Zbiórka Powrót do zdrowia cioci Helenki - miniaturka zdjęcia

Powrót do zdrowia cioci Helenki

Anita Ciuk - awatar

Anita Ciuk

Organizator zbiórki

Ciocia Helena w lipcu 2018 roku, dostała ostry udar mózg (lewostronny niedokrwienny udar mózgu). Została bardzo szybko znaleziona w przez swoją córkę i przewieziona do Uniwersyteckiego Centrum Klinicznego w Gdańsku. Początkowo rokowania z uwagi na rozległy udar były bardzo złe. Ciocia Helena została przez lekarzy wprowadzona w śpiączkę farmakologiczną, miała bardzo nikłe szanse na wyjście ze śpiączki. Na szczęście po dwóch tygodniach udało się ją wybudzić.

Ciocia Helena przeszła do tej pory bardzo długą drogę. Przeszła między innymi zabieg odbarczania, aby lewa półkula, która była mocno opuchnięta miała miejsce i aby dopływ krwi nie był powstrzymany. Cioci Helenie założono również rurkę tracheotomijną oraz PEG, czyli tzw. do żołądkowe odżywianie.

Obecnie przebywa w Opiekuńczo Rehabilitacyjnym Ośrodku w Pszczółkach. Potrzebuje całodobowej opieki i rehabilitacji z uwagi na sparaliżowaną lewą część ciała oraz wspomnianą rurkę i PEG. 

W tym czasie wydarzyło się również wiele pozytywnych zmian. Ciocia drobnymi krokami nauczyła się nowych sposobów komunikacji. Od całkowitego braku kontaktu, przez delikatne ruchy prawą ręką, wodzenie wzrokiem, po aktualnie wyrażanie emocji (smutek, złość, żal, rozbawienie). Udało się przywrócić ruchomość prawej części ciała, dzięki czemu ciocia jest w stanie np. podźwignąć i przesunąć sparaliżowaną lewą nogę. Przed nami jest jeszcze długa rehabilitacja, aby przywrócić cioci w większej mierze sprawność i móc ciocię zabrać z powrotem do domu... do rodziny.

Dlatego prosimy o wsparcie finansowe na konsultacje lekarskie, rehabilitacje oraz niezbędny sprzęt. Wasze wsparcie pozwoli nam najbliższy rok poświęcić na przywrócenie sprawności i uśmiechu na twarzy cioci Heleny. Sami niestety nie jesteśmy w stanie opłacić wszystkich specjalistycznych konsultacji oraz rehabilitacji, które są konieczne dla zapewnienia cioci powrotu do zdrowia.


Wybierz kwotę

20
50
100
200
1 000
Inna

Aktualności

  • Anita Ciuk - awatar

    Anita Ciuk

    14.02.19
    14.02.19

    Kochani bardzo, bardzo dziekujemy za Wasze wsparcie. ❤️Prosimy Was o udostępnianie, to może wiele zdzialac. Jesteśmy wdzięczni za każdy gest.

Anita Ciuk - awatar

Anita Ciuk

Organizator zbiórki

Wpłaty - 43

Paulina - awatar
5
Paulina
Joanna Niedzielska - awatar
50
Joanna Niedzielska
Olaa - awatar
50
Olaa
Anonimowy Darczyńca - awatar
100
Anonimowy Darczyńca
Gabriela G. - awatar
200
Gabriela G.
Zuzanna Wesołowska - awatar
20
Zuzanna Wesołowska
Anonimowy Darczyńca - awatar
50
Anonimowy Darczyńca
Damian Maciejak - awatar
100
Damian Maciejak
Anonimowy Darczyńca - awatar
100
Anonimowy Darczyńca
Anonimowy Darczyńca - awatar
100
Anonimowy Darczyńca

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Jak to działa?

1

Stwórz zbiórkę

Podaj kwotę, uzupełnij opis, gotowe!

2

Udostępnij

Zapraszaj do wsparcia zbiórki.

3

Zbierz pieniądze

Wykorzystaj najlepsze narzędzie w sieci.

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij