Dla Gosi po przeszczepie szpiku
Jestem Gosia i mam 21 lat. Chciałabym Wam choć w jakimś minimalnym stopniu opisać, co przeszłam i przez co dalej przechodzę.
Choruję odkąd pamiętam. Mam zespół mielodysplastyczny przed ostrą białaczką. Moje życie na co dzień to ciągła walka. Ciężka i wyczerpująca: 3 razy dziennie garść leków, ciągłe smarowanie maściami i „życie na zegarku” przy cukrzycy insulinowej posterydowej.
27 kwietnia 2015 r. miałam przeszczep szpiku kostnego. Aktualnie ciągle mam powikłania po przeszczepowe, czyli „grafty” (niepożądane reakcje fizjologiczne zachodzące w organizmie). Mam „graft skórny”, który każdego dnia sprawia, że czuję się jak poparzona: piecze mnie cała skóra i jest czerwona. „Graft jelitowy” niszczy mi żołądek , a „graft dziąseł” jamę ustną. Z kolei „graft wątrobowy” wykańcza mi wątrobę. Leki są kosztowne i niestety nie jestem w stanie z niskiej renty je opłacić. Nie stać mnie także na specjalistyczną rehabilitację i sprzęt.
Moim marzeniem jest w końcu wstać z łóżka bez bólu... bo każdego dnia coś mnie boli i już nie mam czym płakać.
Codziennie nie mam siły odkręcić butelki z wodą ani podciągnąć na siebie kołdry. I tak każdego dnia: ciągłe bóle wątroby, stawów, całego ciała, pieczenie, nawracające zapalenie pęcherza, przeziębienia przez niską odporność, zapalenie oskrzeli, płuc… Wyobrażacie sobie brać przez ponad półtorej roku, dzień w dzień 3 garście leków i w tym ciągle antybiotyki i sterydy? Tyle już razy byłam o krok przed śmiercią, że każda minuta dbania o moje życie jest dla mnie jak najcenniejszy dar. Zależy mi bardzo, by w końcu wyzdrowieć.
Na co dzień jestem w domu lub szpitalu. I tak ciągle. Przy zmianie pogody czuję każdą żyłę tysiące razy pokutą, a najgorzej bolą mnie żyły w okolicach pachwin udowych i szyi po wkuciach centralnych. Mam problemy z kręgosłupem, hemoroidy po megachemii, problemy ze wzrokiem… i mogłabym wypisywać tak dalej, lecz nie starczyłoby mi tutaj miejsca.
Prowadzę stronę na Facebooku ''Po przeszczepie szpiku-drugie życie Gosi''. Wspieram osoby w podobnych sytuacjach życiowych, a także zachęcam, poprzez prelekcje, do pozostania dawcą szpiku i oddawania krwi. Jestem bardzo wrażliwa na ból i krzywdę innych, także zwierząt.
W przyszłości chciałabym iść na wymarzone studia i adoptować ze schroniska psiaka, a także założyć fundację i wspierać potrzebujących.
W domu u mnie pracuje tylko tata. Mama zajmuje się chorą babcią i mną. W aptece ciągle mamy zaległości w zapłacie za leki i nie starcza ani na rehabilitację, ani na większość kremów i leków, które bardzo potrzebuję, by funkcjonować. Nawet na specjalistyczną dietę dla mnie nie starcza.
Do tego potrzebny jest mi worek zdrowia, którego niestety nie sprzedają na wagę w sklepach, ani nie rozdają.
W pokoju, „na już”, potrzebuję remontu. Nie mamy ocieplonego domu i dlatego na każdej ścianie w pokoju jest grzyb, co sprawia, że jestem narażona na ciągłe infekcje.
Nie wybrałam tej ścieżki. Takie geny i muszę temu sprostać, tylko sama nie dam rady. Proszę Was, wesprzyjcie mnie choć 1 groszem czy 1 złotówką! Może uda się uzbierać mi na leki, rehabilitację, lekarzy i wszelkie rzeczy związane z powrotem do normalnego funkcjonowania.
Pozdrawiam i dziękuje za każdą pomoc!
Małgorzata Sobczyk
Informacje o Małgorzacie dostępne są także na: http://sedeka.pl/opp/malgorzata-sobczyk
Twoje słowa mają moc pomagania! Wpłać darowiznę i przekaż kilka słów wsparcia 🤲
Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas
Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniędzy. To narzędzie, które umożliwia każdemu i całkowicie za darmo założenie zbiórki w kilka chwil.
Dzięki Pomagam.pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz fundusze na to, co dla Ciebie ważne m.in. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie bliskich w trudnych chwilach i na inicjatywy bliskie Twojemu sercu.
Krok 1:Chcesz założyć zbiórkę, ale nie wiesz od czego zacząć? Nie martw się! Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.
Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz. Sprawdź poniższy poradnik.
W momencie tworzenia zbiorki możesz wybrać, czy chcesz ją prowadzić samodzielnie czy ze wsparciem Pomagam.pl. Pierwsza opcja jest całkowicie darmowa. Jeśli natomiast zdecydujesz się na promowanie zbiórki z naszym wsparciem, będziemy przypominać o Twojej zbiórce i zachęcać do wpłat osoby, które ostatnio odwiedziły stronę Twojej zbiórki (tzw. retargeting).
W tym celu będziemy wyświetlać Twoją zbiórkę zarówno na stronie głównej Pomagam.pl jak i w reklamach internetowych. Zwiększa to szanse na to, że więcej odwiedzających Twoją zbiórkę osób zdecyduje się ostatecznie na wpłatę lub udostępnienie zbiórki. W zamian za to dodatkowe, nieobowiązkowe wsparcie w promocji od każdej wpłaty potrącimy automatycznie 12%.
Krok 3:Twoja zbiórka jest gotowa, czas zacząć działać! Nikt nie wypromuje Twojej zbiórki tak jak Ty, dlatego pamiętaj, żeby udostępniać ją we wszystkich mediach społecznościowych: Facebook, Instagram, Twitter, LinkedIn czy YouTube i TikTok. Zacznij od rodziny i przyjaciół - poproś ich o udostępnienie i zachęć do wpłat. Wyślij znajomym linka do zbiórki z krótkim opisem na Messengerze, SMSem lub mailowo. Następnie skontaktuj się z lokalnymi mediami z prośbą o publikację Twojej zbiórki oraz zaangażuj w promocję okoliczne organizacje społeczne, władze samorządowe, instytucje oraz osoby znane w Twojej okolicy.
Pamiętaj, im więcej osób dowie się o Twojej zbiórce, tym większa szansa na osiągniecie celu! Więcej porad znajdziesz w ebooku, jak założyć i prowadzić skuteczną zbiórkę. Znajdziesz go w swoim panelu zarządzania zbiórką po jej stworzeniu. Sprawdź również naszego bloga, w którym dzielimy się praktycznymi poradami i wskazówkami.
Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby.
Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 3 dni robocze. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.
Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej:
Wpłata nie jest możliwa po końcu zbiórki.
Zrób jeszcze jeden mały krok.
Nawet 1 zł może pomóc!
Renia B.
✊🏻
duber
Będziesz zdrowa, wierzę w to !
Anonimowy Darczyńca
Wracaj do zdrowia!
Anonimowy Darczyńca
Życzę zdrówka i powodzenia
Anonimowy Darczyńca
Mam nadzieję że wrócisz szybko do zdrowia Powodzenia w tej nierównej walce