Zbiórka Pomoc skrzywdzonym psom i kotom - zdjęcie główne

Pomoc skrzywdzonym psom i kotom

1 220 zł z 1 200 zł (Cel)
Wpłaciło 29 osób
Zbiórka zakończona
 
Joanna P - awatar

Joanna P

Organizator zbiórki

Dzień dobry,

Od wielu lat pomagam potrzebującym zwierzętom. Obecnie opiekuję się 4 psami oraz 4 kotami. Od wiosny 2016 r. walczę o życie otrutych kotów wolno żyjących, które wcześniej dokarmiałam (więcej info tutaj: www.pomagam.pl/ahfmipgy). Pomimo ogromu trudu i wielomiesięcznych wizyt w lecznicy niestety części z nich nie udało się uratować. Śledztwo także umorzono. Wygenerowało to zarazem ogromne koszty leczenia, które tylko dzięki ludziom dobrego serca udało mi się spłacić.

 W międzyczasie w miarę możliwości jestem także domem tymczasowym dla innych kotów w potrzebie. 

W grudniu 2017 r. uratowałam przez zamarznięciem i zaopiekowałam się dwójką kolejnych ok. 2-miesięcznych dzikich kotków (brat i siostra). We własnym zakresie wykonałam testy FIV/FeLV, które wyszły na szczęście negatywne. W połowie marca jestem umówiona za zabieg kastracji rodzeństwa.

Niestety zapas karmy i żwirku pomału się kończy, a to kolejny spory wydatek przy takim stadku.

Nie jest to niestety koniec przykrych wieści i nieprzewidzianych wydatków.

Daisy jest kolejną z moich 8 podopiecznych. W lipcu skończy 7 lat. Jest to suczka bardzo pogodna, przyjaźnie nastawiona do innych zwierząt.

Niecały rok temu ujawniła się niestety u niej przepuklina pachwinowa (prawdopodobnie skłonność genetyczna, gdyż kilka miesięcy później ta sama przypadłość spotkała jej mamę). Daisy została poddana operacji jej usunięcia w maju 2017 r. w Gabinecie Weterynaryjnym "WetMar" w Krakowie. Zaledwie 3 tyg. później trafiła do tego samego gabinetu na reoperację, gdyż zabieg zamknięcia wrót przepukliny nie powiódł się. Rana po ponownym zabiegu ładnie się zagoiła i nic nie wskazywało na to, że najgorsze dopiero przed nami...

Historia leczenia z "WetMaru" - strona 1:

cd. strony 1:

cd. strony 1:

W międzyczasie w listopadzie 2017 r. w tym samym gabinecie operację usunięcia przepukliny przeszła jej mama - Gina (więcej info tutaj: www.pomagam.pl/Gina). Po zaledwie 4 dniach od zabiegu także pojawiły się komplikacje (wewnętrzne zakażenie skutkujące powstaniem martwicy i ropnia, który pękł). Niedziela, wczesna pora dnia, tel. Pani Doktor z "WetMaru" wyłączony, więc trafiłyśmy do całodobowej Kliniki Weterynaryjnej "Arka" w Krakowie, gdzie finalnie Gina przebywała przez tydzień i przeszła szereg zabiegów ratujących życie. Udało się, za co jestem dozgonnie wdzięczna całemu personelowi "Arki" oraz ludziom dobrego serca, którzy pomogli mi spłacić dług w lecznicy.

Myśleliśmy, że jest to już koniec tragicznych przeżyć z przepuklinami obu dziewczyn. Niestety nic bardziej mylnego. W dniu 23 lutego br. zauważyłam u Daisy dużą  i bardzo twardą gulę w lewej pachwinie. Nie udało mi się jej w żaden sposób odprowadzić. Czym prędzej udałam się z nią do Lecznicy Weterynaryjnej "Na Mydlanej" w Chrzanowie, gdzie podjęto się natychmiastowej operacji. Okazało się, że stało się najgorsze, co mogło się stać - w worku przepuklinowym utknęło jelito i pojawiła się martwica, która jak wiadomo poszerza się bardzo szybko i liczy się czas. Usunięto ok. 20-centymetrowy odcinek jelita cienkiego.

Lekarz nie zauważył szwów po poprzednich operacjach przepukliny. Świadczy to o tym, że szycie podczas reoperacji w "WetMarze" było wykonane materiałem rozpuszczanym, który po kilku miesiącach się wchłonął pozwalając przybrać pierścieniowi pachwinowemu rozmiary sprzed pierwszej operacji. Istnieje ryzyko, że przepuklina wyjdzie z czasem ponownie w drugiej pachwinie. 

Historia leczenia z Lecznicy Weterynaryjnej "Na Mydlanej" - strona 1:

cd. strony 1:

cd. strony 1:

 Na dzień dzisiejszy Daisy czuje się już dobrze, jednak cały czas podawany jest lek poprawiający perystaltykę jelit (nie wiadomo, czy nie będzie musiała przyjmować go już na stałe) i specjalna karma.

Otrzymałam fakturę za operację w wysokości 500zł z odroczonym terminem płatności do 25 marca br. Codziennie jesteśmy z Daisy w lecznicy, gdzie dostaje kroplówki oraz zastrzyki, przeprowadzane jest także codziennie USG kontrolne. Lecznica oddalona jest ok. 20km od miejsca zamieszkania. Generuje to kolejne koszty. 

Faktura strona 1:

cd. strony 1:

Nie jestem w stanie podołać finansowo, dlatego zwracam się do Państwa o pomoc. 

Liczy się każda złotówka!

Dziękuję serdecznie w imieniu swoim i moich wszystkich podopiecznych!

Aktualności


 • Joanna P - awatar

  Joanna P

  21.03.18
  21.03.18

  Niestety radość z dobrego samopoczucia Daisy była przedwczesna. Psinka źle się poczuła, wróciły wymioty, niechęć do jedzenia i problem z wypróżnianiem się :( Rano udałam się z nią do lecznicy, gdzie okazało się, że jednak nie obejdzie się bez podawania codziennie leków na poprawę perystaltyki jelit. Proces gojenia się jelita po resekcji trwa kilka miesięcy i po tym czasie dopiero okaże się, czy będzie szansa na odstawienie ww. leków. Jedno jest pewne - Daisy nie wróci już w pełni do formy sprzed zabiegu i dieta będzie musiała być ściśle określona. W chwili obecnej z powrotem jest poprawa - ustały wymioty, apetyt pomału wraca.

Komentarze


 • Monika - awatar

  Monika

  08.03.18
  08.03.18

  Zdrówka!

  • Joanna P - awatar

   Joanna P - Organizator zbiórki

   09.03.18
   09.03.18

   Dziękujemy! :*

1 220 zł z 1 200 zł (Cel)
Wpłaciło 29 osób
Zbiórka zakończona
 
Joanna P - awatar

Joanna P

Organizator zbiórki

Zadaj pytanie

Wpłaty: 29

Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
320
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
10
Alona - awatar
Alona
30
Cacko Macko - awatar
Cacko Macko
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Monika Magdalena Bugaj - awatar
Monika Magdalena Bugaj
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
100
Anna - awatar
Anna
20
Klara Piotrowska - awatar
Klara Piotrowska
5

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Stwórz swoją
pierwszą zbiórkę

Nie czekaj, weź sprawy w
swoje ręce teraz!

Jak założyć zbiórkę na Pomagam.pl

Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniężnych. Dzięki Pomagam. pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz pieniądze na dowolny cel, np. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie znajomych i rodziny w ciężkich chwilach, realizację projektów społecznych, kulturalnych i biznesowych albo spełnianie marzeń.

Krok 1:Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.

Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz (zobacz krótki film poniżej).

Krok 3:Dla swojej zbiórki wybierasz adres internetowy, pod którym będzie ona dostępna dla każdego, np. pomagam.pl/nazwazbiorki. Zbieranie pieniędzy polega na zapraszaniu jak największej liczby osób do odwiedzenia tej strony. Pomagam.pl pozwala automatycznie rozesłać zaproszenia e-mailowe, udostępnić zbiórkę na Facebooku, Twitterze itd. Od razu możesz przyjmować wpłaty. Konto do wypłat wskażesz później.

Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać, i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby. Dzięki Pomagam.pl udostępnianie zbiórki na Facebooku, Twitterze lub e-mailowo jest niezwykle proste. Zbiórkę odwiedzają i udostępniają kolejne osoby i tak tworzy się efekt kuli śnieżnej.

Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 1 dzień roboczy. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.

Za darmo:Zbiórki opublikowane w dniach 15 kwietnia - 15 sierpnia zwolnione są z wszelkich opłat! Pomagam.pl pokrywa wszelkie koszty prowadzenia Twojej zbiórki (w tym także opłaty naliczane przez operatorów płatności). 100% zebranej kwoty trafia do Ciebie. #zostanwdomu

Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej:

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij