Zbiórka Chewbacca nie chce umierać... - zdjęcie główne

Chewbacca nie chce umierać...

30 zł  z 1 000 zł (Cel)
Wpłaciła 1 osoba
Zdjęcie opisu zbiórki Chewbacca nie chce umierać...

Chewbacca - kocurek, który miał w życiu ogromnego pecha

Chewbacca to kocurek przyniesiony do nas przez karmicielkę, która była pewna, że przynosi nam kota do uśpienia... Był w tragicznym stanie, wychłodzony, z odłażącą płatami skórą, wypadającą sierścią i prawie niewyczuwalnym pulsem. 

Wyniki krwi były tragiczne i przyniosły wynik: białaczka. Wirus białaczki kotów, w skrócie FELV, należy do rodziny retrowirusów. Potrafi przetrwać wiele miesięcy czy nawet lat w organizmie w stanie tzw. „uśpienia” i dopiero później uaktywnić się i powodować chorobę, która jest przewlekła i nieuleczalna. Białaczka kotów jest chorobą zakaźną, która, mimo stosowania szczepień ochronnych, jest jedną z najważniejszych przyczyn śmiertelności kotów. 

Chewbacca został przebadany pod kątem nowotworu, ponieważ sierść wypadała z niego garściami, a skóra była koszmarnie podrażniona. Okazało się, że to "tylko" alergia. 

Ponieważ kocurek nie mógł trafić do domu tymczasowego wraz z innymi kotami, następnych 10 miesięcy mieszkał w klatce w lecznicy. Niestety ludzie boją się adoptować albo brać do siebie koty z białaczką, chociaż odpowiednio suplementowane mogą żyć tak samo długo jak koty całkowicie zdrowe.

Inne koty białaczkowe trafiły do domów tymczasowych, ale Chewbacca poza białaczką miał jeszcze alergię, a to jeszcze bardziej odstraszało ludzi.

Zdjęcie opisu zbiórki Chewbacca nie chce umierać...

Nadzieja... i jej koniec.

Po 10 miesiącach znalazła się osoba chętna by zabrać Chewbaccę do domu tymczasowego.. Niestety nasze nadzieje legły w gruzach tak szybko jak się pojawiły.

Chewbacca stracił apetyt, miał obolały brzuch. Musiał być karmiony strzykawką. Zrobiono USG, które wykazało obecność płynu w jelitach - płyn pobrano do badań, ale podejrzenia są straszne - FIP albo chłoniak jelit

Zalecenia? 

* Dalsza diagnostyka

* Konsultacja z weterynarzem onkologiem

* W razie potwierdzenia chłoniaka - chemioterapia, która przynosi świetne wyniki, ale nie jest leczeniem tanim, a musi być regularnie powtarzana

* Częste badania krwi

* Ścisłe monitorowanie, dobra opieka, regularnie kroplówki

Zdjęcie opisu zbiórki Chewbacca nie chce umierać...

Potrzebna pomoc!

Prosimy, pomóżcie nam powalczyć o Chewbaccę!

Ostatnie 10 miesięcy spędził w klatce, pomóżmy mu wyjść na prostą i trafić do wymarzonego domu tymczasowego.

30 zł  z 1 000 zł (Cel)
Wpłaciła 1 osoba

Wpłaty: 1

Milena - awatar
Milena
30

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Przekaż 1,5% Fundacji Pomagam.pl i pomóż nam pomagać!

Wystarczy, że przy wypełnianiu rocznego zeznania podatkowego PIT podasz w odpowiednim polu nasz numer KRS: 0000353888

Chcemy dalej zmieniać świat na lepsze i przywracać wiarę w ludzi. Angażujemy się w pomoc potrzebującym i pomagamy organizacjom działać skuteczniej. Organizujemy i wspieramy zbiórki charytatywne na ważne cele.

Pomożesz nam? To nic nie kosztuje!
Dziękujemy, że jesteś z nami!

Zapraszamy również na stronę Fundacji Pomagam.pl

Jak założyć zbiórkę na Pomagam.pl

Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniężnych. Dzięki Pomagam.pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz pieniądze na dowolny cel, np. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie znajomych i rodziny w ciężkich chwilach, realizację projektów społecznych, kulturalnych i biznesowych albo spełnianie marzeń.

Krok 1:Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.

Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz (zobacz krótki film poniżej).

Krok 3:Dla swojej zbiórki wybierasz adres internetowy, pod którym będzie ona dostępna dla każdego, np. pomagam.pl/nazwazbiorki. Zbieranie pieniędzy polega na zapraszaniu jak największej liczby osób do odwiedzenia tej strony. Pomagam.pl pozwala automatycznie rozesłać zaproszenia e-mailowe, udostępnić zbiórkę na Facebooku, Twitterze itd. Od razu możesz przyjmować wpłaty. Konto do wypłat wskażesz później.

Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać, i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby. Dzięki Pomagam.pl udostępnianie zbiórki na Facebooku, Twitterze lub e-mailowo jest niezwykle proste. Zbiórkę odwiedzają i udostępniają kolejne osoby i tak tworzy się efekt kuli śnieżnej.

Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 1 dzień roboczy. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.

Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej:

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij