Roza jest adoptowana gdy miała ok. roku. Jej właściciel pił i bił ją, przez kilka lat nie tolerowała woni alkoholu i uciekała, nawet przede mną, gdy niosłam miotłę, łopatę, musiała być bita w ten sposób. Miała też wtedy uszkodzone oko. Myślę, że  była wcześnie zabrana od matki, nigdy nie ma dość bliskości, przytulenia, do dziś domaga się tego czasem w tak wzruszający sposób...Jest tak emocjonalna, emocjami wyraża wszystko, nie musi mówić, ja ją rozumiem. 

Ma jeden z najbardziej agresywnych nowotworów. Codziennie walczę o jej życie. Podaję leki doustne 4x dziennie, nigdy nie opuściłam dawek. Wywalczyłam trzecią chemię a powinna dostać ich sześć, już trzecia była opóźniona z powodu b. dużego spadku białych krwinek, co mogło zagrażać śmiertelną infekcją. Lek powodujący przyrost liczby białych krwinek i sesje chemioterapii są b.kosztowne. Lek musi dostawać przy każdym kolejnym spadku. Na chemię jeździmy co 3 tyg. >120 km. Teraz pojawiła się niepokojąca zmiana poniżej nozdrza i czeka nas chyba dalsza diagnostyka...Psy nie mają ubezpieczenia. Ja mam coraz mniej sił...Czuję się wyczerpana. Nie mam czasu dla siebie prawie wcale...Teraz b.niepokoi mnie zmiana pod nozdrzem...

Przeszła amputację przedniej łapy, stawu, części łopatki. Nowotwór wcześnie wykryty, weterynarze dają szansę. 

Jeśli możesz, wesprzyj jej leczenie.

Właściciel psa: Barbara

Kochani,  tymi słowami dziś zwraca się do Was o pomoc Pani Barbara. Roza to dla  Pani Barbary najlepszy przyjaciel, oczko w głowie, towarzysz wędrówek i  członek rodziny. Dziś, gdy tak ciężko zachorowała, Pani Barbara poświęca  jej każdą chwilę i korzysta z każdej metody, dzięki której sunia może  wrócić do zdrowia. Niestety leczenie jest bardzo kosztowne, sama  chemioterapia to 600 zł za jeden cykl, a do tego dochodzą koszty zakupu  leków i suplementów, kontrolnych badań krwi i wizyt u weterynarza. Roza  jest również pod opieką rehabilitanta i rozważany jest zakup wózka, a to  kolejny bardzo duży wydatek. Pani Barbara do tej pory pokrywa koszty  leczenia Rozy, ale obecnie wydatki przerosły jej możliwości finansowe.  Rokowanie dla Rozy jest dobre, ale aby sunia wygrała walkę z nowotworem,  konieczne jest kontynuowanie intensywnego leczenia.

Prosimy, pomóżcie Rozie wrócić do zdrowia, a jej Pani cieszyć się jeszcze wiele lat towarzystwem swojej najlepszej przyjaciółki.

Fundacja Centaurus działa w imieniu zwierząt od 2006 roku. Jest organizacją non profit. Centaurus to blisko 1000 ocalonych koni, 50 osiołków, paręset psów, wiele kotów, liczne zwierzęta gospodarskie. One wszystkie żyją dzięki takim osobom jak Ty. Bez tego wsparcia ratowanie nie byłoby możliwe. Bardzo Ci za wszystko dziękujemy!


Aktualności

 • Fundacja Centaurus - awatar

  Fundacja Centaurus

  13.02.19
  13.02.19

  Dziękujemy za pomoc dla Rozy. Niestety, najnowsze badania wykazały przerzuty do płuc. Opiekunka i klinika dbają o to, żeby Roza miała jak najwyższy komfort. Opiekunka w ramach podziękowania przesyła zdjęcie z czasów, gdy Roza była zdrowsza. Uwielbiała wycieczki do lasu, nad dziki staw.

  Zdjęcie aktualności 26 141

Komentarze

 • Emilia Zielezińska - awatar

  Emilia Zielezińska

  07.02.19
  07.02.19

  Serdecznie Panią pozdrawiam i podziwiam za ducha walki ! :)

 • Emilia Zielezińska - awatar

  Emilia Zielezińska

  20.12.18
  20.12.18

  Martwię sie o Panią i tą kochaną sunię... Podziwiam Panią za wytrwałość i to, co Pani dla niej robi. Życzę zdrowia, by Pani i ona razem , każda na swój sposób dała radę. Pozdrawiam Pania świątecznie Emilia Jeśli mogę Pani pomóc jeszcze w jakiś inny sposób niż finansowy to bardzo chętnie, proszę się odezwać :)

 • Bożena Jajeśniak - awatar

  Bożena Jajeśniak

  06.12.18
  06.12.18

  Jest tak podobna do mojej Lunki, też przylepa.

 • Dorota M. - awatar

  Dorota M.

  14.11.18
  14.11.18

  Walczcie Obie! Pozdrawiam bardzo serdecznie

 • Dorota M. - awatar

  Dorota M.

  29.10.18
  29.10.18

  Walcz Kochana, pozdrawiam serdecznie :*

Wpłaty - 38

Emilia Zielezińska - awatar
50
Emilia Zielezińska
Merc - awatar
20
Merc
Tomasz - awatar
60
Tomasz
Emilia Zielezińska - awatar
30
Emilia Zielezińska
Anonimowy Darczyńca - awatar
20
Anonimowy Darczyńca
Anonimowy Darczyńca - awatar
20
Anonimowy Darczyńca
Dorota M. - awatar
20
Dorota M.
Dorota M. - awatar
10
Dorota M.
kasia - awatar
20
kasia
Bożena Jajeśniak - awatar
100
Bożena Jajeśniak

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Jak to działa?

1

Stwórz zbiórkę

Podaj kwotę, uzupełnij opis, gotowe!

2

Udostępnij

Zapraszaj do wsparcia zbiórki.

3

Zbierz pieniądze

Wykorzystaj najlepsze narzędzie w sieci.

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij