Życie Cassino i Berlina

8 306 zł  z 12 000 zł (Cel)
Wpłaciło 86 osób
Wpłać terazUdostępnij
 
Nina Szymańska - awatar

Nina Szymańska

Organizator zbiórki

Cześć! Jestem Cassino vel Hienek.

Urodziłem się na rodzinnych ogrodach działkowych w Brzegu. Po kilku tygodniach od urodzenia mnie i czworga mojego rodzeństwa, mama zaczęła czuć się źle. Nie miała siły się już nami zajmować, więc zaniosła nas do altanki Pani, która ją dokarmiała i tam nas zostawiła. Jedno z mojego rodzeństwa zniknęło, zostało nas czworo. Pani nie wiedziała co ma z nami zrobić, zadzwoniła więc do kogoś, kto kiedyś jej pomagał z innymi kotami.Tak trafiliśmy do naszej ludzkiej rodziny zastępczej. Byliśmy bardzo malutcy, ważyliśmy od 320g do 350g, ale nasza kocia mama wiele nas nauczyła, od pierwszego dnia słyszeliśmy, że jesteśmy bardzo mądrzy jak na swój wiek.

Podsłuchałem, jak mama mówiła tacie, że nasza kocia mama umarła, że miała straszną chorobę, na którą do niedawna nie było leku - teraz jest, ale jest strasznie drogi a nasza mama była dzika i nie dałoby się jej leczyć.
Od tamtej pory minęły 3 miesiące. Jakiś czas temu byli u nas fajni ludzie i chcieli wziąć mnie do siebie, żeby być moimi nowymi rodzicami, już takimi na zawsze. Umówili się z rodzicami, że przyjadę do nich po świętach, po kastracji, żeby przejść zabieg jeszcze w dotychczasowym domu, bo to mniejszy stres.
4 dni po kastracji poczułem się gorzej. Nie mam tyle siły co zawsze i urósł mi duży brzuszek, który przeszkadza w bieganiu.
Słyszałem jak mama płakała, mówiła tacie, że moja kocia mama umarła na to, że ona nie wierzy, że kolejny kot zachorował.
Czy ja umre, tak jak moja kocia mama? Nie chce umierać...
Jutro z samego rana jadę do doktora na badania, mama mówiła, że może troszkę boleć, ale że będzie ze mną cały czas i że damy sobie razem radę. 


Dzień dobry

Jestem prezeską fundacji zajmującej się zmniejszaniem kociej bezdomności - kastrujemy bezdomniaki, szukamy domów oswojonym, ratujemy kocięta. Nie działamy na jakąś mega dużą skalę - wychodzę z założenia, że najważniejsza jest jakość, nie ilość. Tym samym nasi podopieczni jedzą barfa, mają wszystkie potrzebne badania i leczenia, również specjalistyczne jeśli tego wymagają. Do adopcji trafiają po szczepieniach, testach na choroby zakaźne, z chipami, jeśli wiek na to pozwala - po kastracji. Utrzymujemy się w 100% z darowizn, nie mamy żadnych dochodów, nie mamy dotacji od miasta. 

Jakiś czas temu wrócił nam z adopcji kociak, Berlin. Okazało się, że bardzo poważnie zachorował. Do niedawna choroba ta była nieuleczalna. Teraz jest lek, bardzo drogi lek. Leczenie trwa 84 dni, Berlin jest na 20 dniu gdy piszę treść tej zbiórki. Tego samego dnia byliśmy już niemal pewni, że Cassino, nasz Hienek najdroższy, również zachorował. Jutro z samego rana jedziemy na wszystkie niezbędne badania i gdy tylko zyskamy pewność, będziemy Was błagać o wsparcie. Nie pozwolimy mu umrzeć wiedząc, że może żyć.

Hienek to wspaniały kociak. Dla niego na pierwszym miejscu jest zawsze człowiek - nie zabawy, nie koty, nie jedzenie - człowiek. Jest niesamowitym pieszczochem i leniuszkiem, uwielbia smyranie po brzuszku. Mruczy już na sam widok człowieka. W lecznicy, przed kastracją, nie przestawał mruczeć i się miziać nawet w trakcie premedykacji - czym rozczulał personel.

Jesteśmy po pierwszej wizycie, pobraliśmy krew i płyn z otrzewnej do badań, ale objawy nie pozostawiają złudzeń, wiemy z czym walczymy. Wyniki będziemy dorzucać do zrzutki na bieżąco.

10.12.2021 - mamy pierwsze wyniki potwierdzające diagnozę.

Pierwsze wyniki Berlina:

Wyniki po miesiącu leczenia:

Musimy o nich walczyć i błagamy Was o pomoc w tej walce!

Wybierz kwotę


20 
50 
100 
200 
1 000 
Inna
Wpłać teraz
 Bezpieczne płatności online

Aktualizacje


 • Nina Szymańska - awatar

  Nina Szymańska

  27.02.2022
  27.02.2022

  Dziękujemy za ogromne wsparcie ❤️ Dzięki Wam Berlin jest już na 3 dniu obserwacji. Trzymajcie za niego kciuki!
  Elektroforeza z ostatniej kontroli ❤️
  Cassino jeszcze niespełna 2 tygodnie, tu również prosimy o kciuki! Jeszcze troszkę poprawy w usg potrzebujemy, bo krew już idealna.

  Zdjęcie aktualizacji 88 917

Komentarze


 • Grzybowa - bazarek - awatar

  Grzybowa - bazarek

  05.03.2022
  05.03.2022

  Grzybowa - bazarek 😊

 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  11.12.2021
  11.12.2021

  Trzymaj się Kociaku ❤️❤️

8 306 zł  z 12 000 zł (Cel)
Wpłaciło 86 osób
Wpłać terazUdostępnij
 
Nina Szymańska - awatar

Nina Szymańska

Organizator zbiórki

Zadaj pytanie

Wpłaty: 86

Anka - awatar
Anka
29
Stella Lis-Kośny-bazarek - awatar
Stella Lis-Kośny-bazarek
10
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
32
Izabela-bazarek - awatar
Izabela-bazarek
20
Dorota Staromłyńska - awatar
Dorota Staromłyńska
23
Elżbieta Sudół- bazarek - awatar
Elżbieta Sudół- bazarek
15
Dorota Bujka - awatar
Dorota Bujka
50
Szymon Korycki - awatar
Szymon Korycki
20
Małgorzata Wdowiuk - awatar
Małgorzata Wdowiuk
35
Iwona Pilawka - awatar
Iwona Pilawka
400

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Stwórz swoją
pierwszą zbiórkę

Nie czekaj, weź sprawy w
swoje ręce teraz!

Jak założyć zbiórkę na Pomagam.pl

Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniężnych. Dzięki Pomagam.pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz pieniądze na dowolny cel, np. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie znajomych i rodziny w ciężkich chwilach, realizację projektów społecznych, kulturalnych i biznesowych albo spełnianie marzeń.

Krok 1:Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.

Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz (zobacz krótki film poniżej).

Krok 3:Dla swojej zbiórki wybierasz adres internetowy, pod którym będzie ona dostępna dla każdego, np. pomagam.pl/nazwazbiorki. Zbieranie pieniędzy polega na zapraszaniu jak największej liczby osób do odwiedzenia tej strony. Pomagam.pl pozwala automatycznie rozesłać zaproszenia e-mailowe, udostępnić zbiórkę na Facebooku, Twitterze itd. Od razu możesz przyjmować wpłaty. Konto do wypłat wskażesz później.

Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać, i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby. Dzięki Pomagam.pl udostępnianie zbiórki na Facebooku, Twitterze lub e-mailowo jest niezwykle proste. Zbiórkę odwiedzają i udostępniają kolejne osoby i tak tworzy się efekt kuli śnieżnej.

Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 1 dzień roboczy. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.

Opłaty:Założenie i prowadzenie zbiórki w serwisie jest darmowe, jednak od zebranej przez Ciebie kwoty potrącimy niewielki procent na pokrycie kosztów promocji serwisu i kosztów operatorów płatności (łącznie - 7,5 % od zebranej kwoty). Są to jedyne opłaty, jakie poniesiesz ! Dzięki nim Pomagam.pl jest najskuteczniejszym narzędziem do tworzenia zbiórek pieniężnych w internecie. Nigdy nie pobieramy dodatkowych lub ukrytych opłat.

Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej:

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij