Niewidomy Hultaj Cie potrzebuje

4 955 zł  z 6 000 zł (Cel)
Wpłaciły 92 osoby

Tak było:

"Miała być kariera sportowa. Miały być medale. Piękne stajnie, doskonała opieka. Obiecano mu to kiedy tylko mały Hultaj otworzył oczy, kiedy pierwszy raz bryknął.

Ale życie w swoich scenariuszach często kpi z małych źrebaczków. Zabiera im marzenia z dnia na dzień. I nie daje nic w zamian. A na koniec zamyka ostatnie drzwi.

Hultaj szybko zaczął tracić wzrok. Najpierw jedno oko. Wtedy jeszcze mógl zostać koniem rekreacyjnym - przynajmniej nie byłby zupełnym darmozjadem. I kiedy iskierki nadziei wciąż się tliły w jego pięknych nadal oczach - zaczął tracić wzrok w drugim oku. Los postawił na nim wyrok - niewidome konie nie mają prawa do życia. Zostają go pozbawione wraz ze wzrokiem. Wtedy z pola widzenia znika nie tylko cały świat, zieleń traw i cienie rzucane przez drzewa, pod którymi jako źrebak skrywał się przed letnim żarem. Znika poczucie, że będzie dobrze.

Niewidomy Hultaj wtula łeb w nasze ręce. Po omacku stawia dwa kroki na przód i zwiesza głowę. Nieświadom niczego, a może zbyt świadom, cicho parska. Paul McCartney powiedział, że gdyby rzeźnie miały ściany, wówczas wszyscy bylibyśmy wegetarianami. Hultaj nie wie, co to jest ubój. Nie wie, że Polska jest czołowym eksporterem koni na rzeź wywożąc ich ponad 100 000 rocznie.

Hultaj nie ma szans być pełnosprawnym koniem. Ślepota którą ma - będzie towarzyszyć mu przez wszystkie dni, do końca jego życia. Nigdy nie zobaczy bezkresu łąk, ani nie pogalopuje po skąpanej w słońcu trawie. Ale wraz z własnym stadem, swoim tempem, odbierając inne bodźce, będzie mogł dożyć starości. Skubać trawę, której nigdy nie zobaczy. Nauczy się, z czasem, gdzie szukać cienia, nie widząc drzew. I pewnego dnia zamknie oczy, widząc niezmiennie tylko ciemność. Ale my do tego czasu zrobimy wszystko, aby żal mu było umierać.."

Zdjęcie opisu zbiórki Niewidomy Hultaj Cie potrzebuje

Tak jest:

Hultaja udało się wykupić dzięki Waszemu wsparciu. Dziś spędza życie na naszych padokach w stadzie koni, które mu dobraliśmy. Nie widzi i nigdy nie zobaczy świata, jaki dzięki Wam mu stworzyliśmy. Wielokrotnie chorował i wstawał na nogi na powrót. Ma bardzo słabą wątrobę i nerki. My i lekarz robimy co możemy, szukamy dla Hultaja ratunku wszędzie. Bo raz jest całkiem źle, raz odrobinę lepiej. To ciągle za mało. Aktualnie dzięki specjalistycznym lekom z Węgier z obszaru nanotechnologii - jego wyniki są nieco lepsze. Hultaj normalnie je, wstaje i codziennie z nieśmiałym rżeniem dołączą do swego stada - pierwszego w jego życiu. Mimo chwiejnego chodu, mimo całej swojej kruchości jest bardzo dzielnym i towarzyskim koniem.

Chcemy, aby był z nami jak najdłużej. Miesięczna kuracja lekami dla Hulataj to 800 zł, do tego specjalistyczna pasza i witaminy, co chwila powtarzane badania aby monitorować jego stan. Chcemy tu zebrać fundusze na pół roku życia Hultaja, czyli 6000 zł. Nie wrócimy mu wzroku, ale możemy polepszyć komfort życia.

W imieniu Hultaja - prosimy, pomóż.

Komentarze


 • ANNA - awatar

  ANNA

  12.12.2016
  12.12.2016

  LUDZIE WPŁACAJCIE .

 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  10.11.2016
  10.11.2016

  Robicie Wielkie rzeczy! Ukłony i wielki szacunek dla Waszej działalności!

 • Kamila - awatar

  Kamila

  27.10.2016
  27.10.2016

  Zdrowiej skarbie❤️

 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  26.10.2016
  26.10.2016

  Kochany trzymaj sie!! Jestes magicznym cudownym koniem...

 • Amali - awatar

  Amali

  17.10.2016
  17.10.2016

  serce się kraje, ale wszystko do człowieka wraca

4 955 zł  z 6 000 zł (Cel)
Wpłaciły 92 osoby

Wpłaty: 92

Asia - awatar
Asia
10
Angela Antzoulatos - awatar
Angela Antzoulatos
100
Ewa Bradło - awatar
Ewa Bradło
10
Mirka - awatar
Mirka
150
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
B.Mospan - awatar
B.Mospan
50
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
30
Paweł - awatar
Paweł
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Animals
Logo Fundacji Pomagam.pl

Wspieraj inicjatywy bliskie Twojemu sercu. Wystarczy, że wpiszesz nasz numer KRS przy rozliczaniu podatku dochodowego PIT, by nieść pomoc tam, gdzie jest ona najbardziej potrzebna razem z nami.

Dzięki Tobie możemy zmieniać świat na lepsze. Dziękujemy ❤️

KRS 0000353888

Sprawdź, jak przekazać 1,5% podatku

Jak założyć zbiórkę na Pomagam.pl

Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniędzy. To narzędzie, które umożliwia każdemu i całkowicie za darmo założenie zbiórki w kilka chwil.

Dzięki Pomagam.pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz fundusze na to, co dla Ciebie ważne m.in. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie bliskich w trudnych chwilach i na inicjatywy bliskie Twojemu sercu.

Krok 1:Chcesz założyć zbiórkę, ale nie wiesz od czego zacząć? Nie martw się! Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.

Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz. Sprawdź poniższy poradnik.

W momencie tworzenia zbiorki możesz wybrać, czy chcesz ją prowadzić samodzielnie czy ze wsparciem Pomagam.pl. Pierwsza opcja jest całkowicie darmowa. Jeśli natomiast zdecydujesz się na promowanie zbiórki z naszym wsparciem, będziemy przypominać o Twojej zbiórce i zachęcać do wpłat osoby, które ostatnio odwiedziły stronę Twojej zbiórki (tzw. retargeting).

W tym celu będziemy wyświetlać Twoją zbiórkę zarówno na stronie głównej Pomagam.pl jak i w reklamach internetowych. Zwiększa to szanse na to, że więcej odwiedzających Twoją zbiórkę osób zdecyduje się ostatecznie na wpłatę lub udostępnienie zbiórki. W zamian za to dodatkowe, nieobowiązkowe wsparcie w promocji od każdej wpłaty potrącimy automatycznie 12%.

Krok 3:Twoja zbiórka jest gotowa, czas zacząć działać! Nikt nie wypromuje Twojej zbiórki tak jak Ty, dlatego pamiętaj, żeby udostępniać ją we wszystkich mediach społecznościowych: Facebook, Instagram, Twitter, LinkedIn czy YouTube i TikTok. Zacznij od rodziny i przyjaciół - poproś ich o udostępnienie i zachęć do wpłat. Wyślij znajomym linka do zbiórki z krótkim opisem na Messengerze, SMSem lub mailowo. Następnie skontaktuj się z lokalnymi mediami z prośbą o publikację Twojej zbiórki oraz zaangażuj w promocję okoliczne organizacje społeczne, władze samorządowe, instytucje oraz osoby znane w Twojej okolicy.

Pamiętaj, im więcej osób dowie się o Twojej zbiórce, tym większa szansa na osiągniecie celu! Więcej porad znajdziesz w ebooku, jak założyć i prowadzić skuteczną zbiórkę. Znajdziesz go w swoim panelu zarządzania zbiórką po jej stworzeniu. Sprawdź również naszego bloga, w którym dzielimy się praktycznymi poradami i wskazówkami.

Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby.

Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 1 dzień roboczy. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.

Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej:

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij