Roczna rehabilitacja dla Dawidka

7 880 zł z 35 000 zł (Cel)
Wpłaciło 78 osób
Monika Terela - awatar

Monika Terela

Organizator zbiórki

Dawidek urodził się w 40 tygodniu ciąży, siłami natury, dostał 9 punktów w skali Agpar.

W pierwszych miesiącach życia nic nie wskazywało, że nasze dziecko jest chore. Dawid karmiony był mlekiem modyfikowanym, prawidłowo przybierał na wadze, pięknie przesypiał noce. Pierwsze problemy pojawiły się w 4 miesiącu życia. Zauważaliśmy, że Dawid nie potrafi obrócić się z brzucha na plecy. Nie podejmował próby podciągnięcia się do pozycji siedzącej.

Poszliśmy na konsultacje do lekarza rodzinnego. Pan doktor po zbadaniu dziecka stwierdził, że trochę niepokoi go wzmożone napięcie mięśni szczególnie w nogach. Otrzymaliśmy skierowanie do poradni neurologicznej. Tam postawiono wstępną diagnozę, że Dawid może cierpieć na mózgowe porażenie dziecięce pod postacią obustronnego niedowładu spastycznego z przewagą kończyn dolnych. Skierowano nas do szpitala na badania. Tomograf komputerowy wykazał, że u dziecka wystąpiło niedotlenienie mózgu w czasie okołoporodowym. Na szczęście badanie EEG nie ujawniło wyładowań padaczkowych. Niestety postawiona wstępnie diagnoza, potwierdziła się. Dla nas rodziców był to ogromny szok. Podjęliśmy nierówną walkę o zdrowie i powrót naszego syna do miarę normalnego i samodzielnego życia. Pani neurolog, wytłumaczyła nam jak ważna w tym przypadku jest rehabilitacja dziecka i jak tylko będziemy intensywnie ćwiczyć i pracować z synem będziemy widzieli postępy w jego rozwoju. Zostaliśmy wypisani do domu z pilnym skierowaniem na rehabilitację. Zastosowano u naszego syna stymulacje metodą „Vojty”.  Napiszę szczerze, mnie jako matkę zastosowana metoda przeraziła. Dawid pod okiem rehabilitanta ćwiczył 4 razy w tygodniu, a w pozostałe dni ćwiczenia powtarzał razem z rodzicami. Po roku tak intensywnej rehabilitacji zauważyliśmy u Dawidka znaczne postępy. Dziś sam potrafi stanąć przy meblach. Jest wesołym i pogodnym sześciolatkiem. Dawidek uwielbia dzieci i wspólne z nimi zabawy. W kontaktach z dziećmi ogranicza go brak możliwości samodzielnego poruszania (chodzi za pomocą balkonika i polonizatora). Poza tym jak na swój wiek niewiele mówi. Uczęszcza na zajęcia przedszkolne, trzy razy w tygodniu ma rehabilitację (2x w ramach NFZ, 1x komercyjnie), a także zajęcia z logopedą (niestety również komercyjnie). Dawidkowi bardzo potrzebne sa turnusy rehabilitacyjne, ktore niestety sa bardzo kosztowne, ale dzieki nim Dawid robi duze postepy. Codzinie cwiczy pod okiem rehabilitantów 4 godziny , oprocz tego Dawid uczeszcza na zajecia hipoterapii i kynoterapii bardzo uwielbia taka forme cwiczen. Dawidek dzielne znosił i znosi rehabilitację. Jest uparty w dążeniu do spełnienia swojego marzenia- samodzielnego chodzenia na swoich małych nóżkach.

            W 2015 r. pojawił się w naszej rodzinie kolejny problem. Zdiagnozowano u mnie chorobę nowotworową- rak piersi lewej.  W marcu 2015r. przeszłam operację. Następnie 8 cykli chemioterapii oraz radioterapię.

Pomimo tak strasznej diagnozy nie załamałam się. Walczyłam o siebie, a przede wszystkim o mojego kochanego syna, który zawsze czekał stęskniony na powrót mamy ze szpitala. W chwilach zwątpienia, że nie uda mi się pokonać choroby zawsze myślałam o Dawidzie, że jestem mu potrzebna, żeby mógł zrealizować swoje marzenie, żeby mógł w przyszłości samodzielnie funkcjonować.

Usamodzielnienie Dawidka jest możliwe. Tezę tą potwierdzają lekarze. Robimy wszystko co w Naszej mocy, żeby pomoc synowi, ale, niestety nas rodziców przerastając finansowo ceny takich turnusów,które są niezbędne do poprawy zdrowia Dawida.
 Dlatego zwracamy się do Państwa o pomoc w zbiórce pieniędzy na Turnusy rehabilitacyjne, które w dużej mierze przyczynią się do spełnienia najskrytszego marzenia naszego syna Dawida  :)

Jesteśmy Również Tutaj  :)

http://fundacja-sloneczko.pl/frame/pokaz_opis.php?ida=110/T

Aktualności


 • Monika Terela - awatar

  Monika Terela

  17.05.18
  17.05.18

  Dla nas to bardzo duży sukces bo Dawidek coraz częściej zaczyna jeść sam :)

  Zdjęcie aktualności 15 255

Komentarze


 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  21.07.18
  21.07.18

  Na zdrowie!

  • Monika Terela - awatar

   Monika Terela - Organizator zbiórki

   22.07.18
   22.07.18

   Dziękujemy ☺☺

 • Łukasz - awatar

  Łukasz

  14.05.18
  14.05.18

  Wszystkiego dobrego !!!

  • Monika Terela - awatar

   Monika Terela - Organizator zbiórki

   14.05.18
   14.05.18

   Dziękuję ☺☺☺

 • Magdalena Walczak - awatar

  Magdalena Walczak

  10.05.18
  10.05.18

  trzymam kciuki

  • Monika Terela - awatar

   Monika Terela - Organizator zbiórki

   10.05.18
   10.05.18

   Dziękujemy :) Powoli małym kroczkami idziemy do przodu :)

7 880 zł z 35 000 zł (Cel)
Wpłaciło 78 osób
Monika Terela - awatar

Monika Terela

Organizator zbiórki

Zadaj pytanie

Wpłaty: 78

Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
50
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
100
B.M.T.B - awatar
B.M.T.B
200
Beata - awatar
Beata
50
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Wiesław - awatar
Wiesław
100
IRENA CYDEJKO - awatar
IRENA CYDEJKO
200

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Stwórz swoją
pierwszą zbiórkę

Nie czekaj, weź sprawy w
swoje ręce teraz!

Jak założyć zbiórkę na Pomagam.pl

Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniężnych. Dzięki Pomagam. pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz pieniądze na dowolny cel, np. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie znajomych i rodziny w ciężkich chwilach, realizację projektów społecznych, kulturalnych i biznesowych albo spełnianie marzeń.

Krok 1:Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.

Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz (zobacz krótki film poniżej).

Krok 3:Dla swojej zbiórki wybierasz adres internetowy, pod którym będzie ona dostępna dla każdego, np. pomagam.pl/nazwazbiorki. Zbieranie pieniędzy polega na zapraszaniu jak największej liczby osób do odwiedzenia tej strony. Pomagam.pl pozwala automatycznie rozesłać zaproszenia e-mailowe, udostępnić zbiórkę na Facebooku, Twitterze itd. Od razu możesz przyjmować wpłaty. Konto do wypłat wskażesz później.

Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać, i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby. Dzięki Pomagam.pl udostępnianie zbiórki na Facebooku, Twitterze lub e-mailowo jest niezwykle proste. Zbiórkę odwiedzają i udostępniają kolejne osoby i tak tworzy się efekt kuli śnieżnej.

Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 1 dzień roboczy. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.

Za darmo:Zbiórki opublikowane w dniach 15 kwietnia - 15 czerwca zwolnione są z wszelkich opłat! Pomagam.pl pokrywa wszelkie koszty prowadzenia Twojej zbiórki (w tym także opłaty naliczane przez operatorów płatności). 100% zebranej kwoty trafia do Ciebie. #zostanwdomu

Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej:

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij