Zbiórka Powrót do zdrowia cioci Helenki - zdjęcie główne

Powrót do zdrowia cioci Helenki

3 141 zł  z 60 000 zł (Cel)
Wpłaciło 51 osób
Anita Ciuk - awatar

Anita Ciuk

Organizator zbiórki

Kochani,bardzo Wam wszystkim dziękuje,w imieniu swoim oraz rodziny.Dziekujemy za Wasze dobre serca,za Wasza wrażliwość.

Niestety, mojej cioci już z nami nie ma.Odeszla dziś w nocy.

Pogrążona w smutku,rodzina.

Ciocia Helena w lipcu 2018 roku, dostała ostry udar mózg (lewostronny niedokrwienny udar mózgu). Została bardzo szybko znaleziona w przez swoją córkę i przewieziona do Uniwersyteckiego Centrum Klinicznego w Gdańsku. Początkowo rokowania z uwagi na rozległy udar były bardzo złe. Ciocia Helena została przez lekarzy wprowadzona w śpiączkę farmakologiczną, miała bardzo nikłe szanse na wyjście ze śpiączki. Na szczęście po dwóch tygodniach udało się ją wybudzić.

Ciocia Helena przeszła do tej pory bardzo długą drogę. Przeszła między innymi zabieg odbarczania, aby lewa półkula, która była mocno opuchnięta miała miejsce i aby dopływ krwi nie był powstrzymany. Cioci Helenie założono również rurkę tracheotomijną oraz PEG, czyli tzw. do żołądkowe odżywianie.

Obecnie przebywa w Opiekuńczo Rehabilitacyjnym Ośrodku w Pszczółkach. Potrzebuje całodobowej opieki i rehabilitacji z uwagi na sparaliżowaną lewą część ciała oraz wspomnianą rurkę i PEG. 

W tym czasie wydarzyło się również wiele pozytywnych zmian. Ciocia drobnymi krokami nauczyła się nowych sposobów komunikacji. Od całkowitego braku kontaktu, przez delikatne ruchy prawą ręką, wodzenie wzrokiem, po aktualnie wyrażanie emocji (smutek, złość, żal, rozbawienie). Udało się przywrócić ruchomość prawej części ciała, dzięki czemu ciocia jest w stanie np. podźwignąć i przesunąć sparaliżowaną lewą nogę. Przed nami jest jeszcze długa rehabilitacja, aby przywrócić cioci w większej mierze sprawność i móc ciocię zabrać z powrotem do domu... do rodziny.

Dlatego prosimy o wsparcie finansowe na konsultacje lekarskie, rehabilitacje oraz niezbędny sprzęt. Wasze wsparcie pozwoli nam najbliższy rok poświęcić na przywrócenie sprawności i uśmiechu na twarzy cioci Heleny. Sami niestety nie jesteśmy w stanie opłacić wszystkich specjalistycznych konsultacji oraz rehabilitacji, które są konieczne dla zapewnienia cioci powrotu do zdrowia.


Aktualizacje


 • Anita Ciuk - awatar

  Anita Ciuk

  07.01.2021
  07.01.2021

  Witajcie kochani
  Bardzo wam wszystkim dziękuję,w imieniu swoim oraz rodziny ,za wasze dobre serca,za Wasza wrażliwość.
  Niestety cioci Helenki już z nami nie ma.Odeszla dziś w nocy.

  Pogrążona w smutku rodzina.🖤

3 141 zł  z 60 000 zł (Cel)
Wpłaciło 51 osób
Anita Ciuk - awatar

Anita Ciuk

Organizator zbiórki

Zadaj pytanie

Wpłaty: 51

Bożena - awatar
Bożena
50
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
50
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
500
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
50
Mateusz - awatar
Mateusz
10
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
5
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
15
Paulina - awatar
Paulina
5
Joanna Niedzielska - awatar
Joanna Niedzielska
50

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Załóż swoją pierwszą zbiórkę

Zbieraj pieniądze na to, czego
najbardziej potrzebujesz już dziś!

Jak założyć zbiórkę na Pomagam.pl

Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniędzy. To narzędzie, które umożliwia każdemu i całkowicie za darmo założenie zbiórki w kilka chwil.

Dzięki Pomagam.pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz fundusze na to, co dla Ciebie ważne m.in. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie bliskich w trudnych chwilach i na inicjatywy bliskie Twojemu sercu.

Krok 1:Chcesz założyć zbiórkę, ale nie wiesz od czego zacząć? Nie martw się! Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.

Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz. Sprawdź poniższy poradnik.

W momencie tworzenia zbiorki możesz wybrać, czy chcesz ją prowadzić samodzielnie czy ze wsparciem Pomagam.pl. Pierwsza opcja jest całkowicie darmowa. Jeśli natomiast zdecydujesz się na promowanie zbiórki z naszym wsparciem, będziemy przypominać o Twojej zbiórce i zachęcać do wpłat osoby, które ostatnio odwiedziły stronę Twojej zbiórki (tzw. retargeting).

W tym celu będziemy wyświetlać Twoją zbiórkę zarówno na stronie głównej Pomagam.pl jak i w reklamach internetowych. Zwiększa to szanse na to, że więcej odwiedzających Twoją zbiórkę osób zdecyduje się ostatecznie na wpłatę lub udostępnienie zbiórki. W zamian za to dodatkowe, nieobowiązkowe wsparcie w promocji od każdej wpłaty potrącimy automatycznie 12%.

Krok 3:Twoja zbiórka jest gotowa, czas zacząć działać! Nikt nie wypromuje Twojej zbiórki tak jak Ty, dlatego pamiętaj, żeby udostępniać ją we wszystkich mediach społecznościowych: Facebook, Instagram, Twitter, LinkedIn czy YouTube i TikTok. Zacznij od rodziny i przyjaciół - poproś ich o udostępnienie i zachęć do wpłat. Wyślij znajomym linka do zbiórki z krótkim opisem na Messengerze, SMSem lub mailowo. Następnie skontaktuj się z lokalnymi mediami z prośbą o publikację Twojej zbiórki oraz zaangażuj w promocję okoliczne organizacje społeczne, władze samorządowe, instytucje oraz osoby znane w Twojej okolicy.

Pamiętaj, im więcej osób dowie się o Twojej zbiórce, tym większa szansa na osiągniecie celu! Więcej porad znajdziesz w ebooku, jak założyć i prowadzić skuteczną zbiórkę. Znajdziesz go w swoim panelu zarządzania zbiórką po jej stworzeniu. Sprawdź również naszego bloga, w którym dzielimy się praktycznymi poradami i wskazówkami.

Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby.

Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 3 dni robocze. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.

Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej:

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij