Zbiórka Chewbacca nie chce umierać... - zdjęcie główne

Chewbacca nie chce umierać...

30 zł z 1 000 zł (Cel)
Wpłaciła 1 osoba
Zdjęcie opisu zbiórki Chewbacca nie chce umierać...

Chewbacca - kocurek, który miał w życiu ogromnego pecha

Chewbacca to kocurek przyniesiony do nas przez karmicielkę, która była pewna, że przynosi nam kota do uśpienia... Był w tragicznym stanie, wychłodzony, z odłażącą płatami skórą, wypadającą sierścią i prawie niewyczuwalnym pulsem. 

Wyniki krwi były tragiczne i przyniosły wynik: białaczka. Wirus białaczki kotów, w skrócie FELV, należy do rodziny retrowirusów. Potrafi przetrwać wiele miesięcy czy nawet lat w organizmie w stanie tzw. „uśpienia” i dopiero później uaktywnić się i powodować chorobę, która jest przewlekła i nieuleczalna. Białaczka kotów jest chorobą zakaźną, która, mimo stosowania szczepień ochronnych, jest jedną z najważniejszych przyczyn śmiertelności kotów. 

Chewbacca został przebadany pod kątem nowotworu, ponieważ sierść wypadała z niego garściami, a skóra była koszmarnie podrażniona. Okazało się, że to "tylko" alergia. 

Ponieważ kocurek nie mógł trafić do domu tymczasowego wraz z innymi kotami, następnych 10 miesięcy mieszkał w klatce w lecznicy. Niestety ludzie boją się adoptować albo brać do siebie koty z białaczką, chociaż odpowiednio suplementowane mogą żyć tak samo długo jak koty całkowicie zdrowe.

Inne koty białaczkowe trafiły do domów tymczasowych, ale Chewbacca poza białaczką miał jeszcze alergię, a to jeszcze bardziej odstraszało ludzi.

Zdjęcie opisu zbiórki Chewbacca nie chce umierać...

Nadzieja... i jej koniec.

Po 10 miesiącach znalazła się osoba chętna by zabrać Chewbaccę do domu tymczasowego.. Niestety nasze nadzieje legły w gruzach tak szybko jak się pojawiły.

Chewbacca stracił apetyt, miał obolały brzuch. Musiał być karmiony strzykawką. Zrobiono USG, które wykazało obecność płynu w jelitach - płyn pobrano do badań, ale podejrzenia są straszne - FIP albo chłoniak jelit

Zalecenia? 

* Dalsza diagnostyka

* Konsultacja z weterynarzem onkologiem

* W razie potwierdzenia chłoniaka - chemioterapia, która przynosi świetne wyniki, ale nie jest leczeniem tanim, a musi być regularnie powtarzana

* Częste badania krwi

* Ścisłe monitorowanie, dobra opieka, regularnie kroplówki

Zdjęcie opisu zbiórki Chewbacca nie chce umierać...

Potrzebna pomoc!

Prosimy, pomóżcie nam powalczyć o Chewbaccę!

Ostatnie 10 miesięcy spędził w klatce, pomóżmy mu wyjść na prostą i trafić do wymarzonego domu tymczasowego.

30 zł z 1 000 zł (Cel)
Wpłaciła 1 osoba

Wpłaty: 1

Milena - awatar
Milena
30

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Stwórz swoją
pierwszą zbiórkę

Nie czekaj, weź sprawy w
swoje ręce teraz!

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij