Zbiórka Elbi, prosi o pomoc - zdjęcie główne

Elbi, prosi o pomoc

100 zł  z 100 zł (Cel)
Wpłaciło 6 osób
Jacek Barczak - awatar

Jacek Barczak

Organizator zbiórki

27 lutego popołudnie 2020. Elbi przechodzi pod opiekę organizacji, a 1 sierpnia 2021 roku po moim zwolnieniu, musi opuścić organizację.
Mam nadzieję, że przeczytają Państwo mój opis ze zrozumieniem i właściwym podejściem do problematyki zwierząt.Elbi. Jego historia dla nas zaczyna się 5 grudnia 2019 roku. Tak jego historia zaczyna się w dniu odejścia Ardo. Zadzwonił telefon. Nie odebrałem bo wiedziałem czego będzie dotyczył, nie byłem gotowy. Gdy oddzwoniłem moje przypuszczenia się potwierdziły. Chodziło o psa, który w schronisku otrzymał "łatkę". Dla osób niezorientowanych w temacie. "Łatka" oznacza psa uznanego za agresywnego, nieobsługiwalnego, bardzo problematycznego. Przy okazji Elbiego chciałbym to wytłumaczyć. Niech nikt się nie łudzi, że schroniska w Polsce są przygotowane na trzymanie takich psów. Psów, które najczęściej jest wstanie obsłużyć jeden pracownik, lub nikt nie jest wstanie takiego psa obsłużyć. Wynika to nie tylko z bezpieczeństwa, ale i możliwości pracy z takimi psami. Pies problematyczny, pies, który potrafi pokazać zęby, ugryźć, zaatakować, nie jest mile widziany. Takim psem właśnie jest Elbi. Był adoptowany, ale ugryzł w domu. Niestety nie wiemy dokładnie w jakich okolicznościach miało to miejsce. Właśnie  w takich sytuacjach psy trafiają pod opiekę zaangażowanych wolontariuszy, do szkoleniowców, behawiorystów w hotelach i ośrodkach, ale tu też się nie oszukujmy. Nie ma wielu chętnych do pracy z takimi psami. Z początku odmówiłem, nie chcąc brać Elbiego, ale pokusa była zbyt silna. Najpierw jednak postanowiłem Elbiego zobaczyć by zorientować się jakiej pomocy mogę mu poszukać. Gdy go poznałem okazało się, że problem na pewno jest miejsce i na pewno jest podejście do Elbiego. Nie wyglądał na psa dobrze sobie radzącego w schronisku, miał bardzo wysoki poziom ekscytacji i frustracji. Trzeba pamiętać, że psy bardzo dobrze czytają ludzkie emocje i nasze lęki. Wchodząc do psa z zakodowanym w głowie lękiem nie liczmy na sukces. Nasz stan emocjonalny udziela się psu, wpływa na jego podejście do nas. Takie są moje osobiste spostrzeżenia. Wracając do tematu, po wizycie podjąłem decyzję o zabraniu Elbiego i znalazłem mu miejsce. 27 lutego opuścił schronisko. Poszedł na spacer, grzecznie wsiadł do auta. Pojechaliśmy do hotelu. Mam nadzieję, że nikogo nie uraziłem, obraziłem, ale nie lubię ściemniania w zbiórkach. Przedstawiam sytuację taką jaką jest i tak jak ją odbieram, tak jak jestem o potrzebach psa informowany.
Elbi jest młodym psem o silnych elementach łańcucha łowieckiego. Przez najbliższe tygodnie na pewno poznamy go lepiej, ale w ciemno mogę napisać, że jest to pies, który będzie uwielbiał przestrzeń, wykorzystywał swój nos. Na pewno będzie to pies dla osób aktywnych i młodych.

---

2 lata temu napisałem to o Elbim. Przez 2 lata Elbi nie otrzymał żadnej dedykowanej wpłaty, nie znalazł domu, nikogo nie zainteresował. Nikt, ale to dosłownie nikt nie przejął się, że schronisko "odpali" psa bo sobie z nim nie radzi. I nie miejmy złudzeń. To powszechna praktyka w każdym schronisku. Albo ktoś psa zabiera, albo się go "odpala".

W każdej zbiórce cegiełce będę przypominał historie każdego z psów. Wiele osób jest proszonych o uratowanie w ten sposób psa, a potem zostają z problemem. Jego historia nie jest wyjątkowa. To powtarzalna historia wielu psów. 

Z góry dziękuję za każdą wpłatę. Zbiórka cegiełka trwa do 3 lutego, do godzin północnych. Ile uda się zebrać, tyle się uda zebrać.  Środki zostaną przeznaczone na opłacenie zaległych opłat psów, których jest 9 w hotelach i tylko jeden z nich ma deklaracje pełnej kwoty utrzymania. Elbi nie ma nic.

Zbiórka cegiełka trwa dzisiaj, 11 lutego, do północy. Zebrane środki zostaną przeznaczone na opłacenie pobytu psów.

Aktualizacje


  • Jacek Barczak - awatar

    Jacek Barczak

    14.02.2022
    14.02.2022

    Bardzo Wam dziękuję za pomoc Elbiemu.

    Zdjęcie aktualizacji 87 925

100 zł  z 100 zł (Cel)
Wpłaciło 6 osób
Jacek Barczak - awatar

Jacek Barczak

Organizator zbiórki

Zadaj pytanie

Wpłaty: 6

Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
40
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
5
Beata Karandyszowska - awatar
Beata Karandyszowska
20
Alina - awatar
Alina
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
5
Agnieszka Wyszyńska - awatar
Agnieszka Wyszyńska
10

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Załóż swoją pierwszą zbiórkę

Zbieraj pieniądze na to, czego
najbardziej potrzebujesz już dziś!

Jak założyć zbiórkę na Pomagam.pl

Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniędzy. To narzędzie, które umożliwia każdemu i całkowicie za darmo założenie zbiórki w kilka chwil.

Dzięki Pomagam.pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz fundusze na to, co dla Ciebie ważne m.in. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie bliskich w trudnych chwilach i na inicjatywy bliskie Twojemu sercu.

Krok 1:Chcesz założyć zbiórkę, ale nie wiesz od czego zacząć? Nie martw się! Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.

Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz. Sprawdź poniższy poradnik.

W momencie tworzenia zbiorki możesz wybrać, czy chcesz ją prowadzić samodzielnie czy ze wsparciem Pomagam.pl. Pierwsza opcja jest całkowicie darmowa. Jeśli natomiast zdecydujesz się na promowanie zbiórki z naszym wsparciem, będziemy przypominać o Twojej zbiórce i zachęcać do wpłat osoby, które ostatnio odwiedziły stronę Twojej zbiórki (tzw. retargeting).

W tym celu będziemy wyświetlać Twoją zbiórkę zarówno na stronie głównej Pomagam.pl jak i w reklamach internetowych. Zwiększa to szanse na to, że więcej odwiedzających Twoją zbiórkę osób zdecyduje się ostatecznie na wpłatę lub udostępnienie zbiórki. W zamian za to dodatkowe, nieobowiązkowe wsparcie w promocji od każdej wpłaty potrącimy automatycznie 12%.

Krok 3:Twoja zbiórka jest gotowa, czas zacząć działać! Nikt nie wypromuje Twojej zbiórki tak jak Ty, dlatego pamiętaj, żeby udostępniać ją we wszystkich mediach społecznościowych: Facebook, Instagram, Twitter, LinkedIn czy YouTube i TikTok. Zacznij od rodziny i przyjaciół - poproś ich o udostępnienie i zachęć do wpłat. Wyślij znajomym linka do zbiórki z krótkim opisem na Messengerze, SMSem lub mailowo. Następnie skontaktuj się z lokalnymi mediami z prośbą o publikację Twojej zbiórki oraz zaangażuj w promocję okoliczne organizacje społeczne, władze samorządowe, instytucje oraz osoby znane w Twojej okolicy.

Pamiętaj, im więcej osób dowie się o Twojej zbiórce, tym większa szansa na osiągniecie celu! Więcej porad znajdziesz w ebooku, jak założyć i prowadzić skuteczną zbiórkę. Znajdziesz go w swoim panelu zarządzania zbiórką po jej stworzeniu. Sprawdź również naszego bloga, w którym dzielimy się praktycznymi poradami i wskazówkami.

Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby.

Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 3 dni robocze. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.

Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej:

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij