Zbiórka Pomoc dla Dawida i Magdaleny - zdjęcie główne

Pomoc dla Dawida i Magdaleny

1 437 zł  z 2 500 zł (Cel)
Wpłaciło 28 osób
Krystian Walczak - awatar

Krystian Walczak

Organizator zbiórki

Witam serdecznie, 

mam na imię Krystian i chciałbym przedstawić historię mojego kolegi oraz jego rodziny.


Dawida poznałem około 4 miesięcy temu w grze online. Świetnie się bawiliśmy a z czasem zaczęliśmy dowiadywać się o sobie trochę więcej. Oprócz gier rozmawialiśmy również o swoim życiu prywatnym. Dowiedziałem się, gdzie Dawid pracuje oraz tego, że ma żonę i dzieci. Wszystko wydawało się być w porządku do czasu, aż Dawid przestał się odzywać. Początkowo myślałem, że chce odpocząć od komputera albo jest zajęty. Gdy udało mi się nawiązać z nim kontakt i spytać: "O co chodzi?", opowiedział mi o swoich problemach.

Roczny synek Magdy i Dawida trafił do szpitala w wyniku poparzenia. Małżeństwo czuwało przy dziecku na zmianę. Dawid starał się każdą wolną chwilę spędzać przy synku. Niestety doszło do tego, że stracił pracę. Pewnego dnia przyszedł do pracy i usłyszał zdanie- "Jak masz tak przychodzić, to nie przychodź wcale". No i został zwolniony.

Jak to się mówi - "Jak się wali, to wszystko naraz". Z dnia na dzień młode małżeństwo zostało pozbawione dachu nad głową. Mimo, że nie zalegali z czynszem, zostali wyrzuceni z mieszkania przez najbliższą rodzinę. To wszystko było spowodowane niechęcią ciotki Magdy do Dawida.  

Młodemu małżeństwu udało się zatrzymać u siostry Magdy, niestety tylko na bardzo krótki okres. Po paru tygodniach skończyli w hotelu robotniczym oraz z 10 zł w kieszeni.

Magda i Dawid czuli, że mają przysłowiowy "nóż na gardle” i mogą w każdej chwili wylądować pod mostem. Na szczęście udało się trafić na człowieka, który okazał im serce. Pozwolił od razu wprowadzić się rodzinie do mieszkania, które miał do wynajęcia. Rozłożył małżeństwu opłaty miesięczne na dwie raty. Dawid spłacił pierwszą ratę sprzedając resztę swoich rzeczy. Do 25 marca mają czas, aby wpłacić drugą ratę- 500 zł. Opłaty za kwiecień wyniosą 1700 zł- czynsz i zaległa kaucja. Na chwilę obecną małżeństwo nie posiada takich pieniędzy. 

Obecnie Dawid szuka stałej pracy. Rozniósł CV we wszystkie możliwe miejsca. Na razie pracuje dorywczo. 

Zwracam się z prośbą do ludzi o dobrych sercach, którym los innych osób nie jest obojętny. Pomóżmy temu młodemu małżeństwu, z dwójką dzieci, wyjść na prostą. Każda przelana złotówka pomoże im stanąć na nogi i zapomnieć o przykrościach, które ich spotkały. Pamiętajmy, że każde dobro wraca do nas z podwójną siłą. 

Aktualizacje


 • Krystian Walczak - awatar

  Krystian Walczak

  12.03.2017
  12.03.2017

  1000 Przekroczony !!! Jesteście Wielcy :) Jedziemy Dalej !

Komentarze


 • Szymon Wyrwiak - awatar

  Szymon Wyrwiak

  17.03.2017
  17.03.2017

  Może mała sugestia dla Dawida, w IT zawsze szuka się testerów, warto zainteresować się tematem i zmienić profil pracy. Pozdrawiam.

1 437 zł  z 2 500 zł (Cel)
Wpłaciło 28 osób
Krystian Walczak - awatar

Krystian Walczak

Organizator zbiórki

Zadaj pytanie

Wpłaty: 28

Szymon Wyrwiak - awatar
Szymon Wyrwiak
200
Mathias Wisserlo (Life) - awatar
Mathias Wisserlo (Life)
50
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
10
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
50
Przemysław Moskal - awatar
Przemysław Moskal
10
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
30
edgEe - awatar
edgEe
100
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
50
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
50
Dariusz Śnieżek - awatar
Dariusz Śnieżek
10

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

People
Logo Fundacji Pomagam.pl

Wspieraj inicjatywy bliskie Twojemu sercu. Wystarczy, że wpiszesz nasz numer KRS przy rozliczaniu podatku dochodowego PIT, by nieść pomoc tam, gdzie jest ona najbardziej potrzebna razem z nami.

Dzięki Tobie możemy zmieniać świat na lepsze. Dziękujemy ❤️

KRS 0000353888

Sprawdź, jak przekazać 1,5% podatku

Jak założyć zbiórkę na Pomagam.pl

Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniędzy. To narzędzie, które umożliwia każdemu i całkowicie za darmo założenie zbiórki w kilka chwil.

Dzięki Pomagam.pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz fundusze na to, co dla Ciebie ważne m.in. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie bliskich w trudnych chwilach i na inicjatywy bliskie Twojemu sercu.

Krok 1:Chcesz założyć zbiórkę, ale nie wiesz od czego zacząć? Nie martw się! Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.

Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz. Sprawdź poniższy poradnik.

W momencie tworzenia zbiorki możesz wybrać, czy chcesz ją prowadzić samodzielnie czy ze wsparciem Pomagam.pl. Pierwsza opcja jest całkowicie darmowa. Jeśli natomiast zdecydujesz się na promowanie zbiórki z naszym wsparciem, będziemy przypominać o Twojej zbiórce i zachęcać do wpłat osoby, które ostatnio odwiedziły stronę Twojej zbiórki (tzw. retargeting).

W tym celu będziemy wyświetlać Twoją zbiórkę zarówno na stronie głównej Pomagam.pl jak i w reklamach internetowych. Zwiększa to szanse na to, że więcej odwiedzających Twoją zbiórkę osób zdecyduje się ostatecznie na wpłatę lub udostępnienie zbiórki. W zamian za to dodatkowe, nieobowiązkowe wsparcie w promocji od każdej wpłaty potrącimy automatycznie 12%.

Krok 3:Twoja zbiórka jest gotowa, czas zacząć działać! Nikt nie wypromuje Twojej zbiórki tak jak Ty, dlatego pamiętaj, żeby udostępniać ją we wszystkich mediach społecznościowych: Facebook, Instagram, Twitter, LinkedIn czy YouTube i TikTok. Zacznij od rodziny i przyjaciół - poproś ich o udostępnienie i zachęć do wpłat. Wyślij znajomym linka do zbiórki z krótkim opisem na Messengerze, SMSem lub mailowo. Następnie skontaktuj się z lokalnymi mediami z prośbą o publikację Twojej zbiórki oraz zaangażuj w promocję okoliczne organizacje społeczne, władze samorządowe, instytucje oraz osoby znane w Twojej okolicy.

Pamiętaj, im więcej osób dowie się o Twojej zbiórce, tym większa szansa na osiągniecie celu! Więcej porad znajdziesz w ebooku, jak założyć i prowadzić skuteczną zbiórkę. Znajdziesz go w swoim panelu zarządzania zbiórką po jej stworzeniu. Sprawdź również naszego bloga, w którym dzielimy się praktycznymi poradami i wskazówkami.

Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby.

Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 1 dzień roboczy. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.

Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej:

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij