Zbiórka Pomóż Bonifacemu. - zdjęcie główne

Pomóż Bonifacemu.

10 000 zł  z 15 000 zł (Cel)
Wpłaciło 345 osób
Zbiórka zakończonaUdostępnij
 

XXI wiek, mieliśmy kolonizować kosmos,  podbijać inny świat, a nie potrafimy ograniczyć cierpienia zwierząt. W  pędzie za większym domem, lepszym samochodem, nowszym telefonem,  zapominamy o tym, co ważne. O tym, że to, co najcenniejszego może komuś  dać, to nasz własny czas. I to nie przez facebook'a, nie przez telefon.

Przepełnione schroniska, bezdomne,  zaniedbane zwierzęta, od których odwracamy wzrok. Patrzymy i nie chcemy  widzieć. Wolimy sterylne, domowe pielesze, bez śladów łap na lustrzanej  podłodze. Bez zimnego nosa dopominającego się o miskę strawy. Bez  obowiązków.

Bonifacy ma ponad 18 lat i nie ma dachu nad głową.

Kot mieszkał całe życie w niedużej  miejscowości. Znał każdy kąt, wiedział w którym domu ma się stołować.  Gdzie dadzą miseczkę mleka i gdzie pozwolą się ogrzać. Miał też coś na  kształt swojej pani, którą sobie sam wybrał. Mieszkał u niej zimą, ale  gdy przychodziła wiosna, Bonifacy wyruszał w świat. Do późnej jesieni  włóczył się po okolicy, był tu panem na swoich włościach. Mijały lata,  szybko leciał rok za rokiem, a wraz z nimi Bonifacemu przybywało lat, a  ubywało urody i zdrowia.

Aż przyszedł 2014 rok, gdy dziadek  Bonifacy nabawił się chorób i wyglądał bardzo źle. Lokalni mieszkańcy  udali się do weterynarza z pytaniem, czy jak uda im się go złapać, to czy  on go uśpi. Lekarz pokiwał głową, powiedział, że zobaczy, bo chore  zwierzęta się leczy, a nie zabija. Tak czy inaczej, Bonifacy wtedy nie  dał się im złapać, a gdy przyszła zima, jak co roku, zawitał do Pani,  którą sam sobie wybrał. Pani woziła słabego kota do weterynarza, dbała,  karmiła i Bonifacy odżył. I wiosną znowu ruszył w świat. Zleciały  kolejne lata, tą zimę kot również spędzał w domu swojej Pani. Trochę  doszedł do siebie po wakacyjnych wojażach, ale starości nie da się  oszukać. Dziś chory Bonifacy już nawet nie ma czym gryźć, bo z wiekiem  utracił wszystkie zęby. A do tego Pani musiała sprzedać dom i lada dzień  się wyprowadza. Nie będzie miał się Bonifacym kto zająć. Nikt inny z  mieszkańców nie jest zainteresowany jego losem. Wszyscy są wpatrzeni w  szklany świat komputerów i smartfonów, nie mają czasu ścierać śladów  łap na lśniącej czystością podłodze.

Przyjęliśmy Bonifacego. To bardzo stary  kot wymagający wyjątkowej troski i opieki. Ma zaawansowane zmiany  skórne, chore oczy, stan zapalny w uszach, świerzb. Pilnie potrzebuje  szczegółowej diagnostyki i leczenia.  Potrzebuje najlepszej karmy, suplementów i środków na opłacenie pobytu w klinice, a potem w najlepszym hotelu.

Pomóż Bonifacemu.

Bonifacy zbiera na siebie i na wiele najstarszych kotów, które dokarmiamy każdego dnia na naszej wsi. Te koty, weterani, potrzebują zarówno lepszej karmy jak i opieki weterynarza - a być może nigdy nie będą miały tyle szczęścia co szacowny Bonifacy, żeby móc osobiście poprosić Was o pomoc. Dlatego Bonifacy prosi o wsparcie dla siebie i swoich towarzyszy losu kota weterana. 

Fundacja Centaurus działa w imieniu zwierząt od 2006 roku. Jest organizacją non profit. Centaurus to 800 ocalonych koni, 50 osiołków, paręset psów, wiele kotów, liczne zwierzęta gospodarskie. One wszystkie żyją dzięki takim osobom jak Ty. Bez tego wsparcia ratowanie nie byłoby możliwe.


Aktualizacje


 • Fundacja Centaurus - awatar

  Fundacja Centaurus

  14.08.2017
  14.08.2017

  Mamy złe wieści. Bonifacy odszedł w piątek w nocy. Ostatni czas spędził z nami. Był w niezłej formie, na tyle, że usiłował toczyć walki z innymi kastratami. Dużo spał ale jak się obudził i najadł to brał się za wprowadzanie porządków. Dziękujemy, że go wspieraliście. Dzięki Wam miał do końca swoich dni zapewnioną najlepszą opiekę. Teraz gania myszy za Tęczowym Mostem.
  Więcej o Bonifacym: https://psy.centaurus.org.pl/psy/bonifacy/

Komentarze


 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  12.08.2017
  12.08.2017

  Jakieś nowości? Co się dzieje z kotem?

 • dorramin - awatar

  dorramin

  15.05.2017
  15.05.2017

  jak czuje się Bonifacy??

 • KociaMama - awatar

  KociaMama

  12.04.2017
  12.04.2017

  Trzymaj się, Kotuszku 💖

 • Ilona - awatar

  Ilona

  28.03.2017
  28.03.2017

  Zdrówka dla staruszka:)

 • Agnieszka - awatar

  Agnieszka

  28.03.2017
  28.03.2017

  Bonifasiu kochany zdrówka Tobie życzę , żebyś nadal wędrował po podwórkach buziaki

10 000 zł  z 15 000 zł (Cel)
Wpłaciło 345 osób
Zbiórka zakończonaUdostępnij
 

Wpłaty: 345

Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
200
dorramin - awatar
dorramin
36
Oskar - awatar
Oskar
25
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
5
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
5
Katarzyna Radnicka - awatar
Katarzyna Radnicka
30
Małgorzata Kaczmarek - awatar
Małgorzata Kaczmarek
20
KociaMama - awatar
KociaMama
5
Karol - awatar
Karol
10
Kasia - awatar
Kasia
10

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Animals
Logo Fundacji Pomagam.pl

Wspieraj inicjatywy bliskie Twojemu sercu. Wystarczy, że wpiszesz nasz numer KRS przy rozliczaniu podatku dochodowego PIT, by nieść pomoc tam, gdzie jest ona najbardziej potrzebna razem z nami.

Dzięki Tobie możemy zmieniać świat na lepsze. Dziękujemy ❤️

KRS 0000353888

Sprawdź, jak przekazać 1,5% podatku

Jak założyć zbiórkę na Pomagam.pl

Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniędzy. To narzędzie, które umożliwia każdemu i całkowicie za darmo założenie zbiórki w kilka chwil.

Dzięki Pomagam.pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz fundusze na to, co dla Ciebie ważne m.in. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie bliskich w trudnych chwilach i na inicjatywy bliskie Twojemu sercu.

Krok 1:Chcesz założyć zbiórkę, ale nie wiesz od czego zacząć? Nie martw się! Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.

Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz. Sprawdź poniższy poradnik.

W momencie tworzenia zbiorki możesz wybrać, czy chcesz ją prowadzić samodzielnie czy ze wsparciem Pomagam.pl. Pierwsza opcja jest całkowicie darmowa. Jeśli natomiast zdecydujesz się na promowanie zbiórki z naszym wsparciem, będziemy przypominać o Twojej zbiórce i zachęcać do wpłat osoby, które ostatnio odwiedziły stronę Twojej zbiórki (tzw. retargeting).

W tym celu będziemy wyświetlać Twoją zbiórkę zarówno na stronie głównej Pomagam.pl jak i w reklamach internetowych. Zwiększa to szanse na to, że więcej odwiedzających Twoją zbiórkę osób zdecyduje się ostatecznie na wpłatę lub udostępnienie zbiórki. W zamian za to dodatkowe, nieobowiązkowe wsparcie w promocji od każdej wpłaty potrącimy automatycznie 12%.

Krok 3:Twoja zbiórka jest gotowa, czas zacząć działać! Nikt nie wypromuje Twojej zbiórki tak jak Ty, dlatego pamiętaj, żeby udostępniać ją we wszystkich mediach społecznościowych: Facebook, Instagram, Twitter, LinkedIn czy YouTube i TikTok. Zacznij od rodziny i przyjaciół - poproś ich o udostępnienie i zachęć do wpłat. Wyślij znajomym linka do zbiórki z krótkim opisem na Messengerze, SMSem lub mailowo. Następnie skontaktuj się z lokalnymi mediami z prośbą o publikację Twojej zbiórki oraz zaangażuj w promocję okoliczne organizacje społeczne, władze samorządowe, instytucje oraz osoby znane w Twojej okolicy.

Pamiętaj, im więcej osób dowie się o Twojej zbiórce, tym większa szansa na osiągniecie celu! Więcej porad znajdziesz w ebooku, jak założyć i prowadzić skuteczną zbiórkę. Znajdziesz go w swoim panelu zarządzania zbiórką po jej stworzeniu. Sprawdź również naszego bloga, w którym dzielimy się praktycznymi poradami i wskazówkami.

Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby.

Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 1 dzień roboczy. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.

Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej:

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij