Zbiórka Naszemu prof. Dariuszowi Pasiece - zdjęcie główne

Naszemu prof. Dariuszowi Pasiece

201 703 zł  z 100 000 zł (Cel)
Wpłaciło 3 100 osób
Zbiórka zakończonaUdostępnij
 
Aleksandra Majak - awatar

Aleksandra Majak

Organizator zbiórki

Jesteście niezwykli! W 3 dni zebraliśmy fundusze na pierwszy rok leczenia naszego profesora. Zabezpieczamy kolejny? 

Update: Dostaliśmy do przekazania Wam wszystkim słowa prof. Pasieki:

"Ostatnie dni były dla mnie wyzwaniem. Jako polonista cenię słowa, wierzę w słowa, ale nie sądziłem, że mają aż taką moc sprawczą. Ilość odcieni wsparcia, jakie otrzymuję, jest ogromna. Prosty podział na duchową i materialną nie oddaje wszystkiego. Tak czy owak, odważyłem się, wstępnie i zwięźle, napisać, co czuję i myślę, choć moi uczniowie pamiętają, że uwagi Hessego o „słowach zawsze wyrządzających krzywdę tajemnemu sensowi” braliśmy na lekcjach do serca. Chcę powiedzieć po prostu, że dostałem od Was pomoc, której nie da się wycenić, która mnie nawet onieśmiela, ale niesie i daje siłę. Gabriel Marcel uważał, że istnieć to znaczy istnieć z kimś, czyli współistnieć. Czasami trzeba coś przeżyć, żeby nie tylko rozumieć, ale i poczuć sens znanych nam książek, fabuł, idei. Ja właśnie jestem po takim doświadczeniu, więc za to współistnienie z Wami całym sobą dziękuję." 

ENGLISH

You are absolutely amazing! In 3 days, we raised funds for the first year of our professor’s treatment. Will we secure the second year too?

 Update: We’ve received some words from prof. Pasieka to pass on to you:

"For me, the last days have been a challenge. As a literature teacher, I value words, I put faith in words, yet I have never thought they could have such a causative power. The shades and colours of support that I am getting are stupendous. An easy distinction between the spiritual and the materialistic does not suffice. Anyhow, I dared to, provisionally and in brief, write what I feel and think. (Although my students remember how, in our lessons, we took to heart Hesse’s remark that ‘words are not good for secret meaning’). I simply want to say that the help I have received from you is incalculable; it overawes me, yet it also carries and gives strength. Gabriel Marcel said that to exist is to exist with someone: so, to co-exist. Sometimes one needs to live through something not simply to understand, but to truly feel the meaning of the books, narratives, and ideas we know. I have just experienced such a thing, so for this co-existence with you I thank you with all my heart."  

____________________________________________________________

Nasz kochany polonista prof. Dariusz Pasieka potrzebuje pomocy. Pracę w V LO w Krakowie rozpoczął w 1990 roku. Dla wielu z nas jest nie tylko nauczycielem, ale również przewodnikiem po życiu, mistrzem, przyjacielem. A przyjaciół nie zostawia się w potrzebie.

W listopadzie 2020 roku prof. Pasieka otrzymał potwierdzenie diagnozy choroby: SLA czyli stwardnienie zanikowe boczne. Po angielsku amyotrophic lateral sclerosis (ALS): ta sama choroba na którą cierpiał inny wielki umysł - Stephen Hawking. SLA to ciężki wróg, niemniej jak wszyscy wiemy, DarPas to nieprzeciętny zawodnik. 

Do skutecznej walki potrzebny jest jednak mu importowany lek (Edaravone), który istotnie zmienia przebieg choroby, przeciwstawiając się terrorowi czasu, oraz regularna rehabilitacja. Roczny koszt leczenia, na które składają się rehabilitacja, leki, nieodzowne cykliczne badania i sprzęt to 90 tys. zł. Trzeba działać, rozpoczynamy #DarPasChallenge!

Akcja organizowana jest za zgodą i w bliskim kontakcie z rodziną prof. Pasieki i z inicjatywy uczniów oraz absolwentów.

____________________________________________________________

ENGLISH

Our beloved literature professor Dariusz Pasieka needs our help. Passionate, inspiring, one-of-a-kind, prof. Pasieka has taught literature at Witkowski High School in Krakow since the 1990s. For many of us, he is not simply a teacher but a life-guide, mentor, and a friend. And you don’t ever leave friends in need.  

In November 2020, Professor Pasieka was diagnosed with amyotrophic lateral sclerosis (ALS); the same illness that other great mind, Stephen Hawking, lived with. Even though ALS is tough to battle, knowing our professor, we have every faith that his resilience is greater. 

Efficient treatment requires an imported medicine (Edaravone) which has a significant impact on the course of the illness and provides much-needed time. The annual costs of the treatment—including rehabilitation, medicine, and indispensable medical checks— reach 90,0000 PLN (equivalent to 17635 GBP or 24129 USD). We need to take an action: so let the #DarPasChallenge begin!

The action is an initiative of both students and alumni and is being organised with the full consent of,  and in close contact with, the professor’s family.

For our non-Polish-speaking friends and donors: Pomagaj.pl is an official portal facilitating privately organised fundraising initiatives. Though taken in PLN, the payment is easy and quick (options include traditional card online payment, PayPal and others). Every contribution matters and, according to currency exchanges:

20 PLN = 3.92 GBP = 5.36 USD

50 PLN = 9.80 GBP = 13.41 USD

100 PLN = 19.59 GBP = 26.81 USD

200 PLN = 39.19 GBP = 53.62 USD

The website is secure and transparent; it provides the invoice and registers every donation in email receipts.

Aleksandra Majak [email protected]

Anna i Agnieszka Pasieka [email protected]

Komentarze


 • Iwona Stempek - awatar

  Iwona Stempek

  19.04.2021
  19.04.2021

  Słowa niosą nadzieję, a wszystkie te ciepłe myśli kierowane do Pana Profesora i płynące zewsząd gorące życzenia zdrowia mogą zdziałać cuda...

 • Magda Marmuszewska-Bernasik - awatar

  Magda Marmuszewska-Bernasik

  08.03.2021
  08.03.2021

  Urodzinowe serdeczności, Panie Profesorze!

 • Julia - awatar

  Julia

  07.03.2021
  07.03.2021

  Ciepłe uściski urodzinowe, Profesorze! Dziękuję wszystkim artystom za piękny koncert!

 • Nina Karkowska - awatar

  Nina Karkowska

  07.03.2021
  07.03.2021

  Dużo zdrowia i wszystkiego najlepszego!

 • AkaBeata - awatar

  AkaBeata

  07.03.2021
  07.03.2021

  Fantastyczny koncert!

201 703 zł  z 100 000 zł (Cel)
Wpłaciło 3 100 osób
Zbiórka zakończonaUdostępnij
 
Aleksandra Majak - awatar

Aleksandra Majak

Organizator zbiórki

Zadaj pytanie

Wpłaty: 3 100

Weronika - awatar
Weronika
5
Lula - awatar
Lula
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
300
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
5
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
5
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
5
Urszula - awatar
Urszula
100
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
5
Ireneusz Czubak - awatar
Ireneusz Czubak
400

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

People
Logo Fundacji Pomagam.pl

Wspieraj inicjatywy bliskie Twojemu sercu. Wystarczy, że wpiszesz nasz numer KRS przy rozliczaniu podatku dochodowego PIT, by nieść pomoc tam, gdzie jest ona najbardziej potrzebna razem z nami.

Dzięki Tobie możemy zmieniać świat na lepsze. Dziękujemy ❤️

KRS 0000353888

Sprawdź, jak przekazać 1,5% podatku

Jak założyć zbiórkę na Pomagam.pl

Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniędzy. To narzędzie, które umożliwia każdemu i całkowicie za darmo założenie zbiórki w kilka chwil.

Dzięki Pomagam.pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz fundusze na to, co dla Ciebie ważne m.in. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie bliskich w trudnych chwilach i na inicjatywy bliskie Twojemu sercu.

Krok 1:Chcesz założyć zbiórkę, ale nie wiesz od czego zacząć? Nie martw się! Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.

Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz. Sprawdź poniższy poradnik.

W momencie tworzenia zbiorki możesz wybrać, czy chcesz ją prowadzić samodzielnie czy ze wsparciem Pomagam.pl. Pierwsza opcja jest całkowicie darmowa. Jeśli natomiast zdecydujesz się na promowanie zbiórki z naszym wsparciem, będziemy przypominać o Twojej zbiórce i zachęcać do wpłat osoby, które ostatnio odwiedziły stronę Twojej zbiórki (tzw. retargeting).

W tym celu będziemy wyświetlać Twoją zbiórkę zarówno na stronie głównej Pomagam.pl jak i w reklamach internetowych. Zwiększa to szanse na to, że więcej odwiedzających Twoją zbiórkę osób zdecyduje się ostatecznie na wpłatę lub udostępnienie zbiórki. W zamian za to dodatkowe, nieobowiązkowe wsparcie w promocji od każdej wpłaty potrącimy automatycznie 12%.

Krok 3:Twoja zbiórka jest gotowa, czas zacząć działać! Nikt nie wypromuje Twojej zbiórki tak jak Ty, dlatego pamiętaj, żeby udostępniać ją we wszystkich mediach społecznościowych: Facebook, Instagram, Twitter, LinkedIn czy YouTube i TikTok. Zacznij od rodziny i przyjaciół - poproś ich o udostępnienie i zachęć do wpłat. Wyślij znajomym linka do zbiórki z krótkim opisem na Messengerze, SMSem lub mailowo. Następnie skontaktuj się z lokalnymi mediami z prośbą o publikację Twojej zbiórki oraz zaangażuj w promocję okoliczne organizacje społeczne, władze samorządowe, instytucje oraz osoby znane w Twojej okolicy.

Pamiętaj, im więcej osób dowie się o Twojej zbiórce, tym większa szansa na osiągniecie celu! Więcej porad znajdziesz w ebooku, jak założyć i prowadzić skuteczną zbiórkę. Znajdziesz go w swoim panelu zarządzania zbiórką po jej stworzeniu. Sprawdź również naszego bloga, w którym dzielimy się praktycznymi poradami i wskazówkami.

Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby.

Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 1 dzień roboczy. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.

Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej:

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij