Zbiórka Trudno być twardym - zdjęcie główne

Trudno być twardym

1 832 zł  z 5 000 zł (Cel)
Wpłaciło 26 osób

Miało nadejść szczęście

Rodzice Maciusia oczekiwali jego narodzin, jakby miało nastąpić wielkie szczęście. I było. Urodził się śliczny, zdrowy chłopczyk, który uśmiechał się, gaworzył, wodził błękitnymi oczkami za mamą i chwytał tatę za nos. Raczkował po dywanie i upominał się głośno o zmianę pieluchy. 

Radość rodziców trwała do czasu, kiedy Maciuś zaczął stawiać swoje pierwsze kroki. "Na początku wszyscy chodzą nieporadnie" - myśleli wszyscy i pocieszali się wzajemnie. Chód Maciusia był bowiem chwiejny, a kroki stawiane na paluszkach. Chodził jak kaczuszka.

Kiedy zaczęto dociekać przyczyn zaburzenia ruchów chłopca, po kolejnych badaniach ortopedycznych, neurologicznych, w końcu genetycznych padła zastraszająca diagnoza: SMA - rdzeniowy zanik mięśni.

Zwykło się mówić: "Młody organizm - zwalczy chorobę" Tak jest w przypadku grypy. Jeśli chodzi o chorobę Maćka, nie można się z niej wyleczyć, można tylko spowolnić jej postęp. Każdy dzień to walka.

Zdjęcie opisu zbiórki Trudno być twardym

Idzie o życie

Choroba Maciusia polega na tym, że stopniowo ulegają degradacji komórki mięśniowe w jego rdzeniu kręgowym. Systematycznie pogarsza to pracę mięśni. A sprawne mięśnie to nie tylko bieganie z kolegami i lekcje wf. Mięśnie odpowiadają za żucie i przełykanie pokarmów, dzięki pracy mięśni oddychamy, a nasza krew krąży dzięki pracy mięśnia sercowego. 

Rodzice Maciusia żyją ze świadomością, że jeśli nie uda im się spowolnić postępów choroby, po spustoszeniu muskulatury kończyn i tułowia, dosięgnie ona organów odpowiadających za funkcje życiowe. Dlatego dokładają wszelkich starań, aby zahamować obumierania neuronów i utrzymać Synka w jak najlepszej sprawności, jak najdłużej się da.

W tym celu konieczna jest intensywna, codzienna, systematyczna rehabilitacja.

NFZ zapewnia niewielki wymiar czasu rehabilitanta. Resztę rodzice opłacają z własnej kieszeni. Nie stać ich na taki wymiar zajęć, który gwarantowałby zatrzymanie choroby. Marzą choćby o jej spowolnieniu.
Maciuś jest podopiecznym Obywatelskiej Fundacji Pomocy Dzieciom i to za jej pośrednictwem można dedykować mu wsparcie:
http://pomocdzieciom.eu/maciej-kasprowicz/
Będziemy wdzięczni za każdą złotówkę, bo każdy grosz oddala od Maćka widmo całkowitego paraliżu.

Słowa wsparcia

Twoje słowa mają moc pomagania! Wpłać darowiznę i przekaż kilka słów wsparcia 🤲


  • Anonimowy Darczyńca - awatar

    Anonimowy Darczyńca

    21.10.2016
    21.10.2016

    Powodzenie maluchu:)

  • Tomek - awatar

    Tomek

    20.10.2016
    20.10.2016

    Powodzenia kolego!!!

  • Magda - awatar

    Magda

    03.09.2016
    03.09.2016

    Trzymajcie się!

1 832 zł  z 5 000 zł (Cel)
Wpłaciło 26 osób

Wpłaty: 26

Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
5
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
5
Jakub  - awatar
Jakub
5
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
2
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
10
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
10
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
50
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
10
Tomek - awatar
Tomek
10
Dghjkk - awatar
Dghjkk
10

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Załóż swoją pierwszą zbiórkę

Zbieraj pieniądze na to, czego
najbardziej potrzebujesz już dziś!

Jak założyć zbiórkę na Pomagam.pl

Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniędzy. To narzędzie, które umożliwia każdemu i całkowicie za darmo założenie zbiórki w kilka chwil.

Dzięki Pomagam.pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz fundusze na to, co dla Ciebie ważne m.in. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie bliskich w trudnych chwilach i na inicjatywy bliskie Twojemu sercu.

Krok 1:Chcesz założyć zbiórkę, ale nie wiesz od czego zacząć? Nie martw się! Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.

Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz. Sprawdź poniższy poradnik.

W momencie tworzenia zbiorki możesz wybrać, czy chcesz ją prowadzić samodzielnie czy ze wsparciem Pomagam.pl. Pierwsza opcja jest całkowicie darmowa. Jeśli natomiast zdecydujesz się na promowanie zbiórki z naszym wsparciem, będziemy przypominać o Twojej zbiórce i zachęcać do wpłat osoby, które ostatnio odwiedziły stronę Twojej zbiórki (tzw. retargeting).

W tym celu będziemy wyświetlać Twoją zbiórkę zarówno na stronie głównej Pomagam.pl jak i w reklamach internetowych. Zwiększa to szanse na to, że więcej odwiedzających Twoją zbiórkę osób zdecyduje się ostatecznie na wpłatę lub udostępnienie zbiórki. W zamian za to dodatkowe, nieobowiązkowe wsparcie w promocji od każdej wpłaty potrącimy automatycznie 12%.

Krok 3:Twoja zbiórka jest gotowa, czas zacząć działać! Nikt nie wypromuje Twojej zbiórki tak jak Ty, dlatego pamiętaj, żeby udostępniać ją we wszystkich mediach społecznościowych: Facebook, Instagram, Twitter, LinkedIn czy YouTube i TikTok. Zacznij od rodziny i przyjaciół - poproś ich o udostępnienie i zachęć do wpłat. Wyślij znajomym linka do zbiórki z krótkim opisem na Messengerze, SMSem lub mailowo. Następnie skontaktuj się z lokalnymi mediami z prośbą o publikację Twojej zbiórki oraz zaangażuj w promocję okoliczne organizacje społeczne, władze samorządowe, instytucje oraz osoby znane w Twojej okolicy.

Pamiętaj, im więcej osób dowie się o Twojej zbiórce, tym większa szansa na osiągniecie celu! Więcej porad znajdziesz w ebooku, jak założyć i prowadzić skuteczną zbiórkę. Znajdziesz go w swoim panelu zarządzania zbiórką po jej stworzeniu. Sprawdź również naszego bloga, w którym dzielimy się praktycznymi poradami i wskazówkami.

Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby.

Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 3 dni robocze. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.

Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej:

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij