Zbiórka Pomóżmy Franiowi zobaczyć mamę.. - zdjęcie główne

Pomóżmy Franiowi zobaczyć mamę..

9 296 zł z 60 000 zł (Cel)
Wpłaciło 227 osób
Zbiórka zakończona
 
Anna Aneczka - awatar

Anna Aneczka

Organizator zbiórki

"Pani syn umrze... Nie ma szans żyć z tak rozległymi uszkodzeniami mózgu. Proszę go zabrć do domu i się pożegnać." Takie słowa usłyszałam od lekarzy. Jako matka nie zgadzam się z taką diagnozą. Synek ma już 3 latka i od dnia tych koszmarych słów cały czas robi postępy i bardzo cieszy się życiem. Franio urodził się jako zdrowy chłopiec. Radość z pojawienia się nowego członka rodziny trwała cztery tygodnie. Franek dostał bardzo masywnego udaru mózg, który spowodowała zakrzepica mózgu. Jest to choroba, która występuje raz na milion u noworodków. Jako mały chłopczyk musiał bardzo dużo wycierpieć. Przez tydzień leżał w spiączce pod respiratorem, na OIOM. Był w tak złej kondycji, że została przetoczona mu krew. Mimo tego co przeszedł oraz postawionego wyroku, jest bardzo silnym chłopcem. Na skutek udaru Franio w zancznym stopniu stracił wzrok , ponieważ najbardziej został uszkodzony płat mózgu odpowiedzialny za widzenie. Ma również mózgowe porażenie dziecięce i padaczkę, ale ma bardzo duży potencjał. Franek ma ogromną wolę życia, zaczął sam siadać dzięki bardzo intensywnej rehabilitacji, która jest bardzo kosztowna. Powoli zaczyna mówić pierwsze słowa, chociaż jego ulubione to "mama". Jedyną nadzieją dla Frania, żeby spojrzał mamie w oczy oraz stał się samodzielny jest przeszczep komórek macierzystych. Jeśli zostaną one podane do płynu mózgowo-rdzeniowego, krążą po ciele i odtwarzają połączenia nerwowe. Jest to zbawienne rozwiązanie dla zniszczonej kory mózgowej. Franio został zakwalifikowany do przeszczepu komórek macierzystych, który odbędzie się w Lublinie, podań komórek będzie pięć. Pierwszy przeszczep podany będzie dożylnie, natomiast cztery pozostałe bedą podane bezpośrednio do płynu mózgowo-rdzeniowego. Po każdym przeszczepie Franio musi być bardzo intensywnie rehabilitowany, a ceny takich turnusów są również bardzo wysokie. Zwracam się z ogromną prośbą do ludzi dobrego serca o wpłatę choć symbolicznej złotówki. Dobro zawsze wraca...

Franio jest podopiecznym Fundacji Dzieciom “Zdążyć z Pomocą”

https://dzieciom.pl/podopieczni/32539

"Być pełnosprawnym, to tak naprawdę żadna zasługa, to dar, który każdemu z nas o każdym czasie może być odebrany. Pozwólmy więc niepełnosprawnym i członkom ich rodzin w jak najbardziej naturalny sposób włączyć się w nasze życie."

Richard von Weizacker


Komentarze


 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  24.07.19
  24.07.19

  Zdrówka!

 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  22.06.19
  22.06.19

  Dużo wiary Kochani i uśmiechu :) Będzie dobrze ! :)

 • Judyta Jankowska - awatar

  Judyta Jankowska

  19.06.19
  19.06.19

  jako matka nie potrafie przejść obok waszego cierpienia obojętnie. trzymam kciuki żeby się udało... nie poddawajcie się! zdrówka dla synka

 • Urszula - awatar

  Urszula

  14.06.19
  14.06.19

  Dużo zdrowka❤

 • Wiola - awatar

  Wiola

  23.05.19
  23.05.19

  Trzymamy kciuki!

9 296 zł z 60 000 zł (Cel)
Wpłaciło 227 osób
Zbiórka zakończona
 
Anna Aneczka - awatar

Anna Aneczka

Organizator zbiórki

Zadaj pytanie

Wpłaty: 227

Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
10
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
10
Natalia - awatar
Natalia
20
Wujek Majkel - awatar
Wujek Majkel
50
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
50
Łukasz Malinowski - awatar
Łukasz Malinowski
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
10
Sylwia - awatar
Sylwia
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
10
Ewela - awatar
Ewela
20

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Stwórz swoją
pierwszą zbiórkę

Nie czekaj, weź sprawy w
swoje ręce teraz!

Jak założyć zbiórkę na Pomagam.pl

Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniężnych. Dzięki Pomagam. pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz pieniądze na dowolny cel, np. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie znajomych i rodziny w ciężkich chwilach, realizację projektów społecznych, kulturalnych i biznesowych albo spełnianie marzeń.

Krok 1:Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.

Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz (zobacz krótki film poniżej).

Krok 3:Dla swojej zbiórki wybierasz adres internetowy, pod którym będzie ona dostępna dla każdego, np. pomagam.pl/nazwazbiorki. Zbieranie pieniędzy polega na zapraszaniu jak największej liczby osób do odwiedzenia tej strony. Pomagam.pl pozwala automatycznie rozesłać zaproszenia e-mailowe, udostępnić zbiórkę na Facebooku, Twitterze itd. Od razu możesz przyjmować wpłaty. Konto do wypłat wskażesz później.

Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać, i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby. Dzięki Pomagam.pl udostępnianie zbiórki na Facebooku, Twitterze lub e-mailowo jest niezwykle proste. Zbiórkę odwiedzają i udostępniają kolejne osoby i tak tworzy się efekt kuli śnieżnej.

Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 1 dzień roboczy. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.

Za darmo:Zbiórki opublikowane w dniach 15 kwietnia - 15 sierpnia zwolnione są z wszelkich opłat! Pomagam.pl pokrywa wszelkie koszty prowadzenia Twojej zbiórki (w tym także opłaty naliczane przez operatorów płatności). 100% zebranej kwoty trafia do Ciebie. #zostanwdomu

Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej:

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij