Zbiórka Chewbacca nie chce umierać... - zdjęcie główne

Chewbacca nie chce umierać...

30 zł  z 1 000 zł (Cel)
Wpłaciła 1 osoba
Zdjęcie opisu zbiórki Chewbacca nie chce umierać...

Chewbacca - kocurek, który miał w życiu ogromnego pecha

Chewbacca to kocurek przyniesiony do nas przez karmicielkę, która była pewna, że przynosi nam kota do uśpienia... Był w tragicznym stanie, wychłodzony, z odłażącą płatami skórą, wypadającą sierścią i prawie niewyczuwalnym pulsem. 

Wyniki krwi były tragiczne i przyniosły wynik: białaczka. Wirus białaczki kotów, w skrócie FELV, należy do rodziny retrowirusów. Potrafi przetrwać wiele miesięcy czy nawet lat w organizmie w stanie tzw. „uśpienia” i dopiero później uaktywnić się i powodować chorobę, która jest przewlekła i nieuleczalna. Białaczka kotów jest chorobą zakaźną, która, mimo stosowania szczepień ochronnych, jest jedną z najważniejszych przyczyn śmiertelności kotów. 

Chewbacca został przebadany pod kątem nowotworu, ponieważ sierść wypadała z niego garściami, a skóra była koszmarnie podrażniona. Okazało się, że to "tylko" alergia. 

Ponieważ kocurek nie mógł trafić do domu tymczasowego wraz z innymi kotami, następnych 10 miesięcy mieszkał w klatce w lecznicy. Niestety ludzie boją się adoptować albo brać do siebie koty z białaczką, chociaż odpowiednio suplementowane mogą żyć tak samo długo jak koty całkowicie zdrowe.

Inne koty białaczkowe trafiły do domów tymczasowych, ale Chewbacca poza białaczką miał jeszcze alergię, a to jeszcze bardziej odstraszało ludzi.

Zdjęcie opisu zbiórki Chewbacca nie chce umierać...

Nadzieja... i jej koniec.

Po 10 miesiącach znalazła się osoba chętna by zabrać Chewbaccę do domu tymczasowego.. Niestety nasze nadzieje legły w gruzach tak szybko jak się pojawiły.

Chewbacca stracił apetyt, miał obolały brzuch. Musiał być karmiony strzykawką. Zrobiono USG, które wykazało obecność płynu w jelitach - płyn pobrano do badań, ale podejrzenia są straszne - FIP albo chłoniak jelit

Zalecenia? 

* Dalsza diagnostyka

* Konsultacja z weterynarzem onkologiem

* W razie potwierdzenia chłoniaka - chemioterapia, która przynosi świetne wyniki, ale nie jest leczeniem tanim, a musi być regularnie powtarzana

* Częste badania krwi

* Ścisłe monitorowanie, dobra opieka, regularnie kroplówki

Zdjęcie opisu zbiórki Chewbacca nie chce umierać...

Potrzebna pomoc!

Prosimy, pomóżcie nam powalczyć o Chewbaccę!

Ostatnie 10 miesięcy spędził w klatce, pomóżmy mu wyjść na prostą i trafić do wymarzonego domu tymczasowego.

30 zł  z 1 000 zł (Cel)
Wpłaciła 1 osoba

Wpłaty: 1

Milena - awatar
Milena
30

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Załóż swoją pierwszą zbiórkę

Zbieraj pieniądze na to, czego
najbardziej potrzebujesz już dziś!

Jak założyć zbiórkę na Pomagam.pl

Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniędzy. To narzędzie, które umożliwia każdemu i całkowicie za darmo założenie zbiórki w kilka chwil.

Dzięki Pomagam.pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz fundusze na to, co dla Ciebie ważne m.in. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie bliskich w trudnych chwilach i na inicjatywy bliskie Twojemu sercu.

Krok 1:Chcesz założyć zbiórkę, ale nie wiesz od czego zacząć? Nie martw się! Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.

Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz. Sprawdź poniższy poradnik.

W momencie tworzenia zbiorki możesz wybrać, czy chcesz ją prowadzić samodzielnie czy ze wsparciem Pomagam.pl. Pierwsza opcja jest całkowicie darmowa. Jeśli natomiast zdecydujesz się na promowanie zbiórki z naszym wsparciem, będziemy przypominać o Twojej zbiórce i zachęcać do wpłat osoby, które ostatnio odwiedziły stronę Twojej zbiórki (tzw. retargeting).

W tym celu będziemy wyświetlać Twoją zbiórkę zarówno na stronie głównej Pomagam.pl jak i w reklamach internetowych. Zwiększa to szanse na to, że więcej odwiedzających Twoją zbiórkę osób zdecyduje się ostatecznie na wpłatę lub udostępnienie zbiórki. W zamian za to dodatkowe, nieobowiązkowe wsparcie w promocji od każdej wpłaty potrącimy automatycznie 12%.

Krok 3:Twoja zbiórka jest gotowa, czas zacząć działać! Nikt nie wypromuje Twojej zbiórki tak jak Ty, dlatego pamiętaj, żeby udostępniać ją we wszystkich mediach społecznościowych: Facebook, Instagram, Twitter, LinkedIn czy YouTube i TikTok. Zacznij od rodziny i przyjaciół - poproś ich o udostępnienie i zachęć do wpłat. Wyślij znajomym linka do zbiórki z krótkim opisem na Messengerze, SMSem lub mailowo. Następnie skontaktuj się z lokalnymi mediami z prośbą o publikację Twojej zbiórki oraz zaangażuj w promocję okoliczne organizacje społeczne, władze samorządowe, instytucje oraz osoby znane w Twojej okolicy.

Pamiętaj, im więcej osób dowie się o Twojej zbiórce, tym większa szansa na osiągniecie celu! Więcej porad znajdziesz w ebooku, jak założyć i prowadzić skuteczną zbiórkę. Znajdziesz go w swoim panelu zarządzania zbiórką po jej stworzeniu. Sprawdź również naszego bloga, w którym dzielimy się praktycznymi poradami i wskazówkami.

Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby.

Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 3 dni robocze. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.

Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej:

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij