Zbiórka Pilne Leczenie Sary Damm - zdjęcie główne

Pilne Leczenie Sary Damm

135 872 zł  z 360 000 zł (Cel)
Wpłaciły 1 332 osoby
Wpłać terazUdostępnij
 
Weronika Skiba - awatar

Weronika Skiba

Organizator zbiórki

UPDATE od Sary z 7.01.2024

POWRÓT DO POLSKI!!!

Kochani! 

Bardzo Wam dziękuje za Waszą niezwyklą mobilizację. Wasza pomoc jest dla mnie nie tylko finansowym zabezpieczeniem, ale źródłem siły do walki o powrót do zdrowia i wiary w to że rzeczy wielkie są możliwe. 

Choć mój stan jest stabilny to w aktualnym szpitalu wyczerpali już swoje możliwości - leczenie tylko objawowe - a szanse na przyjęcie do szpitala specjalistycznego są znikome. Pierwsze 3 tygodnie, kluczowe po diagnozie gruczolakoraka zlośliwego pluc, spędziłam na oczekiwaniu na teoretyczne przyznane miejsce na onkologii, które w praktyce może zwolni się w trakcie koleknych dni 17 roboczych... a może nie.

Prywatna onkologia nieosiągalna - kliniki i gabinety nie odbierają telefonów, nie odpisują na maile a systemy rezerwacji wizyt nie działają. A przecież nie wiemy nawet jakie jest stadium choroby, umiejscowienie, nie było nawet precyzyjnej diagnostyki. Nie mówiąc o doborze terapii, zwłaszcza, że cały czas jest prawdopodobieństwo współtowąrzyszacego tocznia. 

Dlatego największą szansą na wyzdrowienie jest powrót do Polski. Niestety podróż regularnym samolotem nie wchodzi w grę, mój stan na to nie pozwala i potrzebuję transportu medycznego, który kosztuje około 60000 Euro.

Jeżeli możesz to wesprzyj tę zbiorkę, bo każda kwota przybliza mnie do powrotu do domu i do podjęcia walki o powrót do zdrowia. Wierzę też, że z Waszą niezwykłą skutecznością szybciej uzbieramy na transprt medyczny, niż mnie uda się przełamać nieudolność kanaykskiego braku systemu - choć i w tej kwestii działamy tu cały czas. 

Dziekuję, 

Sara

----

WCZEŚNIEJSZY OPIS z 19.12.2023: 

Sara Potrzebuje Twojej Pomocy!

Sarę Damm znają prawie wszyscy, a kto jej nie zna, na pewno zna kogoś, kto ją zna. Bo ta super energiczna i kreatywna osoba po prostu przyciąga do siebie ludzi, którzy jej potrzebują i poprzez ruch i rozwój osobisty, z charakterystycznym dla siebie poczuciem humoru, pomaga nam stać się lepszymi wersjami siebie.

Teraz niestety, jak nigdy, to ona potrzebuje pomocy. Twojej pomocy!

Jeszcze kilka tygodni temu, jak zawsze pełna werwy i zaangażowania prowadziła swoje warsztaty. Aktualnie od ponad dwóch tygodni znajduje się w szpitalu.


Co się stało?

Początkowo „błahe” zapalenie płuc - bezobjawowe, więc trochę przeoczone i przenoszone. Zostało wykryte podczas rutynowych badań w Polsce i udało się je zaleczyć. Jednak po powrocie na Gran Canarię objawy powróciły, a stan Sary zaczął się gwałtownie pogarszać. Z powodu zbierającego się płynu w płucach trafiła do szpitala, gdzie założono jej pierwszy dren i przystąpiono do dalszej diagnostyki. Niestety zmęczony intensywną pracą ostatnich miesięcy organizm nie chciał poddać się leczeniu. Stan zdrowia zamiast się polepszać, sukcesywnie się pogarszał.

Obecnie Sara nadal przebywa w szpitalu. Jej stan jest bardzo ciężki, z bezpośrednim zagrożeniem życia. Podczas dokładnej diagnostyki w szpitalu, oprócz infekcji bakteryjnej płuc wykryto również komórki rakowe złośliwe. Trwa również dalsza diagnostyka w kierunku tocznia.

Na dniach powinna zostać skierowana do szpitala specjalistycznego w celu dalszej diagnostyki i rozpoczęcia leczenia onkologicznego.

Każdy, kto zna Sarę wie, że jest fajterką i będzie walczyć, ale aby w pełni mogła skupić się na walce, potrzebuje środków do życia. Środków, których w obecnej sytuacji, nie jest sobie w stanie sama zapewnić.

Na razie ubezpieczenie pokrywa podstawowe leczenie, ale to dopiero początek tej wojny. Będzie potrzebne dalsze leczenie, może prywatne, leki, opieka, rehabilitacja… W tym momencie sprawy się ciągle toczą i wszystko zależy od kolejnych testów i wydajności hiszpańskiej służby zdrowia. Bo Sara nie może wrócić na razie do Polski. Jej stan zdrowia na to absolutnie nie pozwala.

Nie może pracować i nawet przy mocno optymistycznym scenariuszu, jeszcze długo nie będzie mogła. Straciła wszystkie źródła dochodu, zostając dodatkowo z perspektywą konieczności zwrotu wszystkich zaliczek wpłaconych na poczet przyszłych warsztatów, których nie jest w stanie poprowadzić.

Aby utrzymać ubezpieczenie zdrowotne i ciągłość leczenia na bieżąco musi opłacać składki i lokal, w którym zarejestrowana jest działalność w Hiszpanii. Sama sobie nie poradzi. Potrzebuje nas.


Jak pomóc Sarze?

Możesz pomoc poprzez wpłacenie dowolnej kwoty na tę zbiórkę. Każdy gest się liczy. Wszystkie środki zostaną przekazane Sarze lub w razie gdyby nie była w stanie działać samodzielnie, bezpośrednio na poczet jej najpilniejszych wydatków.

Jeżeli nie jesteś w stanie pomóc finansowo, udostępnij to wydarzenie swoim znajomym z kilkoma osobistymi słowami - będziemy ogromnie zobowiązani.

Z Sarą znamy sie ponad 20 lat i jestem wdzięczna za jej zauafnie i możliwość pomocy. Zarówno jej najbliżsi jak i ja będziemy wdzięczni za wszelką pomoc. Dziękuję

Wybierz kwotę


20 
50 
100 
200 
1 000 
Inna
Wpłać teraz
 Bezpieczne płatności online

Komentarze


 • Dzeyla - awatar

  Dzeyla

  27.01.2024
  27.01.2024

  Poznałam Cię dawno temu ale pamiętam do dziś. Dużo zdrowia i sily. 3mam kciuki

 • Michalina Krajniak - awatar

  Michalina Krajniak

  08.01.2024
  08.01.2024

  Na powrót do Polski ♡

 • Mario - awatar

  Mario

  22.12.2023
  22.12.2023

  Zdrowia i do zobaczenia ❤️❤️❤️

 • Alina - awatar

  Alina

  22.12.2023
  22.12.2023

  Powodzenia Sara, Twoje wykonanie Tanoury siedzi mi w głowie do dzisiaj...to był wyjątkowy występ. Wracaj do zdrowia i do tańca!

 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  22.12.2023
  22.12.2023

  Powodzenia Sara! Walcz!

135 872 zł  z 360 000 zł (Cel)
Wpłaciły 1 332 osoby
Wpłać terazUdostępnij
 
Weronika Skiba - awatar

Weronika Skiba

Organizator zbiórki

Zadaj pytanie

Wpłaty: 1 332

Marta Ty - awatar
Marta Ty
110
Joanna Brzezińska Angeler , bazarek dla Sary - trening pole danc - awatar
Joanna Brzezińska Angeler , bazarek dla Sary - trening pole danc
200
Kinga Kwiecień - awatar
Kinga Kwiecień
10
MagCze - awatar
MagCze
100
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
100
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
500
Małgorzata - awatar
Małgorzata
50
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
80
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
200

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

People
Logo Fundacji Pomagam.pl

Wspieraj inicjatywy bliskie Twojemu sercu. Wystarczy, że wpiszesz nasz numer KRS przy rozliczaniu podatku dochodowego PIT, by nieść pomoc tam, gdzie jest ona najbardziej potrzebna razem z nami.

Dzięki Tobie możemy zmieniać świat na lepsze. Dziękujemy ❤️

KRS 0000353888

Sprawdź, jak przekazać 1,5% podatku

Jak założyć zbiórkę na Pomagam.pl

Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniędzy. To narzędzie, które umożliwia każdemu i całkowicie za darmo założenie zbiórki w kilka chwil.

Dzięki Pomagam.pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz fundusze na to, co dla Ciebie ważne m.in. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie bliskich w trudnych chwilach i na inicjatywy bliskie Twojemu sercu.

Krok 1:Chcesz założyć zbiórkę, ale nie wiesz od czego zacząć? Nie martw się! Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.

Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz. Sprawdź poniższy poradnik.

W momencie tworzenia zbiorki możesz wybrać, czy chcesz ją prowadzić samodzielnie czy ze wsparciem Pomagam.pl. Pierwsza opcja jest całkowicie darmowa. Jeśli natomiast zdecydujesz się na promowanie zbiórki z naszym wsparciem, będziemy przypominać o Twojej zbiórce i zachęcać do wpłat osoby, które ostatnio odwiedziły stronę Twojej zbiórki (tzw. retargeting).

W tym celu będziemy wyświetlać Twoją zbiórkę zarówno na stronie głównej Pomagam.pl jak i w reklamach internetowych. Zwiększa to szanse na to, że więcej odwiedzających Twoją zbiórkę osób zdecyduje się ostatecznie na wpłatę lub udostępnienie zbiórki. W zamian za to dodatkowe, nieobowiązkowe wsparcie w promocji od każdej wpłaty potrącimy automatycznie 12%.

Krok 3:Twoja zbiórka jest gotowa, czas zacząć działać! Nikt nie wypromuje Twojej zbiórki tak jak Ty, dlatego pamiętaj, żeby udostępniać ją we wszystkich mediach społecznościowych: Facebook, Instagram, Twitter, LinkedIn czy YouTube i TikTok. Zacznij od rodziny i przyjaciół - poproś ich o udostępnienie i zachęć do wpłat. Wyślij znajomym linka do zbiórki z krótkim opisem na Messengerze, SMSem lub mailowo. Następnie skontaktuj się z lokalnymi mediami z prośbą o publikację Twojej zbiórki oraz zaangażuj w promocję okoliczne organizacje społeczne, władze samorządowe, instytucje oraz osoby znane w Twojej okolicy.

Pamiętaj, im więcej osób dowie się o Twojej zbiórce, tym większa szansa na osiągniecie celu! Więcej porad znajdziesz w ebooku, jak założyć i prowadzić skuteczną zbiórkę. Znajdziesz go w swoim panelu zarządzania zbiórką po jej stworzeniu. Sprawdź również naszego bloga, w którym dzielimy się praktycznymi poradami i wskazówkami.

Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby.

Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 1 dzień roboczy. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.

Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej:

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij