Zbiórka Powrót do zdrowia cioci Helenki - zdjęcie główne

Powrót do zdrowia cioci Helenki

3 141 zł  z 60 000 zł (Cel)
Wpłaciło 51 osób
Anita Ciuk - awatar

Anita Ciuk

Organizator zbiórki

Kochani,bardzo Wam wszystkim dziękuje,w imieniu swoim oraz rodziny.Dziekujemy za Wasze dobre serca,za Wasza wrażliwość.

Niestety, mojej cioci już z nami nie ma.Odeszla dziś w nocy.

Pogrążona w smutku,rodzina.

Ciocia Helena w lipcu 2018 roku, dostała ostry udar mózg (lewostronny niedokrwienny udar mózgu). Została bardzo szybko znaleziona w przez swoją córkę i przewieziona do Uniwersyteckiego Centrum Klinicznego w Gdańsku. Początkowo rokowania z uwagi na rozległy udar były bardzo złe. Ciocia Helena została przez lekarzy wprowadzona w śpiączkę farmakologiczną, miała bardzo nikłe szanse na wyjście ze śpiączki. Na szczęście po dwóch tygodniach udało się ją wybudzić.

Ciocia Helena przeszła do tej pory bardzo długą drogę. Przeszła między innymi zabieg odbarczania, aby lewa półkula, która była mocno opuchnięta miała miejsce i aby dopływ krwi nie był powstrzymany. Cioci Helenie założono również rurkę tracheotomijną oraz PEG, czyli tzw. do żołądkowe odżywianie.

Obecnie przebywa w Opiekuńczo Rehabilitacyjnym Ośrodku w Pszczółkach. Potrzebuje całodobowej opieki i rehabilitacji z uwagi na sparaliżowaną lewą część ciała oraz wspomnianą rurkę i PEG. 

W tym czasie wydarzyło się również wiele pozytywnych zmian. Ciocia drobnymi krokami nauczyła się nowych sposobów komunikacji. Od całkowitego braku kontaktu, przez delikatne ruchy prawą ręką, wodzenie wzrokiem, po aktualnie wyrażanie emocji (smutek, złość, żal, rozbawienie). Udało się przywrócić ruchomość prawej części ciała, dzięki czemu ciocia jest w stanie np. podźwignąć i przesunąć sparaliżowaną lewą nogę. Przed nami jest jeszcze długa rehabilitacja, aby przywrócić cioci w większej mierze sprawność i móc ciocię zabrać z powrotem do domu... do rodziny.

Dlatego prosimy o wsparcie finansowe na konsultacje lekarskie, rehabilitacje oraz niezbędny sprzęt. Wasze wsparcie pozwoli nam najbliższy rok poświęcić na przywrócenie sprawności i uśmiechu na twarzy cioci Heleny. Sami niestety nie jesteśmy w stanie opłacić wszystkich specjalistycznych konsultacji oraz rehabilitacji, które są konieczne dla zapewnienia cioci powrotu do zdrowia.


Aktualizacje


 • Anita Ciuk - awatar

  Anita Ciuk

  07.01.2021
  07.01.2021

  Witajcie kochani
  Bardzo wam wszystkim dziękuję,w imieniu swoim oraz rodziny ,za wasze dobre serca,za Wasza wrażliwość.
  Niestety cioci Helenki już z nami nie ma.Odeszla dziś w nocy.

  Pogrążona w smutku rodzina.🖤

3 141 zł  z 60 000 zł (Cel)
Wpłaciło 51 osób
Anita Ciuk - awatar

Anita Ciuk

Organizator zbiórki

Zadaj pytanie

Wpłaty: 51

Bożena - awatar
Bożena
50
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
50
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
500
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
50
Mateusz - awatar
Mateusz
10
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
5
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
15
Paulina - awatar
Paulina
5
Joanna Niedzielska - awatar
Joanna Niedzielska
50

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Załóż swoją pierwszą zbiórkę

Zbieraj pieniądze na to, czego
najbardziej potrzebujesz już dziś!

Jak założyć zbiórkę na Pomagam.pl

Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniężnych. Dzięki Pomagam.pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz pieniądze na dowolny cel, np. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie znajomych i rodziny w ciężkich chwilach, realizację projektów społecznych, kulturalnych i biznesowych albo spełnianie marzeń.

Krok 1:Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.

Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz (zobacz krótki film poniżej).

Krok 3:Dla swojej zbiórki wybierasz adres internetowy, pod którym będzie ona dostępna dla każdego, np. pomagam.pl/nazwazbiorki. Zbieranie pieniędzy polega na zapraszaniu jak największej liczby osób do odwiedzenia tej strony. Pomagam.pl pozwala automatycznie rozesłać zaproszenia e-mailowe, udostępnić zbiórkę na Facebooku, Twitterze itd. Od razu możesz przyjmować wpłaty. Konto do wypłat wskażesz później.

Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać, i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby. Dzięki Pomagam.pl udostępnianie zbiórki na Facebooku, Twitterze lub e-mailowo jest niezwykle proste. Zbiórkę odwiedzają i udostępniają kolejne osoby i tak tworzy się efekt kuli śnieżnej.

Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 1 dzień roboczy. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.

Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej:

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij