Niewidomy Hultaj Cie potrzebuje

Zbiórka

Tak było:

"Miała być kariera sportowa. Miały być medale. Piękne stajnie, doskonała opieka. Obiecano mu to kiedy tylko mały Hultaj otworzył oczy, kiedy pierwszy raz bryknął.

Ale życie w swoich scenariuszach często kpi z małych źrebaczków. Zabiera im marzenia z dnia na dzień. I nie daje nic w zamian. A na koniec zamyka ostatnie drzwi.

Hultaj szybko zaczął tracić wzrok. Najpierw jedno oko. Wtedy jeszcze mógl zostać koniem rekreacyjnym - przynajmniej nie byłby zupełnym darmozjadem. I kiedy iskierki nadziei wciąż się tliły w jego pięknych nadal oczach - zaczął tracić wzrok w drugim oku. Los postawił na nim wyrok - niewidome konie nie mają prawa do życia. Zostają go pozbawione wraz ze wzrokiem. Wtedy z pola widzenia znika nie tylko cały świat, zieleń traw i cienie rzucane przez drzewa, pod którymi jako źrebak skrywał się przed letnim żarem. Znika poczucie, że będzie dobrze.

Niewidomy Hultaj wtula łeb w nasze ręce. Po omacku stawia dwa kroki na przód i zwiesza głowę. Nieświadom niczego, a może zbyt świadom, cicho parska. Paul McCartney powiedział, że gdyby rzeźnie miały ściany, wówczas wszyscy bylibyśmy wegetarianami. Hultaj nie wie, co to jest ubój. Nie wie, że Polska jest czołowym eksporterem koni na rzeź wywożąc ich ponad 100 000 rocznie.

Hultaj nie ma szans być pełnosprawnym koniem. Ślepota którą ma - będzie towarzyszyć mu przez wszystkie dni, do końca jego życia. Nigdy nie zobaczy bezkresu łąk, ani nie pogalopuje po skąpanej w słońcu trawie. Ale wraz z własnym stadem, swoim tempem, odbierając inne bodźce, będzie mogł dożyć starości. Skubać trawę, której nigdy nie zobaczy. Nauczy się, z czasem, gdzie szukać cienia, nie widząc drzew. I pewnego dnia zamknie oczy, widząc niezmiennie tylko ciemność. Ale my do tego czasu zrobimy wszystko, aby żal mu było umierać.."

Photo

Tak jest:

Hultaja udało się wykupić dzięki Waszemu wsparciu. Dziś spędza życie na naszych padokach w stadzie koni, które mu dobraliśmy. Nie widzi i nigdy nie zobaczy świata, jaki dzięki Wam mu stworzyliśmy. Wielokrotnie chorował i wstawał na nogi na powrót. Ma bardzo słabą wątrobę i nerki. My i lekarz robimy co możemy, szukamy dla Hultaja ratunku wszędzie. Bo raz jest całkiem źle, raz odrobinę lepiej. To ciągle za mało. Aktualnie dzięki specjalistycznym lekom z Węgier z obszaru nanotechnologii - jego wyniki są nieco lepsze. Hultaj normalnie je, wstaje i codziennie z nieśmiałym rżeniem dołączą do swego stada - pierwszego w jego życiu. Mimo chwiejnego chodu, mimo całej swojej kruchości jest bardzo dzielnym i towarzyskim koniem.

Chcemy, aby był z nami jak najdłużej. Miesięczna kuracja lekami dla Hulataj to 800 zł, do tego specjalistyczna pasza i witaminy, co chwila powtarzane badania aby monitorować jego stan. Chcemy tu zebrać fundusze na pół roku życia Hultaja, czyli 6000 zł. Nie wrócimy mu wzroku, ale możemy polepszyć komfort życia.

W imieniu Hultaja - prosimy, pomóż.

Komentarze

 • ANNA

  12.12.16
  12.12.16

  LUDZIE WPŁACAJCIE .

 • Anonimowy Darczyńca

  10.11.16
  10.11.16

  Robicie Wielkie rzeczy! Ukłony i wielki szacunek dla Waszej działalności!

 • Kamila

  27.10.16
  27.10.16

  Zdrowiej skarbie❤️

 • Anonimowy Darczyńca

  26.10.16
  26.10.16

  Kochany trzymaj sie!! Jestes magicznym cudownym koniem...

 • Amali

  17.10.16
  17.10.16

  serce się kraje, ale wszystko do człowieka wraca

Wpłaty - 91

 • Avatar Angela Antzoulatos
  100
  Angela Antzoulatos
 • Avatar Ewa Bradło
  10
  Ewa Bradło
 • Avatar Mirka
  150
  Mirka
 • Avatar Anonimowy Darczyńca
  20
  Anonimowy Darczyńca
 • Avatar B.Mospan
  50
  B.Mospan
 • Avatar Anonimowy Darczyńca
  30
  Anonimowy Darczyńca
 • Avatar Paweł
  20
  Paweł
 • Avatar Anonimowy Darczyńca
  20
  Anonimowy Darczyńca
 • Avatar Anonimowy Darczyńca
  20
  Anonimowy Darczyńca
 • Avatar Anonimowy Darczyńca
  30
  Anonimowy Darczyńca

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Jak to działa?

1

Stwórz zbiórkę

Podaj kwotę, uzupełnij opis, gotowe !

2

Udostępnij

Zapraszaj do wsparcia zbiórki.

3

Zbierz pieniądze

Wykorzystaj najlepsze narzędzie w sieci.

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij

Obróć, aby zobaczyć stronę