Zbiórka Leczenie Diany- rak czerniak - miniaturka zdjęcia

Leczenie Diany- rak czerniak

Monika Jaworska - awatar

Monika Jaworska

Organizator zbiórki

Nazywam się Monika i chciałam przeogromnie prosić o pomoc finansową. Moi rodzice mają 11 letnią suczkę mix wyżła i colie o imieniu Diana. Niestety, zachorowała na raka i to najgorszego- czerniaka jamy ustnej.

WAŻNE INFORMACJE-AKTUALIZACJE  

14.04.2019 r. Kochani, jest uzbierana zaplanowana wstępnie kwota która zapewni leczenie Dianie na najbliższy czas (na pewno 4 miesiące,do pół roku). Dziękuję z całego serca za każdy przelew. Jeśli jeszcze chcielibyście dodać od siebie małą ciegiełkę- pieniądze uszczelnią trochę codzienny budżet moich rodziów związany z utrzymaniem Diany. Szczególnie chciałabym podziękować:

- Pani Małorzacie Sobczak ♡. Dała nam Pani ogromny kredyt zaufania, jestem wzruszona i dziękuję. Kwota Pani przelewu jest dla mnie ogromna. 

- Pani Ewie Deja- za ogrom wsparcia, troski i ciepłych słów ♡.

- Pani Asi Barszczewskiej ♡ - za dobre serce, wsparcie, udostępnianie z ogromnym zaangażowaniem zbiórki, walkę o każde 1 zł oraz stworzony plakat.

- Pani Zosi Kanclerz ♡- rownież za dobre serce, ciepłe słowa wsparcia oraz udostępnianie z ogromnym zaangażowaniem naszej zbiórki.

Zbiórki nie zamykam z dwóch powodów. Czuję się zobowiązana do umieszczania aktualizacji na jakim etapie leczenia jesteśmy i jak Diana się czuje. Może wśród Was są osoby, które śledzą nasze losy i trzymają mocno kciuki. Drugim powodem będzie rozszerzanie kwoty w razie wzrostu kosztów leczenia wraz z mijającym czasem. Ściskam bardzo mocno!- Monika 

5.04.2019 r. Rodzice byli w dniu dzisiejszym z Dianą na wizycie u onkologa dr D. Jagielskiego w Przychodni Weterynaryjnej Białobrzeska w Warszawie. Onkolog zbadał Dianę i rozpoczeliśmy leczenie onkologiczne!!! ♡♡♡  Została podana pierwsza dawka szczepionki ONCEPT, kolejna wizyta i podanie drugiej dawki szczepionki odbędzie się 23 kwietnia. Kupiliśmy dziś też zastrzyki Roferon A na 3 najbliższe tygodnie.  Pełną dokumentację medyczną, paragony i rozliczenie z dziś przedstawiam na końcu opisu zbiórki. Kochani Psiolubni Przyjaciele- już na tym etapie dziękuję Wam. Jestem wzruszona, że dzięki Waszemu wsparciu możemy podjąć tą trudną walkę z rakiem. 

 3.04.2019 r. - SZCZEPIONKA JEST DLA NAS SPROWADZONA I ZAREZERWOWANA u onkologa dr Jagielskiego w Weterynarii Białobrzeska w Warszawie. Planowe rozpoczęcie podawnia: w piątek 5.04.2019 r.  O wszystkim będę informowała na bieżąco. Każde podanie szczepionki będzie odbywać się za pomocą specjalnej pompy, konieczna jest obecność psa, zapewnienie transportu oraz opłacenie kosztów paliwa. Szczepionka jest podawana w 4 dawkach co dwa tygodnie, następnie po każdym pół roku należy podać dawkę podtrzymującą skuteczność w ilości 1/4 dawki szczepionki co znacznie zwiększa wydatki planowane w zbiórce. Jeśli leczenie będzie skuteczne (trzymajcie mocno kciuki!) sumy wskazane w zbiórce będą wzrastać proporcjonalnie do czasu leczenia. Wszystko będę na bieżąco opisywała i sumowała, narazie w kosztorysie zbiórki jest uwzględniona jedna dawka podtrzymująca szczepionki. O konieczności podawania dawek podtrzymujacych szczepionki co każde pół roku dowiedzieliśmy się 5.04.2019 r., w dokumentacji medycznej onkolog zawarł tą informację. Wciąż zbieramy fundusze na uzupełniające leki onkologiczne - zastrzyki Roferon A oraz lek Levamol 10% (250 zł- na 3 tygodnie) oraz bieżące leki Diany (240 zł/m-c opisane poniżej w zbiórce). Potrzebujemy jeszcze Waszego wsparcia dla kompleksowego bieżącego leczenia oraz ubierania funduszy na poszczególne dawki podtrzymujące. To wciąż są ogromne wydatki.

DOKUMENTACJĘ MEDYCZNĄ ORAZ PARAGONY POTWIERDZAJĄCE WIARYGODNOŚĆ ZBIÓRKI UMIESZCZAM NA BIEŻĄCO NA KOŃCU OPISU ZBIÓRKI. 

22.03.2019 r. odbyła się konsultacja ze znanym onkologiem dr Dariuszem Jagielskim, zmieniony został kierunek leczenia. Chemia Palladia została odrzucona z planu leczenia z uwagi na szczep budowy raka zbadany w biopsji. Obecnie zbieram pieniądze na jedyny lek który może nam pomóc- SZCZEPIONKĘ ONCEPT MELANOMA VACCINE (ok. 6500- 6800 zł w zależności od kursu waluty USA i bieżącej dostawy u onkologa- 4 dawki, potem co każde 6 miesięcy ok 1550- 1700 zł - czyli  1/4 dawki podtrzymującej) jest ona dedykowana czerniakowi jamy usnej. Na jej zakup nie mam więcej niż 3-4 tygodni, a im wcześniej tym lepiej. Obecnie na dzień 3.04.2019 r. pozostał nam graniczny czas ok. tygodnia na uruchomienie procedury, prężnie działamy- na początku zbiórki umieszczam aktualizację na jakim etapie leczenia jesteśmy. Według badań klinicznych szczepionka przedłuża życie psa o 1.5- 2 lata, może więcej. 

 Plus co trzy tygodnie od 22.03.2019 r. podawane są leki onkologiczne Roferon A  oraz Levamol 10% - miesięczny koszt 250 zł. Do tego dochodzą bieżące leki jakie  przyjmuje Diana, ich miesiączny koszt to 240 zł (szczegółowy wykaz poniżej).

 Zdaję sobie sprawę, że dla wielu z Was to "tylko" pies, a miejsce psa jest w budzie. Rozumiem również jak wiele jest zbiórek dotyczących ludzi, nie muszą Państwo mi pomagać ale proszę nie hejtować.  Do tej pory sama pomagałam w zbiórkach, nigdy nie brałam w nich udziału.

Każdy w życiu ma różną sytuację. Pies oprócz miłego towarzysza w domu może pełnić również funkcję. Diana jest domowym terapeutą dla moich rodziców, którzy z przyczyn zdrowotnych są na rencie, ja z kolei zmagam się od 5 lat z chorobą neurologiczną.  Czasem tylko dzięki czworonożnemu przyjacielowi trzeba wstać z łóżka, iść na spacer. Nawet zalecenia neurologa po udarze nie są tak skuteczne jak piszczenie psa. Możecie wierzyć lub nie, od momentu diagnozy czerniaka zdrowie jednego z moich rodziców znacznie się pogorszyło. Wiem, że zwierzę nie będzie żyło wiecznie, ale Diana jest teraz nam tak bardzo potrzebna, aby serce i mózg rodzica jeszcze bardziej wzmocniło się po pierwszym udarze.

Diana to cudowny pies, łagodny i kochany. Na osiedlu każdy ją uwielbia, a dzieci głaszczą. Walczymy o jej zdrowie od 3 lat. Najpierw pojawiło się ropomacicze, potem guzy (w tym mięsak). Przeprowadziliśmy  2 operacje, a kolejną z nich w zeszły wtorek 12.03.2019 r.- wycięcie z pyska czerniaka z biopsją. Z uwagi na wąski pysk udało się zachować margines zdrowych tkanek jedynie niecały 1 cm, a dla czerniaka to za mało. Jedynym zaproponowanym dla nas lekiem jest sprowadzana zza granicy szczepionka ONCEPT Melanoma Vaccine. Bez tego leku Diana będzie żyła może 2-4 miesiące. Nie stać nas na dalsze leczenie, a ja nie chcę się poddać. Do czasu uzbierania funduszy na szczepionę (powinno się ją teraz podać aby zadziałała, granicznie mam na to maxymalnie 3, może 4 tygodnie do maxymalnie połowy kwietnia 2019 r.) zobowiązałam się podjąć leczenie pomocnicze. Od dziś 22.03.2019 r. będzie podawany w zastrzykach lek immulogiczny Roferon A,  1,5 ml  to 1 strzykawka podawana podskórnie co 3 dni oraz lek Lavamol 10% - miesięczny koszt leczenia to 250 zl. Dodatkowo Diana przyjmuje codziennie leki:  Forthyron 400 mg (2x 0,5 tabl) , Venter 1 g (2x 1 tabl), Hepatiale Forte Large Bread (1x 1,5 tabl), Sylimarol 35 g (2x1 tebl), Omega Forte 1000 mg (1x2 tabl), Collon C 20 mg ( 1x 1 łyżeczka),Controloc 20 mg ( 1x1 tabl) oraz Encorton 20 mg (0,5 tabl co 7 dni) - miesięczny koszt leków to ok. 240 zł.   Koszty leczenia są ogromne, a naszej rodziny często nie stać na leczenia włanych chorób. Środki pieniężne praktycznie skończyły się.

Dzięki Państwa pomocy  udało  się 22.03.2019 r. odbyć konsultację z onkologiem, wyznaczyć konkretny kierunek leczenia oraz wykupić na 3 tygodnie lek onkologiczny Roferon A oraz Lavamol 10 %. 

Ze zbiórki 22.03.2019 r. pobrałam 500 zł (załączam poniżej paragon na kwotę 430 zł, 70 zł to koszt zorganizowania transportu i pokrycia kosztów paliwa 240 km).  

5 kwietnia 2019 r. pobrałam ze zbiórki kwotę 1843 zł (poniżej paragony i dokumentacja medyczna: 1535 zł- szczepionka ONCEPT pierwsza dawka + podanie, 238 zł - zastrzyki Roferon A, 70 zł koszt paliwa/transportu)  

Na koncie zbiórki na dzień 14.04.2019 r. pozostało nam do dyspozycji  10150 . Prowizja na dzień 14.04.2019 r. która została pobrana przez pomagam.pl w wysokości 7,5 % to niestety duża kwota 1000 zł :( Postaram się za jakiś czas przenieść zbiórkę na zrzutkę, narazie jednak ta zbiórka jest rozpropagowana i rozpoznawana, a nam bardzo zależy na czasie. Nie jest prosto rozpocząć i nagłośnić nową zbiórkę.

Dziekuję Kochani za każdy przelew i ogrom wsparcia! ♡

Łącznie w tej zbiórce chciałabym zebrać oszacowaną kwotę ok 13500-14000 zł , jednak 10000 zł (6500-6800 zł na szczepionkę, 1560- 1700 zł na pierwszą dawkę podtrzymującą szczepionki +500 już pobrane na onkologa i badania) będzie dla mnie już ogromnym sukcesem dla Diany.

Oszacowany wykaz planowanych niezbednych jeszcze wydatków:

6500-6800 zł- szczepionka ONCEPT Melanoma Vaccine - 4 dawki podawane co 2 tygodnie. Cena poszczególnych dawek może nieznacznie różnić się w zależności od kursu dolara, Klinika Weterynaryjna Białobrzeska sprowadza na bieżąco szczepionki z USA. 

1550-1700 zł- 1/4 szczepionki ONCEPT Melanoma Vaccine do podania jako dawka podtrzymująca co każde pół roku leczenia. Jest to warunek konieczny aby szczepionka miała skuteczność kliniczną. Podkreślam, że o tym dodatkowym koszcie dowiedzieliśmy się 5.04.2019 r. od dr Jagielskiego. Kosztorys naszego leczenia narazie zawiera jedną dawkę podtrzymującą. Jeśli sunia dobrze zareaguje na leczenie - co pół roku będziemy potrzebować kolejnych dawek podtrzymujacych. 

1000 zł -  minimum 4 miesiące zastrzyków Roferon A oraz leku Lavamol 10%

960 zł -  minimum 4 miesiące bieżących codziennych leków wymienionych powyżej 

ok 300 zł- koszt paliwa/transportu na minimum 4 najbliższe dojazdy do Weterynarii Białobrzeska konieczne do podawania szczepionki 

200 zł- specjalistyczna karma zalecana z uwagi na stan wątroby Royal Canin hypoallergenic. Gdybyśmy mieli nadwyżkę finansową chciałabym dodatkowo odciążyć trochę rodziców również w kosztach codziennych żywienia psa. Rodzice samodzielnie gotują najtańszym kosztem posiłki dla Diany, ale wiadomo- to duży pies, bieżące wydatki zawsze były i są duże.

Koszty jakie na pewno będę pojawiały się w ramach kontroli obecnego leczenia:

ok. 220 zł - dwie kontrolne morfologie

90 zł - kontrolny RTG do wykonania wegług zaleceń onkologa- ocena skali przerzutów

120 zł kontrolne USG do wykonania podczas kolejnych wizyt u onkologa

90 zł kontrolna biopsja węzłów chłonnych za jakieś 2 miesiące, onkolog będzie o tym na bieżąco decydował 

380 zł - szacowany koszt 2 kontroli u onkologa

+ 7,5% prowizji dla pomagam.pl

  Weterynarz który się nami opiekuje jest godny zaufania. Jestem ostatnią osobą, która by chciała męczyć psa. Uruchomiłam tą zbiórkę, ponieważ mam od weterynarza i onkologa informację, że na tym etapie możemy jeszcze walczyć o życie psa. Serce Diany jest silne, nie ma przerzutów na płuchach ani w węzłach chłonnych, morfologia  poza małym spadkiem glukozy i stałym pogorszeniem ALT jest dobra. Nie wierzę, że uda się nam uzbierać w całości podaną przeze mnie kwotę, szczególnie że nie mamy czasu.  Obiecuję jednak, że przekażę każdą złotówkę rodzicom, by pomóc im w pokryciu kosztów leczenia psa. Jeśli uzbieramy kwotę potrzebną do kupienia szczepionki będę bardzo szczęśliwa.  Jeśli zebrana kwota będzie niższa- pokryje bieżące wydatki na leki oraz preparaty immulogiczne od onkologa. Gdyby natomiast jakiś cudem zebrała się większa kwota która przewyższa całokształt złożonego leczenia Diany-  przekażę ją Fundacji SOS Wyżły. Jednak rzetelne zliczenie kosztów leczenia będzie wielomiesięcznym procesem. Ze swojej strony obiecuję szczegółowe i szczere rozliczenie się finansowe. 

 Z góry chciałam ogromnie podziękować za pomoc.  

Czy tym razem uda nam się pokonać raka? Nie wiem. Może ze smutkiem w sercu wątpię.  Ale każdy miesiąc spędzony z naszą sunieczką jest bezcenny. 

Jeśli nie możesz nam pomóc finansowo- udostępnij proszę wśród znajomych moją zbiórkę. 

Ogromnie dziękuję i pozdrawiam, Monika Jaworska


5.04.2019 r. WIZYTA U ONKOLOGA, ROZPOCZĘCIE PODAWANIA SZCZEPIONKI ONCEPT. POTWIERDZENIA PŁATNOŚCI NA KWOTĘ 1773 ZŁ. (1600 zł zostało zapłacone gotówką, 173 zł uzupełnione tego samego dnia przelewem na konto bankowe weterynarii)

22.03.2019 WIZYTA U ONKOLOGA, BIEŻĄCY PLAN LECZENIA

12.03.2019 r. DOKUMENTACJA DOTYCZĄĆA ZABIEGU WYCIĘCIA CZERNIAKA Z JAMY USNEJ

DOKUMENTACJA- BIOPSJA POTWIERDZAJĄCA RAKA JAMY USTNEJ

Wybierz kwotę

20
50
100
200
1 000
Inna

Komentarze

 • Beata Lukaszewicz - awatar

  Beata Lukaszewicz

  14.04.19
  14.04.19

  Na zdrowie 😞😍🐶💖

  • Monika Jaworska - awatar

   Monika Jaworska - Organizator zbiórki

   14.04.19
   14.04.19

   Ogromnie dziękujemy!

 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  14.04.19
  14.04.19

  Zdrowia! Pozdrawiam grupę "pjeski'.

  • Monika Jaworska - awatar

   Monika Jaworska - Organizator zbiórki

   14.04.19
   14.04.19

 • Agata Tadeja - awatar

  Agata Tadeja

  13.04.19
  13.04.19

  Trzymam kciuki!

  • Monika Jaworska - awatar

   Monika Jaworska - Organizator zbiórki

   13.04.19
   13.04.19

   Dziękujemy :) mocno trzymane kciuki też są dla nas bardzo cenne!

 • Diana - awatar

  Diana

  10.04.19
  10.04.19

  Trzymam kciuki za moją imienniczkę :) dasz radę!

  • Monika Jaworska - awatar

   Monika Jaworska - Organizator zbiórki

   10.04.19
   10.04.19

   Ogromnie dziękujemy za wsparcie i ciepłe słowa :) ♡♡♡

 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  04.04.19
  04.04.19

  Powodzenia <3

  • Monika Jaworska - awatar

   Monika Jaworska - Organizator zbiórki

   04.04.19
   04.04.19

   ♡!

Monika Jaworska - awatar

Monika Jaworska

Organizator zbiórki

Wpłaty - 532

Maja Kozłowska - awatar
5
Maja Kozłowska
Anonimowy Darczyńca - awatar
10
Anonimowy Darczyńca
Anonimowy Darczyńca - awatar
50
Anonimowy Darczyńca
Anonimowy Darczyńca - awatar
50
Anonimowy Darczyńca
Krzysztof Dudek - awatar
137
Krzysztof Dudek
MAŁGORZATA SOBCZAK - awatar
2 000
MAŁGORZATA SOBCZAK
Kasia - awatar
2
Kasia
Anonimowy Darczyńca - awatar
20
Anonimowy Darczyńca
Beata - awatar
20
Beata
Anka - awatar
20
Anka

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Jak to działa?

1

Stwórz zbiórkę

Podaj kwotę, uzupełnij opis, gotowe!

2

Udostępnij

Zapraszaj do wsparcia zbiórki.

3

Zbierz pieniądze

Wykorzystaj najlepsze narzędzie w sieci.

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij