Zbiórka Pawła Wiśniewskiego - zdjęcie główne

Pawła Wiśniewskiego

321 zł  z 20 000 zł (Cel)
Wpłaciło 7 osób
Piotr Pepel - awatar

Piotr Pepel

Organizator zbiórki

Opis choroby i stanu Pawła Wiśniewskiego

Paweł Wiśniewski urodził się jako wcześniak 7 sierpnia 2006 roku w 32 tygodniu ciąży. Został oceniony na 7 p. Apgar z masą ciała 1700 g. po porodzie rozpoznano u niego zaburzenia oddychania, krwawienie OUN drugiego stopnia obustronne, leukomację okołoporodową oraz niedokrwistość wcześniaczą. Prowadzono obserwację w kierunku infekcji wrodzonej. Od początku rozwój psychomotoryczny opóźniony. Wdrożono wówczas intensywną rehabilitację metodą Vojty, uzyskując poprawę stanu neurologicznego. U wcześniaka pojawił się odruch ssania. Dziecko wymagało wnikliwej obserwacji neurologicznej i dalszej rehabilitacji ruchowej. Chłopiec jest upośledzony umysłowo w stopniu głębokim, ma rozpoznane mózgowe porażenie dziecięce z powodu niedowładu czterokończynowego. Paweł w wieku 6 lat przeszedł operację ortopedyczną z powodu przykurczy zgięciowych obu kończyn dolnych i porażennego zwichnięcia stawu biodrowego lewego.

W 2013 roku został przyjęty do szpitala w Dziekanowie Leśnym w celu diagnostyki w kierunku padaczki. Często występowały u niego napady, które objawiały się usztywnieniem całego ciała, ślinotokiem, bladością, zwrotem gałek ocznych w prawo i bezdechem. Po takich incydentach chłopiec stawał się bardziej nerwowy, reagował strachem na wszelkie bodźce. Od 5 lat utrzymywane jest przewlekłe leczenie przeciwpadaczkowe.

Pozostaje także pod opieką okulistyczną z powodu wady wzroku, ortopedyczną z powodu przykurczów w stawach kolanowych i biodrowych oraz laryngologiczną z powodu nawracających infekcji dróg oddechowych.

Paweł jest bardzo pogodnym chłopcem, lubi słuchać dźwięków mowy, uwielbia muzykę oraz towarzystwo. Lubi jak wokół niego coś się dzieje. Dysponuje wrodzoną zdolnością rozróżniania dźwięków i kontrastów, które pojawiają się w mowie. Uspokaja się pod wpływem muzyki.

Chłopiec nie mówi. Dźwięki, którymi się posługuje to kwilenie, płacz, pomrukiwanie oraz różne inne odgłosy służące mu do sygnalizowania różnych form niezadowolenia lub ogólnego stanu dyskomfortu. Chłopiec porusza ciałem, głową i oczyma, słysząc głos lub śpiew. Potrafi skupić wzrok na twarzy opiekuna, spogląda na tę osobę, uspokaja się, słysząc dźwięk głosu. Jest zdolny do wykonywania ruchów mięśni twarzy, wyrażając tym samym swoje emocje. Kiedy oddziałują bolesne i niespodziewane bodźce, występują u niego zmiany fizjologiczne – łzy, spięcie, reaguje także zmiana mimiki twarzy. Uspokaja się, widząc przyjazną twarz i słysząc znajomy, spokojny ton głosu. Uśmiecha się, gdy do niego mówimy lub dotykamy. Gdy udaje mu się zwrócić uwagę opiekuna, jego twarz rozjaśnia się – denerwuje się gdy nie osiągnie celu. Odpowiada uśmiechem na uśmiech. Okazuje niezadowolenie lub płacze, gdy odchodzimy od niego. Bardzo często się śmieje. Można powiedzieć nawet, że występują u niego napady śmiechu.

Odwraca głowę w kierunku osoby, która do niego mówi. Jest bardzo ożywiony podczas zabaw. Pojawia się głośny śmiech oraz inne objawy zadowolenia.

Pawełek bardzo lubi towarzystwo innych osób. Czuje się bezpiecznie, jeśli ktoś bliski jest w pobliżu. Pozytywnie reaguje na dotyk.

Pawełek ma bardzo szczupłą budowę ciała, obecnie waży 17,5 kilograma.

Chłopiec wymaga stałej opieki osoby dorosłej zarówno w procesie jego leczenia, rehabilitacji, jak i edukacji.

Jego samodzielność jest bardzo ograniczona. Spokojnie, wolno porusza głową z lewej do prawej, ssie i połyka pokarm. Chłopiec karmiony jest łyżeczką, pokarm musi mieć konsystencję płynną.

Najczęstszą pozycją Pawełka jest siad bierny w wózku oraz leżenie. Brak ruchów czynnych w kończynach i tułowiu, zaniki mięśniowe oraz znaczne przykurcze kończyn dolnych i górnych, nie przekręca się na brzuch. Paweł objęty jest opieką medyczną jak również rehabilitacyjną, ale jest to kropla w morzu potrzeb.

Jego egzystencja wymaga wielu specjalistycznych sprzętów i Pomo dydaktycznych, gdyż właściwy i trafny dobór pomocy szczególnie w przypadku pracy z dzieckiem upośledzonym umysłowo w stopniu głębokim, może w istotny sposób wpłynąć na wynik prowadzonej terapii.

Celem zbiórki dla Pawła Wiśniewskiego jest likwidacja barier architektonicznych progów likwidacja schodów w pomieszczeniach a także dostosowanie łazienki do potrzeb osoby z niepełnosprawnością co pomoże w codziennej pielęgnacji chłopca z niedowładem czterokończynowym Paweł Wiśniewski to 13 letni chłopak zmagając się z niepełnosprawnością od urodzenia więcej informacji na temat Pawła Dowiecie się od organizatora zbiórki koszt wstępny to 20.000 zł



321 zł  z 20 000 zł (Cel)
Wpłaciło 7 osób
Piotr Pepel - awatar

Piotr Pepel

Organizator zbiórki

Zadaj pytanie

Wpłaty: 7

Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
1
Piotr Pepel - awatar
Piotr Pepel
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
30
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
100
Kamil Kortas - awatar
Kamil Kortas
20
Krzysztof Grochocki - awatar
Krzysztof Grochocki
100
Piotr Pepel - awatar
Piotr Pepel
50

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

People
Logo Fundacji Pomagam.pl

Wspieraj inicjatywy bliskie Twojemu sercu. Wystarczy, że wpiszesz nasz numer KRS przy rozliczaniu podatku dochodowego PIT, by nieść pomoc tam, gdzie jest ona najbardziej potrzebna razem z nami.

Dzięki Tobie możemy zmieniać świat na lepsze. Dziękujemy ❤️

KRS 0000353888

Sprawdź, jak przekazać 1,5% podatku

Jak założyć zbiórkę na Pomagam.pl

Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniędzy. To narzędzie, które umożliwia każdemu i całkowicie za darmo założenie zbiórki w kilka chwil.

Dzięki Pomagam.pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz fundusze na to, co dla Ciebie ważne m.in. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie bliskich w trudnych chwilach i na inicjatywy bliskie Twojemu sercu.

Krok 1:Chcesz założyć zbiórkę, ale nie wiesz od czego zacząć? Nie martw się! Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.

Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz. Sprawdź poniższy poradnik.

W momencie tworzenia zbiorki możesz wybrać, czy chcesz ją prowadzić samodzielnie czy ze wsparciem Pomagam.pl. Pierwsza opcja jest całkowicie darmowa. Jeśli natomiast zdecydujesz się na promowanie zbiórki z naszym wsparciem, będziemy przypominać o Twojej zbiórce i zachęcać do wpłat osoby, które ostatnio odwiedziły stronę Twojej zbiórki (tzw. retargeting).

W tym celu będziemy wyświetlać Twoją zbiórkę zarówno na stronie głównej Pomagam.pl jak i w reklamach internetowych. Zwiększa to szanse na to, że więcej odwiedzających Twoją zbiórkę osób zdecyduje się ostatecznie na wpłatę lub udostępnienie zbiórki. W zamian za to dodatkowe, nieobowiązkowe wsparcie w promocji od każdej wpłaty potrącimy automatycznie 12%.

Krok 3:Twoja zbiórka jest gotowa, czas zacząć działać! Nikt nie wypromuje Twojej zbiórki tak jak Ty, dlatego pamiętaj, żeby udostępniać ją we wszystkich mediach społecznościowych: Facebook, Instagram, Twitter, LinkedIn czy YouTube i TikTok. Zacznij od rodziny i przyjaciół - poproś ich o udostępnienie i zachęć do wpłat. Wyślij znajomym linka do zbiórki z krótkim opisem na Messengerze, SMSem lub mailowo. Następnie skontaktuj się z lokalnymi mediami z prośbą o publikację Twojej zbiórki oraz zaangażuj w promocję okoliczne organizacje społeczne, władze samorządowe, instytucje oraz osoby znane w Twojej okolicy.

Pamiętaj, im więcej osób dowie się o Twojej zbiórce, tym większa szansa na osiągniecie celu! Więcej porad znajdziesz w ebooku, jak założyć i prowadzić skuteczną zbiórkę. Znajdziesz go w swoim panelu zarządzania zbiórką po jej stworzeniu. Sprawdź również naszego bloga, w którym dzielimy się praktycznymi poradami i wskazówkami.

Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby.

Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 1 dzień roboczy. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.

Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej:

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij