Zbiórka Czy zespół Cushinga to wyrok? - miniaturka zdjęcia

Czy zespół Cushinga to wyrok?

Magda Witkowska - awatar

Magda Witkowska

Organizator zbiórki


Witam wszystkich zainteresowanych zbiórką pieniędzy na walkę z chorobą Cushinga.

Mam 11 lat, wabię się Cziko, od trzech lat walczę z chorobą Cushinga. W chwili obecnej mojej właścicielki nie stać już na dalszą walkę z wyżej wymienioną chorobą. Przyjmuję drogie leki tj. Vetoryl, Antinol, Heparegen, Hepatil. Największym problemem jest lek Vetoryl, który nie jest dostępny w Polsce i trzeba go sprowadzać z Wielkiej Brytanii, co też nie należy do tanich rzeczy. Zostałem kupiony z pseudo hodowli, gdzie warunki nie sprzyjały do prawidłowego rozwoju. Bardzo wcześnie zacząłem przyjmować sterydy, które rzekomo miały mi pomóc. Wkrótce potem okazało się, że mam alergię pokarmową. Pierwsze objawy mojej choroby wyglądały jak zwykłe problemy żołądkowe. Mało piłem, wymiotowałem, miałem ostrą biegunkę, byłem osowiały oraz mam wieczny problem ze skórą i jej egzemą. Dostałem u weterynarza leki i na chwilę, stan się poprawił. Po jakimś czasie, przestałem chodzić. Potrzeby fizjologiczne, załatwiałem pod sobie. Straciłem chęci do życia. Ciężko oddychałem, wręcz sapałem. Byłem w stanie agonalnym. Moja wątroba jest bardzo powiększona, tak jest do teraz. Pewnego dnia, po raz kolejny zwymiotowałem, tym razem nie pokarm. Okazało się, że to co zwróciłem, to błona śluzowa żołądka. Spędziłem parę dni pod kroplówkami. Wtedy powiedziano mojej właścicielce, że to była walka o życie albo eutanazję. Na moich przednich łapach ,,łokciach" zrobiły się bardzo duże odleżyny. 

Dodatkowo, na mojej tylnej łapce, robi się kolejna odleżyna. Codziennie mam zmieniane opatrunki z podpasek oraz zakładane skarpetki, żeby zniwelować ból, podczas kiedy waruje. Muszę także spożywać specjalną, drogą karmę Royal Canin Gastro, która ma odciążać wątrobę. Chcę i będę walczyć dalej. Lek Antinol 120 kaps to koszt 250 zł, który pozwolił mi wstać na własne nogi i korzystać z życia. Znów chciałabym się bawić, ale brakuje mi sił. Całe moje dnie spędzam na leżeniu i marzeniu o lepszym jutrze. Każdego dnia, budzę się z nadzieją na dobre serduszko innych osób lub na wygrana w Lotto przez Moją Panią. Po schodach w dół idę sam, ale do góry mam 10 stopni które pokonuję przy pomocy 2 szalików i 2 osób które mnie wnoszą. Badanie USG wykazało, że mam powiększone nadnercza i bardzo dużą wątrobę, ale żadnych guzów, i innych co spowodowało, że zacząłem przyjmować Vetoryl, na który w chwili obecnej nie jesteśmy w stanie już sobie pozwolić. 400zl kosztuje 1 miesiąc leczenia, a dodatkowo dochodzą inne leki i opatrunki. Każda złotówka się liczy. Jestem wdzięczny za każdą kwotę. Jeśli ktoś chciałby pogłębić swoją wiedzę na temat Cushinga, tutaj jest numer do mojej właścicielki.
Tel: 512 257 380

Wybierz kwotę

Komentarze

 • Iwona - awatar

  Iwona

  21.08.18
  21.08.18

  Trzymam kciuki. Dużo wiary dla właściciela i zdrówka dla pieska. Sama walczyłam o swojego przyjaciela.. niestety nie mogłam mu już pomóc i cierpię z tego powodu do tej pory..

 • Anna M-y - awatar

  Anna M-y

  21.08.18
  21.08.18

  Trzymamy bardzo mocno kciuki z naszymi łapkami ♥

 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  17.08.18
  17.08.18

  Życzę szybkiego powrotu do zdrowia i wszystkiego co najlepsze dla dzielnej opiekunki psiaka 🙏❤️

  • Magda Witkowska - awatar

   Magda Witkowska - Organizator zbiórki

   17.08.18
   17.08.18

   Bardzo dziekujemy za wsparcie i okazane zainteresowanie:)Jesli mozna prosze udostepniac Pozdrawiamy Magda i Cziko

Magda Witkowska - awatar

Magda Witkowska

Organizator zbiórki

Wpłaty - 20

Paula - awatar
50
Paula
Małgorzata - awatar
200
Małgorzata
Dorota - awatar
35
Dorota
Anonimowy Darczyńca - awatar
50
Anonimowy Darczyńca
Anonimowy Darczyńca - awatar
50
Anonimowy Darczyńca
Izabela domanska - awatar
200
Izabela domanska
Anonimowy Darczyńca - awatar
5
Anonimowy Darczyńca
Magda Witkowska - awatar
50
Magda Witkowska
Iwona - awatar
20
Iwona
Anonimowy Darczyńca - awatar
30
Anonimowy Darczyńca

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Jak to działa?

1

Stwórz zbiórkę

Podaj kwotę, uzupełnij opis, gotowe!

2

Udostępnij

Zapraszaj do wsparcia zbiórki.

3

Zbierz pieniądze

Wykorzystaj najlepsze narzędzie w sieci.

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij