Zbiórka Na chemioterapię dla Antona - zdjęcie główne

Na chemioterapię dla Antona

490 zł  z 3 000 zł (Cel)
Wpłaciło 15 osób

Skąd wziął się Anton?

Anton. Zgarnięty z ulicy, około 3-letni kocur. Znalazła go starsza kobieta, która przyniosła go do swojego domu. Nakarmiła, zadbała. Niestety kotek miał przewlekłe biegunki. Niknął w oczach, tracił na wadze. Z 5-cio kilogramowego kocura został ważący 2,3 kg patyczek.

Zdjęcie opisu zbiórki Na chemioterapię dla Antona

Anton miał wykonaną serię badań - poszerzone badania krwi, USG, RTG, bakteriologię, flotację, był konsultowany z hematologiem. Po tygodniach badań, które nie pomogły nam zdiagnozować problemu, zdecydowaliśmy się na najbardziej inwazyjne badanie - laparotomię diagnostyczną. Weterynarze pod narkozą otworzyli brzuszek Antka, obejrzeli jelita, narządy wewnętrzne i pobrali wycinki do badań.

Zdjęcie opisu zbiórki Na chemioterapię dla Antona

Diagnoza była okrutna. Chłoniak jelitowy. Całe jelita zajęte chorobą. Jedyne, co może spowolnić rozwój choroby, to chemioterapia. Odwiedziliśmy więc znanego, wrocławskiego onkologa - dra Hildebranda. Po konsultacji z onkologiem biłam się z myślami jak postąpić, konsultowałam się z weterynarzami, którzy prowadzili Antona od początku choroby. Wszyscy jednoznacznie zalecili przeprowadzenie chemii.

Zdjęcie opisu zbiórki Na chemioterapię dla Antona

Antek jest w III z V faz choroby. Rokowania są ostrożne, ale ze względu na jego dobre samopoczucie, pozytywną reakcję na sterydy, warto spróbować go leczyć. Choroby niestety nie wyleczymy ale można spowolnić jej rozwój, poprawić samopoczucie kotka. Możemy wygrać jeszcze trochę czasu, który przeżyje bez bólu i w komforcie. Długo się zastanawiałam czy warto podejmować walkę, którą wiadomo, że prędzej czy później przegramy. Przekonała mnie jednak jednogłośna opinia wszystkich trzech lecznic, w których konsultowałam Antka.

Zdjęcie opisu zbiórki Na chemioterapię dla Antona

Jesteśmy już po pierwszej chemii. Przez pierwszy miesiąc Antoś będzie dostawać ją co tydzień. Sama chemia i leki to ok. 200 zł + 100 zł koszt wizyty. Liczymy, że nie przy każdej naszej wizycie te koszty będą aż tak wysokie, ale w trakcie chemioterapii będziemy musieli regularnie badać krew, co jest dodatkowym kosztem.

Problem jest jak zawsze jeden - finanse. Koszt całej chemioterapii to około 3 tys. zł. Mniej więcej tyle kosztowało dotychczasowe leczenie Antka, dlatego nie chcę rezygnować ze względu na finanse, nawet, jeśli musimy wydać jeszcze raz tyle. Będę bardzo bardzo liczyć na Państwa pomoc, ale też aktywnie działać, żeby uzbierać jak najwięcej potrzebnych środków. Nie mogłam podjąć innej decyzji. Antoś miał trafić do mnie jak każdy inny podopieczny fundacji, ale zostanie u mnie do końca. Będziemy toczyć walkę z chorobą, będziemy wyrywać każdy, wspólny dzień, tulić się i miziać do oporu. Ta kupka nieszczęścia w końcu musi być szczęśliwa. Chociaż na chwilę...

Zdjęcie opisu zbiórki Na chemioterapię dla Antona

Anton potrzebuje pomocy!

Pod opieką Grupy Neko jest w tej chwili ponad 20 kotów, niestety w większości przewlekle chorych, dlatego zwracamy się z prośbą o pomoc w sfinansowaniu kosztów leczenia Antona. Tak bardzo chcemy, żeby w końcu był zdrowy i mógł najeść się do syta...
Serdecznie dziękujemy za każdą, nawet symboliczną wpłatę.

Zdjęcie opisu zbiórki Na chemioterapię dla Antona

Kim jesteśmy?

Neko znaczy kot. Jesteśmy grupą wolontariuszy Fundacji Hospicjum dla Kotów bezdomnych działającą na terenie Wrocławia. Połączyła nas chęć niesienia pomocy kotom bezdomnym, porzuconym, skrzywdzonym.
Prowadzimy domy tymczasowe dla kotów bezdomnych, w których są one leczone i socjalizowane. Następnie szukamy dla nich odpowiedzialnych opiekunów.

Komentarze


  • Kiciafionka - awatar

    Kiciafionka

    21.05.2016
    21.05.2016

    Wspieram i popieram cały sercem - na dobry początek :)

490 zł  z 3 000 zł (Cel)
Wpłaciło 15 osób

Wpłaty: 15

Marta - awatar
Marta
10
Dominika - awatar
Dominika
100
Malwina - awatar
Malwina
10
Maria - awatar
Maria
100
Ania - awatar
Ania
20
marcin - awatar
marcin
5
Joanna - awatar
Joanna
10
Janina - awatar
Janina
100
Katarzyna - awatar
Katarzyna
30
Katarzyna - awatar
Katarzyna
5

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Animals
Logo Fundacji Pomagam.pl

Wspieraj inicjatywy bliskie Twojemu sercu. Wystarczy, że wpiszesz nasz numer KRS przy rozliczaniu podatku dochodowego PIT, by nieść pomoc tam, gdzie jest ona najbardziej potrzebna razem z nami.

Dzięki Tobie możemy zmieniać świat na lepsze. Dziękujemy ❤️

KRS 0000353888

Sprawdź, jak przekazać 1,5% podatku

Jak założyć zbiórkę na Pomagam.pl

Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniędzy. To narzędzie, które umożliwia każdemu i całkowicie za darmo założenie zbiórki w kilka chwil.

Dzięki Pomagam.pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz fundusze na to, co dla Ciebie ważne m.in. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie bliskich w trudnych chwilach i na inicjatywy bliskie Twojemu sercu.

Krok 1:Chcesz założyć zbiórkę, ale nie wiesz od czego zacząć? Nie martw się! Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.

Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz. Sprawdź poniższy poradnik.

W momencie tworzenia zbiorki możesz wybrać, czy chcesz ją prowadzić samodzielnie czy ze wsparciem Pomagam.pl. Pierwsza opcja jest całkowicie darmowa. Jeśli natomiast zdecydujesz się na promowanie zbiórki z naszym wsparciem, będziemy przypominać o Twojej zbiórce i zachęcać do wpłat osoby, które ostatnio odwiedziły stronę Twojej zbiórki (tzw. retargeting).

W tym celu będziemy wyświetlać Twoją zbiórkę zarówno na stronie głównej Pomagam.pl jak i w reklamach internetowych. Zwiększa to szanse na to, że więcej odwiedzających Twoją zbiórkę osób zdecyduje się ostatecznie na wpłatę lub udostępnienie zbiórki. W zamian za to dodatkowe, nieobowiązkowe wsparcie w promocji od każdej wpłaty potrącimy automatycznie 12%.

Krok 3:Twoja zbiórka jest gotowa, czas zacząć działać! Nikt nie wypromuje Twojej zbiórki tak jak Ty, dlatego pamiętaj, żeby udostępniać ją we wszystkich mediach społecznościowych: Facebook, Instagram, Twitter, LinkedIn czy YouTube i TikTok. Zacznij od rodziny i przyjaciół - poproś ich o udostępnienie i zachęć do wpłat. Wyślij znajomym linka do zbiórki z krótkim opisem na Messengerze, SMSem lub mailowo. Następnie skontaktuj się z lokalnymi mediami z prośbą o publikację Twojej zbiórki oraz zaangażuj w promocję okoliczne organizacje społeczne, władze samorządowe, instytucje oraz osoby znane w Twojej okolicy.

Pamiętaj, im więcej osób dowie się o Twojej zbiórce, tym większa szansa na osiągniecie celu! Więcej porad znajdziesz w ebooku, jak założyć i prowadzić skuteczną zbiórkę. Znajdziesz go w swoim panelu zarządzania zbiórką po jej stworzeniu. Sprawdź również naszego bloga, w którym dzielimy się praktycznymi poradami i wskazówkami.

Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby.

Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 1 dzień roboczy. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.

Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej:

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij