian za to dodatkowe, nieobowiązkowe wsparcie w promocji od każdej wpłaty potrącimy automatycznie 12%.

Krok 3:Twoja zbiórka jest gotowa, czas zacząć działać! Nikt nie wypromuje Twojej zbiórki tak jak Ty, dlatego pamiętaj, żeby udostępniać ją we wszystkich mediach społecznościowych: Facebook, Instagram, Twitter, LinkedIn czy YouTube i TikTok. Zacznij od rodziny i przyjaciół - poproś ich o udostępnienie i zachęć do wpłat. Wyślij znajomym linka do zbiórki z krótkim opisem na Messengerze, SMSem lub mailowo. Następnie skontaktuj się z lokalnymi mediami z prośbą o publikację Twojej zbiórki oraz zaangażuj w promocję okoliczne organizacje społeczne, władze samorządowe, instytucje oraz osoby znane w Twojej okolicy.

Pamiętaj, im więcej osób dowie się o Twojej zbiórce, tym większa szansa na osiągniecie celu! Więcej porad znajdziesz w ebooku, jak założyć i prowadzić skuteczną zbiórkę. Znajdziesz go w swoim panelu zarządzania zbiórką po jej stworzeniu. Sprawdź również naszego bloga, w którym dzielimy się praktycznymi poradami i wskazówkami.

Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby.

Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 3 dni robocze. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.

Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej:

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij