Ostanie kilka dni było dla całej ekipy schroniska bardzo emocjonalne i wyczerpujące. Operacja  seniora Jerrego, przyjęcie 14 nowonarodzonych świnek i organizacja życia pod nie, przyjęcie kolejnych psów w potrzebie, przyjęcie 8 kociąt, upały, burze, błoto na drodze między boksami, można by wyliczać.. Ustawiczne problemy z płynnością finansową. I telefon od jednego z lokalnych weterynarzy prowadzących mały gabinet: „Przyszedł pan, który chce uśpić psa, bo nie ma na operację. A nie jest zainteresowany rozłożeniem płatności. Pies łańcuchowy, bardzo miły. Założyliśmy  mu gips na złamaną nogę, ale to nie wystarcza. Weźmiecie? My nie uśpimy, ale to prosty człowiek z pewnymi metodami pracy ze zwierzętami. Ta łapa kwalifikuje się do amputacji. My nie mamy, co z nim zrobić po operacji, której i tak właściciel nie chce. ”
Tak, nie jest nam łatwo, ale spróbujmy, my też w warunkach schroniskowych przy 300 podopiecznych różnych gatunków nie jesteśmy zawsze w stanie zaoferować najlepsze możliwe warunki, ale tu chodzi o życie, o być albo nie być…żywym.
Właściciel zrzekł się praw do psa na naszą rzecz (nie, nie będziemy wytaczać sprawy, mając doświadczenie w interwencjach, wg. sądu właściciel wszak zgłosił się do weterynarza o pomoc…), weterynarz przywiózł psa z podarowanym przez siebie foresto i tak oto mały, wystraszony psiak z dyndającą nogą rozpoczął nową podróż po lepsze życie!
Nasz weterynarz schroniskowy zbadał psiaka i podjęliśmy decyzję, że małego trzeba wieść na cito do specjalistycznej kliniki w Warszawie (L-wet), która nie tylko przeprowadzi konsultację ortopedyczną,  zrobi prześwietlenie i co tam będzie mu potrzebne, ale również podejmie się skomplikowanej operacji złamanej nogi. Bo jak najbardziej łapa psiaka jest do uratowania!!! Nie musi być trójłapkiem, nie muszą być mu odbierane szanse adopcyjne! Koszt między 600 a 1000zł w zależności od tego, co wyjdzie w trakcie operacji. Poprosiliśmy oto, aby psiak wrócił do zdrowia, bo mu się należy! Jeśli ma być 1000zł, niech będzie tysiąc. Do tego dochodzą koszty badań przedoperacyjnych, konsultacji, leków i dób szpitlikowych. Operacja została wyznaczona na 2 lipca.
Tyle cierpienia wokół, tyle potrzeb, i ten ustawiczne żebranie o pieniądze, że…ale chcemy wierzyć, że są ludzie, którym los zwierząt nie jest obojętny i będą wspierać obecnych rezydentów schroniska, przyszłych, jak i rozwój samej placówki. Zakładamy zbiórkę na 1500zł. Jeśli uda się zaoszczędzić, to jeśli choć tylko śledzicie wydarzenie Zbadaj Korabki https://www.facebook.com/events/400002616740438/, to wiecie, że to, co zostanie, będzie przeznaczone na pokrycie innych kosztów weterynaryjnych schroniska.
Psiak będzie wymagał opieki pooperacyjnej. W idealnym świecie powinien trafić do domu tymczasowego w Warszawie, aby móc zapewnić mu indywidualną opiekę, jak i dostęp do specjalistów od ręki. Pokrywamy (dzięki datkom rzecz jasna) koszty opieki. Potrzebujemy doświadczonej, odpowiedzialnej osoby, która przejmie codzienną indywidualną opiekę nad psiakiem.
Młody dostał tymczasowe imię Bursztyn. Niemniej, by pozyskać środki na jego opiekę uruchomimy licytację imienia na allegro. O jego losie, rozliczeniu za opiekę etc.
Będziemy informować na wydarzeniu adopcyjnym:  https://www.facebook.com/events/152234088519979/.
Prosimy Was o wsparcie finansowe! Oraz aktywne szukanie psiakowi choć domu tymczasowego!

Zdjęcie opisu zbiórki Operacja miast eutanazjiZdjęcie opisu zbiórki Operacja miast eutanazjiZdjęcie opisu zbiórki Operacja miast eutanazjiZdjęcie opisu zbiórki Operacja miast eutanazjiZdjęcie opisu zbiórki Operacja miast eutanazji

Komentarze

 • Edyta - awatar

  Edyta

  03.07.16
  03.07.16

  Powodzenia! 😊

 • Daniel - awatar

  Daniel

  03.07.16
  03.07.16

  Pomagamy Bursztynkowi!

 • Dominika - awatar

  Dominika

  02.07.16
  02.07.16

  Trzymam kciuki!

 • Kaśka - awatar

  Kaśka

  01.07.16
  01.07.16

  Za wakacyjne kieszonkowe kupuję kawałek operacji Bursztyna! Trzymaj się ciapku!

 • Alicja - awatar

  Alicja

  01.07.16
  01.07.16

  Damy radę :)

Wpłaty - 40

IGA - awatar
11
IGA
Magda - awatar
30
Magda
monika - awatar
100
monika
Natalia - awatar
10
Natalia
Agnieszka - awatar
20
Agnieszka
Mirosława - awatar
15
Mirosława
natalia - awatar
30
natalia
Edyta - awatar
20
Edyta
Daniel - awatar
10
Daniel
Konrad - awatar
20
Konrad

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Jak to działa?

1

Stwórz zbiórkę

Podaj kwotę, uzupełnij opis, gotowe!

2

Udostępnij

Zapraszaj do wsparcia zbiórki.

3

Zbierz pieniądze

Wykorzystaj najlepsze narzędzie w sieci.

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij