Zbiórka Bez Was nie dam rady... - zdjęcie główne

Bez Was nie dam rady...

1 zł  z 50 000 zł (Cel)
Wpłaciła 1 osoba w ciągu 1 dnia.
Tomasz Nawrot - awatar

Tomasz Nawrot

Organizator zbiórki

Dzień dobry wszystkim.


Nazywam się Tomasz, mam 22 lata i w grudniu zeszłego roku zostałem półsierotą. W 2002 roku po ciężkim wypadku samochodowym mój ojciec, który zmarł w grudniu zeszłego roku, poważnie zachorował. Po tym nieszczęśliwym wypadku stan jego zdrowia bardzo się pogarszał, a z roku na rok było jeszcze gorzej. Jego stan zdrowia nie pozwalał na pracę zarobkową, gdyż był całkowicie niezdolny do pracy. Po wypadku ujawniły się takie choroby, jak padaczka, miażdżyca, przeszedł 3 zawały, pojawiały się zaniki pamięci, a dwa lata temu przeszedł udar mózgu, co zdecydowanie negatywnie wpłynęło na jego możliwości poruszania się samodzielnie. Za życia codziennie opiekowałem się ojcem, przez co nie mogłem pracować. Utrzymywaliśmy się wyłącznie z renty, której wysokość ledwo pozwalała nam na godne życie od 10 do 10.

Rok temu rozpocząłem remont mieszkania 2 pokojowego, którego stan wymaga wkładu znacznej sumy pieniędzy, a w którym mieszkaliśmy oboje. Nie mieliśmy łazienki w mieszkaniu, a jedynie toaletę usytuowaną trzy piętra niżej na klatce schodowej. Życie bez łazienki, dla osoby schorowanej to udręka. Ze względu na stan zdrowia ojca, podjąłem się stworzenia łazienki w mieszkaniu, co wiązało się ze sporym kosztem. Niestety pieniądze, którymi dysponowaliśmy, nie pozwoliły na zrobienie wszystkiego, co potrzebne. Większą część pieniędzy z kredytu na remont pochłonęło doprowadzenie nowej wentylacji do łazienki, wymiana instalacji elektrycznej w całym domu i ocieplenie sufitu w jednym pokoju. Kredyt spłacam z opóźnieniem, mam zaległości, a remont - mimo że taty już nie ma - nadal nie został zakończony. Renta po ojcu nie jest duża, a dokończenie łazienki, wyremontowanie do końca kuchni, pokoi i ocieplenie kolejnego sufitu, ze względu na zimno dostające się od dachu, który pokryty jest wyłącznie deskowaniem i papą nie jestem z obecnych środków w stanie wykonać.

Życie w takim mieszkaniu, w samotności, po stracie najbliższej osoby jest doskwierające. Brak pomocy ze strony rodziny dodatkowo dobija. Tyle lat opieki nad ojcem, a tak mało dobra wróciło do mnie. Bóg zabrał mi ojca, w którym widziałem sens życia, sens kolejnego dnia i sens tego, co zacząłem robić dla nas. Zostałem sam, bez pomocy. Ciężko jest się pozbierać, a jeszcze ciężej w takich warunkach mieszkać.

Proszę tylko o jedno - o drobny gest, który pozwoli mi powrócić do normalności, stanąć na nogi i trwać w wierze, że warto żyć dalej, mimo że wszystko przepadło - życie mojego ojca.

Dziękuję za wszystko. Za każdy grosz, złotówkę - słowo pocieszenia. Suma, którą zbieram pozwoliłaby mi spłacić kredyt i dokończyć remont mieszkania, który wykonuje samodzielnie. Wszystkiego nauczyłem się sam, staram się robić wszystko jak najlepiej, ale bez pieniędzy na materiały stoję w miejscu. 

Dobro powraca!

Więcej zdjęć z remontu dostępnych tutaj: 

https://drive.google.com/open?id=0B_Qv2TzPCf1fNTNsRE5TWUw1Y3M

Pozdrawiam, Tomasz.

1 zł  z 50 000 zł (Cel)
Wpłaciła 1 osoba w ciągu 1 dnia.
Tomasz Nawrot - awatar

Tomasz Nawrot

Organizator zbiórki

Zadaj pytanie

Wpłaty: 1

Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
1

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Załóż swoją pierwszą zbiórkę

Zbieraj pieniądze na to, czego
najbardziej potrzebujesz już dziś!

Jak założyć zbiórkę na Pomagam.pl

Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniędzy. To narzędzie, które umożliwia każdemu i całkowicie za darmo założenie zbiórki w kilka chwil.

Dzięki Pomagam.pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz fundusze na to, co dla Ciebie ważne m.in. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie bliskich w trudnych chwilach i na inicjatywy bliskie Twojemu sercu.

Krok 1:Chcesz założyć zbiórkę, ale nie wiesz od czego zacząć? Nie martw się! Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.

Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz. Sprawdź poniższy poradnik.

W momencie tworzenia zbiorki możesz wybrać, czy chcesz ją prowadzić samodzielnie czy ze wsparciem Pomagam.pl. Pierwsza opcja jest całkowicie darmowa. Jeśli natomiast zdecydujesz się na promowanie zbiórki z naszym wsparciem, będziemy przypominać o Twojej zbiórce i zachęcać do wpłat osoby, które ostatnio odwiedziły stronę Twojej zbiórki (tzw. retargeting).

W tym celu będziemy wyświetlać Twoją zbiórkę zarówno na stronie głównej Pomagam.pl jak i w reklamach internetowych. Zwiększa to szanse na to, że więcej odwiedzających Twoją zbiórkę osób zdecyduje się ostatecznie na wpłatę lub udostępnienie zbiórki. W zamian za to dodatkowe, nieobowiązkowe wsparcie w promocji od każdej wpłaty potrącimy automatycznie 12%.

Krok 3:Twoja zbiórka jest gotowa, czas zacząć działać! Nikt nie wypromuje Twojej zbiórki tak jak Ty, dlatego pamiętaj, żeby udostępniać ją we wszystkich mediach społecznościowych: Facebook, Instagram, Twitter, LinkedIn czy YouTube i TikTok. Zacznij od rodziny i przyjaciół - poproś ich o udostępnienie i zachęć do wpłat. Wyślij znajomym linka do zbiórki z krótkim opisem na Messengerze, SMSem lub mailowo. Następnie skontaktuj się z lokalnymi mediami z prośbą o publikację Twojej zbiórki oraz zaangażuj w promocję okoliczne organizacje społeczne, władze samorządowe, instytucje oraz osoby znane w Twojej okolicy.

Pamiętaj, im więcej osób dowie się o Twojej zbiórce, tym większa szansa na osiągniecie celu! Więcej porad znajdziesz w ebooku, jak założyć i prowadzić skuteczną zbiórkę. Znajdziesz go w swoim panelu zarządzania zbiórką po jej stworzeniu. Sprawdź również naszego bloga, w którym dzielimy się praktycznymi poradami i wskazówkami.

Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby.

Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 3 dni robocze. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.

Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej:

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij